Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Co prawda, CDP ma więcej RPGów, ale przecież nie wszyscy lubią ten gatunek . Oferta Cenegi jest bardziej wyważona i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W mojej kolekcji, na przykład, znajduje się 6-8 gier CD-Projektu i kilkadziesiąt pozycji jej konkurenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:29, ShadowG napisał:


Wiesz na przykład ja mimo szczerych chęci zapełnienia swojej półki tytułami z logiem Cenegi naprawdę tam nie mogę nic dla siebie znaleźć poza oblivionem, to jedyny rasowy rpg u nich. Z RTS''ami trochę lepiej, ale też bez rewelacji jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:21, Fagno napisał:

Dungeon i RPG ? Proszę... Opowieści ? Nie grałem ale też z typowym rpg mi się to nie kojarzy.
Nic ciekawego nie mają właściwie :)

Dungeon to takie samo cRPG jak IWD - czyli h''n''s. Nie wiem czym tu sie dziwic? Typowe RPG to ksiazka, kostki i gracze przy stoliku - a z tym to raczej zadna gra mi sie nie kojarzy :P

Kazdy wydawca ma w swojej ofercie roznorodne tytuly - kwestia tego co preferujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie jestem wielbicielem gier cRPG i CDP nie za wiele może mi zaoferować. Dobry wydawca powinien mieć gry dla każdego. Moim( i setek innych graczy) ulubionym gatunkiem są skradanki. I powiedz mi, co ja( i setki innych graczy) mogę wybrać z oferty CD-Projektu? To samo z grami akcji( nie licząc kilku FPSów taktycznych i STALKERA), a na nadmiar pozycji z innych gatunków wspomniany dystrybutor też nie może narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:35, Fagno napisał:

Z RTS''ami trochę lepiej, ale też bez rewelacji jak dla mnie


Bo Age of Empires I-II i Age of Mythology to cienizna, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:11, Fagno napisał:

> Tak, ja o tym nie wiedziałem... Wymień mi ten lepszy asortyment proszę
Na przykład dla fana RPG Cenega nie ma zaoferowania nic poza Oblivionem, a CDP Baldursy, NWN,
NWN, Icewind Dale, kiedyś Planescape... sporo tego


Dla mnie to dobrze, bo nie lubię RPG ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:35, Hard Moon napisał:

A mam pytanko:czemu cenega nie ma forum?
robi go? nie chce?


a czemu Cenega nie ma forum? Pytanie do Cenegi. Forum ma być w KG, ale KG nie ma

i co teraz może zadasz pytanie: a czego nie ma KG? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:36, syriusz.b napisał:

> A mam pytanko:czemu cenega nie ma forum?
> robi go? nie chce?

a czemu Cenega nie ma forum? Pytanie do Cenegi. Forum ma być w KG, ale KG nie ma

i co teraz może zadasz pytanie: a czego nie ma KG? ...

tylko się pytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:28, Fagno napisał:

>
chodziło mi o cRPG, a H&S to dla mnie nie "erpeg"... więc nie mają nic dla mnie :)



No trochę przesadą jest twierdzić że Diablo II nie jest rpg...H&S to rodzaj rpg. crpg też jest rodzajem rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:41, Konował napisał:

No trochę przesadą jest twierdzić że Diablo II nie jest rpg...H&S to rodzaj rpg. crpg też jest
rodzajem rpg.

Trochę off''a robimy, ale Diablo dla mnie rzeczywiście nie jest RPG. Nie ma tam fabuły, questów pobocznych (przepraszam - zapomniana wieża w I akcie może więcej), ciekawych dialogów... siekanka osadzona jakimś zbiegiem okoliczności w świecie fantasy :).

I to nie wynika z mojej antypatii do Cenegi bo np. ich wydania wizualnie o niebo bardziej mi się podobają niż te od CDP, ale nie mam co tam kupić.

vear - > Age of Empires to dobre gry, ale ja wolę strategie w stylu Medievala... w Age of Mythology nie grałem przyznaję się bez bicia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 19:44, Fagno napisał:

Trochę off''a robimy, ale Diablo dla mnie rzeczywiście nie jest RPG. Nie ma tam fabuły, questów
pobocznych (przepraszam - zapomniana wieża w I akcie może więcej), ciekawych dialogów... siekanka
osadzona jakimś zbiegiem okoliczności w świecie fantasy :).


Nie zgadzam się z tobą i mam wrażenie że nie grałeś w tą grę(albo grałeś chwilę i nie przeszedłeś). Poza tym jak już pisałem Diablo II nie jest 100% rpg, jest hack&slashem ale mimo wszystko rpg jest. Jest podział na role i samo to już czyni tę grę rpg.
Masz prawo do swojego "widzimisie" dlatego możesz uważać że Diablo to nie role playing game chociaż jesteś w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:55, Konował napisał:


I tutaj zakończmy dyskusję bo do niczego nie dojdziemy, a rozwiewając twoje wątpliwości - doszedłem w Diablo do... Diablo zabójczynią. Nie, nie przeszedłem gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:55, Konował napisał:

Jest podział na role i samo to już czyni tę grę rpg.



Mała poprawka: Jest podział na role i rozwój postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:58, Taschon napisał:

Diablo nie jest (c)rpg, ale ma elementy rpg.

Elementy RPG to ma Stalker. Diabło II to mało rozbudowany role playowy hack''n''slash, ale wciąż RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:01, Tal441 napisał:

Grałem w Diablo2. Moim zdaniem to jest na 101% rpg.


Moim zdaniem na 101% gadasz od rzeczy ^_^''
To, że ma jakieś elementy cRPG, a jest tak naprawde durną siekaniną nie oznacza, że przypasować jej można miano cRPGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować