Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Masz AMD, a na pudelku bylo napisane Pentium, prawda? Tez sie kiedys tak nacialem, ale trzeba oddac sprawiedliwosc, ze informacja na pudelku jest prawdziwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz CDP powinno starcić troche punktów zwycięstwa nad cenegą iż zawiesił gazetkę z grami EXTRA GRA..................................

A na dodatek ostatni nr był na kolanie robiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 16:48, kris2005a napisał:

Teraz CDP powinno starcić troche punktów zwycięstwa nad cenegą iż zawiesił gazetkę z grami
EXTRA GRA..................................

A na dodatek ostatni nr był na kolanie robiony


Dlaczego? Przecież Cenega wciąż nie ma odpowiedzi na XG. Tak jak i na portal gram.pl. Jednak jest coś czym cenega nadrabia i co daje jej ogromnego plusa - oferta gier!!

Anno, EU, SpC, GTA, Civ4, wiele innych, które przebijają ofertę CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę. CDP jednak przewyższa Cenegę pod względem jakości wydawania i polonizowania gier, choć dostałem pod chionkę TES IV i jestem bardzo zadowolony tak samo z tłumaczenia jak i z wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 16:52, s2nto napisał:

jest coś czym cenega nadrabia i co daje jej ogromnego plusa - oferta gier!!
Anno, EU, SpC, GTA, Civ4, wiele innych, które przebijają ofertę CDP


1 - co do oferty - to jest sprawa czysto subiektywna. jeden woli anno i civ, inny settersy i dawn of war. jesli chcialbys jakkolwiek mierzyc ktora oferta przebija ktora musialbys zdobyc dane sprzedazowe i zobaczyc ile ktorych gier sprzedal wydawca i zestawic je ze soba. obiektywnie moglbys wtedy stwierdzic ktore gry w opinii klientow sa lepsze. stwierdzic teoretycznie bo sa przeciez czynniki ktore takze wplyw na sprzedaz poza sama marka tytulu :)

2 - oferte imho ciezko liczyc w "lepszosc i wyzszosc" ktoremukolwiek z najwiekszych wydawcow pl. wieki temu podpisano umowy z pewnymi firmami i oczywistym nastepstwem bierze sie od nich najwieksze hity. nie widze powodow by uznawac cdp za lepszego/gorszego wydawce bo ma gre x. wieksze znaczenie ma co wydawca potrafi z tym tytulem zrobic tak aby zainteresowac nim mnie jako klienta i co zapewnic mu przed i po sprzedazy. za to moge policzyc mu jakas zasluge. za to ze gre "posiada" - jak nie on to mialby ktos inny :). nie sadze ze wydawcy prowadza co tydzien wielkie boje o utrzymanie oferty ze za fakt posiadania gry x, y i z powinienem byc im wdzieczny ;D. predzej juz za sieganie po gry ktore mialy sie u nas nie ukazac bo zaden wydawca sie nimi nie interesowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 16:52, s2nto napisał:

> Teraz CDP powinno starcić troche punktów zwycięstwa nad cenegą iż zawiesił gazetkę z grami

> EXTRA GRA..................................
>
> A na dodatek ostatni nr był na kolanie robiony

Dlaczego? Przecież Cenega wciąż nie ma odpowiedzi na XG. Tak jak i na portal gram.pl. Jednak
jest coś czym cenega nadrabia i co daje jej ogromnego plusa - oferta gier!!

Anno, EU, SpC, GTA, Civ4, wiele innych, które przebijają ofertę CDP


co do EU....... To już nie to samo co wcześniej
Anno: kolejna nuda
Spc: Nie najlepsza skradanka
GTA: to jest zagrożenie dla CDP
Civ4: Cezar IV na to sika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 09:12, kris2005a napisał:

Civ4: Cezar IV na to sika


Cezar 4 sika na civ4?? buhahaha, ty chyba żartujesz. Ciekawe czy pamiętasz klimat cywilizacji 1 i 2?? chyba raczej nie, bo zgaduje, że masz za mało lat aby pamiętać te gry skoro według ciebie najlepszym rtsem jest AoE3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 10:27, netka1984 napisał:

> Civ4: Cezar IV na to sika

Cezar 4 sika na civ4?? buhahaha, ty chyba żartujesz.


De gustibus non est disputandum. Dla mnie Transport Tycoon Deluxe z 1995 (opbowiązkowo z TTDPatchem!) czy oryginalny Railroad Tycoon z 1990/3 bije na łeb świeżutkie Cenegowe Sid Meier''s Railroads!, inni będą spierać się o wyższość Age of Pirates nad Sid Meier''s Pirates!. Kto ma rację? Patrząc zdroworozsądkowo - nie da się ocenić. Ocenić można jedynie przez pryzmat wpływów z danego tytułu do wydawcy.

Dla mnie Cenega ma zdecydowanie lepszą ofertę, bo Kolekcja Klasyki oferuje mi "aż" pięć atrakcyjnych dla mnie tytułów (Antologia Commandos i Railroad Tycoon, Złote Edycje Syberii i Age of Empires oraz Train Simulator), w katalogu premier jest jedna interesująca mnie (i posiadana) gra - Dreamfall.
Z tegorocznych premier CD Projektu skusiłem się tylko na AOE3: The Warchiefs - co było błędem, bo kampania mnie szalenie rozczarowała. A multiplayera nie lubię. Z obecnie sprzedawanych przez CD Projekt gier w sferze mojego zainteresowania leży tylko AOE3 - z oczywistych względów od jakiegoś czasu posiadane.
Ogólnie nielubiany LEM wypada zaskakująco dobrze, przyciągając mnie całymi trzema grami (Locomotion, Sid Meier''s Pirates! (tak, wolę od LEMa, a nie od Cenegi - spolszczenia są ZŁE, a LEM oferuje zgrabniejszą, bardziej książkową niźli ulotkowa, instrukcję) i wciąż dostępny za niewielkie pieniądze Broken Sword 3).
Oczywiście, wymieniłem tylko te tytuły, które w chwili obecnej są sprzedawane - liczyłem kiedyś ile gier jakiego wydawcy leży na moich półkach - za sprawą niezwykle udanej Kolekcji Klasyki Cenega zrównała się z CDP (wliczając gry IPS, Mirage i IM Group, choć za sprawą KK odłożyłem do "archiwum" m.in. Railroad Tycoon 2 od Play It! i RRT3 z Supersellera, więc statystyki zmieniły się nie tylko w przypadku Cenegi), od pozostałych wydawców (LEM, Techland, czy zagraniczne Sold Out, Red Fly i THQ) gier było zdecydowanie mniej.

Kiedyś było lepiej; na rynku było znacznie mniej chłamu reklamowanego jako hity (a dzisiejsze plany wydawnicze zawierają - niestety - w większości takie właśnie tytuły), natomiast serie z klasyką ([Nowa] Ekstra Klasyka, Tanie Granie i Kolekcja Klasyki Komputerowej) zawierały prawdziwe perełki, a nie 1-2 letnie gry, które po prostu źle się sprzedawały (tzn. takowe też były w tych seriach, ale nie dominowały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 10:27, netka1984 napisał:

> Civ4: Cezar IV na to sika

Cezar 4 sika na civ4?? buhahaha, ty chyba żartujesz. Ciekawe czy pamiętasz klimat cywilizacji
1 i 2?? chyba raczej nie, bo zgaduje, że masz za mało lat aby pamiętać te gry skoro według
ciebie najlepszym rtsem jest AoE3

wiesz co.........
ja mam 17 lat..........
grałem w cwylka 1 i2 ....... kiedyś mi się wydawało iż, to dobra gra ale przybył AGE OF EMPIRES I i HEROES I i koniec cywila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma pytanie a to jest chyba własciwy wątek by o to zapytać .

1.Czy gry ea games będziecie wydawali już na stałe ????( czy tylko na chwilę )
2.Wydaje mi się ze jescze za gry ea games nie można dostać wpl jak sie zamowi u was w sklepie
3.) Planujecie wydanie hry Medal of Honor Airborne i edycji kolekcjonerskiej ???
4.) pozdrawiam i bardzo bym prosił abyś mi odpowiedział na moje pytania chociaz słowem tak lyb nie

Jescze raz pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 13:10, Ryan Kam napisał:

1.Czy gry ea games będziecie wydawali już na stałe ????( czy tylko na chwilę )


Psst: gry EA wydaje EA. Gram.pl je co najwyżej *sprze*daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kwesti gustu, Age''a wzialbym najwyzej za darmo aby sprzedac, natomiast bardzo sie ciesze na mysl o civ 4, które mi sie osobiscie bardziej podoba, zdecydowanie wole Flashpointa od Half-life 2, Hiddenow 2 od medal of honor, czy Zew chtulhu od F.E.A.R... ect.
A na 100 znajdzie sie bardzo liczne grono osob, ktore dokonaly by odwrotnego wyboru, kazdy lubi inne gry...
kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 14:41, Arclight napisał:

Żeby w Heroes''ach czy AOE chodziło o to samo co w Civ I czy II...

Jak już porównujesz, to porównuj gry, które są podobne.

nie chodziło o porónanie ale gry civ 1 i 2 przestały mnie interesować gdy na rynek przybyły serie Age i HEROES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 17:11, Ciastuś napisał:

1 - co do oferty - to jest sprawa czysto subiektywna. jeden woli anno i civ, inny settersy
i dawn of war. jesli chcialbys jakkolwiek mierzyc ktora oferta przebija ktora musialbys zdobyc
dane sprzedazowe i zobaczyc ile ktorych gier sprzedal wydawca i zestawic je ze soba. obiektywnie
moglbys wtedy stwierdzic ktore gry w opinii klientow sa lepsze. stwierdzic teoretycznie bo


Mając na myśli, że Cenega przewyższa swą ofertą CDprojekt rozumiałem ilość wydwanych gier przez jednego dystrybutora, a drugiego. Bo tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości - wydania premierowe, wydania w rewolucji cenowej... jest tego dość sporo i kazdy tutaj znajdzie coś dla siebie... Przykład może stanowić KolekcjaKlasyki - przecież w tej serii zostały umieszczone gry, które zaspokoją fana fpp/rts/tbs/sim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 09:12, kris2005a napisał:

co do EU....... To już nie to samo co wcześniej
Anno: kolejna nuda
Spc: Nie najlepsza skradanka
GTA: to jest zagrożenie dla CDP
Civ4: Cezar IV na to sika


To jest przykład jak postów nie powinno się pisać. ;)

recenzja każdej z gier w przeciągu 5słów nie jest wstanie oddać Twojego poglądu na temat danej gry. Wg. mnie zestawienie bardzo niedokładne, a co najważniejsze populistyczne, opierające się na ogólnych hasłach:
Eu ]I[ blee bo nie będzie to samo... No nie wiem czy czytałeś zapowiedzi najnowszej Europy Universalis, ale zapowiada się rewolucja w studiu ParadoxInteractive. Wg. mnie jak i polskiej sceny graczy jest to szansa na poszerzenie fanów w Polsce. A i starzy wyjadacze znajdą się w niebie. :) 23stycznia premiera w USA!!

Anno 1602, 1503, 1701 seria zbawienna. Do dziś pogrywam w pierwszą odsłonę tej gry z kumplami na necie. :) Zapowiedzi Anno 1701 dają nawet znaki, że będzie to AoE3 tylko z takim szkopułem iż większy nacisk zostanie położony na ekonomie. Co przyprawia mnie o szeroki uśmiech na ustach. :)

SpC to rewolucja w grach komputerowych - Thief + współczesność!! bomba!!

GTA to w sumie już staje się przejedzony - obecnie triumfy zbierają MMORPG, więc będą panowie z Rockstar musieli bardzo się sprężyć aby przekonać do siebie graczy... Inna sprawa, że Cenega przy wywieszonej cenie 200złotych nie wiele sprzeda tych egzemplarzy, taniej będzie jak jakiś znajomy który wyjechał do Anglii kupi tam i przywiedzie do nas do PL.

Ostatnie porównanie mnie rozbroiło totalnie :D Przecież Cezar IV to nic innego jak Cezar III tylko w nowej szacie graficznej? Jeśli zawierzamy recenzjom na necie, CDA i CDP insider. Więc jo tak jak powiedzieć, że Civ4 wciąż jest słabszy od Cezara III... :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP czy Cenega... Cóż, dla mnie oczywistym jest, że CDP. Stara się uleczyć kondycję gaminu w Polsce wybierając najlepsze tytuły i obniżając ceny (Dark Crusade za 29.90!?). Co prawda, niektóre perełki (Oblivion) zdażają się po stronie konkurencji, ale to wyjątki. Śmiem twierdzić, że gdyby ludzie z CDP doszli do władzy nad Polską, wyglądałaby ona jak Niemcy czy USA :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja jest bardzo zdrowa, w przeciwieńśtwie do monopoli, które traktują klienta masowo:
-TPSA
-M$
-Electronic Arts (wystarczy spojrzeć jakie są ceny gier w Polsce dystrybutora EA Polska)
-czy też za czasów komunizmu mieliśmy przykład jak to monopol pralek Ania był niekorzystny dla obywateli PRL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 14:00, vear napisał:

> 1.Czy gry ea games będziecie wydawali już na stałe ????( czy tylko na chwilę )

Psst: gry EA wydaje EA. Gram.pl je co najwyżej *sprze*daje.



dobrze choć to mi wyjasniłeś wielkie dzięki !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować