Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Owszem, ale powtarzam: coś takiego ma miejsce jedynie wtedy, gdy system ten działa tak, jak powinien, to znaczy gdy konsument (czyli my) mógł usłyszeć jakieś konkrety w sytuacji, gdy pojawia się problem. Natomiast jeśli w kilkusetpostowym wątku dotyczącym takiego problemu nie ma ani jednej odpowiedzi pracowników firmy, oznacza to, iż cały system najzwyczajniej w świecie nie funkcjonuje, a co za tym idzie - jest zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę teraz porównywał obu wydawców tylko chciałbym powiedzieć za co daje Cenedze minus a mianowicie za spolszczenia a raczej patche polonizujące. Ogólnie wolę polskie wersje, chociaż gram głównie w FPSy i TPP to nie jest w nich potrzebne i jednocześnie kolekcjonuję gry a Cenega naciąga moim zdaniem na zakup tego samego egzemplarza gry plus na osobnym krążku patch polonizacyjny, np. GTA: Vice City, Prey. Moim zdaniem powinni udostępniać spolszczenia na serwerze tak jak jest to w przypadku Civilization IV, Elder Scrolls IV: Oblivion. Wcześniej i tak płaciło się więcej za angielskie wersje, tj. GTA: San Andreas, Max Payne 2 The Fall of Max Payne (w tym przypadku jest to 1 i 2 ale do tej drugiej osobna płytka patchem PL) to daliby możliwość zassania łaty PL. Ale i tak lubię Cenegę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 08:35, Emillo2 napisał:

Nie będę teraz porównywał obu wydawców tylko chciałbym powiedzieć za co daje Cenedze minus
a mianowicie za spolszczenia a raczej patche polonizujące. Ogólnie wolę polskie wersje, chociaż
gram głównie w FPSy i TPP to nie jest w nich potrzebne i jednocześnie kolekcjonuję gry a Cenega
naciąga moim zdaniem na zakup tego samego egzemplarza gry plus na osobnym krążku patch
polonizacyjny, np. GTA: Vice City, Prey. Moim zdaniem powinni udostępniać spolszczenia na serwerze
tak jak jest to w przypadku Civilization IV, Elder Scrolls IV: Oblivion. Wcześniej i tak płaciło
się więcej za angielskie wersje, tj. GTA: San Andreas, Max Payne 2 The Fall of Max Payne (w
tym przypadku jest to 1 i 2 ale do tej drugiej osobna płytka patchem PL) to daliby możliwość
zassania łaty PL. Ale i tak lubię Cenegę.

Jak widać nie można wszystkim dogodzić... trzeba było by wydawać 10 edycji jednej gry + edycja na kasecie magnetofonowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie CD-Projekt zmiótł Cenegę tą Kolekcją Wszechczasów. Jestem ciekaw jak Cenega na to zareaguje ;]. Moja kolekcja gier zresztą to w 3/4 gry CD-Projektu ;]. Po prostu CDP ma większe doświadczenie i profesjonalizm. A na przykład sklep.gram.pl i ogólnie całe gram.pl. Przecież to genialny pomysł, a Cenega ?? Cenega nie oferuje na razie nic tak dobrego żeby przynajmniej zacząć konkurować z CDP. Gratuluje CDP!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy to jest jakaśnowość bo w Cenedze jestem zarejestrowany od okolo 4 miesęcy ale dziś dostałem od nich gazetkę reklamową + plytka DVD z kilkoma demami i to wszystko całkiem za free :P na płycie znajduje sie demo enemy Teretory: Quake Wars, The Settlers- Narodziny Inperium, Championship Manager 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 11:00, Alien1981 napisał:

NIe wiem czy to jest jakaśnowość bo w Cenedze jestem zarejestrowany od okolo 4 miesęcy ale
dziś dostałem od nich gazetkę reklamową + plytka DVD z kilkoma demami i to wszystko całkiem
za free :P na płycie znajduje sie demo enemy Teretory: Quake Wars, The Settlers- Narodziny
Inperium, Championship Manager 2008.

Ja dostałem wcześniej chyba w piątek czy tam w czwartek (nie ważne), ale dostałem !:D
Ciekawa gazetka i to za free, CDP tego raczej nie przebije, chociaż i tak mi ta gazetka nie potrzebna.
A tak co do tytułu wątku, moim zdaniem lepsza jest CENEGA, lepiej wydane gry itp.
A dzisiaj dostane (może wkońcu) wysłaną w środę Rise Of Nations: Złota Edycja którą wygrałem w konkursie (szkoda że nie inna gra :( ale i tak się cieszę). Podobało mi się w tym konkursie to, że każdy dostaje koszulkę oraz grę (gwarantowane było jeśli dodałeś pracę jako 1-2000).
Konkursy Cenega też ma lepsze - zachęcają one do kupowania gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[EDIT]
Wziąłem edycje i dodało 2 post :/

Prosiłbym o usunięcie tego posta o ile to możliwe, jeśli to mój błąd to przepraszam ;)

[EDIT2]
Dopiero teraz zauważyłem, przez przypadek nacisnąłem odpowiedź.

Mój błąd - Przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pracy będę miał więcej czasu, aby Ci odpowiedzieć. Ale zanim to zrobię, chciałbym poznać Twoje zdanie na temat mojej przygody z Cenegą, do której wcześniej nawiązałem w naszej dyskusji. Do usłyszenia wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem grę RoN Złota Edycja wraz z czarną koszulką Supersellera roz. L z ostatniego konkursu Cenegii, gra nie mój typ ale koszulka jakościowo dobra i fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDProjekt kompletnie mnie zaskoczył 100 zł rekompensatą za podzielanie wysyłki Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina na dwie części. Do chwili zrealizowania rekompensaty nie bardzo w to wierzyłem, bo ilość EK pomnożona przez 100 zł czyni imponująca kwotę. Taka rekompensata musiała CD Projekt naprawdę zaboleć a jednak się wywiązali. Wielkie brawa i wyrazy szacunku, jeszcze pojęcie honoru istnieje. CDP górą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nic nie dostałem z konkursu Cenegi, ani tej gazetki z kompanii graczy...

widzę, że wszyscy dostają Rise of Nations - mam nadzieję, że mi też tę grę przyślą - akurat ten tytuł najbardziej mnie interesuje z S$

a na wyniki plakatowego konkursu z geralt.pl nadal czekam ;/ - niedlugo bedzie 2 miesiace... moze CDP wezmie przyklad z Cenegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 19:38, moonman napisał:

ja jeszcze nic nie dostałem z konkursu Cenegi, ani tej gazetki z kompanii graczy...

widzę, że wszyscy dostają Rise of Nations - mam nadzieję, że mi też tę grę przyślą - akurat
ten tytuł najbardziej mnie interesuje z S$

a na wyniki plakatowego konkursu z geralt.pl nadal czekam ;/ - niedlugo bedzie 2 miesiace...
moze CDP wezmie przyklad z Cenegi

mama mi mówi, że coś przyszło do mnie, ja uradowany, że to paczka z konkursu, a tu jakaś gazecina:( Ja bym chciał dostać Preya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDProjekt owned ^^ Kupiłem grę w Cenega, gra jest super, CDP mało ma takich, lecz każda gra jest starannie dopracowana, brak żadnych błędów, każdy bug jest zaraz usuwany, spolszczone patche i łatki, a w Cenega, jak już powiedziałem kupiłem grę, ale jest parę bugów i szukam patcha. Jest, angielski, ale polskiego nie, i muszę grać z bugami, żaaal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 19:49, Jaki Ganh1 napisał:

CDProjekt owned ^^ Kupiłem grę w Cenega, gra jest super, CDP mało ma takich, lecz każda gra
jest starannie dopracowana, brak żadnych błędów, każdy bug jest zaraz usuwany, spolszczone
patche i łatki, a w Cenega, jak już powiedziałem kupiłem grę, ale jest parę bugów i szukam
patcha. Jest, angielski, ale polskiego nie, i muszę grać z bugami, żaaal!

Mało gier w CDP!?!?!?!?!? Nawet nie skomentuję , bo to smieszne.
A co do patchy to CDP nie jest wiele lepszy. Fani NWN 2 po dwa miesiące musieli czekać na nowe łatki do polskich wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 11:40, GearHead napisał:

Po pracy będę miał więcej czasu, aby Ci odpowiedzieć. Ale zanim to zrobię, chciałbym poznać
Twoje zdanie na temat mojej przygody z Cenegą, do której wcześniej nawiązałem w naszej dyskusji.
Do usłyszenia wkrótce.


Moje zdanie... No cóż, mogę powiedzieć tylko jedno: kupiłeś produkt, który nie był zgodny z informacjami podanymi na opakowaniu, a to oznacza, że masz prawo do reklamacji (tzn. zwrotu pieniędzy bez zadawania żadnych pytań).

Jednak, aby oddać sprawiedliwość wszystkim zainteresowanym, myślę, że musisz tu wziąć pod uwagę jedną, dość istotną sprawę: Ascaron niestety znany jest z tego, że potrafi graczom napsuć krwi. I nie jest to często wina dystrybutora (w tym przypadku Cenegi), że jest tak, a nie inaczej. Wystarczy popatrzeć jak bardzo EA schrzaniło Hellgate: London (błędy, niedociągnięcia itp.).

Jednocześnie przyznaję, że odpowiedź "jest to informacja niejawna" jest tutaj co najmniej nie na miejscu, i na Twoim miejscu zadałbym jedno proste pytanie: zgodnie z którym konkretnie paragrafem Ustawy o Ochronie Informacji Niejawnych z dnia 22.01.1999 informacja ta może być sklasyfikowana jako informacja niejawna oraz jaką ma klauzulę? W momencie, gdy firma celowo wprowadza klienta w błąd (poprzez zatajenie prawdziwych lub podanie nieprawdziwych informacji), podpada to już pod paragraf, i masz pełne prawo podać ich do sądu (a co najmniej zgłosić całość do UOKiK).

Myślę, że po prostu trafiłeś na jakiegoś barana, który akurat miał zły dzień. To wprawdzie żadne usprawiedliwienie, ale niestety czarne owce zdarzają się wszędzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 20:20, moonman napisał:

jeszcze jedno, te nagrody z konkursu Cenegi są przesyłane przesyłką poleconą (awizo itd.) czy
zwykłą?

Polecony, dzisiaj do mnei dotarł, do mojej dziewczyny też ponoć, w każdym bądź razie takiego smsa jej z domu przysłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mało gier w CDP!?!?!?!?!? Nawet nie skomentuję , bo to smieszne.

Dnia 10.12.2007 o 20:07, Asthariel napisał:

A co do patchy to CDP nie jest wiele lepszy. Fani NWN 2 po dwa miesiące musieli czekać na nowe
łatki do polskich wersji.


Buahahaha... W CDP racja, nie jest mało gier, ale TAKICH gier. Na tych "wielkich hitach" często się zawodziłem, a do EK i EKN trafiają same śmiecie i odpadki, nieraz coś się fajnego trafi, ale ten raz to 1/15. Cenega ma mnóstwo gier, ale nie umie dbać o klientów. Na patcha NWN 2 czekaliśmy długo, ale dostaliśmy! Ta gra ma już z rok, bugi wszystkim są znane, a Cenega nic nie zrobi, bo się nie opłaca, bo gra kosztuje jedynie 3 dyszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:18, Jaki Ganh1 napisał:

Cenega ma mnóstwo gier, ale nie umie dbać o klientów.

Przykłady z ostatniego okresu:
Cenega:
-zorganizowanie Odjechanego Konkursu (każdy wygrywa grę z serii Superseller i koszulkę);
-darmowe wysłanie wszystkim gazetki Kompan, do której dołączona jest m.in. płyta DVD;
-zniżka na gry w sklepie.

CDProjekt:
-preordery EK Wiedźmina, chyba więcej nie muszę mówić?
-obsuwy premier gier takich jak Dzikie Hordy czy Gears of War.

A ty możesz podać jakieś przykłady z ostatniego okresu, czy po prostu tak powiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:18, Jaki Ganh1 napisał:

Cenega ma mnóstwo gier, ale nie umie dbać o klientów. Na patcha NWN 2
czekaliśmy długo, ale dostaliśmy! Ta gra ma już z rok, bugi wszystkim są znane, a Cenega nic
nie zrobi, bo się nie opłaca, bo gra kosztuje jedynie 3 dyszki!


Co do patchowania, to akurat pozwolę sobie się nie zgodzić. Polskie patche do np. Sacred były gotowe równocześnie z pozostałymi wersjami, a od niektórych były nawet wcześniej. I jeśli popatrzymy na takie np. Sacred Plus, to CDP może się co najwyżej schować, bo jakoś nie wyobrażam sobie, by oni coś podobnego byli w stanie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować