Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

1. UberSoldier - wersja oryginalna chodzi stabilnie i dobrze, a spolonizowana wiesza się i
wywala jak wczesna beta.


To nie jest wpadka i18n/l10n

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

2. Dreamfall - Cenega dodała system zabezpieczeń StarForce - niemal nie można sobie stworzyć
kopii bezpieczeństwa


To nie jest wpadka i18n/l10n. Co więcej, StarF*ck jest we wszystkich edycjach niebędących sześciopłytowym wydaniem amerykańskim. Nie mówiąc już o tym, że można się go łatwo pozbyć - do czego zachęcam I NIE PROMUJĘ W TEN SPOSÓB PIRACTWA, jak niektórzy mi próbowali wmówić. Piractwo to kradzież. Usunięcie chamskiego zabezpieczenia posiadając legalną kopię - to zadbanie o szacunek do samego siebie.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

a aktorzy podłożyli głosy jakby od niechcenia. Lub zdanie "We''re screwed"
przetłumaczono "Jesteśmy w dupie", a nie np. "Mamy przerąbane". A "piece of shit" zamiast skurczybyk,
lub gnojek - "sk*rwysyn".


Wolisz, aby było jak w filmach, tj. "Fuck!" = "O kurczę!"? Zresztą - podane "Mamy przerąbane" brzmi sztucznie, bo... żaden Polak tak nie mówi. Podobnie ze "skurczybykiem" - takiego słowa można użyć raczej żartując, niż jako realnego pejoratywnego określenia kogoś. Nie mamy zakorzenionego języka "nieco wulgarnego", tj. pomiędzy rynsztokowym, a poetyckim. Tłumacząc, trzeba niekiedy iść na kompromis.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

3. GR - Advanced Warfighter - brak patcha 1.20 = BRAK MULTI!!!


To nie jest wpadka i18n/l10n.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

4. Tomb Raider - Legenda - usunięty tryb NEXT GEN = o wiele mniej szczegółowa i dopracowana
grafika


To nie jest wpadka i18n/l10n, to nawet nie problem wywodzący się od Cenegi. No i powstała poprawka.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

5. Hitman - Kontrakty - konieczność ściągnięcia 217 megowego patcha i


To nie jest wpadka i18n/l10n.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

piracki (scarcowany) plik uruchamiający


Przeszkadza to w grze? Więc w czym problem? Crackowanie legalnych kopii jest wręcz wskazane - by oszczędzić płyty. Pisałem już o tym wcześniej.

Dnia 26.07.2007 o 16:59, Naymar napisał:

Wymieniać dalej ?


Jak na razie żadnych wpadek i18n/l10n nie wymieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 17:05, Naymar napisał:

(...)
> Far Cry - za trzecim razem udała im się dobra polonizacja.

Właśnie - pomijając już to że większość wydań Cenegi jest po prostu uboższa. Mniej dodatków,
bonusów itd


Wolę brak szeroko pojętych bonusów (który de facto nie występuje), niż niepełną instrukcję w wydaniu premierowym, jak czyni CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 17:05, Naymar napisał:

Właśnie - pomijając już to że większość wydań Cenegi jest po prostu uboższa. Mniej dodatków,
bonusów itd

A jakich to bonusów brakuje? Poradnika? Jest na płycie. Pogiętej mapy/plakatu? Przecież to tylko zawala pudełko. A może połamanych uchwytów na instrukcję? Tego Cenega rzeczywiście nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 17:29, Naymar napisał:

Qrde. Forum CD-Projektu, a sami fani Cenegi... No nie mogę... :/

To, że siedziby na forum CD-Projektu nie oznacza, że będziemy tego wydawcę ubóstwiać, wychwalać i wpychać wazelinę. Ja nie jestem też fanem Cenegi, ale widzę po prostu, co kto oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 17:29, Naymar napisał:

Qrde. Forum CD-Projektu, a sami fani Cenegi... No nie mogę... :/

A co? Nie wolno obiektywnie oceniać działań obu firm? Powinniśmy włazić w tyłek CDP aż go zaboli? Zrozum, że istnieje demokracja i mogę mówić co chce ( oprócz wulgaryzmów oczywiście) i gdzie chce. I nie jesteśmy fanami Cenegi Panie Nie Jestem-Zbyt-Poinformowany-O-Rynku-Gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 17:31, ShadowG napisał:

To, że siedziby na forum CD-Projektu nie oznacza, że będziemy tego wydawcę ubóstwiać, wychwalać
i wpychać wazelinę. Ja nie jestem też fanem Cenegi, ale widzę po prostu, co kto oferuje.

Sorry za błąd. Chodziło mi oczywiście o "siedzenie", a nie o "siedzibę".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 17:29, Naymar napisał:

Qrde. Forum CD-Projektu, a sami fani Cenegi... No nie mogę... :/


Ja nie jestem fanem Cenegi tylko fanem gier komputerowych . A gram.pl nie jest miejscem dla fanbojów CDP tylko dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 17:36, mike91 napisał:

Ja nie jestem fanem Cenegi tylko fanem gier komputerowych . A gram.pl nie jest miejscem dla
fanbojów CDP tylko dla graczy.

Ja tak samo tylko że jak slysze i widze slowo cenega to cholera mnie bierze!!a oto 4 powody
1)okrojone wersje pl - nie mozna zainstalowac patchy!!(trzeba aż te leniwce z cenegi zrobią własna wersje patcha!!
2)Starforce - tu chyba nie musze pisać!!
3)zmieniona binarka - np. Ufo afterlight nie można przez to żadnych modow i dodatkow wgrywac(nawet jeśli sa polecane przez twórców!!)
4)olewanie graczy do potegi - dla mnie to jest gorzej niż EA!!
To są powody dla których wole CDP od cenegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 18:00, Numenpl napisał:

> Ja nie jestem fanem Cenegi tylko fanem gier komputerowych . A gram.pl nie jest miejscem
dla
> fanbojów CDP tylko dla graczy.
Ja tak samo tylko że jak slysze i widze slowo cenega to cholera mnie bierze!!a oto 4 powody
1)okrojone wersje pl - nie mozna zainstalowac patchy!!(trzeba aż te leniwce z cenegi zrobią
własna wersje patcha!!
2)Starforce - tu chyba nie musze pisać!!
3)zmieniona binarka - np. Ufo afterlight nie można przez to żadnych modow i dodatkow wgrywac(nawet
jeśli sa polecane przez twórców!!)
4)olewanie graczy do potegi - dla mnie to jest gorzej niż EA!!
To są powody dla których wole CDP od cenegi


No to rozumiem, każdy może się ze zdaneim innego nie zgodzić, ale powinien podać powody >> argumenty i tu mamy przykładny przykład ;) jak kto powinno wyglądać, pisze do dla wiadomości grupy zwanej potocznie fanboyami (najczęściej cdprojektowymi) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 18:00, Numenpl napisał:

1)okrojone wersje pl - nie mozna zainstalowac patchy!!(trzeba aż te leniwce z cenegi zrobią
własna wersje patcha!!

W przypadku wersji CDP też były takie problemy. Poza tym nie wiem, czy możemy tu mówić o okrojonych wersjach.

Dnia 29.07.2007 o 18:00, Numenpl napisał:

2)Starforce - tu chyba nie musze pisać!

To raczej nie ich wybór.

Dnia 29.07.2007 o 18:00, Numenpl napisał:

4)olewanie graczy do potegi - dla mnie to jest gorzej niż EA!!

A tutaj się zgodze, to co wyprawiają z Klubem Gracza ociera się już o parodie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując sklepy obu tych firm, chole*a mnie łapie, gdy pomyślę o kupowaniu czegokolwiek u Cenegi. Nie dość, że zalogowanie, graniczy z cudem, to czy przy składaniu zamówienia muszę poświęcać na to, aż ok.40 minut? (łącznie z rejestracją). Jeden z największych dystrybutorów gier w Polsce, a porządnego sklepu nie mają ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. zajrzałem dzisiaj na stronę czeskiego d-Projektu i w kolejnym rzucie ich Extra Klasyki pojawią się trzy tytuły, których ja raczej im nie zazdroszczę:

- Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
- SWAT 3 Elite Edition
- Trainz Railroad Simulator 2006

"3 nove hry prodeji od 28.8.2007!" - źródło: http://www.cdprojekt.cz/nxk/

Dalej zaglądam na stronkę "Platinova Edicie"

Mamy również 3 nowe gry w serii:

- Rome: Total War Antology [Occhh..]
- Titan Quest
- ToCA Race Driver 3

A od Cenegi jak na razie nic nowego, czekamy na kolejne nowinki o KK i S$..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 09:10, scooby01 napisał:

A tutaj się zgodze, to co wyprawiają z Klubem Gracza ociera się już o parodie :/

Wiesz Klub jak klub ale ich stronka sklepu ... Wszedłem zobaczyć jakie mają nowości z serii KKK a tam mi pisze że ten katalog nie zawiera żadnych gier - wchodze więc na Super$eller a tam mi wyskakuje z 8 starych pozycji, żeby znaleźć AoE lub AoM a nie wspomne o tych co mają wejść 8 sierpnia to trzeba poskakać po stronkach :D Ale jak ktoś powiedział sklep zostanie zaaktualizowany (zmieniony) jak uruchomią KGC a więc ...
Następna rzecz dość ciekawa nagrody (w postaci słuchaweczek) z KGC które rozdawali mail który dostałem 21 maja nadal nie został zrealizowany - pisałem do nich kilka maili ale niestety zaczeli pod tym względem olewać klientów i nic nie odpisali a więc ... Co do klientów to CDP wiadoma sprawa nie od dziś ale u Cenegi czegoś takiego nie spotkałem. Jak tak dalej pójdzie to Cenega zniszczy wszystko to co w niej było najlepsze ale takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 09:22, Adamzzz napisał:

No cóż.. zajrzałem dzisiaj na stronę czeskiego d-Projektu i w kolejnym rzucie ich Extra Klasyki
pojawią się trzy tytuły, których ja raczej im nie zazdroszczę:

- Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
- SWAT 3 Elite Edition
- Trainz Railroad Simulator 2006

Hmmm... Ciekawe co wchodzi w skład SWAT3 Elite Edition?
I na Boga:P Ja też chce FSW:TH w Klasyce!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 09:22, Adamzzz napisał:

No cóż.. zajrzałem dzisiaj na stronę czeskiego d-Projektu i w kolejnym rzucie ich Extra Klasyki
pojawią się trzy tytuły, których ja raczej im nie zazdroszczę...


Te gry wejdą na czeski rynek 28 sierpnia.

Dnia 30.07.2007 o 09:22, Adamzzz napisał:

A od Cenegi jak na razie nic nowego, czekamy na kolejne nowinki o KK i S$..


Co ma czeski CDP do polskiej Cenegi? :P Nie kapuję... Odwiedź oficjalną stronkę Cenegi (nie .pl!), to pewnie i tam coś nowego będzie. Jak porównywać zagranicznych dystrybutorów to z zagranicznymi.
Poza tym jeśli chodzi o Cenega Poland to ktoś chyba mówił, że pojawi się końcem wakacji coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zarówno KK jak i eXKN bawią się na całego... Szkoda, że zagranicą. Ale spoko, wydadzą te gierki i u nas. Ale kiedy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie Cenega straciła klienta. Moje ostatnie przygody z tą "firmą" skłaniają mnie do nie kupowania ich gier, ale jesli juz będe musiał to na pewno nie będę ich kupował w sklepie internetowym cenegi. Słuchawek z Kolekcji Klasyki mi w ogóle nie wysłali, dopiero po interwencji mailowej zostały wysłane (dzisiaj :/). Ze sklepu internetowego przysłali mi Brothers in Arms Road to Hill 30 zamiast Earned in Blood (20 zł różnicy w cenie). Po kilku telefonach przysłali uwaga znowu Road to hill 30. Po prostu krew mnie zalewa. Dopiero po odesłaniu im tych dwóch gier i kolejnym telefonie łaskawie raczyli przysłać grę którą zamówiłem :/. U CDP mi się to nigdy nie zdarzyło, wszystko jest jak trzeba i nawet gry lepiej wydane więc w konfrontacji CDP kontra Cenega stawiam zdecydowanie na CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 09:22, Adamzzz napisał:

No cóż.. zajrzałem dzisiaj na stronę czeskiego d-Projektu i w kolejnym rzucie ich Extra Klasyki
pojawią się trzy tytuły, których ja raczej im nie zazdroszczę:

- Full Spectrum Warrior: Ten Hammers
- SWAT 3 Elite Edition
- Trainz Railroad Simulator 2006

"3 nove hry prodeji od 28.8.2007!" - źródło: http://www.cdprojekt.cz/nxk/

Dalej zaglądam na stronkę "Platinova Edicie"

Mamy również 3 nowe gry w serii:

- Rome: Total War Antology [Occhh..]
- Titan Quest
- ToCA Race Driver 3

A od Cenegi jak na razie nic nowego, czekamy na kolejne nowinki o KK i S$..


Ale mają Fable i Wormsy 4 w ekstra klasyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować