Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2007 o 15:12, strajker napisał:

> A ja kupiłem sobie ostatnio Mafie z Cengi i co BŁĘDY same błędy pieniądze wyżucone w błoto


Hmm? Przeszedłem całą "Mafię" od Cenegi i nie widziałem żadnych błędów? O czym mówisz?

Przy instalacji brakowało mi jednego pliku!! :)) a mafie ja przeszedłem też... Tylko ściągniętą
:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:08, galaus napisał:

CDP-Sprite
Cenga-Pragnienie
Pragnienie Niema Szans...
CDP-wyprzedza o miliony świetlne...

A teraz może jakieś argumenty? I co to są te ''miliony świetlne''? :P

>a właśnie moge sie

Dnia 03.05.2007 o 15:08, galaus napisał:

dowiedzieć o co chodzi z tymi pieniędzmi w CDP bo niekapuje :(((

Do każdej gry dodawana jest pewna ilość wirtualnych PLN, dostępne po zarejestrowaniu gry. możesz je wydać zamiast zwykłych pieniędzy przy zakupach w sklepie gram.pl - oczywiście tylko część kwoty można nimi opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:16, galaus napisał:

Przy instalacji brakowało mi jednego pliku!! :)) a mafie ja przeszedłem też... Tylko ściągniętą

Poczytaj regulamin forum - chwalenie piractwa (lub chwalenie się piractwem) jest karalne. A wystarczyło się skontaktować z pomocą techniczną Cenegi lub po prostu przejrzeć ich stronę internetową - zapewne tam znajduje się rozwiązanie problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:17, Quatre napisał:

> CDP-Sprite
> Cenga-Pragnienie
> Pragnienie Niema Szans...
> CDP-wyprzedza o miliony świetlne...
A teraz może jakieś argumenty? I co to są te ''miliony świetlne''? :P

>a właśnie moge sie
> dowiedzieć o co chodzi z tymi pieniędzmi w CDP bo niekapuje :(((
Do każdej gry dodawana jest pewna ilość wirtualnych PLN, dostępne po zarejestrowaniu gry. możesz
je wydać zamiast zwykłych pieniędzy przy zakupach w sklepie gram.pl - oczywiście tylko część
kwoty można nimi opłacić.


Dzięx bo mam prawie 170 zł Wirtualnych i niewiedziałem jak to zrobić:
Argumenty na temat CDP:
+ Lepsze gry
+ Niespotkałem sie z żadnymi błędami przy instalacji
+ tańsze gry
+ większy wybór gier
Argumenty na temat Cenga:
- Mały wybór gier
+ Punkty możemy wymienić na Gadżety :))
- Multum Błędów (w niektórych grach)
+ Niektóre gry bardzo fajne (których nieznajdziemy w CDP)
PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:16, galaus napisał:

Przy instalacji brakowało mi jednego pliku!! :)) a mafie ja przeszedłem też... Tylko ściągniętą :))



1.No to miałeś pecha z wadliwym egzemplarzem bo ja instalowałem "Mafię" bez problemu!

2.W takim razie dlaczego uogólniasz i z powodu swojego pechowego (jednostkowego) egzemplarza tworzysz wersję, że "Mafia" wydana przez Cenegę ma błędy?

3.Ja w swojej komputerowej manii zdążyłem m.in. wymienić pierwsze wyd. dodatku do "BG II” bo podczas instalacji domagał się jakiś plików - ale nigdy nie wpadłem na pomysł (podobny do twojego) twierdzić publicznie, że CD Projekt wydał "Thron Baala" z błędami - błędy były na wadliwym jednostkowym egzemplarzu!

4.Twoje twierdzenie to złośliwość czy infantylizm?
Tak bardzo nie lubisz Cenegi że sięgasz do takich dziwnych metod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że pozwolę sobie zbić Twoje argumenty :)

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

Argumenty na temat CDP:
+ Lepsze gry

rzecz bardzo dyskusyjna, zresztą sam przyznajesz w dalszej części posta, że Cenega też ma dobre gry

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ Niespotkałem sie z żadnymi błędami przy instalacji

to popytaj tych, którzy kupili Spellforce 2 premierówkę - podobno było multum błędów, niekoniecznie przy instalacji, ale np. gra działała jak ślimak na mocnym sprzęcie - w angielskim wydaniu tego błędu nie było :)

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ tańsze gry

Zależy od serii wydawniczej, bo np. Superseller jest o dychę tańszy niż Platynowa Kolekcja. Poza tym Cebega ma Rewolucję cenową - premierowe gry za 30 zł. Jeśli chodzi o ceny, to jednak Cenega przoduje.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ większy wybór gier

Jakbyśmy podliczyli tytuły w ofercie, to byłby remis zapewne albo niewielka przewaga jednej z firm. Zresztą ''większy'' nie zawsze znaczy ''lepszy'' :D

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

Argumenty na temat Cenga:
- Mały wybór gier

pisałem już o tym powyżej.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ Punkty możemy wymienić na Gadżety :))

Na chwilę obecną nic jeszcze nie możemy, ale być może ''będziemy mogli'' :]

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

- Multum Błędów (w niektórych grach)

Błądzić jest rzeczą ludzką :) Błędy nawet jak są, to firma wydaje odpowiednie patche - np. tak jak w przypadku Sid Meiers Pirates, którego nie mogłem u mnie zainstalować i potrzebowałem patcha. A u kolegi zainstalował się bez patcha... czasem to też wina komputera jak widać. W grach CDP też są błędy.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ Niektóre gry bardzo fajne (których nieznajdziemy w CDP)

A w CDP znajdziemy bardzo fajne gry, których nie ma w Cenedze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, jedyne problemy jakie spotkałem przy grach od Cenegi to Syberia...
Wczoraj instalowałeo od razu 2 części, 1 instalowałem z dysku (przegrałem na dysk, bo nie wiedziałem czy za wolny dvd rom nie był przyczyną - choć nie chce mi się sprawdzać, ale zdaje mi się, że akurat prędkość odczytu mam x 8 więc nie ważne), a 2 z płyty, na włączenie instalacji (od kliknięcia do uruchomienia się instalatora) coś ok. 5minut, natomiast 2 część z dvd -czas reakcji ok 6-7minut:), ale mimo to nie mówię, że Syberia jest pełna błędów, co innego, że nie odpowiadają mi niektóre elementy gry, ale to już nie wina Cenegi...
Dla mnie na razie punkty Cenegi, są tak samo wirtualne jak wPLN, bo jakoś nigdy nie zamawiałem gier wysyłkowo i narazie jakoś mi do tego nie spieszno:), ale może już niedługo przestaną być te punkty wirtualnymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Quatre, tak i ja pozwolę sobie skomentować Twoje argumenty :)

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

Argumenty na temat CDP:
+ Lepsze gry


Sprawa sprzeczna dla każdego. Każdy ma przecież inny gust.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ Niespotkałem sie z żadnymi błędami przy instalacji

Ja miałem kilka kiepskich sytuacji.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ tańsze gry


Racja.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ większy wybór gier


Każda z firm ma wiele tytułów.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

Argumenty na temat Cenga:

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

- Mały wybór gier


Nie przeginaj. Dla mnie ma bardzo dużo gier, ilość porównywalna z CD Projektem.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ Punkty możemy wymienić na Gadżety :))


Pozostawie ''n/c'' :)

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

- Multum Błędów (w niektórych grach)

Ja jakoś nie miałem problemów.

Dnia 03.05.2007 o 15:22, galaus napisał:

+ Niektóre gry bardzo fajne (których nieznajdziemy w CDP)


Racja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 15:04, galaus napisał:

A ja kupiłem sobie ostatnio Mafie z Cengi i co BŁĘDY same błędy pieniądze wyżucone w błoto pzdr :))

i później:

Dnia 03.05.2007 o 15:04, galaus napisał:

Przy instalacji brakowało mi jednego pliku!! :)) a mafie ja przeszedłem też... Tylko ściągniętą


Jako legalnemu nabywcy należała Ci się prawidłowo działająca gra. Zamiast ściągać piracką wersję powinieneś reklamować swój egzemplarz.
Pierwotnie miał być ban za propagowanie piractwa, ale pozostaniemy na ostrzeżeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
Szkoda, że policjanci, którzy mnie często zatrzymują nie są tacy wyrozumiali :/ Oni nigdy nie poprzestają na ostrzeżeniu, tylko od razu BACH! mandat :(

Wracając do tematu: wie ktoś co Cenega szykuje na 18 maja? Może jakiś konkursik? Są już jakieś przecieki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepszym wydawcą jest cd-projekt czasmi wktycznie się spóżnia ale z premierą wydaje gry 1 klasa zawsze coś dorzuci a cenega byle szybko byle jak byle by najwięcej gier wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście że Cenga ma zamiar wystawić na półki sklepów Trylogię GTA znajdziemy tam GTA1,GTA1 London, GTAII i GTA III a tak że możemy się zaopatrzyć w GTA: Vice City (niestety VC niezalicza się do trylogii) PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 16:12, walgierz napisał:

Jako legalnemu nabywcy należała Ci się prawidłowo działająca gra. Zamiast ściągać piracką wersję
powinieneś reklamować swój egzemplarz.
Pierwotnie miał być ban za propagowanie piractwa, ale pozostaniemy na ostrzeżeniu.

Wiesz, nie chcę tu robić offtopu ani krytykować moderatora, ale myślę, ze on miał prawo do zagrania na pirackiej wersji, skoro i tak kupił oryginał. Dystrybutorowi, twórcy gry, czy komukolwiek innemu z tej działki nie robi to żadnej różnicy, czy zagra w grę oryginalną, czy nieoryginalną, skoro oryginał i tak posiada. A poza tym to wina dystrybutora/producenta/twórcy, że egzemplarz zawierał błędy. I żadnego propagowania piractwa w tym nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 20:39, Taschon napisał:

Wiesz, nie chcę tu robić offtopu ani krytykować moderatora, ale myślę, ze on miał prawo do
zagrania na pirackiej wersji, skoro i tak kupił oryginał. Dystrybutorowi, twórcy gry, czy komukolwiek
innemu z tej działki nie robi to żadnej różnicy, czy zagra w grę oryginalną, czy nieoryginalną,
skoro oryginał i tak posiada. A poza tym to wina dystrybutora/producenta/twórcy, że egzemplarz
zawierał błędy. I żadnego propagowania piractwa w tym nie ma.

W sytuacji, kiedy można wymienić wadliwy produkt na sprawny bezpośrednio u wydawcy, bezsensem jest wspieranie dodatkowo gościa, który zarabia na kradzieży. Chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 20:46, Melchah napisał:

W sytuacji, kiedy można wymienić wadliwy produkt na sprawny bezpośrednio u wydawcy, bezsensem
jest wspieranie dodatkowo gościa, który zarabia na kradzieży. Chyba?

Zgoda, tylko że grę ściągając, nikogo nie wspiera. Oczywiście, wolałbym wymienić grę niż kupować pirata czy nawet ściągać, ale nie widzę też nic zdrożnego w graniu w ściągniętą grę, kiedy posiada się jej oryginalną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 17:55, galaus napisał:

A słyszeliście że Cenga ma zamiar wystawić na półki sklepów Trylogię GTA znajdziemy tam GTA1,GTA1
London, GTAII i GTA III a tak że możemy się zaopatrzyć w GTA: Vice City (niestety VC niezalicza
się do trylogii) PZDR


Zależy w jakiej serii (czyli cenie) i jak zostanie wydana bo nie wiem czy wiesz ale GTA I i GTAII to stare gierki i można je sobie sciągnąć z neta (podać ci link? A zresztą wejdź na oficjalną stronę Rockstar Games i z stamtąd sciągnij ) bo mają teraz licencję abadonware (jakoś tak się pisze). A GTA III to wydatek nieduży... szczególnie na aukcjach jak go sprzedają z innymi grami. Ale jak by było wydane ''''kolekcjonersko'''' (arty,film z powstawania gry, soundtrack i jakiś fajowy wisiorek) to z chęcią bym kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 21:01, vansatan napisał:

Zależy w jakiej serii (czyli cenie) i jak zostanie wydana bo nie wiem czy wiesz ale GTA I i
GTAII to stare gierki i można je sobie sciągnąć z neta (podać ci link? A zresztą wejdź na oficjalną
stronę Rockstar Games i z stamtąd sciągnij ) bo mają teraz licencję abadonware (jakoś tak
się pisze). A GTA III to wydatek nieduży... szczególnie na aukcjach jak go sprzedają z innymi
grami. Ale jak by było wydane ''''kolekcjonersko'''' (arty,film z powstawania gry, soundtrack
i jakiś fajowy wisiorek) to z chęcią bym kupił

Nie licz na wisiorek ani żadne wodotryski w grze z serii za 25 zł :P To jest zbiór gierek, masz wszystko na jednej płytce DVD, mało miejsca zajmuje, nie trzeba nic ściągać ani na Allegro zaglądać :D Ja w każdym razie nie kupię, bo nienawidzę GTA < 3, dla mnie to kaszana. A dla samej trójki to wg mnie nie warto kupować, bo przy SA czy VC to trójeczka też cienko wypada.
Za to wychodzi Dungeon Siege Złota Edycja i Knights of Honor! To są ekstra giery!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać to ich nowa seria gier:] Nazywa się Best Games czy jakoś tak, ale wydania gier wyglądają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować