Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2007 o 08:51, Markus89 napisał:

Ogólnie rzecz biorąc to jak dla mnie Cenega (jako dystrybutor) jest lepsza od CDP. Mają więcej
odpowiadających mi tytułów i od jakiegoś czasu lepsze polonizacje.


Generalnie to ja do Cenegi nic nie mam. Tak czy siak kupuje jej gry ( głównie KK ), kwestia zaczekania tylko na odpowiednia promocję :P Co byście tutaj nie pisali też kupujecie czy to KK czy EKN, wystarczy że pojawi się fajny tytul.
Mówisz że cenega jest lepsza ? CDP co chwila ma jakies obniżki nawet na premierowe tytuły. Zobacz o ile taniej można było kupić NWN2, G3 albo Jade Empire, niedługo po premierze. Podczas gdy CDP ku uciesze graczy funduje nam coraz to nowsze promocje ( i sporo na tym zarabia :)), mam wrażenie że panowie z Cenegi śpią. Żadnych promocji żadnych obniżek. Nic. Ceny zamrożone czego przykładem jest choćby ta biedna Civ IV i GTA. Cenega nawet zwykłej strony ( Klub gracza ) od dawna otworzyć nie potrafi :/ Jak to się może równać z machiną promocyjną CDP ?
Mówisz że Cenega ma lepsze tytuły. To już rzecz gustu, ale rzeczywiście mają sporo dobrych gier i nawet z chęcią bym je kupił. Tylko jak mam określony budźet i do wyboru premierowe TDU za 79,90 i Stalkera za 79,90 kontra EU III ( już troszkę czasu od premiery mineło ) za 129 zł, albo Civ IV ( jeszcze więcej czasu od premiery mineło ) za 99 zł......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Cenedze się mocno zawiodłem kiedyś wolę polegać na Gram.pl chociaż nikt nie jest doskonały
Czasami spużniają się z wysyłką gry o dzień lub 2 (gra jest w magazynie właśnie wychodzi z niego )czy coś w tym stylu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję jedynie gry Cenegi (zresztą, można wpaść na tą ideę oglądając zdjęcia mojej kolekcji:P), ponieważ CDP ma te głupie wPLN, których kompletnie nie mogę wykorzystać...://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:39, xbit71 napisał:

Ja kupuję jedynie gry Cenegi (zresztą, można wpaść na tą ideę oglądając zdjęcia mojej kolekcji:P),
ponieważ CDP ma te głupie wPLN, których kompletnie nie mogę wykorzystać...://


a to dlatego że wPLN ma cdp gier nie kupujesz - hym... ja akurat kupuję gry dla tego że mi się podoba gra a nie wydawca -
można by napisać że nie kupuję u cenegi bo ma ten klub czy też kompanię graczy która nie działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:47, scott napisał:

można by napisać że nie kupuję u cenegi bo ma ten klub czy też kompanię graczy która nie działa

Przecież dobrze wiesz, że KGC zadziała, i to już niedługo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamawiaj na gram.pl wtedy wykorzystasz WPLN. Przy ostatnim zamówieniu zaoszczedziłem ponad 50 zł, a do tego przesyłka za WPLN. Zresztą chyba kupuje się gry dla gry a nie dla firmy :) Co za różnica czy sa WPLN czy nie, ważne że tytuł odpowiada :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:51, hehe napisał:

Zamawiaj na gram.pl wtedy wykorzystasz WPLN. Przy ostatnim zamówieniu zaoszczedziłem ponad
50 zł, a do tego przesyłka za WPLN. Zresztą chyba kupuje się gry dla gry a nie dla firmy :)
Co za różnica czy sa WPLN czy nie, ważne że tytuł odpowiada :) ?

Tak, ale kupując u CDP, nie będziesz miał szansy na wymianę klubowych punktów na super nagrody!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:49, xbit71 napisał:

> można by napisać że nie kupuję u cenegi bo ma ten klub czy też kompanię graczy która nie
działa
Przecież dobrze wiesz, że KGC zadziała, i to już niedługo:))


już nie będzie klubu gracza i tyle - na ostatniej ulotce z grą SH 4 (z piątku ) jest napisane ładnie kopania graczy cenega - ośmieszają się takimi hasłami i tyle .... ten klub czy co tam to farsa i tyle .

a wracając do Ciebie to nie kupisz w cdp gry na która czekasz tylko dla tego że mają wPLN ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:55, xbit71 napisał:

Nie dlatego, że mają wPLN, tylko dlatego, że nie mają fajnych promocji, jak KGC.
Poza tym, gdzie wyczytałeś o tym, że nie będzie KGC?


chodzi o nazwę - w grach które kupowałem wcześniej łądnie było napisane na instrukcji lub ulotce klub gracza cenega - w piątek kupiłem grę Silent Hunter 4 (szkoda było kasy na to bo wydanie jest fatalne jak na koszta) i była tam ulotka - zarejestruj grę w Kompani Graczy cenega - coś wtym stylu - więc jasno widać że nazwa się zmieniła - niestety storana nadal jest tak sama - nie dokończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:59, scott napisał:

- zarejestruj grę w Kompani Graczy cenega

O nazwa się zmieniła to może źle świadczyć... Mogą nastąpić zmiany - chyba że się pomylili i niechcący zamiast Klub wpadło Kompani ale skrót ten sam KGC <lol>
Zobaczymy czy dotrzymają słowa i punkty nie zostaną skasowane. :) A czy szykują się jakieś promocje w CDP lub w Cenedze - bo która zrobi takową to od niej kupuje 4 gry chyba że nastąpi to jednocześnie wtedy wybiore 2 z tej i 2 z tamtej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 14:14, Konrades napisał:

> - zarejestruj grę w Kompani Graczy cenega
O nazwa się zmieniła to może źle świadczyć... Mogą nastąpić zmiany - chyba że się pomylili
i niechcący zamiast Klub wpadło Kompani ale skrót ten sam KGC <lol>
Zobaczymy czy dotrzymają słowa i punkty nie zostaną skasowane. :) A czy szykują się jakieś
promocje w CDP lub w Cenedze - bo która zrobi takową to od niej kupuje 4 gry chyba że nastąpi
to jednocześnie wtedy wybiore 2 z tej i 2 z tamtej :P


raczej się nie pomylili - bo wydrukowanie ileś tam wkładek itd - raczej to przemyśleli- punkty pewnie zostaną (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>CIACH!

Masz rację, ale na przykład Warhammer Mark of Chaos można już na allegro kupić za 39,99.
Co do Cywilizacji 4, to na allegro stoi po 47 złotych.
To, jakie promocje robi gram.pl zależy tylko i wyłącznie od nich, a jak widać na przykładzie niektórych sklepów obniżających ceny gier Cenegi, dobre promocje nie tylko muszą odbywać się za pośrednictwem internetu.
Ja korzystam właśnie z tych promocji, otwarcie sklepu, jakiś allegrowicz obniża ceny, czy "degradacja" cenowa z serii do serii.

Trzeba łapać promocje, nikt Ci ich nie poda na tacy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:52, xbit71 napisał:

Tak, ale kupując u CDP, nie będziesz miał szansy na wymianę klubowych punktów na super nagrody!:P


Ciekawe czy ten Klub Gracza to ruszy w tym stuleciu :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic wiecej wydanego przez Cenege nie kupie !! Dwie gry i dwa TOTALNE BUBLE !!.

Warhammer Mark of Chaos - gra jedynie w polowie przetlumaczona na jezyk polsk. Raz dialog miedzy misjami po polsku raz po angielsku a czasem chyba po chinsku bo nic sie nie da zrozumiec. Wydana z Patchem 1.5 ale nowszego juz sie nie da zainstalowac bo wyskauja bledy.

Ufo Afterlight - gra fajna niestety nie dziala pod Vista. Producent wydal dwa tygodnie temu patha ktory to naprawia jednak nie dla wersji polskiej. Wyslalem zapytanie do Cenegi kiedy wyjdzie patch dla wersji polskiej bo chcialbym w koncu zagrac w gre za ktora zaplacilem. Brak odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 15:20, staszko1 napisał:


Ufo Afterlight - gra fajna niestety nie dziala pod Vista. Producent wydal dwa tygodnie temu
patha ktory to naprawia jednak nie dla wersji polskiej. Wyslalem zapytanie do Cenegi kiedy
wyjdzie patch dla wersji polskiej bo chcialbym w koncu zagrac w gre za ktora zaplacilem. Brak
odpowiedzi.

A wszystkie gry z CDP chodzą pod Vistą ?! No właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 13:30, hehe napisał:

Mówisz że cenega jest lepsza ? CDP co chwila ma jakies obniżki nawet na premierowe tytuły.


Powiem Ci trochę brzydko: czepiasz się ceny jak mucha gówna.

Dnia 25.04.2007 o 13:30, hehe napisał:

Zobacz o ile taniej można było kupić NWN2, G3 albo Jade Empire, niedługo po premierze.


Ok, super, bardzo ładnie itp. ale co mi z tego jeśli RPG mi nie odpowiada? No i właśnie... CDP ma ofertę skierowaną głównie dla miłośników RPG i na nic te obniżki dla takiego kogoś jak ja.

Dnia 25.04.2007 o 13:30, hehe napisał:

Podczas gdy CDP ku uciesze graczy funduje nam coraz to nowsze promocje ( i sporo na tym zarabia :)),
mam wrażenie że panowie z Cenegi śpią. Żadnych promocji żadnych obniżek. Nic. Ceny zamrożone
czego przykładem jest choćby ta biedna Civ IV i GTA.


Obniżki są, w każdym bądź razie zawsze kupisz u nich grę taniej niż wynosi sugerowana cena. Np. taki Infernal kosztował zamiast 79,90zł to 66,60zł. Silent Hunter z kolei jest do kupienia u Cenegi 20zł taniej. Nie mów więc, że Cenega nie ma promocji.

Dnia 25.04.2007 o 13:30, hehe napisał:

Cenega nawet zwykłej strony ( Klub gracza
) od dawna otworzyć nie potrafi :/ Jak to się może równać z machiną promocyjną CDP ?


Cenega zleciła to złym ludziom - i z tym się zgodzę.

Dnia 25.04.2007 o 13:30, hehe napisał:

Mówisz że Cenega ma lepsze tytuły. To już rzecz gustu, ale rzeczywiście mają sporo dobrych
gier i nawet z chęcią bym je kupił. Tylko jak mam określony budźet i do wyboru premierowe TDU
za 79,90 i Stalkera za 79,90 kontra EU III ( już troszkę czasu od premiery mineło ) za 129
zł, albo Civ IV ( jeszcze więcej czasu od premiery mineło ) za 99 zł...


I znów błąd. Porównujesz gry z różnych gatunków cenowych.
Cena sugerowana S.T.A.L.K.E.R.a i TDU wynosi 99,90zł. 79,90zł to cena po obniżce - znów grasz nie fair.
Będąc przy cenie sugerowanej 99,90zł to u Cenegi dostaniesz np. Anno 1701 za 78,90zł Więc cena jest niemal identyczna (a nawet o 1zł niższa). Podobnie sytuacja wygląda z grą Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby oraz z resztą tytułów do których nie dorzucają żadnych gadżetów (wtedy ich cena wzrasta do 88,90zł).

Więc znów popełniasz błąd pisząc, że nie ma obniżek, a nie stać Cię na spojrzenie na ofertę sklepu Cenegi.
Jak mamy więc rozmawiać?

Z kolei cenę EU3 podajesz sugerowaną, w dodatku w wyższym pułapie cenowym... W sklepie Cenegi kosztuje 114,90zł Więc 15zł taniej. Zapewne Cenega nie wymyśliła sobie tej ceny tylko ustalił ją ktoś inny (tzw. "góra"). Podobna sytuacja była z Gothiciem 3...

Proszę więc: jeśli nie masz zielonego pojęcia o Cenedze to wstrzymaj się od wszelkich komentarzy bo tylko się ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 14:14, Konrades napisał:

Zobaczymy czy dotrzymają słowa i punkty nie zostaną skasowane. :)

Jeżeli skasują punkty, to niech nie liczą, że kiedykolwiek kuię jakąkolwiek oryginalną grę wydawana przez nich :( Mam juz prawie 900 punktów - i co, mam je wszystkie stracić przez ich głupotę i niemrawość w działaniu? Zresztą to by była kradzież z ich storny, bo obiecali mi, że jak kupuję ich gry, to za te punkty kiedyś tam coś dostanę. Jak oni mnie okradną, to ja zacznę okradać ich ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 18:52, Quatre napisał:

> Zobaczymy czy dotrzymają słowa i punkty nie zostaną skasowane. :)
Jeżeli skasują punkty, to niech nie liczą, że kiedykolwiek kuię jakąkolwiek oryginalną grę
wydawana przez nich :( Mam juz prawie 900 punktów - i co, mam je wszystkie stracić przez ich
głupotę i niemrawość w działaniu? Zresztą to by była kradzież z ich storny, bo obiecali mi,
że jak kupuję ich gry, to za te punkty kiedyś tam coś dostanę. Jak oni mnie okradną, to ja
zacznę okradać ich ^_^

Łeee... I zostaniesz złodziejem, tylko dlatego, że ktoś Cię oszukał? A przecież prawnie można zdziałać o wiele, wiele więcej i zwycięstwo słodsze.

Ale dopóki sytuacja stoi w miejscu to i my musimy zachować cierpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować