Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2006 o 13:11, VaRIaT napisał:

Ja sie potwornie boje o NWN2. Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać. :P


A co ma wspólnego Cenega z NWN2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:06, Vilmar napisał:

> Ja sie potwornie boje o NWN2. Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać.
:P

A co ma wspólnego Cenega z NWN2?


Oni chyba go wydają... albo to był Oblivion...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:06, Vilmar napisał:

A co ma wspólnego Cenega z NWN2?


Być może będą jego wydawcą.
CDP straciło bodajże produkty sygnowane logiem ATARI a Cenega to przejeła. Tylko nie wiem czy jakiś jednorazowy tytuł czy może dłuższa współpraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:19, Quire napisał:

> A co ma wspólnego Cenega z NWN2?

Być może będą jego wydawcą.
CDP straciło bodajże produkty sygnowane logiem ATARI a Cenega to przejeła. Tylko nie wiem czy
jakiś jednorazowy tytuł czy może dłuższa współpraca.


Właśnie to mnie boli. NWN był wspaniale spolszczony. Przeszedłem ponad 16 razy. Wie ktoś kiedy ma być patch? Wersja chyba 1.67.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:56, lampak napisał:

Jak się nie myle, to Cenega po paru sporych wpadkach z tłumaczeniem dała do swoich gier opcję
instalacji w obydwu wersjach językowych.

Akurat w pop 3 jest do wyboru tylko pełna instalacja 1.6GB i tylko po polsku :(

Dnia 23.02.2006 o 13:56, lampak napisał:

Poza tym toco się kryje pod skrótem TTT

The Two Thrones

Dnia 23.02.2006 o 13:56, lampak napisał:

i o jakie fontanny chodzi?

O te zbiorniki wodne przy których się zapisuje stan gry.

Eh, teraz własnie uwolniłem ludzi z palącego się warsztatu, i tu ma się automatycznie pojawić menu zapisu gry i gra się wyłącza :( Nie mogę przejść dalej.

PS, widzie na screenie jakiś błąd w tłumaczeniu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:19, Quire napisał:

CDP straciło bodajże produkty sygnowane logiem ATARI a Cenega to przejeła.


Atari przejął LEM, nie Cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:31, SLAY3R napisał:

> Jak się nie myle, to Cenega po paru sporych wpadkach z tłumaczeniem dała do swoich gier
opcję
> instalacji w obydwu wersjach językowych.
Akurat w pop 3 jest do wyboru tylko pełna instalacja 1.6GB i tylko po polsku :(
> Poza tym toco się kryje pod skrótem TTT
The Two Thrones
> i o jakie fontanny chodzi?
O te zbiorniki wodne przy których się zapisuje stan gry.

Eh, teraz własnie uwolniłem ludzi z palącego się warsztatu, i tu ma się automatycznie pojawić
menu zapisu gry i gra się wyłącza :( Nie mogę przejść dalej.

PS, widzie na screenie jakiś błąd w tłumaczeniu? :P


Haha. W WW przynajmniej to było dobrze przetłumaczone. :]

Moge wiedzieć za co degrad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:34, VaRIaT napisał:

Moge wiedzieć za co degrad?

niech zgadne.... propagowanie piractwa? na dodatek w dwoch postach pod rzad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:44, penny napisał:

> Moge wiedzieć za co degrad?
>
niech zgadne.... propagowanie piractwa? na dodatek w dwoch postach pod rzad.


Jakie propagowanie?? Dowiaduje sie jak spolonizowali TTT bo chce kupić oryginał i dostaje degrad za ciekawość. Luuudzieeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:48, VaRIaT napisał:

Jakie propagowanie?? Dowiaduje sie jak spolonizowali TTT bo chce kupić oryginał i dostaje degrad
za ciekawość. Luuudzieeee.

ej no nie ja dalem ci degrada, ale cytuje:
Nie dam tym synom zarobić. TTT mam pirackiego. Gra jest wypas. Od soboty przeszedłem 2 razy i ide 3. Nie kupie tej chały spolonizowanej.
oraz
Przecie WW też na początku miałem pirata. Było kilka gier które na początku były pirat [...] Np NWN(+oba dodatki), BG i kilka innych.

-- jak dla mnie wszystko jest jasne, bo nie sadze zeby degrad byl za niekulturalne wyrazanie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 15:04, penny napisał:

> Jakie propagowanie?? Dowiaduje sie jak spolonizowali TTT bo chce kupić oryginał i dostaje
degrad
> za ciekawość. Luuudzieeee.
ej no nie ja dalem ci degrada, ale cytuje:
Nie dam tym synom zarobić. TTT mam pirackiego. Gra jest wypas. Od soboty przeszedłem
2 razy i ide 3. Nie kupie tej chały spolonizowanej.

oraz
Przecie WW też na początku miałem pirata. Było kilka gier które na początku były pirat
[...] Np NWN(+oba dodatki), BG i kilka innych.


-- jak dla mnie wszystko jest jasne, bo nie sadze zeby degrad byl za niekulturalne wyrazanie
sie.


Hmmm. Faktycznie tak to mogło zabrzmieć.
Ajjj. O ten TTT chodziło mi ot to, że nie kupie polskiej wersji. Tylko postaram się kupić oryginalny angielski na allegro, albo za granicą. W każdym razie bede miał ORYGINAŁ angielski.
WW pirata nie przeszedłem ani razu. Wywaliłem go dosyć szybko i gdzieś za miesiąc kupiłem w sklepie.
Co sie tyczy drugiego cytatu... Pirata miałem tylko NWN (przez tydzień później kupiłem a dodatki to jóż przedpremierowo zamawiałem) i Baldura (wytrzymał prawie miesiąć, później oryginał).
Niepotrzebnie tam wyciąłeś środek zdania. Wywnioskować można z tego cytatu to że wszystko co mam to nielegalne wersje...
Cóż. Nie pomyślałem że ktoś to zinterpretuje jako propagowanie piractwa...
Nienawidze piratów. Jak widać same problemy przez nich. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:24, VaRIaT napisał:

Właśnie to mnie boli. NWN był wspaniale spolszczony. Przeszedłem ponad 16 razy. Wie ktoś kiedy
ma być patch? Wersja chyba 1.67.


I tu jest problem. Bo na dzisiaj nikt nie ma prawa sprzedawać tej gry w Polsce, a co za tym idzie kto ma interes w tym żeby spolszczyć patch??
Pozatym CDP jest chyba właścicielem praw do lokalizacji NWNa i nawet jak LEM będzie chciał to wydać to i tak pewnie tylko po angilelsku, bo po co inwestować kaskę w starszy tytuł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 15:39, Quire napisał:

> Właśnie to mnie boli. NWN był wspaniale spolszczony. Przeszedłem ponad 16 razy. Wie ktoś
kiedy
> ma być patch? Wersja chyba 1.67.

I tu jest problem. Bo na dzisiaj nikt nie ma prawa sprzedawać tej gry w Polsce, a co za tym
idzie kto ma interes w tym żeby spolszczyć patch??
Pozatym CDP jest chyba właścicielem praw do lokalizacji NWNa i nawet jak LEM będzie chciał
to wydać to i tak pewnie tylko po angilelsku, bo po co inwestować kaskę w starszy tytuł??


Faktycznie. Zapomniałem że CDP ma "licencji" na gry ATARI (tzn. wydawane przez nią). Jak to będzie z patchem? Może ktoś z CDP odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2006 o 15:31, VaRIaT napisał:

Hmmm. Faktycznie tak to mogło zabrzmieć.
[...]
Cóż. Nie pomyślałem że ktoś to zinterpretuje jako propagowanie piractwa...
Nienawidze piratów. Jak widać same problemy przez nich. :]

nie zmienia to faktu, ze mimo wszystko ich "karmisz" uzywajac nielegalnych kopii. najlepiej poprostu na piratow lac z gory na dol cie.... znaczy ten tego, no nie uzywac :) dopoki bedzie choc kilka osob sklonnych skozystac z pirata dopoty piractwo bedzie istnialo, niestety.

Dnia 23.02.2006 o 15:31, VaRIaT napisał:

Niepotrzebnie tam wyciąłeś środek zdania. Wywnioskować można z tego cytatu to że wszystko co
mam to nielegalne wersje...

specjalnie to zrobilem, zeby podkreslisc negatywne przeslanie jakie niosly twoje wypowiedzi. po ich przeczytaniu mozna dojsc do wniosku, ze piraty to dobra sprawa, a przeciez tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:31, SLAY3R napisał:

PS, widzie na screenie jakiś błąd w tłumaczeniu? :P

W polskiej wersji oby dwie opcje są na tak :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Obliviona - z tego co wiem, to nie oblivion zmienił dystrybutora w polsce, ale zmienił wydawcę światowego (z UBI (cdp) na Take2 (cenega). CDP dużo tu nie mogło zrobić, gdyż take2 od dłuższego czasu jest dystrybuowane w Polsce wlasnie przez Cenege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi się głos Jarosława Boberka podoba jako głoś księcia. Osobiście nie oglądam Rodziny Zastepczej i bym go wcale nie poznała. Nie wiem o co wam chodzi "nie każde złoto co się świeci". Pozatym sami spójrzcie: Mel Gibson czy bogusław Linda, obaj zawsze grali twardzieli. a tu Gibson zagrał Chrystusa, a Linda księdza Robaka. I co sprawdzili się w tych rolach. Mimo wczesniejszej krytyki że oni sie do tych ról nie nadają. Więc może dajcie szansę Boberkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować