Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2008 o 12:32, Amadeusz1 napisał:

Czy wiadomo już, ile będzie kosztować Twierdza Krzyżowiec Extreme? Bardzo prosiłbym o
taką wcześniejszą informację, żeby dobrze zaplanować wydatki ;)


Dzisiaj będzie pre-order na sklepie. Cena bardzo przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że CD Projekt jest lepszy... zawsze od tej firmy przychodzą gry ładne, czyste i działające. Tylko raz miałem lekko uszkodzone opakowanie od Sagi Fallout, ale wszystko inne piękne było.
Co do Cenegi to jak nie przyjdzie zepsuta płyta, to trudno ją wyciągnąć, bądź jest porysowana i ze zniszczonym opakowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:45, Kalejdoskop86 napisał:

Oczywiście, że CD Projekt jest lepszy... zawsze od tej firmy przychodzą gry ładne, czyste
i działające. Tylko raz miałem lekko uszkodzone opakowanie od Sagi Fallout, ale wszystko
inne piękne było.
Co do Cenegi to jak nie przyjdzie zepsuta płyta, to trudno ją wyciągnąć, bądź jest porysowana
i ze zniszczonym opakowaniem...

Dlatego w gry z Cenegi zaopatruje się w Empiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:48, Darkstar181 napisał:

Dlatego w gry z Cenegi zaopatruje się w Empiku :)

A wiesz co? Mnie się odechciało ich gier choćbym w sklepie dokładnie obejrzał płytę i wypróbował... KB: Legenda i AC - obejdę się smakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:51, Kalejdoskop86 napisał:

> Dlatego w gry z Cenegi zaopatruje się w Empiku :)
A wiesz co? Mnie się odechciało ich gier choćbym w sklepie dokładnie obejrzał płytę i
wypróbował... KB: Legenda i AC - obejdę się smakiem...

AC to bardzo dobra gra... przy czym ma do d... polonizację. Tylko dwa głosy mi się w grze podobały- głównego bohatera, i pewnego profesora. A tak to czasami wszystko brzmi, jakbym jakąś kreskówkę dla dzieci oglądał :/

Ale generalnie gra bardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:53, Darkstar181 napisał:

AC to bardzo dobra gra... przy czym ma do d... polonizację. Tylko dwa głosy mi się w
grze podobały- głównego bohatera, i pewnego profesora. A tak to czasami wszystko brzmi,
jakbym jakąś kreskówkę dla dzieci oglądał :/

Ale generalnie gra bardzo dobra :)

Wiem, i dlatego się obejdę smakiem. Nie chcę kupować świetnego tytułu i być smutnym, że przez miesiąc muszę czekać, aż mi działający produkt przyślą... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:45, Kalejdoskop86 napisał:

Oczywiście, że CD Projekt jest lepszy... zawsze od tej firmy przychodzą gry ładne, czyste
i działające. Tylko raz miałem lekko uszkodzone opakowanie od Sagi Fallout, ale wszystko
inne piękne było.
Co do Cenegi to jak nie przyjdzie zepsuta płyta, to trudno ją wyciągnąć, bądź jest porysowana
i ze zniszczonym opakowaniem...


Mi jeszcze nigdy ze sklepu Cenegi nie przysłali uszkodzonej płyty a trochę gier u Nich kupiłem. Musiałeś mieć wielkiego pecha, albo podczas transportu się porysowała. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to dość długi czas dostarczenia, ale chyba to wina tego, że mieszkam prawie "na końcu świata" i z Legnicy kurier ma strasznie daleko.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:05, junior17 napisał:

Mi jeszcze nigdy ze sklepu Cenegi nie przysłali uszkodzonej płyty a trochę gier u Nich
kupiłem. Musiałeś mieć wielkiego pecha, albo podczas transportu się porysowała. Jedyne
zastrzeżenie jakie mam to dość długi czas dostarczenia, ale chyba to wina tego, że mieszkam
prawie "na końcu świata" i z Legnicy kurier ma strasznie daleko.
Pozdrawiam

Pech stworzył uraz i teraz nie ufam po prostu Cenedze. :/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:45, Kalejdoskop86 napisał:

Oczywiście, że CD Projekt jest lepszy... zawsze od tej firmy przychodzą gry ładne, czyste
i działające. Tylko raz miałem lekko uszkodzone opakowanie od Sagi Fallout, ale wszystko
inne piękne było.


A oświeć mnie jakim cudem otrzymujesz gry prosto od CDP?

Dnia 26.08.2008 o 12:45, Kalejdoskop86 napisał:

Co do Cenegi to jak nie przyjdzie zepsuta płyta, to trudno ją wyciągnąć, bądź jest porysowana
i ze zniszczonym opakowaniem...


Patrz, a ja już tyle gier kupiłem w sklepie C* i ŻADNA nie miała choć odrobinę uszkodzonego pudełka/intrukcji/płyty, a na tym punkcie jestem bardzo uczolony, bo potrafię czasmi w Saturnie/EMPiKu kilkanaście minut przeglądać opakowania, by znaleźć takie, które nie ma żadnej wady ;)

A tak poza tym to co ma C*/CDP do tego w jakim stanie otrzymasz grę w sklepie? Nie pomyślałeś, że pracownicy sklepu/poczta/kurier, czy kto tam jeszcze mogą po prostu nieostrożnie obchodzić się z twoją grą? :P


@Darkstar181

Co do polonizacji AC to jest to kwestia gustu, mnie jak i większości osób bardzo się podobała i była lepsza niż angielska wersja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:12, mtwarog napisał:

A oświeć mnie jakim cudem otrzymujesz gry prosto od CDP?

Gry wydawane przez CDP kupuję przez gram.pl najczęściej, chyba, że nie ma na gram.pl to szukam w innym.

Dnia 26.08.2008 o 13:12, mtwarog napisał:

Patrz, a ja już tyle gier kupiłem w sklepie C* i ŻADNA nie miała choć odrobinę
uszkodzonego pudełka/intrukcji/płyty, a na tym punkcie jestem bardzo uczolony, bo potrafię
czasmi w Saturnie/EMPiKu kilkanaście minut przeglądać opakowania, by znaleźć takie, które
nie ma żadnej wady ;)

Ale jak można przy grze "Max Payne Antologia" tak płyty dać do opakowania, że trzeba je dosłownie "wyginać" aby wyszły?

Dnia 26.08.2008 o 13:12, mtwarog napisał:

A tak poza tym to co ma C*/CDP do tego w jakim stanie otrzymasz grę w sklepie? Nie pomyślałeś,
że pracownicy sklepu/poczta/kurier, czy kto tam jeszcze mogą po prostu nieostrożnie obchodzić
się z twoją grą? :P

No właśnie. Ja ze sklepu Cenegi nie zamawiam, tylko z innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej natanadler, może mi powiesz ile jeszcze lat można czekać na spolszczenie pluga do Obliviona pt. figter''s stronghold? W październiku ubiegłego roku napisaliście, że trwają prace nad jego polonizacją. Wysłałem też kilka mali w tej sprawie, ale nikt nie odpisał. To się dopiero nazywa profesjonalna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:15, Kalejdoskop86 napisał:

Ale jak można przy grze "Max Payne Antologia" tak płyty dać do opakowania, że trzeba
je dosłownie "wyginać" aby wyszły?

Haha. Mam tą grę i też się trudziłem co zrobić aby wyjąć płytę z pudełka. Dopiero za którymś razem się dowiedziałem jak powinno się tą płytę wyciągać. Jeszcze powiem że kiedyś kupiłem hitmana edycję kolekcjonerską w sklepie cenegi i gra była popsuta. Obydwie płyty z grami nie działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:21, Tomek1120 napisał:

Haha. Mam tą grę i też się trudziłem co zrobić aby wyjąć płytę z pudełka. Dopiero za
którymś razem się dowiedziałem jak powinno się tą płytę wyciągać. Jeszcze powiem że kiedyś
kupiłem hitmana edycję kolekcjonerską w sklepie cenegi i gra była popsuta. Obydwie płyty
z grami nie działały.

Heh, to witaj w klubie... :/
Dlaczego " :/ " ? Bo granie powinno być zabawą, a nie zanim się zainstaluje grę mordęgą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:15, Kalejdoskop86 napisał:

> A oświeć mnie jakim cudem otrzymujesz gry prosto od CDP?
Gry wydawane przez CDP kupuję przez gram.pl najczęściej, chyba, że nie ma na gram.pl
to szukam w innym.


No wiesz, na gram.pl też zamawiałem sporo gier i nie raz mi się zdarzyło, że doszły uszkodzone - Medieval II EK z wgniecionym pudełkiem, Gothic 3 EK z zabrudzoną "księgą" i pogniecioną mapą i kilka innych podobnych przypadków, tyle, że gram.pl nie jest częścią CDP (chociaż jest to bzdura totalna, ale skoro CDP się upiera to niech im będzie :P), także winę za uszkodzenia ponosi tylko sklep.

Dnia 26.08.2008 o 13:15, Kalejdoskop86 napisał:

Ale jak można przy grze "Max Payne Antologia" tak płyty dać do opakowania, że trzeba
je dosłownie "wyginać" aby wyszły?


Posiadam antologię MP zarówno z KK jak i z S$ i w żadnym wydaniu nie muszę "wyginać" płyt, aby je wyjąć z pudełka, a poza tym, jak dla mnie to zaleta, bo wtedy nie ma ryzyka, że płyta wypadnie z zawiasów i będzie sobie latać po pudełku, a wierz mi, że na pewno nic się jej od tego "wyginania" nie stanie ;)

Dnia 26.08.2008 o 13:15, Kalejdoskop86 napisał:

No właśnie. Ja ze sklepu Cenegi nie zamawiam, tylko z innych...


A ja gry C* zamawiam praktycznie tylko u nich, bo zawsze mam pewność, że wszystko otrzymam w idealnym stanie i o nic nie muszę się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gry i z CDP ( EKN i NEK oraz EKH + PK ) i z Cenegi ( SS i KK w tym także AC ) i z żadną nie miałem problemów. Gierki albo kupowane w supermarkecie albo w MM / Empiku. Pudełka w należytym stanie, płyty nie porysowane. Zawartość zawsze identyczna i wszystko w porządku. Więc albo mam szczęście albo to wy macie niespotykanego pecha. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:28, Tomek1120 napisał:

Warto dodać jeszcze, że Mafia i GTA VC w KK mają błędy przez które gra się wyłącza. I
jeszcze ten Fronczewski.

Nie grałem w GTA: VC w KK, ale jak zamówiłem płyta nie chciała zainstalować gry. Po miesiącu telefonów musiałem wysłać i czekać 2 tygodnie na nową grę, działającą.
A w Mafię to grałem tylko u kolegi.

btw. co ma Fronczewski do tego? Że np. w Twierdzy Krzyżowcu (ta gra przyszła mi bez zarzutów akurat ^^) mówi coś w stylu "Kolekcja Klasyki. Polecam, Piotr Fronczewski." ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:29, mtwarog napisał:

No wiesz, na gram.pl też zamawiałem sporo gier i nie raz mi się zdarzyło, że doszły uszkodzone
- Medieval II EK z wgniecionym pudełkiem, Gothic 3 EK z zabrudzoną "księgą" i pogniecioną
mapą i kilka innych podobnych przypadków, tyle, że gram.pl nie jest częścią CDP (chociaż
jest to bzdura totalna, ale skoro CDP się upiera to niech im będzie :P), także winę za
uszkodzenia ponosi tylko sklep.

No cóż, pecha miałeś widocznie.

Dnia 26.08.2008 o 13:29, mtwarog napisał:

Posiadam antologię MP zarówno z KK jak i z S$ i w żadnym wydaniu nie muszę "wyginać"
płyt, aby je wyjąć z pudełka, a poza tym, jak dla mnie to zaleta, bo wtedy nie ma ryzyka,
że płyta wypadnie z zawiasów i będzie sobie latać po pudełku, a wierz mi, że na pewno
nic się jej od tego "wyginania" nie stanie ;)

Taa... raz nie można wyjąć, a drugi raz nie można włożyć, bo lata po pudełku i się rysuje... -.-

Dnia 26.08.2008 o 13:29, mtwarog napisał:

A ja gry C* zamawiam praktycznie tylko u nich, bo zawsze mam pewność, że wszystko otrzymam
w idealnym stanie i o nic nie muszę się martwić :)

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żartujecie? - nie miałem nigdy problemu z wyjęciem płyt z opakowań cenegowskiej "kolekcji klasyki" a tym, bardziej z "Max Payne". To opakowanie jest bardzo dobre - płyty nie wypadają z "trzymaka"


Miałem w sumie tylko trzy "incydenty" z płytami "kolekcji klasyki" Cenegi.
1.Brak płyty (poważnie) w "Civilization III"
2.Porysowany "Sacred" (płyta)
3.Popalcowany (pakowacze?) "HoI II D/A"

Wymienione bez problemu w EMPiKu.
A zakupy robię gł. w EMPiKU, Saturnie - czasami w Media Markecie - bardzo rzadko w netowych sklepach. Bo na miejscu jako stały kilent w/w sklepów wymieniam co chcę, jak chcę i kiedy chcę:)

Z Cenegowskiego sklepu były dwa problemy:
1.Brak instrukcji do "Splintera Cella"
2."Zagubienie" mojego zamówienia "Assassin'a" i otrzymanie gry bardzo późno (tzn. ca. trzy tygodnie po tym jak inni już mieli).
Obwaia roziwązane pozytywnie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

natanadler - Jak się wygra aukcje , to jak się można skontaktować z osobą , która wystawiała przedmiot ? No wiadomo , trzeba jednak podać adres gdzie wysłać np. wygraną grę w aukcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować