Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2006 o 19:37, Elwro napisał:

Poza tym stwierdzenie "gry tam kosztuja 19.90$ z VAT" to wieeelkie naduzycie.


A no tak, przepraszam, VAT w USA nie wystepuje (pomerdalo mi sie z UE). Mea culpa... Ale ceny nawet po doliczeniu naszego VAT-u wychodza tam znacznie korzystniej niz u nas:

Prosze sobie sprawdzic ceny na stronie ubi.com:

http://store.ubi.com/item.jsp?item=68312 <- devil may cry
19.99$+22%=22$*3.20=70.40
a u nas 99.90

http://store.ubi.com/item.jsp?item=68310 <- Onimusha
19.99$+22%=22$*3.20=70.40
a u nas 129.90

Widac roznice w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jasne, ze da sie znalezc pojedyncze przypadki nizszych cen na Zachodzie. Ale przejdz sie po sklepie z grami chocby w Niemczech. Zobaczysz, ze nowe gry wydawane sa w nieduzych pudelkach bez dodatkow i kosztuja po 50 Euro. Naprawde, u nas jest z reguly taniej, a wydania sa lepsze i to czasami bardzo znaczaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem sa takie przypadki nawet na podstawie porownywania oferty UBI i cennika Cenegi... Resident Evil 4 kosztuje niemal tyle samo (29.99$) i u nas i na zachodzie, Prey mamy taniej (tam 49.99$ i 59.99$), ale niemal dwukrotna przebitka na Onimusha to mnie zastanawia, jesli nie bedzie to jakies ciekawe wydanie to chyba nie warto sie pchac na premierowe wydanie, tylko czekac, ze cena spadnie... Po prostu jesli to ma byc wydane wlasnie tak jak na zachodzie, male pudelko, zero dodatkow, i mamy placic 2 razy wiecej to ja dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 21:33, Hegemon napisał:

Czepiam sie, ale ile to jest 20% od 20?


Za szybko policzylem... dodalem 10%... po 24.239$ za sztuke:-) Teraz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 21:51, MandiATO napisał:

> Czepiam sie, ale ile to jest 20% od 20?

Za szybko policzylem... dodalem 10%... po 24.239$ za sztuke:-) Teraz lepiej?


Teraz znakomicie :P Mimo wszystko - wciaz wychodzi taniej niz w Polsce, wiec Twoje spostrzezenie pozostaje sluszne. Roznica jest jednak zbyt mala, by oplacalo sie sciagac gry z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 21:51, MandiATO napisał:

...po 24.239$ za sztuke:-)...


No a teraz place sie omskly... 24.39xxxx w zaokragleniu 24.40$ *3.20PLN = 78.08PLN

Z tym, ze ta gra dla mieszkanca USA nie kosztuje 24.40 tylko wlasnie 19.99$ i nic nikogo nie obchodza tam nasze dodatkowe VAT-y i inne takie, 19.99$ dla nich, a 129.90PLN dla nas to jednak lekka roznica za ten sam tytul, nie sadzisz? Tam to 3-4 godziny slabo platnej pracy, a tutaj nasza cena to 1/4-1/6 miesiecznego wynagrodzenia niejednego pracownika...

Ale juz nawet pomijajac roznice w uposazeniu... Czemu niektore tytuly sa niemal dwukrotnie drozsze niz na zachodzie i jeszcze nam sie wmawia, ze sa one tansze? I ze mamy sie cieszyc, ze za takie grosze to mozemy kupic? Bo albo ja jestem jakis niedouczony, albo 129.90PLN to ni cholery nie jest taniej niz 19.99$ nawet plus VAT i nawet liczac po zlodziejskim kursie dolara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak już się czepiamy :) :)

Dnia 06.07.2006 o 22:01, MandiATO napisał:

No a teraz place sie omskly... 24.39xxxx w zaokragleniu 24.40$ *3.20PLN = 78.08PLN

ten kurs to raczej nierealny dla kupna dolarów :)

Dnia 06.07.2006 o 22:01, MandiATO napisał:

Z tym, ze ta gra dla mieszkanca USA nie kosztuje 24.40 tylko wlasnie 19.99$ i nic nikogo nie
obchodza tam nasze dodatkowe VAT-y i inne takie, 19.99$ dla nich, a 129.90PLN dla nas to jednak
lekka roznica za ten sam tytul, nie sadzisz? Tam to 3-4 godziny slabo platnej pracy, a tutaj
nasza cena to 1/4-1/6 miesiecznego wynagrodzenia niejednego pracownika...

to nie ma żadnego znaczenia - producenta nie obchodzi to ile ty zarabiasz. on sprzedaje każdemu za tyle samo. tak samo z podatkiem - jego interesuje cena netto, a nie brutto od której trzeba jeszcze odprowadzić podatek.

Dnia 06.07.2006 o 22:01, MandiATO napisał:

Ale juz nawet pomijajac roznice w uposazeniu... Czemu niektore tytuly sa niemal dwukrotnie
drozsze niz na zachodzie i jeszcze nam sie wmawia, ze sa one tansze? I ze mamy sie cieszyc,
ze za takie grosze to mozemy kupic? Bo albo ja jestem jakis niedouczony, albo 129.90PLN to
ni cholery nie jest taniej niz 19.99$ nawet plus VAT i nawet liczac po zlodziejskim kursie
dolara...

no masz rację. znalazłeś droższą grę. ale ogólnej tendencji to nie odzwierciedla. zawsze sobie możesz tego onimuyshę zmaówić zza wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 22:16, penny napisał:

no masz rację. znalazłeś droższą grę. ale ogólnej tendencji to nie odzwierciedla. zawsze sobie
możesz tego onimuyshę zmaówić zza wody :)


Ogolna tendencja z tego co zauwazylem ostatnio w cenniku to wlasnie jest taka, ze gry sa w cenie zachodniej, albo drozej, nieliczne wyjatki sa tam taniej (tania seria) a caly czas sluchamy jakie to cuda dostajemy za jak niska kase... Ale ta kasa wcale nie jest taka niska, skoro wiekszosc gier kosztuje 19.99 w cenniku producenta a u nas mamy rozrzut od 99.90 do 129.90... Przy drozszych tytulach (Oblivion, Prey) rzeczywiscie mamy taniej, chociaz wielu osobom cena Preya sie nie podoba (49.90$ normalna, 59.90$ kolekcjonerska, wiec mamy troche taniej bo za jedyne 129.90PLN to nie jest tak strasznie w porownaniu z zachodnimi), ale efekt jest taki, ze wcale nie mamy tak tanio jak to marketingowcy probuja nam wmawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>wiekszosc gier kosztuje 19.99 w cenniku producenta
Taaa... ale jakich gier? Staroci albo portow konsolowek sprzed roku czy dwoch, jakie znalazles. Ciekawe, czy znajdziesz prawdziwa premiere gry rdzennie PCtowej ponizej 30 Euro, czyli mniej wiecej tych naszych 129 zl. A przeciez mowimy o premierach.
Rownie dobrze ktos moglby twierdzic, ze w Polsce gry kosztuja srednio 40 zl, bo jakby wliczyc wszystkie tytuly z Kolekcji Klasyki czy XKN, to pewnie by tyle wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2006 o 19:52, Gosu napisał:

> Czyli nie znasz ceny angielskiej a o niej piszesz.

Nie czyli ty nie widzsz sedna sprawy w dupie mam cene angielska,o co ci chodzi !? sek w tym
ze PREY jest za drogi na strzelanke koniec tematu !


Dziękuje otrzymałem precyzyjną odpowiedź. Dla mnie 129,9 to za dużo, ale Twoje agrumenty to żart z logiki:
1. Piszesz najpierw, że angielska wersja nie kosztowała aż 129,9: "Jakos np na FEAR tyle nie kosztowal nawet angielska wersja lol"
2. Nastepnie okazuje się, zę Cię angielkska wersja nie intersuje: "w dupie mam cene angielska"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 23:23, Elwro napisał:

Taaa... ale jakich gier?


[...ciach...]

Jak juz pisalem podalem dwa skrajne przyklady ceny wyzszej u nas niz na zachodzie. I nie sa to ceny tytulow sprzed roku, czy dwoch, ale wlasnie ceny premierowe tych samych gier na naszym rynku, oraz na rynku w USA. Zeby nie bylo niesprawiedliwie powtorze sie jeszcze raz, nie wszystko mamy drozej, ale i nie wszytsko mamy taniej, srednia cena za premiery jednak wychodzi u nas na poziomie cen zachodnich:

Prey (rdzenna pecetowa) USA - normalna 49.90$ - kolekcjonerska 59.90$ - w PL 129.90PLN (mamy taniej)
Oblivion (rownolegle opracowywana z wersja na XBOX) USA - normalna 49.90$ - kolekcjonerska 59.90$ - w PL 129.90PLN (mamy taniej)
Resident Evil 4 (rownolegle z konsolowa) - USA 29.99$ - PL 99.90PLN (ceny zblizone)
Onimusha3 (konwersja z konsoli) - USA 19.99$ - PL 129.90PLN (mamy niemal dwukrotnie drozej)
Devil May Cry (konwersja z konsoli) - USA 19.99$ - PL 99.90PLN (tylko o jakies 25-30 zlotych drozej)

Cos mi sie wydaje, ze premiery z tego segmentu cenowego (19.99$) to w naszym kraju powinny byc nie drozsze niz 79.90PLN - wtedy ceny by byly rowne z zachodem, a jesli tak wszyscy marketingowcy nam ladniewciskaja ze mamy taka taniosc na kazdym kroku, to aby nie byc gioloslownym powinno to byc w jakiejs serii za 59.90 lub 49.90, bo dopiero wtedy to by bylo rzeczywiscie taniej... Ale w koncu jestesmy bogatym krajem i 129.90PLN to jest dla nas taniej niz 19.99$:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale moim zdaniem dwa porty konsolowek sprzed roku-dwoch znalezione w nizszej cenie u najtanszego zrodla (czyli u producenta) nie usprawiedliwiaja tezy, ze srednia cena premiery jest u nas podobna do zachodniej. Mozna sie tylko zastanawiac, dlaczego Ubisoft obnizyl cene tych gier - byc moze dlatego, iz wieksza czesc zachodnich graczy, w przeciwienstwie do naszych, grala juz w nie na konsoli.
Z innej beczki, mamy np. takie gry jak Still Life - u nas 30 zl, za granica 30 dolarow. Albo Painkiller Black Edition - u nas 20 zl, za granica 30 dolarow. Albo Ubersoldier - u nas 60 zl, za granica 30 dolarow. Albo Space Rangers 2 - u nas 30 zl, za granica 28 dolarow. Albo Gods: Lands of Infinity - u nas 30 zl, za granica 30 dolarow (i to najtaniej, bezposrednio przez internet). Albo Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth - u nas 30 zl, za granica $ 26.50. Rzeczywiscie, my biedni Polacy faktycznie mamy drozej, co?

(Cen szukalem Amazonem albo przez Check Prices w Gamespocie.)

Ogolna tendencja jest taka, ze premiery gier w Polsce sa sporo tansze niz na Zachodzie i wynajdywanie pojedynczych przypadkow portow nienajnowszych konsolowek tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2006 o 01:42, E-sanity napisał:

1. Piszesz najpierw, że angielska wersja nie kosztowała aż 129,9: "Jakos np na FEAR
tyle nie kosztowal nawet angielska wersja lol
"
2. Nastepnie okazuje się, zę Cię angielkska wersja nie intersuje: "w dupie mam cene
angielska"


Mowilem o FEAR pytales o FEAR i to mialem gdzies...zszedles z tematu,a jak tak bardzo chcesz to dowiem sie jaka jest cena angielska gry fear,sek w tym ze Prey jest zbyt drogi jak na strzelanke Ktora zagram i odloze na polke.129 zl to moze kosztowac gra w ktora bede miesiacami gral jak Heroes civilziation czy kurde guild wars.Gry sieciowe maja taka cene a nie pokroju dooma.Moge siezalozyc ze jakby Prey wypuszczal Cd projekt cena byla by inna,a mowienie ze wersja PL preya bedzie tansza niczego dla mnei nei tlumaczy bo pewnie do tego czasu znaim pl bedzie to ja taniej sobie juz w sklepie kupie.Na co mi po polsku strzelanka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pozatym moglem wywnioskowac ze FEAR angielska wertsja nie kosztowala 129 zl przeliczajac na polskie pieniadze poniewaz CD projekt dal nizsza cene plus wirtualne,swojego czasi fear nawet byla promocja ze stal za 50zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 11:20, Gosu napisał:


> 1. Piszesz najpierw, że angielska wersja nie kosztowała aż 129,9: "Jakos np
na FEAR
> tyle nie kosztowal nawet angielska wersja lol
"
> 2. Nastepnie okazuje się, zę Cię angielkska wersja nie intersuje: "w dupie mam
cene
> angielska"

Mowilem o FEAR pytales o FEAR i to mialem gdzies...zszedles z tematu,a jak tak bardzo chcesz
to dowiem sie jaka jest cena angielska gry fear,sek w tym ze Prey jest zbyt drogi jak na strzelanke
Ktora zagram i odloze na polke.129 zl to moze kosztowac gra w ktora bede miesiacami gral jak
Heroes civilziation czy kurde guild wars.Gry sieciowe maja taka cene a nie pokroju dooma.Moge
siezalozyc ze jakby Prey wypuszczal Cd projekt cena byla by inna,a mowienie ze wersja PL preya
bedzie tansza niczego dla mnei nei tlumaczy bo pewnie do tego czasu znaim pl bedzie to ja taniej
sobie juz w sklepie kupie.Na co mi po polsku strzelanka ?


Prośba taka: jak piszesz, że Fear po agielsku był tanszy to nastepnym razem sprawdź czy to prawda zanim cos napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2006 o 11:24, E-sanity napisał:

Prośba taka: jak piszesz, że Fear po agielsku był tanszy to nastepnym razem sprawdź czy to
prawda zanim cos napiszesz.



Jak dla mnie czepiasz sie szczegolu ja i tak bede pisal co mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym pytanie do Marcusa lub kogoś z Cenegi :)

Czy Dreamfall będzie można odebrać w siedzibie firmy wcześniej niż w dniu premiery, jesli tak to kiedy :)

Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować