Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2008 o 17:16, hehe napisał:

Może to stary przykład, ale ciągle pamiętam EA ich wydanie NFS Porsche. Jak można wydać grę
i nie poinformować ludzi że nie działa ona pod XP ?


Bo ona bezproblemowo działa pod NT 5.x. Jeśli u Ciebie nie - w instrukcji masz informacje o wsparciu technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 17:36, Ringno5 napisał:

Co do przecen... Rzeczywiście, wiele starych gier wydanych przez EA utrzymuje się na poziomie
50 zł. Ale jeśli popatrzymy na takie perełki, jak BF1942 WWII Anthology czy MoH:AA Warchest,
to chyba warto wydać na nie 50 zł? Podobny pakiecik (WH40k DoW Złota Kolekcja) wydany przez
CDP kosztuje 99.90 (minus 20 wPLN, tyle że tylko w sklepie gram.pl).

No nie wiem czy opłaca się kupić, przynajmniej Battlefielda (nowsze wersje są niewiele droższe), ale chciałem kupić B&W, ale się jeszcze waham - 50 zeta drogą nie chodzi, ale poważnie się mogę zastanowić nad promocjami CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z osobistego doświadczenia, mogę tylko powiedzieć, że CDP ma o wiele lepsze w moim przypadku podejście do klienta, bo za każdym razem, gdy miałem jakis problem, to ludzie z CDP nie mieli problemu z kontaktem przez email.
Co do Cenegi, to wobec ostatniej ściemy z patchem do Combat Mission: Shock Force nie mam nic do powiedzenia...
Nawet o fakcie jego ukazania się nie mieli zamiaru powiadomić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo działa pod win 95 i 98. Co z tego skoro znaczna część użytkowników ma win XP pod którym gra nie działa, nawet pomimo nieoficjalnych pathy. Tylko że o tym żadnej infomracji nie ma :/ A wsparcie techniczne nie odpowiada :) - w sumie im się nie dziwie, co mają mi odpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 17:36, Ringno5 napisał:

to chyba warto wydać na nie 50 zł? Podobny pakiecik (WH40k DoW Złota Kolekcja) wydany przez
CDP kosztuje 99.90 (minus 20 wPLN, tyle że tylko w sklepie gram.pl).


Z tego co wiem to do tej pory nie został w ogóle ten pakiecik wydany. Ma pojawić się w styczniu i w cene sugerowanej 59,90 - czyli w Platynowej Kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 07:23, zamber1 napisał:

Z osobistego doświadczenia, mogę tylko powiedzieć, że CDP ma o wiele lepsze w moim przypadku
podejście do klienta, bo za każdym razem, gdy miałem jakis problem, to ludzie z CDP nie mieli
problemu z kontaktem przez email.
Co do Cenegi, to wobec ostatniej ściemy z patchem do Combat Mission: Shock Force nie mam nic
do powiedzenia...
Nawet o fakcie jego ukazania się nie mieli zamiaru powiadomić...

Problem z patchami nie dotyczy jedynie Cenegi, CDP też miał kilka wpadek jeżeli o to chodzi.

W cenedze podoba mi się to że gdy np wyjdzie spolszczenie lub jakis patch czy cokolwiek innego umiesczają to na stronie i można sobie pobrać było tak np. rozszerzeniem do sacred czyli "+".
Co do gier hmm obie firmy mają lepsze i gorsze tytuły, opisy gier są jednak lepsze u cenegi.

Nigdy problemu technicznego z grami nei maięłm więc nie jestem wstanie powiedzieć jak to jest w żadnej z firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 01:14, Mistic napisał:

Z tego co wiem to do tej pory nie został w ogóle ten pakiecik wydany. Ma pojawić się w styczniu
i w cene sugerowanej 59,90 - czyli w Platynowej Kolekcji.


Jak to nie został? Wielokrotnie widziałem go na półkach sklepowych, np. w Empiku w Arkadii. Zastanawiałem się nawet, czy nie kupić go w prezencie kumplowi na Gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli zamówiłem grę w sobotę, i wysyłkę wziąłem kurierem za pobraniem, to kiedy mogę się spodziewać paczki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 10:24, Bratek196 napisał:

Mam pytanie jeśli zamówiłem grę w sobotę, i wysyłkę wziąłem kurierem za pobraniem, to kiedy
mogę się spodziewać paczki ??

Zależy gdzie mieszkasz. Ale i tak z reguły 4 dni robocze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wam też przyszedł od Cenegi tak z miesiąc temu magazyn w stylu Insider-a ? :) Miło zaskoczony byłem. Wracam ze szkoły a tu gazetka od Cenegi. Tu + dla niej, bo by zdobyć Insidera trzeba kupić CDA (i tak co miesiąc kupuję :)) a tu za darmochę przychodzi :) Nie wiecie czy będzie to teraz co miesiąc przychodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 11:00, kolektor napisał:

A czy wam też przyszedł od Cenegi tak z miesiąc temu magazyn w stylu Insider-a ? :) Miło zaskoczony
byłem. Wracam ze szkoły a tu gazetka od Cenegi. Tu + dla niej, bo by zdobyć Insidera trzeba
kupić CDA (i tak co miesiąc kupuję :)) a tu za darmochę przychodzi :) Nie wiecie czy będzie
to teraz co miesiąc przychodzić ?


To będzie przychodzic co miesiąc! ;) Masz racje Cenega miała dobry pomysł, bo żeby miec Insider''a trzeba kupic to powoli marniejace CDA, a żeby miec Kompana nic nie trzeba placic! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:32, 332 napisał:

To będzie przychodzic co miesiąc! ;) Masz racje Cenega miała dobry pomysł, bo żeby miec Insider''a
trzeba kupic to powoli marniejace CDA, a żeby miec Kompana nic nie trzeba placic! :D


Z tą różnicą, że nikt nie kupuje CDA dla "Insidera" (choć oczywiście różne są patologje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:14, Vojtas napisał:

Z tą różnicą, że nikt nie kupuje CDA dla "Insidera" (choć oczywiście różne są patologje).

Oczywiście że tak. Ale właśnie o to mi chodzi, że ten kto nie kupuje CDA, nie dostaje tego. A do "Kompana" dołączona jest jeszcze płytka z demami.
PS. Pisze się patologie :)
332 --> czy marniejące ? Moim zdaniem CDA wciąż jest w dobrej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 19:37, kolektor napisał:

332 --> czy marniejące ? Moim zdaniem CDA wciąż jest w dobrej formie.


Jeśli patrzeć na ostatnie lata - być może. Jeśli spojrzeć na okres 1998-2001 - niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 19:56, vear napisał:

Jeśli patrzeć na ostatnie lata - być może. Jeśli spojrzeć na okres 1998-2001 - niekoniecznie.


Ale to chyba jest coś, co spotyka każde pisemko na naszym rynku. Komputer i Bajtek - padły. Top Secret, pierwsze poważne pismo "branżowe" - padł, a raczej został padnięty przez... no, zresztą wiadomo kogo. Secret Service, konkurencja Top Secretu, wywodząca się zresztą z jego szeregów - podobna historia (wewnętrzne kłótnie doprowadziły do odejścia wartościowych ludzi, awantury o nazwę itp). Gambler - nigdy nie wypracował sobie tak silnej pozycji jak TS czy SS, ale i tak był ciekawy, szczególnie ze względu na felietony niejakiego Randalla (i Ducha Hopkirka ;) ). Były też i inne czasopisma, które na długo nie zagościły na rynku (np. "dziecko" Neo Plusa, czyli Game Boy Magazyn). Może na CDA też przyszedł czas?

Żeby nie odchodzić za bardzo od tematu: w ciągu ostatniego tygodnia mój znajomy wysłał do CDP trzy maile dotyczące problemu z pewną grą. Do dziś (niedziela) nie otrzymał odpowiedzi. Tymczasem na formularzu zgłoszeniowym wyraźnie jest napisane, że okres oczekiwania na odpowiedź to 48 godzin. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 20:06, Ringno5 napisał:

Żeby nie odchodzić za bardzo od tematu: w ciągu ostatniego tygodnia mój znajomy wysłał do CDP
trzy maile dotyczące problemu z pewną grą. Do dziś (niedziela) nie otrzymał odpowiedzi. Tymczasem
na formularzu zgłoszeniowym wyraźnie jest napisane, że okres oczekiwania na odpowiedź to 48
godzin. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie.


Żadna nowość, ja przez 1,5 tygodnia nie otrzymywałem odpowiedzi na pytanie dotyczące zamówienia na niedostępny sprzęt (w zamówieniu zużyłem jeden z bonów za Wiedźmina oraz od razu je opłaciłem, kiedy sprzęt miał status : "dostępny za 1-5 dni") i odpowiedź otrzymałem dopiero jak na forum zwróciłem panu Kicińskiemu uwagę na problem z DOKiem. Dopiero po jego interwencji ktoś z DOK się moją skromną osobą zainteresował ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 20:11, krl.krl napisał:

wg. cd-project:
lepsza strona

Sklepu ? Raczej nie...

Dnia 13.01.2008 o 20:11, krl.krl napisał:

fajniejsze konkursy itp.

Na jakiej podstawie mierzysz "fajność " konkursów ?

Dnia 13.01.2008 o 20:11, krl.krl napisał:

lepsze pudełka do gier

Że co ?

Dnia 13.01.2008 o 20:11, krl.krl napisał:

społeczność forum :)

Pewnie swój ze swoim zawsze się dogada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z twoimi uwagami ;)

Cenega ma tez fajne gadżety z gier a CDP więcej ma książek niz gadżetów ....
W dodatku Cenega daje te gadżety tylko za punkty :P
NP: taka fajna czapeczka z Larą C. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować