Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2010 o 20:45, kuba9876543210 napisał:

Co do "zlodziejstwa".. To troche tak jakbys zgubil na ulicy banknot Wladyslawa Jagielly
i winil wszystkich, ze ktos go znalazl.

Ale jakby wypadł Ci ten banknot, a ktoś inny zaraz po tym fakcie by go nadepnął butem i stał na nim do czasu aż się oddalił, aby go potem podnieść i zabrać - to jest według Ciebie uczciwe? Bo jak dla mnie to złodziejstwo, a Ty robiłeś właśnie coś takiego. Jak się zorientowałeś, że program przyjmujący kody jest wadliwy - poinformowałeś o tym CDP? Nie, Ty z premedytacją wbijałeś te kody i wyłudzałeś gry. A potem przez takich jak Ty tacy ludzie jak ja, którzy normalnie zarejestrowali kilka gier, mogli sobie wybrać jakiegoś bubla z resztek, które zostały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


CDP wiedziało o tej dziurze praktycznie zaraz po pierwszych "oszustwach", więc sprawa wyglądała tak: wypadł im ten banknot i widzieli, że ktoś na nim stanął, lecz nie reagowali, dopiero po paru miesiącach z pretensjami, że ktoś im wziął banknot. Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:31, PinKee napisał:

>>>..............


Jesteś w błędzie. Dziesiątki osób pisało na FORUM CDP o bugach w naliczaniu punktów ba, niektórzy nawet słali do CDP maile z pytaniami czy rzeczywiście tak jest. CDP utrzymywało, że nic takiego nie ma miejsca po czym pod koniec trwania konkursu ,,zorientowali się" i ,,naprawili" swój błąd. Gdyby nie CDP nic podobnego nie miało by miejsca a zachowanie ludzi w tym momencie wcale nie powinno nikogo dziwić; skoro z postawy CDP wynikało ciche przyzwolenie na ten proceder to czemu by nie skorzystać na tym samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 14:07, hans_olo napisał:

Pisałem o tym w innym temacie. Lukę wykorzystali w celu kradzieży. Jak wejdą do Empiku,
dowiedzą się, że bramka jest zepsuta i wyniosą grę to też "wykorzystali lukę w systemie"?


Jeśli kodeks karny by stwierdził, że to nie przestępstwo to tak. Takie rzeczy dzieją się codziennie na masową skalę, prawo jest dziurawe.
W każdym razie- nie była to kradzież i nie nadużywajcie tego słowa. Wg. mnie wina leży w całości po stronie cdp, a banowanie userów tylko pogłębia mój niesmak. Oczywiście nie pochwalam masowego wykorzystywania dziurawego systemu jakie miało miejsce, ale heeeeeeloł, żyjemy w 40-milionowym kraju, zawsze się znajdziesz cwaniak, który wykorzysta okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:39, MaccCry napisał:

CDP wiedziało o tej dziurze praktycznie zaraz po pierwszych "oszustwach", więc sprawa
wyglądała tak: wypadł im ten banknot i widzieli, że ktoś na nim stanął, lecz nie reagowali,
dopiero po paru miesiącach z pretensjami, że ktoś im wziął banknot. Gdzie tu logika?

Jeżeli było tak jak piszesz Ty i Citkowsky, to rzeczywiście niezłą plamę CDP dało :/ Ale dalej uważam, że naganne było zachowanie ludzi, którzy wiedzieli o tym bugu i go wykorzystywali z premedytacją. Więc CDP wiedział, że mu deptali stóweczki i nie reagował - ale to wcale nie usprawiedliwiało nadeptywania tych banknotów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 20:53, PinKee napisał:

Jeżeli było tak jak piszesz Ty i Citkowsky, to rzeczywiście niezłą plamę CDP dało :/
Ale dalej uważam, że naganne było zachowanie ludzi, którzy wiedzieli o tym bugu i go
wykorzystywali z premedytacją. Więc CDP wiedział, że mu deptali stóweczki i nie reagował
- ale to wcale nie usprawiedliwiało nadeptywania tych banknotów :)


Po pierwsze, jak juz kilka razy wczesniej pisalem: to nie jest pierwszy raz jak CDProjekt nawala.
Po drugie, pracownicy CDP nie reagowali, bo... oni tam tylko pracuja :P Dlaczego np. przez dwa miesiace nikt w CDP nie zauwazyl, ze wysylaja do jednej osoby np. po 5 szt. tej samej gry? Dopiero gdy zarzad sie dowiedzial (po DWOCH miesiacach), zablokowali mozliwosc ponownej rejestracji tego samego kodu na innym koncie. CDP nie wzielo takze pod uwage, ze mozna bylo sobie kupowac ich gry, ale uzywane, z allegro co wychodzi znacznie taniej i rejestrowac uzyte badz nie kody. Ja za rejestracje takich kodow dostalem bana, tak jak i wiele innych osob ;-) Dobrze chociaz, ze gry z ES dostalem, wPLNy wymienione na CDPunkty nie sa atrakcyjna oferta, co mozna zobaczyc na ich stronie, jak i przeczytac co ludzie o tym mysla na forum cdprojektu.

Po tych wydarzeniach mozna sie spodziewac, ze komus moze ponownie uda sie wlamac na strone cdp i zareklamowac "tanie ssanie" jak to mialo miejsce w sierpniu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 21:09, kuba9876543210 napisał:

Po pierwsze, jak juz kilka razy wczesniej pisalem: to nie jest pierwszy raz jak CDProjekt
nawala.

Dnia 24.01.2010 o 21:09, kuba9876543210 napisał:

Po drugie, pracownicy CDP nie reagowali, bo... oni tam tylko pracuja :P Dlaczego np.
przez dwa miesiace nikt w CDP nie zauwazyl, ze wysylaja do jednej osoby np. po 5 szt.
tej samej gry? Dopiero gdy zarzad sie dowiedzial (po DWOCH miesiacach), zablokowali mozliwosc
ponownej rejestracji tego samego kodu na innym koncie. CDP nie wzielo takze pod uwage,
ze mozna bylo sobie kupowac ich gry, ale uzywane, z allegro co wychodzi znacznie taniej
i rejestrowac uzyte badz nie kody. Ja za rejestracje takich kodow dostalem bana, tak
jak i wiele innych osob ;-) Dobrze chociaz, ze gry z ES dostalem, wPLNy wymienione na
CDPunkty nie sa atrakcyjna oferta, co mozna zobaczyc na ich stronie, jak i przeczytac
co ludzie o tym mysla na forum cdprojektu.

Trochę mnie zaszokowałeś informacją, że można rejestrować kody z używanych gier już raz zarejestrowanych. Jak dla mnie te kody powinny być jedną z zachęt na kupowanie właśnie nowej kopii, a nie używki. No jeśli CDP taką kitę odwala, to dobrze im tak, sami sobie zasłużyli.
Jednakże denerwuje mnie trochę fakt, że ludzie pobrali za tak "zarobione" punkty po kilka egzemplarzy np. Empire TW, a ja zarejestrowałem kilka nowych gier, tylko na moim jednym koncie, żeby nie było, i najlepsze co mogłem wziąć, to ten rzymski city builder (nawet tytułu nie pamiętam, taki to hicior). Co gorsza, jeszcze tego nawet nie dostałem. Znając CDP, to gotowi mi jeszcze przysłać tego cytowanego wyżej w tym wątku maila o jakichś przekrętach ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wzielem wlasnie to rzymskie cos i juz drugi miesiac czekam, wiec nie przejmuj ;]
widocznie mamy jeszcze czekac :) pisalem do nich meila, ale nie laska odpisac, wiec sam nie wiem co o tym myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega wieli minus za :
- ceny gier za drogie np dodatki do Fallouta drogie i pudełka powinny zawierac cos innego
- za program lokalnosciowy
plus za :
- wiecej wydanych gier niz CDP i to znajdziemy troche dobrych tytułów

CDPROJEKT wieli minus:
- za zbyt mały plan wydawniczy
- drogie gry
- smieszny program lokalnosciowy
- duzo tytułów które wydawało kontynuacje czesci bierze inny wydawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:33, karolekx23x napisał:

i tak mnie nie przekonasz bo 40 % to buja to powinno byc odejmowane od ceny sklepowej
a nie sugerowanej

Popracujesz w handlu (ale nie za ladą), to się dowiesz, że zniżki zawsze robi się od ceny katalogowej. Cena sklepowa po jakimś czasie też jest obniżona dzięki takiej zniżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś reklamę Fallout 3 GOTY w CDA? Jak dokładniej się wczytać i przyjrzeć, to można znaleźć niezłe tłumaczenie tytułu jednego z dodatków, a mianowicie "The Pitt". Otóż nasza wspaniała cenega (celowo z małej), przetłumaczyła to jako "Dzióra". Jeśli tak wygląda dzisiejsze tłumaczenie gier, to ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Pitt to też po angielsku nazwa potoczna a nie właściwa gramatyczna. W Arcanum Przypowieść o maszynach i magyi też z błędem zrobili bo tak stylistycznie miało być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pitt to skrót od Pittsburgh a nie "jakaś" potoczna nazwa. Nazywając ten dodatek "dzióra" po prostu zabija się klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 13:57, Karanthir666 napisał:

A widział ktoś reklamę Fallout 3 GOTY w CDA? Jak dokładniej się wczytać i przyjrzeć,
to można znaleźć niezłe tłumaczenie tytułu jednego z dodatków, a mianowicie "The Pitt".
Otóż nasza wspaniała cenega (celowo z małej), przetłumaczyła to jako "Dzióra".
Jeśli tak wygląda dzisiejsze tłumaczenie gier, to ja dziękuję.

jak to zobaczyłem to padłem. jak tak dalej pójdzie, to będzie trzeba dziękować bogu że nie przetłumaczyli tytułu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować