Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 21:07, Monastor napisał:

Na szczęście to się zdarza coraz rzadziej

To fakt, potwierdzam, ale mi to generalnie wisi, póki na płycie nie ma rys (dzięki instrukcji), bo mam w zwyczaju przekłądać płyty do bardziej ergonomicznych pudełek niż te ostatnio modne wypchańce.

Dnia 19.12.2006 o 21:07, Monastor napisał:

Tutaj też przesadzasz ;)
Porównaj najlepsze EK Cenegi i CDP. Nadal jest różnica. Cenega się ostatnio poprawiła, ale
powinni bardziej stawiać na indywidualność każdej z gier. Zbytnio to wszystko u nich jednolite.

Chodzi mi o to że myślałem, że jest gorzej, stąd pozytywne zaskoczenie, jednak z tego co widzę akurat w materiałach Cenegi jest przedstawione wszystko tak, jak sobie to bym sam napisał, np. instrucja NWN2 jest dla mnie totalną abstrakcją, nie wiem jak ją czytać, przytłacza mnie... tym drobnym monotonnym drukiem, gdyby nie poradnik to już nie wiem...

Dnia 19.12.2006 o 21:07, Monastor napisał:

Co do przesyłek. Zawijańce CDP są faktycznie irytujące :/
Jak to się w ogóle otwiera? ^^
Taśma firmowa jest bardzo ładna, ale użyta tak, żeby przypadkiem klientowi nie udało się bezproblemowo
otworzyć paczki :)

Zgadzam się, co prawda po trzech takich zawijańcach jakie miałem okazję do tej pory otwierać, po dwóch na trzeci już miałem sposób, aby sprawnie go rozciąć, ale w samym rozwijaniu nadal się gubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat dostałem Civilization IV (z konkursu) i patrze jest tam "mapka" po technologiach i ustrojach itp. I co jest takiego zaskakującego?? Więc w prawym górnym rogu jest napisane: Civilization IV Zestaw Technologii i specyfikacji - więc zabieram się za czytanie a tam poza tym tesktem wszystko po angielsku ;)) Patrze na tą mapke tylko od wersji którą rok temu kupiłem a tam to samo ;) Po co wpisywali te jedno zdanie po polsku a reszte zostawili ? Czy nie dało się spolszczyć całej tej specyfikacji ? ;) Wesołych świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wiem co bym chciał.
Jak wiadomo modą jest dodawanie filmików "Jak tworzono..".
Ja generalnie czasu mam mało na granie, nie lubię za bardzo też długo się męczyć, mam tendencję do dużego skąpstwa i byle śmieci w RPGach znoszę do kramów, co znacznie wydłuża grę, a nie daj Boże jeszcze ktoś zginie z drużyny to odsave''owanie, no i oczywiście save''owanie, bo nie lubię jak moi "ludzie" giną...
Uwielbiam za to oglądać jak ktoś gra a i gram, jak już, najczęściej z ciekawości, stąd zawsze mażyłem aby dołączano film "Jak ktoś przechodzi grę" :D
Wiem jest wiele ludzi, którzy panicznie się boją jak ktoś próbuje im opowiedzieć fabułę filmu przed obejrzeniem go, mnie natomiast usłyszenie fabuły jeszcze bardziej zachęca do obejrzenia filmu. Stąd proszę ludzi wszem i wobec w takich sytuacjach oczekujących wyraźnego ostrzeżenia <spoiler>, aby przyjęli moją propozycję ze spokojem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 21:41, PioMrex napisał:

<spoiler>, aby przyjęli moją propozycję ze spokojem... :D

Jest chyba jeden mały kłopot ;) Mianowicie gdyby przejść gre "porządnie" to trzabłoby umieścić kilku dniowy filmik a to może być awykonalne - no chyba że divx na dwóch dvd ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:00, Konrades napisał:

> <spoiler>, aby przyjęli moją propozycję ze spokojem... :D
Jest chyba jeden mały kłopot ;) Mianowicie gdyby przejść gre "porządnie" to trzabłoby umieścić
kilku dniowy filmik a to może być awykonalne - no chyba że divx na dwóch dvd ;))

Ale z chwilą rozpowszechnienia się większych nośników, może warto by było pomyśleć na serio.
Mi by to znacznie oszczędziło nerwów i czasu, jednocześnie dostarczając niebywałej frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 00:25, nathanadler napisał:

Sam często zwracam się do Waszej pomocy/czy ma zapytanie związane z jakimś tytułem rejestracją
a na odpowiedź czekam kosmicznie długi czas lub nie dostaje jej wcale. i nie jest to związane
z moją skrzynką bo jest ustawiona tak iż maile z CDP wchodzą jako standardowa poczta a nie
spam.


Ja napisalem zapytanie i dostalem odpowiedz 2 godziny pozniej. 2 dni pozniej dostalem kolejna gre i kolejny problem mialem do rozwiazania. Odpowiedz dostalem w niecala godzine :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 09:46, Markus89 napisał:

Uważam, że lepsza byłaby prawda niż obecne postępowanie migema, który chwalił XG jako "strzał
w dziesiątk." (być może przedwcześnie i strzał okazał się po dłuższym czasie chybiony).

Wcale nie zaprzeczam, że XG była zła, wręcz przeciwnie - kupiłem kilka numerów, jednak czy
tak trudno jest wejść na forum i napisać kilka słów o tym, że XG się więcej nie pokaże/nie
ma tytułów itp (zależnie od prawdziwego powodu)?

Myślę, że jako boss mógłbyś (dla dobra imienia firmy) zlecić migemowi wyjaśnienie sprawy na
forum.

Z tego co wiem to pisane były do niego maile w tej sprawie (zero odpowiedzi), próbowałem go
złapać w innym temacie - zero odpowiedzi.


Nooo przydalaby sie tez informacja kiedy wreszcie pojawi sie Klub Gracza ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 23:12, Striker-Cs napisał:

Nooo przydalaby sie tez informacja kiedy wreszcie pojawi sie Klub Gracza ^^


Ja tu o CDP piszę, a nie o Cenedze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 19.12.2006 o 23:04, Striker-Cs napisał:

Ja napisalem zapytanie i dostalem odpowiedz 2 godziny pozniej. 2 dni pozniej dostalem kolejna
gre i kolejny problem mialem do rozwiazania. Odpowiedz dostalem w niecala godzine :P


może mnie nie lubią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydanie Cywilizacji IV jest faktycznie znakomite - instrukcja i poradnik sa naprawde godne lektury. No i moge sobie pograc po angielsku.
Kilka miesiecy temu slyszalem jednak zarzuty tych, ktorzy kupili edycje premierowa - tam nie bylo np. poradnika ani plyty z polonizacja... roznica w strategii CDP i Cenegi polega chyba na tym, ze CDP stara sie "wypychac" pudelka juz od momentu polskiej premiery danego tytulu.

Dodatek Warlords rowniez ma nadspodziewanie dobrze przygotowana instrukcje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 23:28, Elwro napisał:

Wydanie Cywilizacji IV jest faktycznie znakomite - instrukcja i poradnik sa naprawde godne
lektury. No i moge sobie pograc po angielsku.
Kilka miesiecy temu slyszalem jednak zarzuty tych, ktorzy kupili edycje premierowa - tam nie
bylo np. poradnika ani plyty z polonizacja... roznica w strategii CDP i Cenegi polega chyba
na tym, ze CDP stara sie "wypychac" pudelka juz od momentu polskiej premiery danego tytulu.

Dodatek Warlords rowniez ma nadspodziewanie dobrze przygotowana instrukcje!


To tak zwane "wypychac" to zle ? Mi sie wydaje, ze dobrze im wiecej dodatkow, tym bardziej atrakcyjniejsze wydanie oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 23:40, Ranger-NK napisał:

To tak zwane "wypychac" to zle ?

Dlaczego zle? Im bardziej pudelka sa wypchane ciekawa zawartoscia, tym lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 23:59, Elwro napisał:

Dlaczego zle? Im bardziej pudelka sa wypchane ciekawa zawartoscia, tym lepiej!


No wlasnie... Twoja wczesniejsza wypowiedz zabrzmiala jakbys byl z tego powodu niezadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 21:07, Monastor napisał:

Jak to się w ogóle otwiera? ^^
Taśma firmowa jest bardzo ładna, ale użyta tak, żeby przypadkiem klientowi nie udało się bezproblemowo
otworzyć paczki :)


Ja kilka dni temu otwierałem dwie płyty ze Złotej Kolekcji i stwierdzam, że się je super otwierało. Zero śladów taśmy czy kleju. Po prostu idealnie. Problemy z klejem/taśmą dotyczyły starszych egzemplarzy gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 00:06, Ranger-NK napisał:

No wlasnie... Twoja wczesniejsza wypowiedz zabrzmiala jakbys byl z tego powodu niezadowolony
;)

Sorry, naprawde nie wiem jak mozna to tak zrozumiec. Po prostu zwracalem uwage na rozne strategie dystrybutorow. U CDP pudelka sa "wypchane" od razu od premiery. U Cenegi, jak przynajmniej pokazuje przyklad Civ IV (bo ogolnych danych nie mam), "wypchanie" przychodzi pozniej. Nie mowie, ktora strategia jest lepsza. Byc moze np. pomysl Cenegi pozwala wydac gre na polskim rynku wczesniej. Tylko ze wtedy ryzykuje sie złorzeczenia ze strony tych, ktorzy nie umieja po angielsku i nie moga darowac, ze ktos inny moze sobie pograc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minus dla Cenegi za polonizację Warhammer Mark of Chaos, plus za jej wydanie :) Książeczka z artami jest świetna (chociaż zbyt często już jej raczej nie zobaczę po przejrzeniu :) Coś siechyba Cenega pospieszyła z polonizacją, bo zapomnieli popodmieniać sporo kwestii mówionych na język polski :] Ale za to program działa bez zarzutu, nawet w multi (nie tak jak Medieval :P ) Ogólnie jak za taką cenę (zapłaciłem 55 zeta) MoCh jest godny polecenia, zwłaszcza ze względu na multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować