Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Poza tym uważam za wielce niestosowne używanie słowa złodzieje, które kierujesz do firmy, która wcale cię nie naciąga, a tylko w jakiś sposób (zapewne niezamierzony) zwleka z wysyłką nagrody. U Cenegi jeszcze nic nie wygrałem, ale raz na pewną nagrodę od CDP czekałem niemal 3 tygodnie, a w innym konkursie (telewizyjnym) ponad 3 tygodnie. Jakoś nie wyzywałem ich od złodziei, a tylko kontaktowałem się z nimi chcąc dowiedzieć się co się dzieje z moją przesyłką - spokojnie i bez nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:26, waldiben napisał:

Obraźliwa?

(Padło słowo "złodzieje") (uzasadnione)



Człowieku złodzieje?. nie dość że dają ci za darmo grę w konkursie to jeszcze ty ich wyzywasz? No gratuluje kontroli samozachowawczej. No czym tu sie tak stresowac? Przecież to tylko nagroda. Nawet jak miałbyś czekać i pół roku to potem powinieneś wysłać do nich maila, że "dziękuje paczka przyszła ciesze się nagrodą''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w pierwszym poście: zaczekałbym bez nerwów, ale jawnie w niekontrolowany sposób byłem zbywany - oszukiwany (Przeczytaj ten dłuższy post). A to nie trzy tygodnie, ale trzy miesiące!
Powtórzę, boli, to, że to co piszesz prywatnie, nie na publicznym forum, ktoś ujawnia w celu przypodobania się zwierzchnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę... z pozycji człowieka całkowicie neutralnego, choć przecież moderatora... że takie sprawy jak ta, o której mówisz... bez względu na to czy z Cenegą, CDP, Avonem, Durexem, Kamisem :P czy kimkolwiek innym powinno się raczej załatwiać prywatnie...

Ale... to tylko moja skromna prywatna sugestia. Oczywiście nikt niekomu nie będzie odbierał głosu i prawa do przedstawienia własnej opinii, ale szacunek do drugiego człowieka wymaga taktu i dyskrecji... chociaż w pewnych sprawach... i nie bronię tu kogokolwiek, raczej staram się stanąć w obronie pewnych ogólnoludzkich wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nagroda i nie pół roku. ZASADY. Po tak długim czasie, jaki "zaoferowałeś", traci ona swoją aktualność i wartość.
Nagrody nie są za darmo; trzeba wysłać płatne SMS. Proszę zorientować się w przebiegu konkursu, zanim się coś "namaże" na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:52, waldiben napisał:

Już pisałem w pierwszym poście: zaczekałbym bez nerwów, ale jawnie w niekontrolowany sposób
byłem zbywany - oszukiwany (Przeczytaj ten dłuższy post). A to nie trzy tygodnie, ale trzy
miesiące!


A nie pomyślałeś o tym, że nathanadler nie jest odpowiedzialny za konkursy? Nie rozumiem słów krytyki pod jego adresem (z tym szefem to może sam przedstawi swoją wersję) - po prostu może chciał Ci pomóc, jakoś usprawnić wysyłkę (tak jak innym userom gram.pl którzy wygrali w konkursach), ale może po prostu nie ma takiej władzy? Może ktoś inny za to odpowiada? Na prawdę pomyśl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli chodzi o szacunek do drugiego człowieka i dyskrecję. To wzbudziło moją irytację i w ten sposób nie zachowałem się lepiej.
Podążając za sugestią, zamykam swoje "żale" na publicznym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:26, waldiben napisał:

Obraźliwa?

(Padło słowo "złodzieje") (uzasadnione)

Najgorsze jest to obnażanie się przed prezesem: nieprofesjonalne, dziecinne i wazeliniarskie!
Wstyd!

Widzę, że wszyscy dostają te "paczki", więc tylko ja jestem dyskryminowany. Co dziwne, zawsze
stałem po środku.
Teraz już zdecydowanie jestem po innej stronie.

Zaś to co napisałem do Ciebie (o Tobie), że ( w skrócie) jesteś dzieckiem w ciele faceta i
mijasz się z prawdą padło już po Twoim cyrku z prezesem.

Ciach

Kończąc temat który jest/był niepotrzebny.

Opźnienie było/jest naszą winą za co przepraszam i co postaramy się naprawić - paczka powinna być maksymalnie jutro u ciebie

Ja ze swojej strony moge przeprosić cię za jakąkolwiek wypowiedź która mogła Cię obrazić

Nie będę przedstawiał całej historii na forum gdyż nie jest to miejsce na takie sprawy myślę że wyjaśnimy sobie pewne sprawy mailowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 14.12.2006 o 12:43, goonn napisał:

Dostałem SMS-em info, że wygrałem grę i mam czekać na telefon, do tej pory NIC. Mija już 14
dzień i nic, wysłałem do was list i 0 odzewu?


Na 100% ktoś do ciebie zadzwoni lub możesz zawsze mailika napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo zapewnienia, jakie dałem, kończąc mój mały spór, jestem zmuszony napisać coś bardzo ważnego. Powodem stał jest otrzymanie wiadomości e-mail od kierownika sprzedaży firmy "CENEGA". Mail, ten przeczytałem przed chwilą (już w pracy), na który postarałem się szybko odpowiedzieć. Tym nie mniej, publiczny charakter, jaki przyjąłem (bądź dla ścisłości - przedłużyłem), wydłużając ramię sporu, nakazuje mi, w ten sam sposób zakończyć całe "nieporozumienie". Poniżej umieszczam swoją odpowiedź na maila.

Witam

Istotnie, zaostrzona sytuacja, która nastąpiła nie powinna mieć nigdy miejsca. Tak jak Panu przykro było słyszeć o sformułowanych przeze mnie określeniach, które w jednoznaczny sposób dekonstruowały pozytywny obraz firmy "Cenega", równoznacznie i ja z bólem ich używałem.
Roztargnienie i nadmierne podirytowanie sprawiły, że nie odebrałem w porę Pańskiego maila, co pogorszyło sytuację, gdyż ulegając atakom, kontynuowałem plejadę zawziętości i nieporozumień, co tylko rozniecało dalszy ogień sporów.
Przeprosiny, o które się dopraszałem i które, przyznajmy, należały mi się, a które zostały przysłane wraz z Pana wiadomością, jako jednego z reprezentatntów firmy bezapelacyjnie umieszczają topór wojenny w zaciszu nieistotnej przeszłości.
Jednak postawa jaką przyjąłem od początku sporu, zobowiązuje mnie tym razem do nałożenia autopokory na własny nieokiełznany charakter. Choć wymagałem dojrzałości w zachowaniu relacji na wyższym poziomie od pracowników "Cenegi", sam zszedłem poza granice wszelkiej przyzwoitości i wykorzystując publiczne forum portalu gram.pl jako oręż w sporze (istotnie pomocny i po troszę konieczny).
Próbując dotrzeć spowrotem do miejsca, gdzie czynnikiem prowadzącym są zasady przyzwoitości, wysoka moralność i, o czym przypomniał mi jeden z moderatorów gram.pl, posznowanie dla drugiego człowieka,
w imieniu swoim przepraszam firmę CENEGA za oczerniające słowa i niedojrzałe w stosunku do wieku i sytuacji zachowanie.

Przepraszam również portal gram.pl i odpowiedzialnych za niego osoby, oraz forumowiczów za to, że niesmaczna sytuacja została przeniesiona na Wasze podwórko.


Z poważaniem
Waldemar Dobrzański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony chciałem podziękować "gram.pl" za przesłanie (otrzymane dziś) "drzewka" dot. "Medieval II Total War" - gwoli prawdy Państwo nie musieli a jednak naprawili (na własny koszt czyli koszt przesyłki) brak tego drzewka w zwykłej edycji (co prawda moja skromna osoba jest w tej komfortowej sytuacji że mam zarówno "M II TW EK" jak i zwykłą - tak się złożyło:). Ale "kolekcjonerska" jest za "szybką":)

I gwoli prawdy (nie miałem okazji wcześniej) chciałem tez podziękować za "uhonorowanie" innego błędu i "dotrzymanie słowa" - ci co zamówi "SpellForce 2 - Czas Mrocznych Wojen" za... 10 zł otrzymali swego czasu (także moja skromna osoba) tę grę za taką cenę.

Życzę oczywiście jak najmniej błędów w nadchodzących świętach (zarówno CD Projektowi jak i Cenedze). Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 15:29, strajker napisał:

Życzę oczywiście jak najmniej błędów w nadchodzących świętach (zarówno CD Projektowi jak i
Cenedze). Wesołych Świąt.



Połamania płyt ;-). A Cenega i CDP to good friendsy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda...
To ja przypominam, że ciągle oczekuję na stosowne kroki CDP.

Mam nadzieję, iż CDP odważy się, w końcu, zdementować moją rzekomą pracę dla Cenegi.
Ja gier CDP kupować nie muszę, tak jak i jakiegokolwiek innego wydawcy, bo i tak w większości lądują, tak jak klocki (konkretnie ludziki) LEGO i inne dobra, w moim archiwum kolekcji wszelakich.
Gram może w 5 tytułów maksymalnie w ciągu roku, co stanowi ok. 4% zakupionych w tym roku tytułów gier.

Dopóki nie otrzymam oficjalnego sprostowania, zawieszam zakupy gier wydawanych CDP, ja sobie mogę czekać, dla mnie lepiej, gry zdążą zejść do niższych przedziałów cenowych, w ostateczności mogę ich nigdy nie zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro atmosfera się już trochę oczyściła to i ja dorzucę swoje 3 grosze na temat Cenegi i CDP.


Na Polskim rynku gier to właśnie CDP wytyczał nowe kierunki, Cenega zawsze musiała bardziej lub mniej nadganiać.

Extra Klasyka, Rewelacyjne spolszczenia( BG,Torment-ok, te ciągłe"idę" trochę wkurzało" GOthic) czy Edycje Kolekcjonerske to znaki rozpoznawcze CDP.
Szczególnie właśnie Extra Klasyka wpłynęła na rynek gier w Polsce- nagle okazało się że na oryginalną grę stać każdego! Plan wydwaniczy zawsze był ciekawy i każdy w ofercie CDP mógł znaleźc coś dla siebie(choć mało było przygodówek, tutaj zdecydowanie zawsze żądziła CENEGA)

Mocnym atutem CDP jest też niewątpliwe platforma GRAM.PL, która w ciekawy sposób konsoliduje(hmm...czy to oy właściwe słowo?) polskich graczy.

Średnio udanym pomysłem okazały się wPLN- które w zasadzie żadnych zniżek nie oferują. W innych sklepach internetowych można znaleźć gry wydawane przez CDP w tych samych cenach co na gram.pl z wykorzystaniem wPLN, a czasem można znaleźc coś jeszcze taniej! Owszem, wPLN mogą przydać się przy zakupie jakiejś EK- bo te rzeczywiście trudno kupić taniej.

Co do jakości gier i ich lokalizacji wydawanych przez CDP: generalnie jestem zadowolony z jakości, aczkolwiek kilkukrotnie srogo się zawiodłem(DS:2,SpellForce2, Fable, Fear)
Martwi też to że często można zaobserwować znaczny spadek wydajności między grami zlokalizowanymi przez CDP a oryginalnymi wersjami językowymi(DS2,CoH, FEAR czy w mniejszym stopniu TQ)


CENEGA.... no cóż, bywało u niej różnie, jednak ostatni rok przyniusł wiele pozytywnych zmian. Jakość spolszczeń wyraźnie się poprawiła( niektóre wręcz są fenomenalne), Pojawiły się też bardzo interesujące serie: CENOWA REOLUCJA i KK naprawdę wiele dobrego wniosła na polski rynek gier. Chwali się Cenedze że wcześniej niż CDP zdecydowała się na nośniki DVD(chociaż CDP uporczywie twierdzi że nie mieli na to wpływu gdyż jakiś tam producent nie pozwala inaczej). Powoli zaczynają pojawiać się EK
Cieszy też że w wiele gier wydawanych przez Cenegę można odpalić BEZ NOŚNIKA w odtwarzaczu. Fajnie że wreszcie ktoś zaczyna ufać uczciwym graczom...

Szkoda że klub gracza pozostaje na razie tylko obietnicą, jednak program lojalnościowy CENEGI zapowiada się dużo ciekawiej niż wPLN-y(mam już 1360pkt:D)

Jeśli chodzi o ostatni rok, dużo ciekawszy plan wydawniczy miała CENEGA....chociaż nie powiem, CDP dało nieźle czadu pod sam koniec roku(NWN2, G2)

A takie gry jak Stillife czy CoC: Mroczne zakątki świata w cenie 29,90 to normalnie mistrzostwo świata!!!

A i GTR2 w tej cenie to też całkiem smakowity kąsek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD PROJEKT kontra CENEGA - to może przynieść tylko korzyści dla nas graczy.Coraz bardziej zacieśniająca się konkurencja powoduje że ceny dobrych, naprawde dobrzych gier spadają. A obie firmy napewno odwalają kawał dobrej roboty. Oby tak dalej ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. Co do samych wydawnictw to gdybym kupował tylko w normalnych sklepach to wolałbym Cenegę gdyż nie okleja tak opakowań na których zostają później ślady kleju. Z drugiej strony większa część mojej kolekcji to właśnie gry CDP, bo oferuje ona więcej tego co lubię. No ale to "gdybym kupował w sklepie". A ja wolę kupować przez internet. No i jakie różnice zauważyłem. wPLN pozwalają mi zaoszczędzić kasę (dzisiaj zaoszczędziłem 50zł na Złotej Kolekcji -2x20zł na dwie gry i 10zł za darmową przesyłkę) a Cenega póki co nie ma działającego programu lojalnościowego tylko same obietnice. Dalej idąc: wysyłka - Cenega pozwala jedynie na wysyłkę za pobraniem (a przynajmniej nie zauważyłem innej opcji) a ja wolę zapłacić z góry, wrócić do domu i mieć już grę na miejscu niż zostawiać komuś kasę czy lecieć na pocztę z awizo. Co najbardziej mnie drażni w sklepie Cenegi - dramatyczna prędkość działania strony. Czasami zanim otworzy się jakaś podstrona zdążę przejrzeć całą serię w CDP. Co mi się bardzo podoba u Cenegi - Kolekcja Klasyki. Takie pozycje jak Far Cry czy Mafia za 24,90 - wypas. No i kolejny plus - praktycznie wszystkie nowości są na DVD. Duża różnica w ofertach a raczej jakość wykonania to Edycje Kolekcjonerskie -CDP ma świetne opakowania, masę dodatków a jak zobaczyłem ostatnio World of Hitman od Cenegi..... Jedyne co pomyślałem: "dlaczego pudełko nie może wyglądać na zewnątrz jakby było od CDP"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 12:43, Markus89 napisał:

- Cenega wydaje więcej gier akcji co sprawia, że jest przed CDP jeżeli chodzi o gry


huh ? Jakie gry akcji ? Za to CDP wydaje wiecej RPG''ow i ? Eh bez sensu argument :/

Dnia 14.12.2006 o 12:43, Markus89 napisał:

Więc podsumowując: dla Cenegi nie pracuję tylko lubię ją za to, że się stara. Niestety CDP
nieco poprzestał na laurach i stacza się...


Tak wszyscy w firmie pewnie siedza pija kawke i nic nie robia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 22:53, Striker-Cs napisał:

> - Cenega wydaje więcej gier akcji co sprawia, że jest przed CDP jeżeli chodzi o gry

huh ? Jakie gry akcji ? Za to CDP wydaje wiecej RPG''ow i ? Eh bez sensu argument :/


Człowieku daj innemu wyrazić swoje własne zainteresowania. RPG nienawidzę. Lubię akcję i Cenega ma tych gier o wiele więcej od CDP

Dnia 14.12.2006 o 22:53, Striker-Cs napisał:

> Więc podsumowując: dla Cenegi nie pracuję tylko lubię ją za to, że się stara. Niestety
CDP
> nieco poprzestał na laurach i stacza się...

Tak wszyscy w firmie pewnie siedza pija kawke i nic nie robia :)


Nie wiem czy siedzą i piją kawkę, ale to co się dzieje oznacza, że nie starają się tak jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 18:18, PioMrex napisał:

Ale jazda...
To ja przypominam, że ciągle oczekuję na stosowne kroki CDP.

Mam nadzieję, iż CDP odważy się, w końcu, zdementować moją rzekomą pracę dla Cenegi.
Ja gier CDP kupować nie muszę, tak jak i jakiegokolwiek innego wydawcy, bo i tak w większości
lądują, tak jak klocki (konkretnie ludziki) LEGO i inne dobra, w moim archiwum kolekcji wszelakich.

Gram może w 5 tytułów maksymalnie w ciągu roku, co stanowi ok. 4% zakupionych w tym roku tytułów
gier.

Dopóki nie otrzymam oficjalnego sprostowania, zawieszam zakupy gier wydawanych CDP, ja sobie
mogę czekać, dla mnie lepiej, gry zdążą zejść do niższych przedziałów cenowych, w ostateczności
mogę ich nigdy nie zakupić.



LOL a kto tak napisal, ze jestes podejrzany, iz pracujesz dla Cenegi ? Zacytuj wypowiedz jakiegos pracownika, bo jestem ciekaw, chyba cos przeoczylem o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 22:57, Markus89 napisał:

Nie wiem czy siedzą i piją kawkę, ale to co się dzieje oznacza, że nie starają się tak jak
kiedyś


A moze dla tego, ze mieli kilka premier w krotkim przedziale czasowym i nie wyrabiali w toku pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować