Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2006 o 22:59, Striker-Cs napisał:

LOL a kto tak napisał, ze jestes podejrzany, iz pracujesz dla Cenegi ? Zacytuj wypowiedz jakiegoś
pracownika, bo jestem ciekaw, chyba cos przeoczylem o_O

Przejrzyj parę naście postów w tył, od tegoż http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2695&pid=2705, który został wpisany nie przez CDP i prześledź dalszy przebieg dyskusji, gdzie głos zabiera również Mike, skoro CDP deklaruje tu chęć "przyjrzenia się" omawianej kwestii, sytuacyjnie z dyskusji wynikają stosowne wnioski...
Stąd oczekuję stosownej reakcji.

Co do "foch", to już sprawa CDP, jak zamierza traktować klientów... co widać.
Może ja im łaski nie robię, ale oni mi też, na miejsce ich produktów czeka sporo innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi, przynajmniej mi w tym aby dopiec CDP. Pozycja jaką miał (ma) CDP do czegoś zobowiązuje. Cenega jak postrzegana była wiadomo,a mimo to widać postęp.
Chodzi oto, aby CDP pułapu nie zniżało, co robi obecnie szczególnie "ostatniopółrocznymi" poczynaniami, fakt na niektóre reaguje szybko i poprawnie, ale są i obszary zaniedbane regularnie (z argumentami się już nie będę powtarzał, wyliczanka była parędziesiąt postów w tył).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 00:30, PioMrex napisał:

Co do "foch", to już sprawa CDP, jak zamierza traktować klientów... co widać.
Może ja im łaski nie robię, ale oni mi też, na miejsce ich produktów czeka sporo innych.

Co do CDP to ich premiery bojkotuje już od kilku ładnych miesięcy...niestety nie robi tego moja luba i nowe, premierowe tutuły na naszym koncie się pojawiają(wyobrażascie sobie...moja kobieta kupiła CoH!!!). No ale odpuściłem sobie już pięć premierowych tytułów(i jeden dodatek), które bym kupił bez mrugnięcia okiem. No cóż myślę że jesteśmy zbyt małymi mrówkami, by kopnąć boleśnie takiego dużego słonia jak CDP...

No cóż, odbiłem sobie za to premierami u Cenegi:D W ich programie lojalnosciowym uzbierałem(od lipca) 1360 pkt:D


ps: przez chwilę zastanawiałem się jak traktować niedawno ukazane "złote edycje"- jako premiery czy tańszą serię(gdyż bojkotuje tylko wydania premierowe)- nie powiem miałem chrapke na dwie z nich, ale to szczerze powiedziawszy dalej premiery:(

ps2:nie powiem że nie chciałem żeby moja luba zamówiła NWN2:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 00:11, John Fu napisał:

... ehh, to nie dość że jest już wystarczająco nudne, to jeszcze kiepsko się czyta, a po postach
Czajsona i Minsc Boo już liczyłem na obopólną poprawę ;] No cóż, widocznie takie jest przeznaczenie
tego tematu :P


Człowieku o co Ci chodzi?

Temat wyraźnie nosi tytuł CD PROJEKT kontra CENEGA więc raczej zgodnie z tematem prezentuje się swoje poglądy na temat obu firm. Mamy je tylko wychwalać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można usprawiedliwiać wpadki (jakiekolwiek by one nie były) firmy dużym nawałem pracy. Jak firma nie wyrabia, to powinna:
a) zatrudnić dodatkowe osoby,
b) przesunąć terminy,
c) nie podejmować się tylu zadań w tak krótkim czasie.
Wybaczcie, ale klienta nie interesuje przyczyna niedoskonałości produktu, tylko sam fakt jego "wadliwości". Jeżeli chce się zrobić coś dobrze nie powinno się spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do "nathanadler''a"

Podaliście dziś przewidywana cenę "Europy Universalis 3" czyli 129,90 zł (Luty 2007).

1.To najwyższa cena z dotychczas wydawanych w Polsce gier "Paradoxu" - nie posłuchaliście Vox Populi:) - lepiej więcej sprzedać za mniejszą cenę jednostkową niż mniej sprzedać za większą cenę jednostkową...

No ale to wasza polityka - mnie stać na kupno ale wielu innych pewnie nie - bo to jest dużo za grą od Paradoxu.

2.Chyba że wydanie polskie (za 129,90 zł) będzie wydaniem kolekcjonerskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam szacunek i dla CDP i dla Cenegi.W ciągu ostatnich lat odwalili kawał dobrej roboty,poziom edycji wyraźnie wzrósł ,spadają ceny ,edycje kolekcjonerskie.Przypomnijcie sobie jak to wyglądało jeszcze kilka lat temu,(wiele tytułów musiałem sobie przywozić z Francji).Jaką sensacją było wydanie Baldurs Gate.
Obie firmy mają niezły kontakt ,(IMHO CDP ma lepszy serwis i pomoc tech.)
Jedynym poważnym zastrzeżeniem z mojej strony do CDP była jakość dostaw (ginięcie przesyłek ,dostawy po obiecanych terminach) i rozwiązałem ten problem przez odbiór osobisty w Masterlink .
IMHO poziom CDP utrzymał się na tym samym dobrym poziomie ,natomiast Cenega zrobiła duży skok jakościowy i jest teraz solidniejszym wydawcą. Co do programów klubowych : jaki jest GRAM każdy widzi ( pozytyw),
natomiast program lojalnościowy Cenegi to kompletna klapa (uzbierałem 1400 pkt.) i nikt z Cenegi nie raczy nawet poinformować co dalej.Świetna zabawa- kolekcjonowanie punktów (duuuży minus).
Wybierając grę raczej nie kieruję się wydawcą tylko tytułem i jego renomą. Pozdrawiam i CDP i Cenegę ,oby tak dalej........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie cholera bierze jak widze, że po raz kolejny przesuneli premiere Resident Evil 4 PC w Cenedze.
Pierwotna data premiery maj/czerwiec 2006, w tej chwili po aktualizacji planu wydawniczego jest gdzieś po "luty 2007".
wiem że to wina Ubisoftu ale jakiekolwiek info ze strony Cenegi jednak by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 16:48, gaga napisał:

Wybierając grę raczej nie kieruję się wydawcą tylko tytułem i jego renomą. Pozdrawiam i CDP
i Cenegę ,oby tak dalej........

Generalnie tak, ale z braku czasu i tak mam zaległości i gram w co najmniej roczne, dwuletnie gry i to w ok 5 tytułów rocznie. Jeżeli tym kryterium bym się kierował (czyli tytułem, w który pogram), to rzeczywiście sprowadzałoby to się do kupna ok. 2 gier rocznie.
Stąd wniosek, że wiele tytułów jest kupionych "bezsensownie", firmie powinno zależeć na klientach wrzucających im kasę za towar, z którego nie mają żadnego pożytku, można powiedzieć robią to charytatywnie, ale nie, lepiej traktować tak: klient "gupi" jest, można go mieć gdzieś. Cóż w tym momencie ktoś się pomylił... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:29, Araziel77 napisał:

> CDP też przesuwa premiery, np. Dark Messhiah itp. :(
albo Dark Crusade :/ (ja ciągle o tym samym) :D

Niestety coraz częściej CDP nie szanuje klienta,a polonizacje są coraz gorsze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 16:13, strajker napisał:

1.To najwyższa cena z dotychczas wydawanych w Polsce gier "Paradoxu" - nie posłuchaliście
Vox Populi:) - lepiej więcej sprzedać za mniejszą cenę jednostkową niż mniej sprzedać za większą
cenę jednostkową...


Oj, takie teksty to mnie rozbrajają...

Jeżeli cena wynosi 129zł to znaczy, że koszty poniesione przy produkcji były tak duże, że aby się ta kwota zwróciła oraz aby na produkcie zarobić należy taką cenę ustalić.

Idąc twoim tokiem myślenia każda gra mogłaby kosztować dajmy na to 20zł - o wiele więcej osób kupowałoby oryginalne gry, ale czy ta ilość przełożyłaby się na pewno na wpływy do kasy? Raczej nie. Otóż ludzie pracują i chcą zarabiać za to - należy im się...

PS: Cena Gothic 3 również wynosi 129zł i nikt nie narzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 09:08, Markus89 napisał:

Człowieku o co Ci chodzi?

Temat wyraźnie nosi tytuł CD PROJEKT kontra CENEGA więc raczej zgodnie z tematem prezentuje
się swoje poglądy na temat obu firm. Mamy je tylko wychwalać?


To teraz Ty mi człowieku powiedz mi o co Ci chodzi bo wyraźnie nie zrozumiałeś tematu. Ja np w ofercie Cenegi znalazłem ostatnio tylko 2 interesujące pozycje: The World of Hitman i Anno 1701 podczas gdy z CDP mam trochę większy wybór. Co do gier akcji to właśnie CDP ma F.E.A.R.-a którego uważam za świetną grę a wszelkie tytuły Toma Clancy''ego itp z Cenegi wogóle do mnie nie trafiają. To taka riposta na Twoje niepotrzebne posty pisane chyba tylko, żeby podnieść rangę.
Teraz wracając do tematu - generalnie chodziło o polusy i minusy poszczególnych wydawnictw a nie to jakie gatunki Ty czy ktoś inny lubi. Każdy ma to co lubi lub gra w to co ma a o gustach się nie dyskutuje, więc przestań się męczyć. Napisz konstruktywnie co lubisz w jednym i drugim wydawnictwie i co powinno być poprawione. Pomyśl chociaż przez chwilę: co by było gdyby oba wydawnictwa miały taką samą ofertę? Chyba sens istnienia dwóch naraz byłby bezcelowy. Jedni mają to, inni mają tamto i dzięki temu oferty uzupełniają się. Zrozum marketing lub wracaj do książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić za niewiadomo jakiego obrońcę ludzkości czy coś, ale mam odczucie, że nie odnosisz się do innych forumowiczów z szacunkiem. Pamiętaj, że takie samo do wypowiedzi jak Ty mają i inni i nie powinieneś tak odnosić się do opinii innych. I zauważ - jeśli ten temat cieszy się jakąś popularnością, to widocznie jest ludziom potrzebne porównanie dystrybutorów - powinieneś sam zamiast roszczyć sobie monopol na wiedzę ekonomiczną pomyśleć o aspektach socjologicznych. Zwracam się do Ciebie w taki sposób, w jaki Ty odniosłeś się do innego forumowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 16:13, strajker napisał:

1.To najwyższa cena z dotychczas wydawanych w Polsce gier "Paradoxu" - nie posłuchaliście
Vox Populi:) - lepiej więcej sprzedać za mniejszą cenę jednostkową niż mniej sprzedać za większą
cenę jednostkową...


Tiaaaaa a niektórzy uważają, że 300zł za Windows XP HE to majątek i instalują piraty. Tylko jak wytłumaczyć fakt, że takie osoby kupują komputery za 3-4 tys. zł? Cena systemu to kropla w morzu przy takim wydatku.
Wracając do EU 3 to czy cena jest duża czy mała to kwestia potrzeb a nie możliwości. Chcesz mieć już płacisz 129,-. Chcesz mieć taniej czekasz na obniżkę lub tańsze wydania. A z tego co widzę to można w sklepie Cenegi zamówić za 109,90 - zawsze to mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:52, Araziel77 napisał:

Nie chcę robić za niewiadomo jakiego obrońcę ludzkości czy coś, ale mam odczucie, że nie odnosisz
się do innych forumowiczów z szacunkiem. Pamiętaj, że takie samo do wypowiedzi jak Ty mają
i inni i nie powinieneś tak odnosić się do opinii innych. I zauważ - jeśli ten temat cieszy
się jakąś popularnością, to widocznie jest ludziom potrzebne porównanie dystrybutorów - powinieneś
sam zamiast roszczyć sobie monopol na wiedzę ekonomiczną pomyśleć o aspektach socjologicznych.
Zwracam się do Ciebie w taki sposób, w jaki Ty odniosłeś się do innego forumowicza.


No i właśnie robisz za obrońcę ale nie wiadomo kogo i w imię czego :) Przeczytaj sobie jeszcze raz obie wypowiedzi i porównaj ton mojej i Markusa89. Nie obraziłem go ani jednym słowem a jedynie próbuję ostudzić jego temperament. Nie mam nic do tego co napisał poza jednym bardzo oczywistym faktem - chłopak się zapętla w swpich postach po to tylko, żeby jego racja była górą. Sprawa jest prosta - nie podoba mi się to w jaki sposób ktoś odpowiada na moje odpowiedzi, to przestaję odpisywać na jego. Obojętność jest czasem lepsza od ataku czy obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze tak jest - ja się zagrzeję i komuś za Bóg wie co powiem kilka słów niepotrzebnych :D Przepraszam więc za atak i, jak to mam w zwyczaju na koniec: pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 23:03, Araziel77 napisał:

No i zawsze tak jest - ja się zagrzeję i komuś za Bóg wie co powiem kilka słów niepotrzebnych
:D Przepraszam więc za atak i, jak to mam w zwyczaju na koniec: pozdrawiam!


Nie chodziło o Twój atak, ale cóż - również pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:42, Czajson napisał:

To taka riposta na Twoje niepotrzebne posty pisane chyba tylko, żeby podnieść
rangę.


Wiesz co szanowny robotniku? Nie znasz mnie, mimo iż jesteś długo na forum to nie masz pewnie pojęcia o tym oc tutaj się dzieje i nie wiesz o mnie nic więc wstrzymaj się z tak durnymi sugestiami. Jakbym spamował to na pewno moderatorzy by to zauważyli i nie pomogłoby mi to w awansie...

Dnia 15.12.2006 o 22:42, Czajson napisał:

Teraz wracając do tematu - generalnie chodziło o polusy i minusy poszczególnych


A powiedz ty mi czym jest oferta? Mi się wydaje, że właśnie plusami i minusami...
Nie dostrzegasz geniuszu jednego - jak dystrybutor ma więcej gier które mnie interesuje to ma u mnie większego plusa.

Dnia 15.12.2006 o 22:42, Czajson napisał:

Napisz konstruktywnie co lubisz w
jednym i drugim wydawnictwie i co powinno być poprawione.


Pisałem wyżej: w Cenedze odpowiada mi to co wydają (seria Tom Clancy''s i inne strzelanki) w CDP - gram.pl i kilka gierek - trzeba tylko uważnie czytać posty, a nie wymądrzać się.

Dnia 15.12.2006 o 22:42, Czajson napisał:

Pomyśl chociaż przez chwilę: co by
było gdyby oba wydawnictwa miały taką samą ofertę?


Albo nie rozumiesz słowa taka sama oferta, albo celowo piszesz głupoty.
Otóż taka sama oferta dosłownie oznacza sprzedawanie tych samych tytułów (tutaj można pisać o sklepach). Ja nie widzę przeszkód aby zarówno Cenega jak i CDP sprzedawała te same gatunki gier. Cenega ma swojego Obliviona, CDP Gothica 3 - czy coś jest w tym nie tak? Może twoim zdaniem każdy dystrybutor powinien sprzedawać coś zupełnie innego??

Dnia 15.12.2006 o 22:42, Czajson napisał:

Jedni mają to, inni mają tamto i dzięki temu oferty uzupełniają się. Zrozum marketing lub wracaj
do książek.


No właśnie to co napisałem - musi istnieć konkurencja. A aby istniała konkurencja to muszą ze sobą walczyć (jeżeli chodzi o sprzedaż tytułów). Cenega ciągle uzupełnia swój zapas gier akcji, a CDP poprzestał na SWAT 4 i F.E.A.R. Zrozum, że piszę to co mnie interesuje, a nie Ciebie więc nie wymądrzaj się jak miało to miejsce.

Jeśli jeszcze nie rozumiesz o co mi chodzi to przykro mi, ale jaśniej się chyba nie da tego napisać - trzeba zrozumieć jedynie, że piszę o swoich odczuciach nt. tych firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować