Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

{Odpowiedź na posty Markus''a89 i Czajson''a}

Co cię (was) rozbraja? - myślenie kupieckie, że lepiej sprzedać więcej za mniejszą cenę jednostkową niż sprzedać mniej za większą cenę jednostkową? Jeśli myślisz że w tym drugim przypadku można więcej zarobić a pierwszym mniej to się... grubo mylisz!

Ponadto o czym ty mówisz? W jakim kontekście? Na razie wychodzi na to, że "Europa Universalis 3" będzie droższa od "Medievala II Total War" - "Europa 3" 129,90 zł (z możliwością obniżki na 109 zł) "Medieval II" 99,90 zł (z możliwością obniżki 79,90 zł („Saturn”)- mimo że bardzo lubię gry Paradoksu różnica między "Europą 3” a „Medievalem II” to różnica między... Skodą Felicja a BMW.

Za taka cenę (129,90 zł) - większą nawet od ceny zadanej (w momencie wprowadzenia do sprzedaży przez Cenegę) za "Cywilizację 4" moim zdaniem w Polsce wydanie "Europy Universalis 3" powinno mieć status wydania kolekcjonerskiego" - które Paradox wyda również.


I na ostatek jeszcze jedno - pytanie było do "nathanadler''a" bo rozmailiśmy na temat ceny "Europy Universalis 3" swego czasu tu na forum - a ty niczym adwokat Cenegi odpowiadasz za niego, że 129, 90 zł to nie jest dużo - owszem dla mnie nie jest dużo ale rozmawiałem z "nathanadler''em" o tym czy "EU 3" będzie tak kupowana jak była kupowana "EU 2" w momencie premiery (z tego co pamiętam było to ok. 90 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 09:17, Markus89 napisał:

Jeśli jeszcze nie rozumiesz o co mi chodzi to przykro mi, ale jaśniej się chyba nie da tego
napisać - trzeba zrozumieć jedynie, że piszę o swoich odczuciach nt. tych firm...


Generalnie to Twoje odczucia skupiły się na liczbie interesujących Cię pozycji a nie np na jakości wydania tych pozycji. Ale mniejsza o to. Generalnie chodzi mi o to, żebyś traktował posty innych z większym dystansem, bo niektóre Twoje i innych wypowiedzi wyglądają jak kłótnia małych dzieci w piaskownicy. Tak jak pisałem wcześniej - czasami lepiej na posty niektórych osób nie odpowiadać.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:19, strajker napisał:

{Odpowiedź na posty Markus''a89 i Czajson''a}

Co cię (was) rozbraja? - myślenie kupieckie, że lepiej sprzedać więcej za mniejszą cenę jednostkową
niż sprzedać mniej za większą cenę jednostkową? Jeśli myślisz że w tym drugim przypadku można
więcej zarobić a pierwszym mniej to się... grubo mylisz!


Nie czytasz dokładnie tego co napisałem:
Jeżeli cena wynosi 129zł to znaczy, że koszty poniesione przy produkcji były tak duże, że aby się ta kwota zwróciła oraz aby na produkcie zarobić należy taką cenę ustalić.

Wynika z tego, że jeżeli sprzedasz większą ilość po niższej cenie wcale nie musisz na tym więcej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:19, strajker napisał:

Ponadto o czym ty mówisz? W jakim kontekście? Na razie wychodzi na to, że "Europa Universalis
3" będzie droższa od "Medievala II Total War" - "Europa 3" 129,90 zł (z możliwością obniżki
na 109 zł) "Medieval II" 99,90 zł (z możliwością obniżki 79,90 zł („Saturn”)-
mimo że bardzo lubię gry Paradoksu różnica między "Europą 3” a „Medievalem II”
to różnica między... Skodą Felicja a BMW.


Jak pisałem wcześniej to kwestia potrzeb. Jeśli będziesz uważał, że 129,90 to za dużo jak na tą grę to jej nie kupisz. Proste i logiczne. Najbardziej poszkodowana i tak będzie Cenega bo sprzeda mniejszy nakład. A to już wyłącznie jej problem. Jak wychodziło AoE III to też uważałem, że 129,90 to dużo ale chciałem mieć od razu i pogodziłem się z tym faktem. Gdybym miał mniejszą chęć posiadania tej pozycji poczekałbym sobie i teraz kupił za ok 50zł.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:19, strajker napisał:

mimo że bardzo lubię gry Paradoksu różnica między "Europą 3” a „Medievalem II”
to różnica między... Skodą Felicja a BMW.


Chyba 30 letnie i zdezelowane to BMW musi być w tym porównaniu :P EU3 to świetna kontynuacja doskonałej serii. I nie bardzo godzi się porównywać EU oraz Medievala, to dwie zupełnie różne gry, dla dwóch różnych grup odbiorców. Równie dobrze jakiś fan EU mógłby zastosować podobne porównianie do Twojego, z tym że zamienione byłyby furki :P Zależy co kto lubi - ja lubię jedno i drugie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co dyskutujecie o cenach z Marcusem89? Przeciez on juz dawno ujawnil, ze on nigdy nie kupuje gier, tylko dostaje je za darmo "do recenzji". zwlaszcza od cenegi. Skoro czlowiek ma w stopce, ze jest redaktorem, to takie dyskusje nie maja sensu, podobnie jak dialog owcy z lwem. I tak go nie przekonacie, bo dla niego cena jest obojetna, wazne, zeby sie podlizac cenedze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 12:49, BuckRogersXXV napisał:

Po co dyskutujecie o cenach z Marcusem89? Przeciez on juz dawno ujawnil, ze on nigdy nie kupuje
gier, tylko dostaje je za darmo "do recenzji".


Mógłbyś czytać dokładniej co piszę: owszem kupuję gry, ale ograniczam się w cenach - kupuję na allegro, a nie prosto od dystrybutora. Wychodzi o wiele taniej.

Przykład? CoD+dodatek+CoD 2 = 80zł

W sklepie musiałbym zapłacić grubo ponad 140zł za te gry. Otóż trzeba wykazać się rozsądkiem i chwilę pomyśleć, a nie krytykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy recenzent powinien kupywac używane (Takie są najczęściej na Allegro) gry, ponieważ może być w nich wiele wad spowodowanych złym użytkowaniem, np. płyta nie chce się uruchomić i wtedy gromy lecą na dystrybotora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:08, Kryhuu napisał:

No nie wiem czy recenzent powinien kupywac używane (Takie są najczęściej na Allegro) gry, ponieważ
może być w nich wiele wad spowodowanych złym użytkowaniem, np. płyta nie chce się uruchomić
i wtedy gromy lecą na dystrybotora...


Ale nie rozumiesz jednego: kupuję je do własnego użytku ;] Nawet jeśli coś jest nie tak to przecież da się rozróżnić wadę nośnika, a błędy popełnione przez wydawcę.

Recenzent też człowiek - jego zdanie (prywatne) liczy się tak samo jak innego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój cyt.: "ale ograniczam się w cenach - kupuję na allegro, a nie prosto od dystrybutora. Wychodzi o wiele taniej."

W takim razie nie masz "moralnego prawa" zabierać głos na temat... cen gier dostępnych dla graczy w normalnych warunkach - bo budżety zarówno "Cenegi" jak "CD Projektu" i znaczenie tych i firm i pensje jej pracowników zależą od tego... ile takich jak ja kupi ich produkty (i jak często coś z ich oferty) w sklepach lub na ich stronach internetowych a nie używane na Allegro lub piraty!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:15, Markus89 napisał:

Ale nie rozumiesz jednego: kupuję je do własnego użytku ;]


aha :) i ''przy okazji'' smażysz recenzję? :)

Dnia 18.12.2006 o 13:15, Markus89 napisał:

Nawet jeśli coś jest nie tak to przecież da się rozróżnić wadę nośnika, a błędy popełnione przez wydawcę.


Tu się nie zgodze, jeżeli np. masz zwiechę przy instalacji to na co byś wskazał?

Dnia 18.12.2006 o 13:15, Markus89 napisał:

Recenzent też człowiek - jego zdanie (prywatne) liczy się tak samo jak innego klienta.


Ale zdanie recenzenta trafia do większej grupy ludzi :) i ludzie bardziej wierzą recenzentowi jak komuś innemu, ''niewyspecjalizowanemu'' w ocenianiu gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:19, strajker napisał:

W takim razie nie masz "moralnego prawa" zabierać głos na temat... cen gier dostępnych dla
graczy w normalnych warunkach - bo budżety zarówno "Cenegi" jak "CD Projektu" i znaczenie
tych i firm i pensje jej pracowników zależą od tego... ile takich jak ja kupi ich produkty
(i jak często coś z ich oferty) w sklepach lub na ich stronach internetowych a nie używane
na Allegro lub piraty!


Nie rozróżniasz w takim razie jednej sprawy:

Mam prawo zabierać głos co do cen tak samo jak inni - bo przecież nikt mi nie zabroni. Jest wielu graczy, którzy zaopatrują się na allegro w tytuły gier , które ich interesują, ale chyba nie dostrzegasz różnicy pomiędzy piratem, a właśnie takim graczem, który kupuje gry z drugiej ręki.

Otóż pirat kradnie. Ja jak i pozostali kupujemy gry czasem jeszcze w folii, a czasem bez od osoby, która dała temu dystrybutorowi zarobić. Jeżeli byłoby to nielegalne to zamknęliby allegro.

Idąc twoim tokiem myślenia to nie można nikomu pożyczyć gry bo jest to przestępstwo - nie dajesz komuś zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:21, Kryhuu napisał:

> Ale nie rozumiesz jednego: kupuję je do własnego użytku ;]

aha :) i ''przy okazji'' smażysz recenzję? :)


Własny użytek oznacza, że mam ją wyłącznie dla siebie - gram i nic poza tym. Recenzji na podstawie takich gier się nie pisze.

Dnia 18.12.2006 o 13:21, Kryhuu napisał:

> Nawet jeśli coś jest nie tak to przecież da się rozróżnić wadę nośnika, a błędy popełnione
przez wydawcę.

Tu się nie zgodze, jeżeli np. masz zwiechę przy instalacji to na co byś wskazał?


Sprawdziłbym na innym kompie, zadzwonił do pomocy technicznej dystrybutora czy takie przypadki już mieli, a potem kontaktowałbym się w sprawie wady nośnika.

Dnia 18.12.2006 o 13:21, Kryhuu napisał:

> Recenzent też człowiek - jego zdanie (prywatne) liczy się tak samo jak innego klienta.

Ale zdanie recenzenta trafia do większej grupy ludzi :) i ludzie bardziej wierzą recenzentowi
jak komuś innemu, ''niewyspecjalizowanemu'' w ocenianiu gier :)


Owszem, ale mamy i swoje prywatne życie i opinie od których praca się odłącza - należy rozróżnić taką sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla Markus''a89

Sorry ale to ty nic nie rozumiesz - mnie nie nurtuje cena na Allegro, gdzie ty zaopatrujesz się w gry, mnie nurtuje cena jaką mam w sklepach, gdzie jak kupuję gry - bo ja nie lubię nic używanego, nic przechodniego, nic co nie jest moje od początku, nowe, piękne, błyszczące etc. - a jak ktoś życzy sobie za dużo za dany produkt to... po prostu szykuje sobie los małej sprzedaży.

Twój cyt.: "Mam prawo zabierać głos co do cen tak samo jak inni - bo przecież nikt mi nie zabroni."

Mylisz się, twój głos na temat wysokości lub niskości cen gier oferowanych w sklepach (gdzie, jak sam stwierdzasz, nie kupujesz, bo kupujesz na Allegro) to... wybacz... czysta hipokryzja!

*********

Odpowiedz dla "Quatre''a"

Zarówno "Medieval" jak i Europa Universalis" trafia do jednego typu odbiroców - maniaków strategii - mówisz że nie gdodzi się porównywać obu gier - moim zdaniem mylisz się.

Uważam że za 129,90 zł za "Europe Univesalis II" powinna być taka oferta "Europy Universalis 3" jak na załączonym obrazku:).

"Nathanadler" czy to jest możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:47, strajker napisał:

Odpowiedź dla Markus''a89


Sam piszesz, że kupujesz w sklepach więc powiedz mi czy ceny gier nie mogłyby być niższe? Ja rozumiem poniesione koszty itp., ale nie każdy ma stałą pracę i nie każdy może sobie pozwolić na produkt prosto z półki sklepowej.

Co do mojej hipokryzji - patrz wyżej: nie każdego stać. Jak nie kupuję prosto ze sklepu oznacz to, że nie wyrabiam z kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:51, Markus89 napisał:

Sam piszesz, że kupujesz w sklepach więc powiedz mi czy ceny gier nie mogłyby być niższe? Ja
rozumiem poniesione koszty itp., ale nie każdy ma stałą pracę i nie każdy może sobie pozwolić
na produkt prosto z półki sklepowej.


Tak sobie czytam i znowu powtórka z rozrywki. Czy Ty czasem potrafisz odciąć się od dalszej dyskusji? Akurat to Twoje wypowiedzi są męczące w tym wątku.
Co do prawa zabierania głosu na temat cen w sklepach to NIE MASZ TAKIEGO PRAWA NA FORUM. Możesz dyskutować na temat cen gier na allegro bo jak zauważyłem często ostatnio są wyższe niż w sklepie.

Przykłady gry za którą zapłaciłem dzisiaj 59,90 w Empiku: http://www.allegro.pl/item150061161_tomb_raider_legenda_promocja_sklep_.html
http://www.allegro.pl/item148237659_tomb_raider_legends_ostra_jazda_.html

To antyreklama, ale takie jest życie - nie popieram oszustwa.

Dnia 18.12.2006 o 13:51, Markus89 napisał:

Co do mojej hipokryzji - patrz wyżej: nie każdego stać. Jak nie kupuję prosto ze sklepu oznacz
to, że nie wyrabiam z kasą.


Jak nie wyrabiam i nie kupuję tam ma miejsce dyskusja to siedzę cicho. Dotarło w końcu?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty znwowu się z choinki urwałeś i się wcinasz. Napiszę Ci tylko tyle, że jeżeli chodzi o BuckRogersXXV - to on od bardzo dawna nie może załapać jednego i usilnie teraz pisze coś co nie ma wiele związane z prawdą.

PS: Allegro to legalna alternatywa dla tych którzy chcą kupić coś taniej - na oszustów trzeba uważać i sprawdzać ceny w kilku miejscach (to do podanego przez Ciebie przykładu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2006 o 10:01, Markus89 napisał:

Przyznam sam, że kupowałem mało gier (jedynie jakieś tanie do 30zł) - większość pożyczałem.
Jednak jakiś czas temu zrobiłem tak jak obecnie napisałeś: dołączyłem do wortalu o grach i
teraz gierki dostaję za friko :D


Oj, Marcuz89, cos sie placzesz w zeznaniach. Powyzszy cytat pochodzi z Twojej wypowiedzi na stronie 110 niniejszego watku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:47, strajker napisał:

Zarówno "Medieval" jak i Europa Universalis" trafia do jednego typu odbiroców - maniaków strategii
- mówisz że nie gdodzi się porównywać obu gier - moim zdaniem mylisz się.

No właśnie nie do końca, to ten sam odbiorca, przewaznie fan EU jest fanem Medievala, ale w drugą stronę to już nie jest prawdziwe w zdecydowanej mierze.

EU to "hard core" w porównaniu z Medkiem. W Medka może grać praktycznie pierwszy lepszy gracz, z EU sprawa jest już poważniejsza. Przymierzam się do gier Paradoxu z wielkim sercem i zaangażowaniem, ale przyznam, że moje myślenie ekonomiczne nie wyrabia prędze, czy później w tej grze... raczej prędzej :(, w przeciwieństwie do mego brata.

Dnia 18.12.2006 o 13:47, strajker napisał:

Uważam że za 129,90 zł za "Europe Univesalis II" powinna być taka oferta "Europy Universalis
3" jak na załączonym obrazku:).

Jakim obrazku, jakim... ja chcę zobaczyć co jest możliwe... :)
Bo będę gryzł, pokazać mi co jest możliwe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że BuckRogersXXV ma bardzo ortodoksyjne pojęcie legalności.
Nie powiem, ja też nie lubię allegro, wolę pewne źródła: sklep, czy strona wydawcy, dystrybutora, ale tak ostro bym Markusa89 nie traktował, skąd możemy wiedzieć ile gier gdzie kupuje, podałeś taki akurat przykład różnic sklep-allegro, ale może to jest wyjątek, a wyjątki jak wiadomo są w mniejszości i potwierdzają tylko regułę.
Cóż, ja swoje gonienie za najniższą ceną ograniczam do promocji w MM, empiku, itp., tudzież gram, czy może wkrótce bezpośrednio u Cenegi, bo lubię spokój i kolekcjonuję przy okazji paragony i faktury, bo oprócz kolekcjonowania gier, ludzików LEGO, książek o dinozaurach i wielu innych to też jest fajna kolekcja ;D
Tak nawiasem to wkurzyli mnie w MM w M1 w Poznaniu, bo wymienili kasy na drukujące "znikające paragony", powinni tego zakazać!!!, już nic u nich nie kupię, muszę ostrzec tylko jeszcze tych z MM w KingCross ,aby czasem nie wpadli na równie "idiotyczny" pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować