Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2007 o 18:52, Quatre napisał:

> Zobaczymy czy dotrzymają słowa i punkty nie zostaną skasowane. :)
Jeżeli skasują punkty, to niech nie liczą, że kiedykolwiek kuię jakąkolwiek oryginalną grę
wydawana przez nich :( Mam juz prawie 900 punktów - i co, mam je wszystkie stracić przez ich
głupotę i niemrawość w działaniu? Zresztą to by była kradzież z ich storny, bo obiecali mi,
że jak kupuję ich gry, to za te punkty kiedyś tam coś dostanę. Jak oni mnie okradną, to ja
zacznę okradać ich ^_^

Ja zrobię to samo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 17:56, Markus89 napisał:

Powiem Ci trochę brzydko: czepiasz się ceny jak mucha gówna.

Ceny sa dośc istotne.

Dnia 25.04.2007 o 17:56, Markus89 napisał:

I znów błąd. Porównujesz gry z różnych gatunków cenowych.
Cena sugerowana S.T.A.L.K.E.R.a i TDU wynosi 99,90zł. 79,90zł to cena po obniżce - znów grasz
nie fair.

Nie gram nie fair. Nie są istotne gatunki w tym przypadku, bo nie porównuje cen podobnych gier, chociaż to też mijało by się z celem. Jakiekolwiek porównanie miałby sens, gdyby obaj wydawcy mieli takie same tytuły - konkurencja pełną gębą.
Chodziło mi o to że mając określoną ilość pieniędzy i mając równocześnie ochotę na zakup kilku gier, wybiorę te z CDP. Wolałbym może kupić sobie teraz EU III, ale jest po prostu za droga i kupiłem Stalkera. Podobnie z Civ IV. Pieniądze poszły do CDP a nie do Cenegi, a wcale tak być nie musiało. A ceny podaję takie jak mam realnie do zapłaty. W sklepie cenegi dolicz sobie jeszcze koszty przesyłki. Kupując TDU i Stalkera przesyłkę miałem gratis :)
Ktoś może powiedzieć, nie podoba Ci się Cenega i jej ceny - nie kupuj. I pewnie będzie miał rację, nikt mnie przecież nie zmusza. Nie będą też pewnie specjalnie dla mnie obniżać cen :) Pomyśl sobie tylko że takich osób jak ja jest więcej. Niezdecydowanych na tytuł a z chęcią wydania pieniędzy. Dochodzi do tego program lojalnościowy CDP którego cenega jakoś nie może stworzyć... Dlatego powtórze : moim zdaniem marketingowcy cenegi śpią, podczas gdy CDP zbija kokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:06, hehe napisał:

> Powiem Ci trochę brzydko: czepiasz się ceny jak mucha gówna.
Ceny sa dośc istotne.


tak mam do wyboru grę w którą mam ochotę zagrać (jakiś tam tytuł Cenegi) i grę która jest znana i w ogóle (choć by S.T.A.L.K.E.R) i kupuje stalkera bo tańszy? Sorry, ale w takim wypadku wybieram 20 zł więcej do zapłacenia... Poza tym przesyłkę miałeś nie za darmo, bo za żeton jak mniemam ... który "kupiłeś" za wPLN, a które dostałeś za kupienie nowej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:13, syriusz.b napisał:

Poza tym przesyłkę miałeś nie za darmo, bo za żeton jak mniemam, który "kupiłeś" za wPLN, a które dostałeś za kupienie nowej gry...


Nie do końca :) Zakładając nowe konto otrzymał gratis 10WPLN, tak więc jest 10 PLN na plusie ;) Po drugie dobrze, że mamy taką możliwość płacenia WPLN-ami za niektóre koszty wysyłki, lepsze to niż nic :D

hehe ma też rację co do cen, chciałem zakupić w sklepie Cenegi EU III niby "tylko" 129,90 ale do tego doszedł koszt wysyłki 15,90 i już mamy 145,90 za grę. Widząc taką cenę zrezygnowałem z zamówienia i zakupiłem nową z wyższej półki gierkę z serii Guild Wars płacąc tylko 62 PLN ze wszystkimi kosztami :) I przyznam, że jestem bardzo zadowolony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:02, Kamil.i.Maciek napisał:

> Poza tym przesyłkę miałeś nie za darmo, bo za żeton jak mniemam, który "kupiłeś" za wPLN,
a które dostałeś za kupienie nowej gry...

Nie do końca :) Zakładając nowe konto otrzymał gratis 10WPLN, tak więc jest 10 PLN na plusie
;) Po drugie dobrze, że mamy taką możliwość płacenia WPLN-ami za niektóre koszty wysyłki, lepsze
to niż nic :D

hehe ma też rację co do cen, chciałem zakupić w sklepie Cenegi EU III niby "tylko" 129,90 ale
do tego doszedł koszt wysyłki 15,90 i już mamy 145,90 za grę. Widząc taką cenę zrezygnowałem
z zamówienia i zakupiłem nową z wyższej półki gierkę z serii Guild Wars płacąc tylko 62 PLN
ze wszystkimi kosztami :) I przyznam, że jestem bardzo zadowolony :-)



Baa też mogę powiedzieć że S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla Edycja Kolekcjonerska Była za droga i dlatego sobie kupiłem z cenegi The ship... taki sam mam stosunek co ty, co za ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:08, Skrytobójca napisał:

Baa też mogę powiedzieć że S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla Edycja Kolekcjonerska Była za
droga i dlatego sobie kupiłem z cenegi The ship... taki sam mam stosunek co ty, co za ludzie...


No wiesz, mi tutaj chodzi o to, że jak by nie patrzeć Guild Wars też kiedyś kosztował 129,90 i za żetona mogłeś opłacić koszt wysyłki + obniżyć WPLN cenę gry do 89PLN jest tutaj spora różnica między 89PLN a 145,90 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:17, Skrytobójca napisał:

między 160 a 30 zł jest też spora...

Wiesz taka rozmowa nigdzie nie prowadzi :/ ja powiem 5 a Ty 10 :P Porównywałem dwie gry o tej samej wartości 129,90PLN i dzięki WPLN jest sporo taniej niż jakbyśmy chcieli kupić grę w sklepie Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:20, Kamil.i.Maciek napisał:

> między 160 a 30 zł jest też spora...
Wiesz taka rozmowa nigdzie nie prowadzi :/ ja powiem 5 a Ty 10 :P Porównywałem dwie gry o tej
samej wartości 129,90PLN i dzięki WPLN jest sporo taniej niż jakbyśmy chcieli kupić grę w sklepie
Cenegi.


Porównałem podobnie jak ty tylko że zamiast podobnej wartości podobny gatunek, w sklepie cenegi te jest taniej za ship zapłaciłem 24,90 i dostałem podkładkę, a nie jakieś wPLN którymi nawet nie mogę się podetrzeć ( i to jest najgorsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:22, Skrytobójca napisał:

Porównałem podobnie jak ty tylko że zamiast podobnej wartości podobny gatunek, w sklepie cenegi
te jest taniej za ship zapłaciłem 24,90 i dostałem podkładkę, a nie jakieś wPLN którymi nawet
nie mogę się podetrzeć ( i to jest najgorsze)

Ale mnie nie interesuje jakiś tam stary The Ship a podkładek pod mysze mam bardzo dużo, jeszcze mi jedna z CDA dobrze służy, chciałem sobie pograć w EU III i niestety na razie sobie nie pogram, bo jest stanowczo za drogo i uważam, że ta gra nie jest warta, aż takich pieniędzy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:27, Kamil.i.Maciek napisał:

> Porównałem podobnie jak ty tylko że zamiast podobnej wartości podobny gatunek, w sklepie
cenegi
> te jest taniej za ship zapłaciłem 24,90 i dostałem podkładkę, a nie jakieś wPLN którymi
nawet
> nie mogę się podetrzeć ( i to jest najgorsze)
Ale mnie nie interesuje jakiś tam stary The Ship a podkładek pod mysze mam bardzo dużo, jeszcze
mi jedna z CDA dobrze służy,

z CDA ?- była do d...
Mnie też nie interesuje jakiś stary guild wars ,a stalkier za drogi i że za dużo piniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:22, Skrytobójca napisał:

> > między 160 a 30 zł jest też spora...
> Wiesz taka rozmowa nigdzie nie prowadzi :/ ja powiem 5 a Ty 10 :P Porównywałem dwie gry
o tej
> samej wartości 129,90PLN i dzięki WPLN jest sporo taniej niż jakbyśmy chcieli kupić grę
w sklepie
> Cenegi.

Porównałem podobnie jak ty tylko że zamiast podobnej wartości podobny gatunek, w sklepie cenegi
te jest taniej za ship zapłaciłem 24,90 i dostałem podkładkę, a nie jakieś wPLN którymi nawet
nie mogę się podetrzeć ( i to jest najgorsze)


a pochwalisz sie nam ile ich obecnie posiadasz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:32, Tuddrussel napisał:

> > > między 160 a 30 zł jest też spora...
> > Wiesz taka rozmowa nigdzie nie prowadzi :/ ja powiem 5 a Ty 10 :P Porównywałem dwie
gry
> o tej
> > samej wartości 129,90PLN i dzięki WPLN jest sporo taniej niż jakbyśmy chcieli kupić
grę
> w sklepie
> > Cenegi.
>
> Porównałem podobnie jak ty tylko że zamiast podobnej wartości podobny gatunek, w sklepie
cenegi
> te jest taniej za ship zapłaciłem 24,90 i dostałem podkładkę, a nie jakieś wPLN którymi
nawet
> nie mogę się podetrzeć ( i to jest najgorsze)

a pochwalisz sie nam ile ich obecnie posiadasz? ;)


Oj ze 120 będzie ale z nimi sprawa jest trochę skomplikowana bo są, ale ich nie ma, nieważne... Wiem że mogę użyć do kupienia taniej za 50%/20%/150%/1% gry ale co z tego gdy nowości są tak mało dofinansowane z wPLN ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 21:02, Kamil.i.Maciek napisał:

hehe ma też rację co do cen, chciałem zakupić w sklepie Cenegi EU III niby "tylko" 129,90 ale
do tego doszedł koszt wysyłki 15,90 i już mamy 145,90 za grę. Widząc taką cenę zrezygnowałem
z zamówienia i zakupiłem nową z wyższej półki gierkę z serii Guild Wars płacąc tylko 62 PLN
ze wszystkimi kosztami :) I przyznam, że jestem bardzo zadowolony :-)

No to jest racjonalne wyjście, ale ja mówiłem akurat tam przykładami i z mojego osobistego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak mam do wyboru: grę na która mam ochotę i grę którą pasuje mieć to wybieram wpierw tą na którą mam ochotę i wtedy 20, 30, czy nawet 40 zł ogromnej różnicy mi nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 22:04, Terorist napisał:

Czemu się wszyscy napalają na porównywanie Cd-projektu z Cenegą, są też inni dystrybutorzy,
np EA PL


No cóż , to są najwięksi polscy dystrybutorzy gier , wydają najwięcej gier i w najlepszej jakości . inni dystrybutorzy typu Electronic Arts , LEM czy Techland są w cieniu, a poza tym to jest temat CDP vs CENEGA :D ale inne tego typu tematy też są na tym forum :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:13, syriusz.b napisał:

tak mam do wyboru grę w którą mam ochotę zagrać (jakiś tam tytuł Cenegi) i grę która jest znana
i w ogóle (choć by S.T.A.L.K.E.R) i kupuje stalkera bo tańszy? Sorry, ale w takim wypadku wybieram
20 zł więcej do zapłacenia... Poza tym przesyłkę miałeś nie za darmo, bo za żeton jak mniemam
... który "kupiłeś" za wPLN, a które dostałeś za kupienie nowej gry..


Nie kupuje Stalkera bo tańszy, tylko dlatego że mam ochotę w niego zagrać. Jest parę gier na które mam chęć, ale budżet nie pozwala na wszystkie, więc wybieram te co tańsze ( w totka nie wygrałem, wszystkich nie kupie ). Siłą rzeczy EU III odpada bo za jej cenę mam prawie 2 inne gry z CDP ( choćby TDU i Stalkera :)) Tu nie chodzi o to że kupuje coś na siłe dlatego że mi cena odpowiada. Na EU III czekałem z równie dużą niecierpliwością co na Stalkera, ale jak spojrzałem na cenę wybór był oczywisty. Jak się, powiem brzydko, napalisz na kilka gier a stać cię tylko na 2 to co wybierzesz ...?
Żeton kupiłem za WPLN i co z tego ? Nie zawsze WPLN które dostajesz są równe z obniżką ceny gry, często dostajesz znacznie więcej, więc można powiedzieć ze jestes "do przodu". Dla przykładu: kupiłem Company of Heroes 20 zł taniej dzięki WPLN a dostałem za jej zakup 35 WPLN. 15 na czysto :D Zresztą wirtualne pieniądze nie bolą tak jak prawdziwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 22:04, Terorist napisał:

Czemu się wszyscy napalają na porównywanie Cd-projektu z Cenegą, są też inni dystrybutorzy, np EA PL


Bo EA to bieda w porownaniu do Cenegi czy CDP :)
Do dzis mam ciarki po tym jak kupilem BF2 z EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 02:58, Xantus napisał:

Bo EA to bieda w porownaniu do Cenegi czy CDP :)
Do dzis mam ciarki po tym jak kupilem BF2 z EA.


gościu to nic kup sobie dodatki z EA zgroza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować