Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Zdecydowanie CDP :). Naprawde w każdą grę wkładają sporo serca :). wszyskie gry jakie mam są właśnie z tej firmy, tak 3mać a daleko zajdziecie :P. Pozdrawiam i mobilizuje całą ekipe z CD-Project do dalszej tak dobrej roboty =) Powodzenia chłopaki i dziewczyny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 22:45, vear napisał:

Panowie - po co Wam polskie patche do gier, które po polsku nie są?


???

O czym ty mówisz? Przecież "Civilization IV" i jej 1. dodatek czyli "Warlords" (jak i "trojka z dwoma dodatkami) zostały wydane po polsku przez Cenegę!
A niedługo Cenega wyda drugi dodatek do "Civ IV" - również po polsku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 22:49, strajker napisał:

> Panowie - po co Wam polskie patche do gier, które po polsku nie są?

???

O czym ty mówisz? Przecież "Civilization IV" i jej 1. dodatek czyli "Warlords" (jak i "trojka
z dwoma dodatkami) zostały wydane po polsku przez Cenegę!
A niedługo Cenega wyda drugi dodatek do "Civ IV" - również po polsku!


Ani przez chwilę w to nie wątpiłem. Ale nie zmienia to faktu, że gry te są w Polsce dostępne standardowo po angielsku (nie dotyczy Civ3, która rzeczywiście jest tylko po polsku) - więc po co polski patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 01:25, vear napisał:

Ani przez chwilę w to nie wątpiłem. Ale nie zmienia to faktu, że gry te są w Polsce dostępne
standardowo po angielsku (nie dotyczy Civ3, która rzeczywiście jest tylko po polsku) - więc
po co polski patch?


???

"Civ IV" jest dostępny w Polsce w wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) - ja sobie zainstalowałem grę po polsku bo chcę grać po polsku choć płynie mówię także w kilku innych językach i mieszkam częściowo w Polsce a także częściowo na Zachodzie - ale jestem Polakiem i polski jest moją ojczystą mową!

Czy teraz jasne po co mi gra po polsku z polskimi (polskojęzycznymi) patchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Railroads! jest również w dwóch wersjach językowych do wyboru. I mimo, że płynnie mówię po angielsku, to jak jest możliwość gram po Polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wolę w takie boje nie wdawać, ale kilka spraw mnie nurtuje:
- Dlaczego Dungeon Siege II wydało CDP a dodatek Broken World już Cenega?
- I dlaczego to Cenega wydała OBLIVIONA ??????????

BTW - Myślę że lokalizacje obu dystrybutorów są dobre, ale Cenedze zdarza się więcej wpadek (chociaż Oblivion jest wzorowo spolszczony). Pamiętam w SpellForce 2 Nightsong (jedna z głównych postaci) została przetłumaczona jako Balladyna - xD xD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... ale Cenedze zdarza się więcej wpadek

Dnia 26.07.2007 o 16:43, Naymar napisał:

(chociaż Oblivion jest wzorowo spolszczony)...


Wymień mi chociaż pięć wpadek lokalizacyjnych Cenegi, bo ja wiem tylko o tej kowbojskiej przygodówce( zapomniałem tytuł:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 16:48, ShadowG napisał:

Wymień mi chociaż pięć wpadek lokalizacyjnych Cenegi, bo ja wiem tylko o tej kowbojskiej przygodówce(
zapomniałem tytuł:)).


Chyba chodzi ci o Westerner

1. UberSoldier - wersja oryginalna chodzi stabilnie i dobrze, a spolonizowana wiesza się i wywala jak wczesna beta.
2. Dreamfall - Cenega dodała system zabezpieczeń StarForce - niemal nie można sobie stworzyć kopii bezpieczeństwa, a aktorzy podłożyli głosy jakby od niechcenia. Lub zdanie "We''re screwed" przetłumaczono "Jesteśmy w dupie", a nie np. "Mamy przerąbane". A "piece of shit" zamiast skurczybyk, lub gnojek - "sk*rwysyn".
3. GR - Advanced Warfighter - brak patcha 1.20 = BRAK MULTI!!!
4. Tomb Raider - Legenda - usunięty tryb NEXT GEN = o wiele mniej szczegółowa i dopracowana grafika
5. Hitman - Kontrakty - konieczność ściągnięcia 217 megowego patcha i piracki (scarcowany) plik uruchamiający/

Wymieniać dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 16:43, Naymar napisał:

Ja tam się wolę w takie boje nie wdawać, ale kilka spraw mnie nurtuje:
- Dlaczego Dungeon Siege II wydało CDP a dodatek Broken World już Cenega?

Z tego powodu ze 2K przejelo prawa do Dungeon Siege 2 ,a jedynym partnerem 2K w Polsce jest Cenega

Dnia 26.07.2007 o 16:43, Naymar napisał:

- I dlaczego to Cenega wydała OBLIVIONA ??????????

swiatowy wydawca 2K czyli to samo co z DS2 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

> Wymień mi chociaż pięć wpadek lokalizacyjnych Cenegi, bo ja wiem tylko o tej kowbojskiej
przygodówce(
> zapomniałem tytuł:)).

Chyba chodzi ci o Westerner

1. UberSoldier - wersja oryginalna chodzi stabilnie i dobrze, a spolonizowana wiesza się i
wywala jak wczesna beta.
2. Dreamfall - Cenega dodała system zabezpieczeń StarForce - niemal nie można sobie stworzyć
kopii bezpieczeństwa, a aktorzy podłożyli głosy jakby od niechcenia. Lub zdanie "We''re screwed"
przetłumaczono "Jesteśmy w dupie", a nie np. "Mamy przerąbane". A "piece of shit" zamiast skurczybyk,
lub gnojek - "sk*rwysyn".
3. GR - Advanced Warfighter - brak patcha 1.20 = BRAK MULTI!!!
4. Tomb Raider - Legenda - usunięty tryb NEXT GEN = o wiele mniej szczegółowa i dopracowana
grafika
5. Hitman - Kontrakty - konieczność ściągnięcia 217 megowego patcha i piracki (scarcowany)
plik uruchamiający/

Wymieniać dalej ?

Far Cry - za trzecim razem udała im się dobra polonizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 26.07.2007 o 17:03, Thomulus napisał:

Far Cry - za trzecim razem udała im się dobra polonizacja.


Właśnie - pomijając już to że większość wydań Cenegi jest po prostu uboższa. Mniej dodatków, bonusów itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

1. UberSoldier - wersja oryginalna chodzi stabilnie i dobrze, a spolonizowana wiesza się i
wywala jak wczesna beta.

Nie grałem, więc się nie wypowiadam.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

2. Dreamfall - Cenega dodała system zabezpieczeń StarForce - niemal nie można sobie stworzyć
kopii bezpieczeństwa, a aktorzy podłożyli głosy jakby od niechcenia. Lub zdanie "We''re screwed"
przetłumaczono "Jesteśmy w dupie", a nie np. "Mamy przerąbane". A "piece of shit" zamiast skurczybyk,
lub gnojek - "sk*rwysyn".

Płytki kopiować nie próbowałem, więc nie znam problemu. Nie wiem, jak innym, ale mi osobiście dubbing się podobał, a wulgaryzmy są chyba inspirowane lokalizacją TLJ z CDP.:) Poza tym, zawsze możesz grać w oryginalnej wersji- nikt cię do niczego nie zmusza( ciekawe, dlaczego CD-Projekt nigdy nie daje dwóch wersji językowych do wyboru).

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

3. GR - Advanced Warfighter - brak patcha 1.20 = BRAK MULTI!!!

Grałem, ale nie w multi, więc też się wypowiadam.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

4. Tomb Raider - Legenda - usunięty tryb NEXT GEN = o wiele mniej szczegółowa i dopracowana
grafika

Gdzieś czytałem, że nie była to wina Cenegi, lecz twórców gry.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

5. Hitman - Kontrakty - konieczność ściągnięcia 217 megowego patcha i piracki (scarcowany)
plik uruchamiający/

Jak poprzednio napisałem- Cenega oferowała wysyłkę płyty z patchem. Tak więc wydawca ten od razu stara się naprawić błędy najlepiej jak potrafi. Co w wypadku CDP nie jest takie oczywiste( patrz: Fable).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 17:05, Naymar napisał:

Właśnie - pomijając już to że większość wydań Cenegi jest po prostu uboższa. Mniej dodatków,
bonusów itd

A możesz to bardziej sprecyzować ? Bo nie wiem o jakie ci chodzi bonusy ? Jak WPLN to niezłe masz poczucie humoru :).

Dodam jeszcze że Cenega wydaje więcej gier niż CDP .więc CDP ma łatwiej "upiększać i ubogadzać" wydania gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja przysunę interesujący przykład, Cenega wydała Resident Evil 4 PL, z patchem poprawiający grafikę gry, z patchem polonizującym i z książką Philipiuka. Bodajże za 89 złotych, wszędzie można kupić taniej. I nie jest to promocja Empikowa, tak jak to było z NWN2 na ten przykład, ale posunięcie wydawcy, w celu zwiększenia pogrywalności (:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować