Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

W Diablo2 jest dużo różnych questów itp. Są różnorodne zbroję, bronie i przedmioty. Im wyższy lvl tym postać rośnie w siłę. Jest dużo lokacji do, których możemy wejść w trakcie misji lub ze zwykłej ciekawości.
Te cechy cechują tylko i wyłącznie gry RPG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:18, Tal441 napisał:

W Diablo2 jest dużo różnych questów itp. Są różnorodne zbroję, bronie i przedmioty. Im wyższy
lvl tym postać rośnie w siłę. Jest dużo lokacji do, których możemy wejść w trakcie misji lub
ze zwykłej ciekawości.
Te cechy cechują tylko i wyłącznie gry RPG!


: ), Mark of chaos pasuje do tego opisu a crpgiem raczej, z tego co mi wiadomo, nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:21, Blindguardian napisał:

> W Diablo2 jest dużo różnych questów itp. Są różnorodne zbroję, bronie i przedmioty. Im
wyższy
> lvl tym postać rośnie w siłę. Jest dużo lokacji do, których możemy wejść w trakcie misji
lub
> ze zwykłej ciekawości.
> Te cechy cechują tylko i wyłącznie gry RPG!
>

: ), Mark of chaos pasuje do tego opisu a crpgiem raczej, z tego co mi wiadomo, nie jest.


MArk of chaos to RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a diablo to hack&slash z elementami rpg, nie wiem czemu wszyscy diablo zaliczają do rpg, skoro tylko element zdobywania doświadczenia jest erpegowy w tej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 20:41, bart-91 napisał:

a diablo to hack&slash z elementami rpg, nie wiem czemu wszyscy diablo zaliczają do rpg, skoro
tylko element zdobywania doświadczenia jest erpegowy w tej grze

Oraz rozwijanie skilli, przydzielanie statsów, karta postaci oraz crpgowy ekwipunek. I to wszystko. Zadania nie są urozmaicone, różnią się tylko celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu kupiłem Antologię Max Payne. Nie chciałem świeżo po zakupie komentować wydania, bo pewnie nie byłbym wtedy obiektywny - wcześniej Age of Mythology skrytykowałem nieco na wyrost ;)
Instrukcja przytyła. Łącznie liczy ok. 64 strony, wygląda na dość rzetelną (nie czytałem od deski do deski, jedynie ją przejrzałem). Skrytykowałem ostatnio płytki w Supersellerze - Age of Mythology miało szorstkie, drukowane warstwami. Chyba dotarło do C*, bowiem DVD Antologii Max Payne jest gładka (drukowana "na płasko") i estetyczna. Oprócz tego opakowanie kryje jeden CD - wyraźnie oznaczony jako dodatkowy (srebrne barwy i logo Supersellera), na nim instrukcja, poradnik i spolszczenie do Max Payne 2. Miłe, ale czemu nie ma tego od razu na DVD? Spokojnie by się zmieściło.
Podobnie jak w przypadku Antologii GTA, na DVD są dwa katalogi: "EN" i "PL", w obu podkatalogi dla instalatora każdej z gier. "Polski" MP2 to w istocie... kopia instalatora angielskiego. Dlaczego nie zintegrowano spolszczenia z grą? Pojęcia nie mam. Z drugiej strony, kompletnie mi to obojętne - daleki jestem od grania w któregoś z "Maksów" po polsku. Wadą jest brak dostępu do instrukcji i poradników po zainstalowaniu wersji angielskich, ale to chyba wina Rockstara - instalatory są nietknięte przez Cenegę.
Dziwne, ale po przynajmniej pięciokrotnym ukończeniu każdego z "Maksów"... nie ciągnie mnie do nich z powrotem, choć przyznaję, że gdy już siądę do któregoś z nich - prędko nie wstanę. Starzeję się.

Niestety, ale Superseller nadal nie jest piękną serią. Cóż z tego, że płytka i okładka są ładne, skoro samo opakowanie sprawia wrażenie raczej prostackiego? Zauważyłem dziś naklejkę na opakowaniu Twojej Klasyki (taniej serii Techlandu, zresztą bardzo podobnej do Kolekcji Klasyki), która z dumą reklamuje "podwójne" okładki; z jednej strony ma ona obramowanie serii, z drugiej - przypomina wydanie premierowe (wierzę im na słowo, gry jak zawsze były zafoliowane :)). Coś takiego występuje w serii kosztującej dwie dyszki. Czemu by nie wprowadzić podobnego rozwiązania do wydawnictwa 2,5x droższego? Gdyby jeszcze powrócić do pomysłu umieszczania "premierowej" zawartości (tj. niezmieniona instrukcja, dodatkowe karty referencyjne itp.), jak było w Supersellerze przed trzema laty, seria dużo by zyskała.

Antologia Max Payne to już trzecia gra z rzędu, której nie rejestruję w Klubie Gracza. Gdy w maju okazało się, że słuchawki można dostać tylko za świeżą rejestrację trzech gier - poczułem się, delikatnie mówiąc, oszukany; obiecywano dużo więcej niż słuchawki, dostałem możliwość obejrzenia okładek na stronie Cenegi. Teraz gry po prostu trzymam do czasu, aż Klub ruszy, albo do najbliższej promocji o tym charakterze. Póki co, ich rejestracja nie da mi kompletnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dosyć długo się zastanawiam, przed kupnem jakiejś gry, którą w Polsce wydaje Cenega. Moim zdaniem firma ta wypuszcza na rynek niedorobione produkty. Przykłady? A proszę bardzo:
1. Hitman - Kontrakty - aby mieć dźwięk w tej grze, trzeba było ściągnąć 450 mb plik z serwera Cenegi.
2. GTA Trylogia - GTA III uruchomiłem dopiero po ściągnięciu i zastosowaniu CRACKA!!
3. Tomb Raider: Legenda - w polskim wydaniu nie było jednego z trybów gry i wielu tekstur
4. Splinter Cell PL - skopane spolszczenie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 16:57, Nivellen89 napisał:

2. GTA Trylogia - GTA III uruchomiłem dopiero po ściągnięciu i zastosowaniu CRACKA!!


Pominąwszy fakt, że to problem występujący tylko na niektórych konfiguracjach (co oczywiście go nie umniejsza, ale nie jest to świadome i celowe działanie), co ma z tym wspólnego Cenega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2007 o 16:57, Nivellen89 napisał:

2. GTA Trylogia - GTA III uruchomiłem dopiero po ściągnięciu i zastosowaniu CRACKA!!

A jesteś pewien, że gra miała pudełko z napisem "Kolekcja Klasyki", nadruk na płytce i instrukcję. Ja nie miałem problemów.

Dnia 25.07.2007 o 16:57, Nivellen89 napisał:

4. Splinter Cell PL - skopane spolszczenie

To "skopane spolszczenie" stworzył PLAY IT, pierwszy wydawca tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:04, vear napisał:

> 2. GTA Trylogia - GTA III uruchomiłem dopiero po ściągnięciu i zastosowaniu CRACKA!!

Pominąwszy fakt, że to problem występujący tylko na niektórych konfiguracjach (co oczywiście
go nie umniejsza, ale nie jest to świadome i celowe działanie), co ma z tym wspólnego Cenega?


Grałem kiedyś w GTA III (wersja oryginalna) i taki błąd na moim kompie nie występował, a kiedy zainstalowałem "trójeczkę" z tego wydania Cenegi, ten problem już u mnie był, dlatego sądzę, że to wina Cenegi, która przecież "składała" tą płytę (mogli więc coś przy niej pokręcić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przypadkiem wyciąłem ciąg dalszy odpowiedzi.

Dnia 25.07.2007 o 16:57, Nivellen89 napisał:

4. Splinter Cell PL - skopane spolszczenie


Ostatnim polskim wydawcą Spliner Cell (i autorem jednego z przynajmniej trzech różnych spolszczeń) był Nicolas Games, a początkowo - Play It!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 16:57, Nivellen89 napisał:

4. Splinter Cell PL - skopane spolszczenie


tu akurat można przytaczać tytuły obu firm.


pytanko: czy cdp ma jakiś odpowiednik cenegowej rewolucji cenowej - chodzi mi o to, czy mozna kupic PREMIEROWE tytuly do 30pln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2007 o 16:57, Nivellen89 napisał:

1. Hitman - Kontrakty - aby mieć dźwięk w tej grze, trzeba było ściągnąć 450 mb plik z serwera
Cenegi.

Tego nie da się ukryć. Ale zauważ, że Cenega wysyłała patch na płycie, jeżeli ktoś miał wolne łącze, albo w ogóle nie dysponował Internetem. Poza tym błędu w KK już nie ma. Wpadki zdarzają się każdemu. Taki CDP przykładowo, w znanej mini aferze z Fable wydał łatkę po kilku miesiącach od premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:07, ShadowG napisał:


> 2. GTA Trylogia - GTA III uruchomiłem dopiero po ściągnięciu i zastosowaniu CRACKA!!
A jesteś pewien, że gra miała pudełko z napisem "Kolekcja Klasyki", nadruk na płytce i instrukcję.

Tak, jestem pewien.

Dnia 25.07.2007 o 17:07, ShadowG napisał:

Ja nie miałem problemów.

Ktoś tu niedawno napisał, że to w jakiś tam sposób zależy od konfiguracji kompa, więc może ja jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę? ;]

Dnia 25.07.2007 o 17:07, ShadowG napisał:

> 4. Splinter Cell PL - skopane spolszczenie
To "skopane spolszczenie" stworzył PLAY IT, pierwszy wydawca tej gry.

A więc zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:09, Nivellen89 napisał:

Grałem kiedyś w GTA III (wersja oryginalna) i taki błąd na moim kompie nie występował


I przez cały ten czas nie zainstalowałeś ani jednego programu, nie zaktualizowałeś żadnego sterownika ani nie grzebałeś w sprzęcie? Jeżeli zrobiłeś cokolwiek z wymienionych czynności - nie ma sensu porównywać. Tak właśnie działają zabezpieczenia - zainstalujesz COKOLWIEK, czego idiot^Hautor zabezpieczenia nie lubi - przepadłeś, jesteś piratem, spłoniesz w ogniu piekielnym. Jeżeli jakikolwiek program do konserwacji systemu przypadkiem wpłynął na któryś komponent zabezpieczenia - scenariusz się powtarza.

Dnia 25.07.2007 o 17:09, Nivellen89 napisał:

zainstalowałem "trójeczkę" z tego wydania Cenegi, ten problem już u mnie był, dlatego sądzę,
że to wina Cenegi, która przecież "składała" tą płytę (mogli więc coś przy niej pokręcić).


Jestem pewien, że Cenega nie zastosowałaby żadnego zabezpieczenia gdyby płyty były składane u nich - nie opłaca się to w serii za 25 zł. Robi się to tylko, jeśli producent zmusza do utrudniania życia legalnemu nabywcy.
Nie ma sensu obwiniać lokalnego wydawcy za błędy producenta - C* nie ma wielkiego wpływu na .exe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:12, moonman napisał:

pytanko: czy cdp ma jakiś odpowiednik cenegowej rewolucji cenowej - chodzi mi o to, czy mozna
kupic PREMIEROWE tytuly do 30pln?


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:12, moonman napisał:

pytanko: czy cdp ma jakiś odpowiednik cenegowej rewolucji cenowej - chodzi mi o to, czy mozna
kupic PREMIEROWE tytuly do 30pln?


Wiem, że swojego czasu CDP był związany z miesięcznikiem "eXtra gra", w którym wydawano premierowe gry (nie jakieś wielkie hity, ale dobre, fajne gierki) nie wiem jednak jak jest teraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:27, Nivellen89 napisał:

Wiem, że swojego czasu CDP był związany z miesięcznikiem "eXtra gra", w którym wydawano premierowe
gry (nie jakieś wielkie hity, ale dobre, fajne gierki) nie wiem jednak jak jest teraz :/

>
A nie jest związany? Przecież to on wydaje to czasopismo. I co ważniejsze robi to nadal (w lipcowym numerze jest Flatout 2 zamieszczony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować