Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Ja również dostałem to pisemko i zauważyłem całkiem ciekawą zależność. Na początku CDP stworzyło gram.pl, to w odwecie Cenega stworzyła Kompanię Graczy ( które uważam że jest odrobinę lepsze, srr guys ;) ) a teraz na wzór CDProjekt Insider''a stworzyli własna gazetkę, z płytą DVD dostarczaną za darmo do domu. Podsumowując CDP wszystko wymyśla, lecz Cenega kopiuje te pomysły i dodaje kilka ciekawych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega przystąpiła do kontrataku bo co by nie mówić premiera Wiedźmina to sukces i nie można stać z założonymi rękami i się przyglądać.
Nowy sklep internetowy Cenegi - jeszcze szwankuje (nie ma wszystkich towarów oraz nie ma starych kont - w sumie to póki nie pojawią się tam gry, które chciałem kupić to nie będę się zastawiał czy robić nowe konto czy nie), Kopania Graczy, teraz ów Kompan mający konkurować z Inisderem... Walka trwa i bardzo dobrze bo gdzie dwie firmy się tłuką i szala bitwy jest gdzieś po środku to korzystają na tym klienci. Jak przypadkiem CDP bądź Cenega upadnie to zacznie się olewactwo oraz partaczenie jak w przypadku Microsoftu ale na szczęście obie firmy działają już w kilku krajach (co prawda HQ Cenegi jest za wschodnią granicą) i chyba na ich upadek się nie zapowiada.

Myślę, że jako gracze mamy najlepszą sytuację na rynku jaka może być - dwóch porównywalnych przeciwników i wybór między dobrym i dobrym (lub złym i złym - zależy na jakie gry i wpadki/sukcesy wydawców się trafia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega kontra CD Projekt? Cenega. A dlaczego? Przedtem wolałem CD Projekt. Bardzo dobre ceny, dobry kontakt, w ogóle bardzo dobrze wszystko szło. Ale skończyła się sielanka. Kiedy zaczęło się trąbić na maxa o Wiedźminie, inne gry zeszły na dalsze plan. Coraz gorsze polonizacje, kontakt mailowy po prostu tragedia( Wysłałem dwa maile: 1 o Wiedźminie, drugi o Silent Stormie, oczywiście odpowiedź dot. Wiedźmina na drugi dzień, Silent Storm musiał poczekać 2 tygodnie). Wszechobecna propaganda i przechwałki po prostu mnie dobiły...

A Cenega... Ta firma ma teraz swoje pięć minut. Jeśli je dobrze wykorzysta, będzie magnatem na rynku growym. To jest jak w tej legendzie o Popielu i myszach. Popiel siedzi dumnie na swoim tronie a myszy podgryzają powoli wszystko jak leci. Nie życzę, aby CD Projektowi tron się po prostu zawalił, ale apeluję, żeby zaprzestali krótkowzrocznej praktyki "wszechobecnego Wiedźmiństwa", bo przez to tracą potencjalnych klientów, którzy przerzucają się na inne firmy. Dobrym przykładem jest tutaj CITY Interactive, które znalazło swoją niszę na rynku i umie to wykorzystać. Co prawda z uporem maniaka płodzi kolejne FPS spod znaku TT i II wojny światowej, ale gdyby im się to nie opłacało, nie robiliby tego. I ta firma wg mnie jeszcze zawojuje rynek.

Ale to tylko moje skromne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Najmocniej przepraszam, ale nie rozumiem, czemu dystrybucja gier wymaga bliższego kontaktu
z potencjalnymi "usługobiorcami" niż np. dystrybucja filmów czy sprzedaż Coli.
Nie, no, albo rozmawiamy poważnie, albo kończymy dyskusję. Doskonale wiesz, o co mi chodzi
- ogromnej większości firm (w tym i CDP) fora internetowe są równie potrzebne, co rybie rower.


Skoro Twoim zdaniem, firmom z tej branży fora internetowe są niepotrzebne, to (z całym szacunkiem)... ale co w takim razie tak naprawdę tutaj robisz?
Dlaczego Ty, ja, oraz cała rzesza innych graczy korzystamy właśnie z TEGO forum, zamiast przesiadywać na innych forach dotyczących gier i tam wylewać swoje złości/sugestie?

Ja jestem zdania, że właśnie dlatego tutaj jesteśmy bo wierzymy, że nasze narzekania są czytane przez pracowników CDP. A jeśli nie przez nich, to przynajmniej przez innych graczy (klientów CDP), których podświadomie chcemy przed czymś przestrzec. Piszesz na tym forum to co piszesz, bo chcesz aby Cię usłyszano, prawda? Zastanów się nad tym na spokojnie.

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Pewnie tak, tyle że jest jedna zasadnicza różnica: nie słyszę, by aż tak wiele osób narzekało
na kontakt z Cenegą, podczas gdy trudno znaleźć wątek poruszający jakikolwiek problem, w którym
w pewnym momencie nie pojawiłaby się kwestia olewania graczy przez pracowników DOK CDP.


1. Bo to forum CDP, które w naturalny sposób ma "pierwszeństwo" co do narzekań na tego dystrybutora.
2. Idę o zakład, że jeśli tylko powstanie oficjalne forum Cenegi (z pracownikami, albo przynajmniej jednym), to takie narzekania na Cenegę wyrosną jak grzyby po deszczu.

To tak jak z ptasią grypą... Dopóki się o niej nie mówiło w mediach, to społeczeństwo uważało że choroba wcześniej nie istniała, albo występowała w nader rzadkich przypadkach. To zwykłe złudzenie. Analogicznie jest z problemami graczy u dystrybutorów - patrz wyżej (pkt.2)

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Napisałem to już wyżej, ale zapytam inaczej: jak ma się dbanie o reputację do trzykrotnego
powtórzenia się tego samego scenariusza w ciągu 3 miesięcy? W każdej normalnej firmie, której
coś takiego by się zdarzyło, ludzie odpowiedzialni za takie wpadki staliby już w kolejeczce
w Urzędzie Pracy.


Jeśli po "każdej normalnej firmie" dodasz "za granicą", to się zgodzę. Bo w Polsce takie normalne firmy to rzadkość. Ale to nie zmienia istoty przewagi posiadania forum, nad jego brakiem.

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Temat dbania o pozytywny wizerunek poruszyłem powyżej, więc nie będę do niego wracał. Co do
braku możliwości zamiecenia czegokolwiek pod dywan... Jak to się dzieje, że newsy o opóźnieniach
pojawiają się w dniu, w którym ma odbyć się premiera, znajdują się na głównej stronie przez
może pół godziny, a następnie znikają w czeluściach archiwum? Lub, pomimo sporej ilości komentarzy,
nie trafiają do "najpopularniejszych"?


Jak najbardziej się z Tobą w tym względzie zgadzam. Jest to ewidentna próba odwrócenia uwagi od problemu. Ale zarazem kolejny dowód na to, że właśnie to forum, jego użytkownicy i ich liczne negatywne komentarze dają pracownikom CDP jasno do zrozumienia gdzie zawalili. A jeśli podobne sytuacje z wpadkami będą się powtarzać (nie ważne czy 1, 3, czy 9-ty raz), to straci na tym tylko dystrybutor. Im częściej, tym gorzej dla niego.

I znów posłużę się analogią... Gdy szef (tutaj: forum graczy) obserwuje Cię w pracy, to masz tzw. "ciśnienie" i starasz się nie popełniać błędów, które i tak popełniasz, a on pilnuje żebyś wyciągnął właściwe wnioski, bo jak nie, to jest spora szansa że zamiast Tobie, zapłaci komuś innemu. Natomiast motywacja jest inna, gdy masz luzik i nikt nie patrzy. Nie ma obserwatorów, nikt nie ocenia (bo nie ma gdzie ocenić), to... hulaj dusza, piekła nie ma!

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Jeśli jednak mówimy o owych "opiniotwórczych" wypowiedziach, to wyjaśnij mi może, w jaki dokładnie
sposób zmieniają one cokolwiek? Jeśli na grę ABC czeka tysiąc osób, które co tydzień są robione
w konia ("premiera już wkrótce"), to oczywiście mogą one sobie narzekać skolko ugodno, pytanie
tylko: co to daje? Przyspiesza premierę? Niekoniecznie. Przestrzega innych przed korzystaniem z usług
danego dystrybutora, i udaniem się do innego? Ooops, nie da się. Grę ABC wydaje tylko ten jeden
dystrybutor.


Jeśli napiszę, że zawsze mogą obrazić się na tego dystrybutora i nie kupić jej u niego, a za granicą, a przy tym wyrazić to głośno na forum, tak aby inni mogli wziąć z nich przykład, to i tak porównasz to do demagogii.
Idąc tym tokiem rozumowania, to w ogóle nie ma sensu chodzić na wybory, bo i tak wszyscy kłamią i będą robić nas w bambuko.

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Nazywajmy rzeczy po imieniu: dystrybutor miał graczy gdzieś do momentu, w którym nie zaczęły
pojawiać się teksty o opisaniu całej sytuacji w gazetach i podaniu CDP do sądu.


No właśnie, nazywajmy rzeczy po imieniu: z pewnością bez forum, na którym cały ten szum, straszenie sądami i gazetami miało miejsce, odzew CDP byłby znacznie szybszy...? daj spokój...

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Oczywiście, pójdę, i zrobię im awanturę. Bo nie mam nic lepszego do roboty...


To było jedynie wskazanie przeze mnie alternatywy w pewnej konkretnej sytuacji, która Tobie (z racji lokalizacji) daje jedną opcję więcej, względem innych. Ale czy ja pisałem o robieniu awantury? Raczej nie. To i tak często przynosi odwrotny do zamierzonego skutek.

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Pozwól, że opowiem Ci historyjkę [...] I to jest dbanie o klienta. Dzień, w którym CDP osiągnie taki
poziom profesjonalizmu będzie dniem, w którym naprawdę będę się bał, gdyż będzie to oznaczało,
iż koniec świata jest blisko...


Podobnych historii wziętych z autopsji mógłbym opowiadać bez liku, a zdanie o końcu świata odnieść nie tylko do CDP, ale i Cenegi oraz naprawdę wieeeelu innych firm w Polsce. Grunt, że jeśli chodzi o wady CDP, to mam gdzie zostać usłyszany.... i Ty również.

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Piszesz o kontakcie z klientem itp, ale jak w takim razie wyjaśnisz fakt, że Ultima odpowiada na
maile w ciągu 2-3 godzin, natomiast CDP zastrzega sobie 48 godzin, a i wtedy w większości
przypadków nie odpisują?


Dokładnie tak samo, jak Ty wyjaśniłbyś fakt nie odpisania na moje maile przez Cenegę.

Dnia 09.12.2007 o 20:10, Ringno5 napisał:

Dlatego też, porównując podejście do potrzeb graczy, uważam, że Cenega znacznie lepiej rozumie tych
ostatnich.


Wiesz, każdy z nas ma swoje zdanie o tych dystrybutorach. Niech tak zostanie. Na koniec powtórzę: mimo często wkurzających błędów CDP, cieszę się, że dają nam wszystkim oficjalne forum na którym opinie graczy mają jakiś wpływ na wyciąganie wniosków z błędów. Gdyby nie ten środek komunikacji, to o pewnych rzeczach nigdy byśmy nie usłyszeli. Szkoda, że nie mogę powiedzieć tego samego o Cenedze.

Tym samym, życzę Ci powodzenia w tępieniu wad CDP - masz do tego wszelkie "narzędzia" będące na swoim miejscu. Naprawdę szczerze, z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Skoro Twoim zdaniem, firmom z tej branży fora internetowe są niepotrzebne, to (z całym szacunkiem)...
ale co w takim razie tak naprawdę tutaj robisz?
Dlaczego Ty, ja, oraz cała rzesza innych graczy korzystamy właśnie z TEGO forum, zamiast przesiadywać
na innych forach dotyczących gier i tam wylewać swoje złości/sugestie?


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: korzystamy z tego forum, ale nie wiem jak Ty, lecz ja nie tylko. Dla mnie jest to po prostu jedno z wielu miejsc, na które zaglądam. Gdyby go nie było, raczej nie poczułbym dotkliwej pustki w moim życiu. Jeśli idzie o wylewanie "łez", to powyższe również jest prawdziwe - to nie jest jedyne forum, na którym krytykuję działalność CDP.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Ja jestem zdania, że właśnie dlatego tutaj jesteśmy bo wierzymy, że nasze narzekania są czytane
przez pracowników CDP. A jeśli nie przez nich, to przynajmniej przez innych graczy (klientów
CDP), których podświadomie chcemy przed czymś przestrzec. Piszesz na tym forum to co piszesz,
bo chcesz aby Cię usłyszano, prawda? Zastanów się nad tym na spokojnie.


Wybacz, ale ja nie wierzę w to, że osoby z CDP nie mają nic lepszego do roboty, tylko czytać każdy jeden wątek. Co do przestrzegania innych, to o tym również pisałem: forum to jest ograniczone do pewnej konkretnej liczby osób (klientów CDP), i trudno na nim przestrzegać przed firmą kogoś, kto z nią nie miał do czynienia. Czemu? Bo taki ktoś raczej nawet tu nie zajrzy, gdyż nie wie, że takie miejsce istnieje. Zapętlamy się tutaj w błędne koło: egzystencja tego forum jest powodem jego egzystencji.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

1. Bo to forum CDP, które w naturalny sposób ma "pierwszeństwo" co do narzekań na tego dystrybutora.


Jak napisałem wcześniej - udzielam się na różnych forach, od naprawdę sporych (np. gry.onet.pl), po mniejsze, prywatne (żeby nie powiedzieć "kameralne"). Spora ich część jest poświęcona grom. I z autopsji wiem, że większość osób, z którymi rozmawiam o rynku legalnych gier w Polsce ma więcej do zarzucenia CDP niż Cenedze czy nawet EA, co jest chyba ewenementem na skalę światową, gdyż EA ma wśród graczy opinię podobną do tej, którą ma Microsoft.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

2. Idę o zakład, że jeśli tylko powstanie oficjalne forum Cenegi (z pracownikami, albo przynajmniej
jednym), to takie narzekania na Cenegę wyrosną jak grzyby po deszczu.


Tu już zaczynamy gdybać. Ale nieśmiało zauważę, że istnienie forum nie jest równoznaczne z narzekaniem na jego właściciela.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

To tak jak z ptasią grypą... Dopóki się o niej nie mówiło w mediach, to społeczeństwo uważało
że choroba wcześniej nie istniała, albo występowała w nader rzadkich przypadkach. To zwykłe
złudzenie. Analogicznie jest z problemami graczy u dystrybutorów - patrz wyżej (pkt.2)


No, i tak, i nie. Sytuacja jest troszkę inna, gdyż o ile z ptasiej grypy (choroby wściekłych krów/sepsy/SARS) robi się sztucznie sensację (bo wiadomo, że tego rodzaju wiadomości "sprzedają się" lepiej, niż "dziś nie wydarzyło się nic ciekawego" - zauważ, że gdy tylko sytuacja w kraju nie obfituje w awantury, natychmiast pojawia się kolejna epidemia, która tak naprawdę niewielu z nas ma szansę dotknąć), o tyle w kwestii gier wygląda to odrobinkę inaczej: że jest problem z grą w rodzaju GoW wiedzą wszyscy, którzy na tę grę czekają. I nie jest to problem, który wychodzi tylko dzięki forum gram.pl.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Jeśli po "każdej normalnej firmie" dodasz "za granicą", to się zgodzę. Bo w Polsce takie normalne
firmy to rzadkość. Ale to nie zmienia istoty przewagi posiadania forum, nad jego brakiem.


Nie znamy się, więc nie bardzo mogę cokolwiek powiedzieć o Twoim doświadczeniu zawodowym, ale z mojego, liczącego już "parę" latek, wynika, że to, co napisałeś, nie do końca zgodne jest z prawdą. Miałem kontakt z naprawdę sporą ilością firm (zarówno od "wewnątrz", jak i będąc szeroko rozumianym klientem), i w ani jednej coś takiego nie miałoby szans przejść bezkarnie. Jedno słowo skargi, i osoba odpowiedzialna za doprowadzenie do takiej sytuacji miałaby naprawdę spory problem.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Jak najbardziej się z Tobą w tym względzie zgadzam. Jest to ewidentna próba odwrócenia uwagi
od problemu. Ale zarazem kolejny dowód na to, że właśnie to forum, jego użytkownicy i ich liczne
negatywne komentarze dają pracownikom CDP jasno do zrozumienia gdzie zawalili. A jeśli podobne
sytuacje z wpadkami będą się powtarzać (nie ważne czy 1, 3, czy 9-ty raz), to straci na tym
tylko dystrybutor. Im częściej, tym gorzej dla niego.


Ponowię pytanie: co to zmienia? Pracownicy CDP doskonale wiedzą, jak bardzo dali ciała z Wiedźminem. Istoty rozumne (zaznaczam, iż chodzi o poszczególne "egzemplarze", a nie o ogół społeczeństwa, które zwykle jest głupie jak but) mają taką śmieszną tendencję, że uczą się na błędach: oparzyłeś się - więcej nie dotkniesz gorącego żelazka. Tymczasem pracownicy CDP stanowią świetny materiał do badań socjologicznych, gdyż w ich przypadku wygląda to trochę inaczej: oparzyłeś się jednym żelazkiem, dotknij drugiego, może nie będzie takie gorące. Podejrzewam, że chełbia modra szybciej by załapała, co jest nie tak.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

I znów posłużę się analogią... Gdy szef (tutaj: forum graczy) obserwuje Cię w pracy, to masz
tzw. "ciśnienie" i starasz się nie popełniać błędów, które i tak popełniasz, a on pilnuje żebyś
wyciągnął właściwe wnioski, bo jak nie, to jest spora szansa że zamiast Tobie, zapłaci komuś
innemu. Natomiast motywacja jest inna, gdy masz luzik i nikt nie patrzy. Nie ma obserwatorów,
nikt nie ocenia (bo nie ma gdzie ocenić), to... hulaj dusza, piekła nie ma!


Powyższe jest prawdziwe tylko w założeniu, iż szef ma możliwość coś Ci zrobić. Jeśli zaś w pracy obserwuje Cię nie szef, lecz facet, który przywiózł Ci pizzę, to na pewno nie będzie Ci się chciało starać bardziej, niż zwykle. I tak właśnie jest tu: społeczność gram.pl wprawdzie dużo mówi, ale prawda jest taka (i CDP doskonale sobie z tego zdaje sprawę), że w sumie niewiele może. Dlatego też kilkunastostronicowe wątki o kolejnych wpadkach (vide nadużywane już jako argument Gears of War i wątek o opóźnieniu tej gry) są kompletnie, totalnie, całkowicie i absolutnie olewane przez "niebieskich".

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Jeśli napiszę, że zawsze mogą obrazić się na tego dystrybutora i nie kupić jej u niego, a za
granicą, a przy tym wyrazić to głośno na forum, tak aby inni mogli wziąć z nich przykład, to
i tak porównasz to do demagogii.


Nie porównam tego do demagogii, bo o ile jest to prawda, o tyle muszę na końcu tego zdania dodać "w teorii". W praktyce wygląda to tak, że tylko niewielka część osób tu piszących (lub w ogóle korzystających z "usług" CDP) ma możliwość zamówienia czegokolwiek za granicą. Ponadto, wiele osób, nawet mających taką możliwość (czyli posiadających np. kartę kredytową) tego nie zrobi, gdyż koszty przesyłki mogłyby okazać się wyższe od ceny produktu. Przypomina to trochę podejście na zasadzie "licencjonowane serwisy samochodów w Polsce to zdziercy, więc kupię sobie Ferrari, które najbliższy serwis ma w Niemczech, tam mnie nie okradną" - jest to jakieś wyjście, tyle że niekoniecznie dostępne dla wszystkich, a już na pewno nie w 100% rozsądne.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania, to w ogóle nie ma sensu chodzić na wybory, bo i tak wszyscy kłamią
i będą robić nas w bambuko.


Ale to już nazwę demagogią ;)

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

No właśnie, nazywajmy rzeczy po imieniu: z pewnością bez forum, na którym cały ten szum, straszenie
sądami i gazetami miało miejsce, odzew CDP byłby znacznie szybszy...? daj spokój...


Nie, podejrzewam, że wyglądałby dokładnie tak samo, gdyby te komentarze pojawiły się np. na gry.onet.pl czy gildia.pl

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

To było jedynie wskazanie przeze mnie alternatywy w pewnej konkretnej sytuacji, która Tobie
(z racji lokalizacji) daje jedną opcję więcej, względem innych. Ale czy ja pisałem o robieniu
awantury? Raczej nie. To i tak często przynosi odwrotny do zamierzonego skutek.


Jak widać z przykładu tego forum, agresja jest jedyną rzeczą, na jaką pracownicy CDP reagują. Grzeczne i uprzejme pytania o datę premiery GoW w wątku jej poświęconym przechodzą bez komentarza już ponad miesiąc.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Podobnych historii wziętych z autopsji mógłbym opowiadać bez liku, a zdanie o końcu świata
odnieść nie tylko do CDP, ale i Cenegi oraz naprawdę wieeeelu innych firm w Polsce. Grunt,
że jeśli chodzi o wady CDP, to mam gdzie zostać usłyszany.... i Ty również.


Usłyszany, a następnie zignorowany. Ja oczywiście rozumiem, że wyrzucenie z siebie gniewu poprzez publiczne zbluzganie CDP może niektórym pomóc (i wielu psychologów się tu ze mną zgodzi), ale pojawia się od razu pytanie: czy jeśli nie ma żadnej różnicy w osiągniętym rezultacie (czy też jego braku), brak możliwości wypowiedzenia się oraz zignorowanie wypowiedzi czymś się od siebie różnią?

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Dokładnie tak samo, jak Ty wyjaśniłbyś fakt nie odpisania na moje maile przez Cenegę.


Nie wyjaśniłbym, zapewne, bo nie znam sytuacji. Natomiast wiem, że CDP ignoruje maile, które są napisane kulturalnie, grzecznie, w sposób, któremu Prof. Miodek nie mógłby nic zarzucić. Oczywiście, rozumiem, że mail może się po drodze zagubić. Wiem, bo sam tego wiele razy doświadczałem. Dlatego jeśli jest brak odzewu, to piszę drugi raz, trzeci... I nadal nic.

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Wiesz, każdy z nas ma swoje zdanie o tych dystrybutorach. Niech tak zostanie. Na koniec powtórzę:
mimo często wkurzających błędów CDP, cieszę się, że dają nam wszystkim oficjalne forum na którym
opinie graczy mają jakiś wpływ na wyciąganie wniosków z błędów. Gdyby nie ten środek komunikacji,
to o pewnych rzeczach nigdy byśmy nie usłyszeli. Szkoda, że nie mogę powiedzieć tego samego
o Cenedze.


Pewnie, możemy się zgodzić, że się nie zgodzimy. Podobnie jak nie zgodzimy się co do tego, że forum to służy czemukolwiek poza komunikacją między graczami. Gdyby CDP wyciągało jakiekolwiek wnioski z choćby jednego procenta postów, byliby chyba najlepszą firmą na naszym rynku, cieszącą się szacunkiem i zaufaniem klientów. Ostatnio gdy sprawdzałem, było trochę inaczej...

Dnia 12.12.2007 o 00:02, GearHead napisał:

Tym samym, życzę Ci powodzenia w tępieniu wad CDP - masz do tego wszelkie "narzędzia" będące
na swoim miejscu. Naprawdę szczerze, z mojej strony.


Obawiam się, że wady można tępić tylko u kogoś, kto chce się ich pozbyć. CDP ewidentnie nie chce. Jak widać z sytuacji mających miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jest im dobrze z tym, że gracze po nich jadą ile wlezie. Że potrafią schrzanić nawet najprostszą rzecz. Że CDP powoli zajmuje miejsce w szeregu z Tepsą i Microsoftem. Jeśli dla nich to wyróżnienie, iż są porównywani z tego rodzaju wielkimi firmami, to pozostaje tylko współczuć. Wbrew temu, co mówił plakat Godzilli, "size doesn''t matter". Liczy się jakość. A tej CDP ma ewidentny niedobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:45, Ringno5 napisał:

> Idąc tym tokiem rozumowania, to w ogóle nie ma sensu chodzić na wybory, bo i tak wszyscy
> kłamią i będą robić nas w bambuko.

Ale to już nazwę demagogią ;)


Tyle tylko, że to była z mojej strony oczywista ironia, którą jak mniemam dostrzegłeś, prawda? ;-)

BTW, jestem trochę ostatnio zajęty, ale postaram się wrócić jeszcze do naszej dyskusji. Na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dostrzegłem, i stąd ";)"

Pozdrawiam.

P.S. Przedwczoraj wyjąłem ze skrzynki "Kompana". Może nie jest to wiele, ale gazetka wygląda nieźle, płytka też niczego sobie (szkoda że ten antyvir to tylko wersja próbna - bezpieczeństwa nigdy za wiele...). Kolejny plusik dla Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 00:45, Ringno5 napisał:

Ale nieśmiało zauważę, że istnienie forum nie jest równoznaczne z narzekaniem na jego właściciela.

Ale na pewno istnienie takiego forum powoduje ze narzekanie zostaje zauważone. Przykładowo Cenega nie ma forum, więc nie wiadomo ile byłoby/jest narzekań. Tak samo gdyby gram/CDP nie miało tego forum mało kto usłyszałby o narzekaniach chociażby z Wiedźminem czy innymi "wpadkami".

Dnia 12.12.2007 o 00:45, Ringno5 napisał:

Natomiast wiem, że CDP ignoruje maile, które są napisane kulturalnie

Zależy czyje :) Ja np nie mam nic do zarzucania, bo mi zawsze odpowiadają ( szczęściarz ze zmnie :)). Nie wiem czemu wszyscy uogólniają i wydaje im się że jeżeli oni mają jakies problemy to od razu mają je wszyscy...

Dnia 12.12.2007 o 00:45, Ringno5 napisał:

CDP powoli zajmuje miejsce w szeregu z Tepsą i Microsoftem

Powiedz jakie to ma zanczenie w praktyce ? Dopóki nie ma innej możliwości kupna gry niż od CDP, krytyka będzie po nich spływać jak woda po kaczce. Nic na tym nie tracą wbrew pozorom, bo alternatywy nie ma. Można sobie sprowadzić przykładowy GOW zza granicy, ale zrobią to pewnie tylko nieliczni. W momencie w którym w końcu CDP go wyda, sprzeda się w takiej samej ilości egzemplarzy jak teraz. Dlatego że to jedyna możliwość w Polsce. Dlatego też uważam ze wszystkie te krzyki itd są becelowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 03:07, hehe napisał:

Powiedz jakie to ma zanczenie w praktyce ? Dopóki nie ma innej możliwości kupna gry niż od
CDP, krytyka będzie po nich spływać jak woda po kaczce. Nic na tym nie tracą wbrew pozorom,
bo alternatywy nie ma. Można sobie sprowadzić przykładowy GOW zza granicy, ale zrobią to pewnie
tylko nieliczni. W momencie w którym w końcu CDP go wyda, sprzeda się w takiej samej ilości
egzemplarzy jak teraz. Dlatego że to jedyna możliwość w Polsce. Dlatego też uważam ze wszystkie
te krzyki itd są becelowe...


Tutaj mocno się mylisz, mówisz tu tylko o hardkorowych graczach i to fanach danego gatunku/gry. Powiedz ilu w Polsce jest graczy "rodzaju" casual. Taki chce kupić sobie powiedzmy FPSa jak myśli długo się będzie zastanawiał czy zabrać GoW, czy może Bioshock? Dam też swój przykład, owszem kupuję większość wartych uwago RPGów, wtedy choćbym miał je z zagranicy sprowadzać to kupię, ale GoW owszem zainteresował mnie, jednak nie gram zwykle w FPSy, a wyszło ich ostatnio sporo, jeden lepszy od drugiego. Kupię jednego z nich, bo wiem, że we wszystkie nie zagram, a jak już to za rok czy dwa gdy będą w klasyce jakiejś.
Jest wybór na rynku, to wybór pomiędzy Crysisem, CoD4, GoW, Kayne & Lynchem. Dla stosunkowo niewielu wszystkie z nich będą pozycjami "must have" w dniu premiery. Jedni kupią częśc z nich, inni uzupełnią kolekcję gdy stanieją. Tu jest miejsce na konkurencję pomiędzy dystybutorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 03:07, hehe napisał:

> Natomiast wiem, że CDP ignoruje maile, które są napisane kulturalnie
Zależy czyje :) Ja np nie mam nic do zarzucania, bo mi zawsze odpowiadają ( szczęściarz ze
zmnie :)). Nie wiem czemu wszyscy uogólniają i wydaje im się że jeżeli oni mają jakies problemy
to od razu mają je wszyscy...

Na mojego maila to odpowiedź nie przyszła do dziś ^^ A wysłałem go jak wszedł Flatout2 do Extra Gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 03:07, hehe napisał:

Ale na pewno istnienie takiego forum powoduje ze narzekanie zostaje zauważone. Przykładowo
Cenega nie ma forum, więc nie wiadomo ile byłoby/jest narzekań. Tak samo gdyby gram/CDP nie
miało tego forum mało kto usłyszałby o narzekaniach chociażby z Wiedźminem czy innymi "wpadkami".


O ile dobrze pamiętam (a pamiętam całkiem nieźle), narzekania na Wiedźmina pojawiały się na forach gry.onet. pl i na wp.pl. W tych miejscach sam je widziałem, podobnie jak na paru innych forach. Zresztą podobnie jest z innymi sprawami, wystarczy przejrzeć wątki poświęcone GoW na innych forach/portalach, żeby zobaczyć ile jest tam postów krytykujących działanie CDP.

Dnia 14.12.2007 o 03:07, hehe napisał:

Zależy czyje :) Ja np nie mam nic do zarzucania, bo mi zawsze odpowiadają ( szczęściarz ze
zmnie :)). Nie wiem czemu wszyscy uogólniają i wydaje im się że jeżeli oni mają jakies problemy
to od razu mają je wszyscy...


Ok, czy jeśli napiszę "CDP ignoruje niektóre maile (...)" będzie lepiej? Ty nie masz im nic do zarzucenia, ale wiele osób na tym forum wyrażało już lekkie zdziwienie faktem, że ich maile zostały przez CDP olane.

Dnia 14.12.2007 o 03:07, hehe napisał:

Powiedz jakie to ma zanczenie w praktyce ? Dopóki nie ma innej możliwości kupna gry niż od
CDP, krytyka będzie po nich spływać jak woda po kaczce. Nic na tym nie tracą wbrew pozorom,
bo alternatywy nie ma. Można sobie sprowadzić przykładowy GOW zza granicy, ale zrobią to pewnie
tylko nieliczni. W momencie w którym w końcu CDP go wyda, sprzeda się w takiej samej ilości
egzemplarzy jak teraz. Dlatego że to jedyna możliwość w Polsce. Dlatego też uważam ze wszystkie
te krzyki itd są becelowe...


Nie, no, oczywiście. Można się zamknąć, nic nie mówić i tyle. Z tym, że będzie to sytuacja taka, jak kilkanaście postów wyżej napisał GearHead: "Idąc tym tokiem rozumowania, to w ogóle nie ma sensu chodzić na wybory, bo i tak wszyscy kłamią i będą robić nas w bambuko". Wybacz, ale stwierdzenie "po co narzekać, skoro to i tak nic nie zmieni" jest, moim zdaniem, mało rozsądnym podejściem. Gdybyśmy się go zawsze trzymali, w Polsce nadal panowałby socjalizm (co z pewnością miałoby pewne dobre strony...), tepsa nadal oferowałaby tylko jeden abonament (za 100 zł zapewne) i nie miałaby konkurencji, a Microsoft sprzedawałby Windowsy po 1500 $ za sztukę.

No, ale oczywiście można też siedzieć cicho i nie narzekać, bo to bezcelowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę głupie to porównanie z wyborami :) Nie mówię żeby się "zamknąć" i nie reagować na nic. Chodzi mi o to że narzekania nie przyniosą żadnego skutku, więc szkoda nerwów. Tepsa ma konkurencję, a CDP nie ma, przynajmniej jeżeli chodzi o konkretny tytuł. Dlatego też przez telefon możesz sobie dzwonić przez różnych operatorów, a jak chcesz zagrać w GoW, to tylko CDP. W przypadku rynku gier, takie wpadki nie mają żadnych poważniejszych konsekwencji - czego przykładem jest chociażby Wiedźmin, na którego problemy z premierą narzekało mnóstwo osób na tym forum. Jaki był tego efekt ? Żaden - Wiedźmin sprzedaje się świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację - w takim sensie jakaś konkurencja jest, ale też mogę podać Ci przyklad. Zapalonym fanem fpsów nie jestem, ale jeżeli miałbym kupować jakiś tytuł z tych przez Ciebie podanych, wybrałbym właśnie GoW ( grałem w dema pozostałych i nie przypadły mi do gustu ). Aktualnie takiej możliwości nie ma, co nie oznacza wcale że kupię jakiś inny tytuł. Oczywiście pewnie będzie sporo ludzi którzy zrobią tak jak mówisz, ale chyba nie będzie to regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ dla cenegi za to że w kompani graczy dostaje sie darmowe prezenty:)) ja tam tylko zarejestrowany jestem a ostatnio mi przyslali jakąś gazetke z grami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:37, Emillo2 napisał:

+ dla Cenegi jeśli ktoś gra na Macu to może w ich sklepie kupić gry na tą platformę


A można konkretnie spytać jakie tytuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:20, Uspatente napisał:

> + dla Cenegi jeśli ktoś gra na Macu to może w ich sklepie kupić gry na tą platformę

A można konkretnie spytać jakie tytuły?

wystarczy wejść na ich sklep, zakładka MAC i nie trzeba się pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować