Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2007 o 02:58, Xantus napisał:

Bo EA to bieda w porownaniu do Cenegi czy CDP :)
Do dzis mam ciarki po tym jak kupilem BF2 z EA.


W sumie EA poprawia się z wydania na wydanie, choćby edycje kolekcjonerskie C&C3, wcześniej Electronic Arts czegoś takiego nam w Polsce nie umożliwiała za bardzo, więc jest już coraz lepiej... A co do LEMa to ostatnio Cenega podspiasła umowe z Activision, więc temu wydawcy pozostaje juz coraz mniej fajnych gier, które do tej pory były przez niego wydawane. EA w porównaniu do LEMa chociaż się stara nie odstawać od konkurencji Cenegi i CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta EA i jej EK, spójrz np. na EK NFS Caron, normalnie wypaśna edycja, bo zawiera tylko instrukcje i 2 płyty i badziewne pudełko DVD, na szczęście dołączyli kolorowa tekturę, żeby na nie nie patrzeć, a wersja podstawowa to ma tylko jakąś ładną kolorową instrukcje po polsku, ładne pudełko i 2 ulotki :P A co do EK C&C3 to podobne rzeczy znajdują się w wydaniach podstawowych Cenegi i CDP i to za mniejszą kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 11:37, mtwarog napisał:

Ta EA i jej EK, spójrz np. na EK NFS Caron, normalnie wypaśna edycja, bo zawiera tylko instrukcje
i 2 płyty i badziewne pudełko DVD, na szczęście dołączyli kolorowa tekturę, żeby na nie nie
patrzeć, a wersja podstawowa to ma tylko jakąś ładną kolorową instrukcje po polsku, ładne pudełko
i 2 ulotki :P A co do EK C&C3 to podobne rzeczy znajdują się w wydaniach podstawowych Cenegi
i CDP i to za mniejszą kasę...


Ja nie porównuje EA względem Cenegi i CDP ale mówie o tym ze jest coraz lepiej z grami wydawanymi przez EA, pamiętasz jeszcze jakis czas temu niemal wszystkie gry tego wydawcy były po angilesku, a teraz tylko czekać jak i te EK i zwykłe wydania będą coraz lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 02:34, hehe napisał:

> ciach


u mnie jest o tyle dobrze, że nawet jak "napalę się" na kilka gier to i tak podświadomie wiem jaką 1 chcę najbardziej i biorę ją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 08:39, Skrytobójca napisał:

> według mnie cenaga w porównaniu do cdp jest beznadziejna ;]
Super dużo argumentów, normalnie jestem przytłoczony...

krótko i natemat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 19:45, albinskia napisał:

> > według mnie cenaga w porównaniu do cdp jest beznadziejna ;]
> Super dużo argumentów, normalnie jestem przytłoczony...
krótko i natemat :P

I ty się jeszcze z tego cieszysz, o boże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z oczekiwaniami, Cenega wypuszcza trylogię GTA. I znów jej się ode mnie oberwie. Za wyłącznie polską wersję... to jest bez sensu. Ale i tak z pewnością kupię, bo GTA3 od dłuższego czasu niestety nie posiadam.
Ciekaw jestem, jak będzie wyglądała sprawa muzyki. O ile GTA1 wyszło w poprawionej wersji, gdzie nie było audiotracków, a mp3 (a może .wav?), nie wiadomo mi nic o takiej edycji GTA London. No, ale mam nadzieję, że na tym polu C* się postarała. Ciekaw też jestem, czy w skład zestawu weszło tylko London 1969, czy może jest również nieco zapomniane London 1961.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo pozytywnie zaskakuje fakt, że cdp jak i cenega, mają w swojej ofercie sporą ilość gier, dobrych gier. To się ceni.

dużo gier rpg, z jednej strony seria gothic, z drugiej seria sacred.
Gry, które ''równoważą'' się w danym gatunku. tak jak wspomniany u góry przykład. Strategie, gry akcji, ''przygodówki''.

Bardzo miło, obie firmy reprezentuja podobny poziom, co prowadzi do zmniejszania cen, dzięki czemu wiele dobryuh gier trafia do takich serii jak extra klasyka, zdrowia konkurencja. Cdp jak i Cenega, nie zatrzymują się na starych hitach, a wciąż otwierają się na nowe rynki. trzymać tak dalej panowie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz coś skrobnę, zarówno o CDP, jak i Cenedze. Zarówno dobrze, jak i źle.

Nie ja jeden miałem kłopoty z kontaktem z CDP. Maile bez odpowiedzi, ignorowane miesiącami. Teraz, podobno jest to zmienione, ale już tego nie doświadczam, bo kontaktuję się CDP/gram.pl drogą telefoniczną. I nie jest źle. Zawsze wszystko idzie gładko i sprawnie. No i plusa u mnie zarobili, dosyłając mi mapkę do EK HoMM5, tu trzeba przybić brawo.

Cenega... kontakt tez świetny. Ale znów nie mam doświadczenia mailowego, wolę załatwić telefonicznie. I też zawsze jest super. Opiszę taką jedną historię związaną z zamówieniem u Cenegi – uzbierali za to plusiki i minusiki. Zamówiłem zestaw 4 LEK. Wracam do domu, dowiaduję się, że przyszła paczka od Cenegi, nastawiam się pozytywnie, a tu patrzę na paczkę wielkości jednego pudełka DVD. Wkurzony rozerwałem ujrzałem Civilizattion III w KK. Okej, gra jest dobra, ale czterech stów niewarta. Bez namysłu wykręciłem numer do Cenegi i zgłaszam błąd. Okazało się, że moja paczka poszła do kuzyna mojego kuzyna (to samo nazwisko), a oba zamówienia były tego samego dnia – więc nastąpiła pomyłka. Facet z obsługi obiecał mi szybko podesłać gierki. Sprawa załatwiona. Dopiero po odłożeniu słuchawki zorientowałem się, że było ok. 20.30. Teoretycznie pracują do 17, a gościa zastałem przy telefonie ponad cztery godziny później. Ogromby plus. A za pomyłkę minus oczywiście. Plus za to, że następnego ranka do drzwi dzwoni kurier (w sumie minęło parę godzin), za to pozytyw. Negatywna strona była taka, że musiałem oddać Civilization III :(
Ale wkurzyli mnie ostatnio, jak złożyłem sobie zamówienie na Infernala i The Ship. Wsystko ładnie, pięknie; opcje – kurier i za pobraniem. Po południu patrzę: „status – odrzucone”. Że co? Z jakiej racji anulowali mi zamówienie? Gardzą moimi pieniędzmi, czy co? Ewentualnie mogła to spowodować treść opcji „Uwagi” w zamówieniu:
„Ponieważ jestem estetą i perfekcjonistą, proszę o wybranie mi egzemplarzy całkowicie idealnych. Uszkodzenia kartonów czy zadrapania na pudełku/instrukcji mogłyby spowodować utratę zaufania wobec Waszej Firmy. Ale ufam, że będzie okej ;) Nie zapomnijcie o podkładce do The Ship.”
Ale urażenie się tym byłoby zbyt infantylne. Po prostu raz od CDP dostałem GW:N za zadrapaną instrukcją, a LEK PoPa od Cenegi miała wgnieciony fragment zapinki magnesowej. Wolę dmuchać na zimne.
To w sumie tyle, co uważam za warte napisania. jakby co, to jeszcze coś dorzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 00:27, Taschon napisał:

Ale urażenie się tym byłoby zbyt infantylne. Po prostu raz od CDP dostałem GW:N za zadrapaną
instrukcją, a LEK PoPa od Cenegi miała wgnieciony fragment zapinki magnesowej. Wolę dmuchać
na zimne.

Teraz wiecie, dlaczego wielu ludzi ( w tym i ja ) woli kupować "na żywca" programy/gry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 08:23, Skrytobójca napisał:

> Ale urażenie się tym byłoby zbyt infantylne. Po prostu raz od CDP dostałem GW:N za zadrapaną
> instrukcją, a LEK PoPa od Cenegi miała wgnieciony fragment zapinki magnesowej. Wolę dmuchać na zimne.
Teraz wiecie, dlaczego wielu ludzi ( w tym i ja ) woli kupować "na żywca" programy/gry .

Ale pamiętaj, że również wielu ludzi (w tym ja) jest zbyt leniwych aby pójść do sklepu, skoro mogą zamówić przez internet i następnego dnia mieć dany tytuł pod drzwiami ;p

Z pogniecionym/połamanym pudełkiem jeszcze nigdy się nie spotkałem. Wszystko pięknie zapakowane, problemy tylko czasem z dostawą preorderów w terminie... Ale nvm. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 08:23, Skrytobójca napisał:

> Ale urażenie się tym byłoby zbyt infantylne. Po prostu raz od CDP dostałem GW:N za zadrapaną

> instrukcją, a LEK PoPa od Cenegi miała wgnieciony fragment zapinki magnesowej. Wolę dmuchać

> na zimne.
Teraz wiecie, dlaczego wielu ludzi ( w tym i ja ) woli kupować "na żywca" programy/gry .

Ale jak się kupuję gry w tesco to wszystkie pudełka sa wgniecione, wiec jest trochę głupio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 08:34, Mashivi napisał:

Ale pamiętaj, że również wielu ludzi (w tym ja) jest zbyt leniwych aby pójść do sklepu, skoro
mogą zamówić przez internet i następnego dnia mieć dany tytuł pod drzwiami ;p

No wiesz, ja to akurat robię, by oszczędzić. Zawsze mi wychodzi ze stówę mniej czy coś. Ale mniejsza o to wgniecenie, bo jest małe, nie widać i sam to "odgniotłem". Problem w tym, że C* anulowała mi zamówienie bez żadnego powiadomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 09:02, Taschon napisał:

> Ale pamiętaj, że również wielu ludzi (w tym ja) jest zbyt leniwych aby pójść do sklepu,
skoro
> mogą zamówić przez internet i następnego dnia mieć dany tytuł pod drzwiami ;p
No wiesz, ja to akurat robię, by oszczędzić. Zawsze mi wychodzi ze stówę mniej czy coś. Ale
mniejsza o to wgniecenie, bo jest małe, nie widać i sam to "odgniotłem". Problem w tym, że
C* anulowała mi zamówienie bez żadnego powiadomienia.

Napisz do nich że czujesz się poszkodowany, dodaj że anulowali ci pewnie ze względu na twoje pochodzenie (nieważne że jesteś np. rodowitym polakiem) na pewno szybko ci odpiszą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 11:21, Skrytobójca napisał:

Napisz do nich że czujesz się poszkodowany, dodaj że anulowali ci pewnie ze względu na twoje
pochodzenie (nieważne że jesteś np. rodowitym polakiem) na pewno szybko ci odpiszą :]

Napisałem, ale nie liczę, że w weekend odpiszą. Nath też milczy.
Wiecie, w jakie dni przyszłego tygodnia Cenega będzie pracowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 15:16, Ryan Kam napisał:

Czy cenega posiada jakieś froum dla graczy ?

Jak dotąd nie powstało takie forum. Może zmieni się coś po starcie KGC, ale nie jest to nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pytanie główne to musze powiedzieć, że jest bez sensu... CDP JEST NAJLEPSZY. Nie tylko dla tego, że ma najlepsze gry, ale i ze względu na wykonanie... wystarczy popaczeć na EK albo na spolszczenie... Obojętnie jakich byście użyli argumentów i tak jestem za CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować