Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Popatrzeć , porównać jaki plan wydawniczy i jakie tytuły w wydaniu ma Cenega nie ma porównania co CDP wydaje tak słabe tytuły które praktycznie mnie nie interesują jedynie Metro 2033 , wiec Cenega w tym roku zwrócenia jeszcze wiekszej uwagi i zainteresowania niz w tamtym roku
Na pewno każdy gracz znajdzie coś dla siebie w planie wydawniczym Cenegi , a CDP od jakiegos czasu zawodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz:O? Wystarczy wejść na strony sklepu gram.pl i cenegi, a pod względem najbliższych premier cdp ma bardziej gorące tytuły.

Dnia 14.02.2010 o 11:34, karolekx23x napisał:

w planie wydawniczym Cenegi , a CDP od jakiegos czasu zawodzi

Najwyraźniej cenega wydaje gry pod ciebie.

Dziś pierwszy i ostatni raz przyjrzałem się czym tak naprawdę są poradniki. Reklamówka gol''a... Super, spodziewał się jednak czegoś innego niż złodziejskich sms''ów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 11:53, In_The_End napisał:

Co ty bredzisz:O? Wystarczy wejść na strony sklepu gram.pl i cenegi, a pod względem najbliższych
premier cdp ma bardziej gorące tytuły.


Chyba ktoś tu ma dziwny gust.
Nie widzę więcej niż 1-2 premier wydanych przez CDP w ich planie wydawniczym którą można by się zainteresować.
No chyba, że ty jesteś wielkim fanem gier typu Alicja w Krainie Czarów. Z pozostałych to widzę tylko Split/Second który może być nawet dobrą grą. No od biedy jeszcze niektórych zainteresuje Napoleon Total War i Metro 2033. O wiedźku 2 nie wspominam bo nie wiadomo czy to będzie w tym roku.

A teraz spójrzmy co u cenegi słychać.

GTA Episodes From Liberty City- must have dla mnie
Just Cause 2- must have dla mnie i dla wielu innych
Fallout 3: GOTY- kupa ludzi czeka na to wydanie; będzie hitem
Splinter Cell Conviction- będzie hit
Kane & Lynch 2 Dog Days- będzie świetna gra
Supreme Commander 2- na grę czeka kupa osób, gra nie w moim guście ale porządna to będzie.

Jak widać cenega na 100 razy lepszy plan wydawniczy na ten rok.
Same hity.
A do tego dojdzie jeszcze MAFIA 2 którą na 99% wyda cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Chyba ktoś tu ma dziwny gust.

Swój mam.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Nie widzę więcej niż 1-2 premier wydanych przez CDP w ich planie wydawniczym którą można

Ja na chwilę obecną tez nie. Do marca pewni nic się nie zmieni, ale później dojdzie coś ciekawego. Cenega też nie ma dla mnie nic ciekawego do zaoferowania.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

GTA Episodes From Liberty City

W marcu. Nie lubię serii gta.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Just Cause 2- must have dla mnie i dla wielu innych

Wielu tego nie tknie, ja np. Gra będzie gdzieś w marcu.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Fallout 3: GOTY

Mam ek Fallouta 3 i jest średni. Znacznie lepszą grą jest Oblivion. Dodatków na bank nie kupie, ale gdyby naprawdę mi na nich zależało to już dawno bym je miał.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Splinter Cell Conviction- będzie hit

Crap. Seria skończyła się na Chaos Theory. Może będzie w kwietniu.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Kane & Lynch 2 Dog Days- będzie świetna gra

Premiera najwcześniej w maju. Totalnie mnie nie interesuje.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

Supreme Commander 2

Prawdopodobnie w marcu. Nie zagrałbym nawet jakbym dostał za darmo.

Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

A do tego dojdzie jeszcze MAFIA 2

Która nie ma jeszcze polskiego wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Cenega może sie pochwalić to co wyda.

A In_The_End widocznie ma całkiem inny gust od większości graczy

Jeszcze jak Cenega by wydała Mafie 2 i Thief 4 to super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 12:33, In_The_End napisał:

> >>.............


No i co z tego, że w marcu, kwietniu czy w maju? Według ciebie plan wydawniczy to powinien obejmować tylko najblizsze 3-4 tygodnie?

Wszystkie te gry które tu wymieniłem będą hitami. A pewne jest to, że te pozycje są głośnymi grami i kupa ludzi się na nie skusi.

A pisanie, że w marcu cdp na pewno coś dorzuci ciekawego jest co najmniej lekkomyślne.
Oceniając plan wydawniczy ma się na myśli obecny stan a nie liczenie, że może za miesiac/dwa ktoś coś dorzuci.

A Mafię 2 wyda cenega jak zresztą inne gry od TAKE TWO. Nie przepuszczą takiego hitu.

Twoje słowa:
,,Wystarczy wejść na strony sklepu gram.pl i cenegi, a pod względem najbliższych premier cdp ma bardziej gorące tytuły.

Wchodzę i jakoś nic ciekawego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw W kampanii gracza mam zaledwie osiem gier. W programie lojalnościowym cdp 36. Wszystkich ponad 100 i wiem, że cdp wydaje więcej ciekawych tytułów dla mnie.

Dnia 14.02.2010 o 12:43, Citkowsky napisał:

Wchodzę i jakoś nic ciekawego nie widzę.

A ja nie widzę nic ciekawego u cenegi. Przerzucanie się na początku roku, kto wyda lepszy gry jest bezsensu. Poczekajmy na koniec 2010 i dopiero wtedy stwierdź, że cenega zmiażdżyła cdprojekt. W co wątpię.

Dnia 14.02.2010 o 12:43, Citkowsky napisał:

Thief 4

Kupuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.............

Patrząc wstecz na rok 2009 mogę stwierdzić, że cenega wygrała pojedynek.

Denerwują mnie tylko te twoje słowa i twoja niekonsekwentnośćbo piszesz jedno a potem całkiem co innego.

>>>......Wystarczy wejść na strony sklepu gram.pl i cenegi, a pod względem najbliższych premier cdp ma bardziej gorące tytuły.

Pytam ja się gdzie te gorące premiery u CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawał tak lepiej powiedzieć , dobre tytuły CDP miał 2 albo 3 lata temu
Górą Cenega i kazdy mi ten fakt przyzna , Cenega jest lepsza a Ty nie możesz sie y tym pogodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 15:35, karolekx23x napisał:

Wydawał tak lepiej powiedzieć , dobre tytuły CDP miał 2 albo 3 lata temu
Górą Cenega i kazdy mi ten fakt przyzna , Cenega jest lepsza a Ty nie możesz sie y tym pogodzić

Myślę, że nie trzeba w tym wątku wprowadzać jakichś przegadywanek w stylu kłótni z dzieciństwa :P Każdy ma swoje zdanie i jednemu bardziej podejdą gry wydawane przez CDP, a innemu przez Cenegę. A jak już jesteśmy przy typowaniu lepszego dystrybutora, to najpierw wypadałoby określić jakieś OBIEKTYWNE kryteria wyboru. Ja proponuję zysk netto za rok 2009 - jak znajdziesz gdzieś wyniki finansowe obu firm, to je porównamy i wyłonimy jednoznacznego zwycięzcę pojedynku ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 12:10, Citkowsky napisał:

GTA Episodes From Liberty City- must have dla mnie
Just Cause 2- must have dla mnie i dla wielu innych
Fallout 3: GOTY- kupa ludzi czeka na to wydanie; będzie hitem
Splinter Cell Conviction- będzie hit
Kane & Lynch 2 Dog Days- będzie świetna gra
Supreme Commander 2- na grę czeka kupa osób, gra nie w moim guście ale porządna to będzie.
A do tego dojdzie jeszcze MAFIA 2 którą na 99% wyda cenega.


A we wszystkich wypadkach kiepska polska wersja językowa.
Co do F3 GOTY. Zamiast puścić dodatki to zwlekali do ostatniej chwili. Mam ek i żeby legalnie mieć te rozszerzenia to musiałbym kupić GOTY. Nigdy w życiu. Zaznaczę, że ja od pewnego czasu kupuje gry z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy w CD Projekt albo w Cenega w działach wsparcia technicznego pracuje choć jeden inteligenty osobnik, czy wszyscy klepią tą samą pieprzoną regułkę? Nie dość, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem (ostatnio delikwent pisał mi, abym zainstalował patcha, kiedy ja wyraźnie pisałem, że już go mam), to jeszcze mają podejście do graczy w stylu "każda gra działa OK, a ci którym nie działa to skończeni debile" i gnębią tymi prośbami o przesłanie raportu z DXDiag, przeinstalowanie sterowników, gry, systemu i nie wiem co jeszcze, może najlepiej cały komputer wymienić, albo przeprowadzić się? :) Tak jakby z góry winny był system albo ingerencja użytkownika...

Miałem wiele problemów z różnymi grami i NIGDY nie był winny ani system, ani zainstalowane programy, ani nieaktualne sterowniki (nie czytaj stare, po prostu nie w najnowszej wersji), ani też zasrane wirusy czy cholera wie co jeszcze...

Jeśli czyta to ktokolwiek pracujący na takim stanowisku: sorry, ale nawet google jest bardziej pomocne od was... Tyle się czyta żartów na temat niezbyt rozgarniętych klientów dzwoniących/piszących do Tech Supportu, a tymczasem to powinno być na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 00:11, Azvar napisał:

/ciach/

Racja, Stary, racja. Zawsze wciskają to samo, więc czas, w jakim zostanie pomoc udzielona trzeba z góry przedłużać o wszystkie te oklepane regułki i odpowiedzenie im, że nie jest to przyczyna. U mnie jednak rzeczywiście raz był konflikt z antywirusem, przy okazji upgrade''u Witchera do EE :)

Pamiętam taką historię - miałem problem z firewallem w Panda Internet Security 2009, który powodował crash całego programu. Był to znany problem, więc na stronie Pandy opublikowana była łatka, która u mnie nie pomogła. Wykonałem szereg innych podstawowych kroków opisanych na stronie Tech Supportu Pandy, ale nie pomogło. Napisałem do nich, opisałem problem i zaznaczyłem, że wszystkie porady i łatki ze strony wypróbowałem i co? Odpisano mi, bym wypróbował je jeszcze raz! :) I bawiłem się tak z tydzień, dopóki przypadkowo nie spotkałem w Saturnie w Jankach pracownika Techlandu ze znajomościami w Pandzie, kiedy pojechałem zareklamować program. Wziął ode mnie nr tel i powiedział - "zrobimy tak, by Pan był zadowolony". Na drugi dzień zadzwoniono do mnie z Pandy i udzielono mi zawodowej i szczegółowej instrukcji, co robić - i jakoś nam się udało.

Morał z tego taki, że będą mieć Cię w d... nosie, dopóki nie dopadniesz ich osobiście. A że szary user z reguły nie ma takiej możliwości, pozostaje szukanie rozwiązania na własną rękę, bo pomocą techniczną publisherów można się z reguły podetrzeć.

A może Oni wychodzą już z założenia, że jak nie potrafisz znaleźć nic sam w google i piszesz do nich, to jesteś za głupi, by udzielić Ci pomocy... A jak potrafisz.. to cóż, i tak masz już pewnie rozwiązanie :)
Shame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja swój problem jak zwykle musiałem rozwiązać sam... I mam powody, aby twierdzić że to jest zła taktyka, bo wystarczyło spojrzeć do tego loga, co się pojawia po "crashu" aplikacji, pisze w nim dokładnie jaka biblioteka jest za to odpowiedzialna i wyszło na to, że to wina czegoś z dźwiękiem. Chodzi o BioShock 1.1 na Windows7. Bynajmniej nie moja wina, a wina producenta gry/ sterownikow do karty dźwiękowej... Problem udało mi się rozwiązać, ale częściowo, a wysyłanie raportu dxdiag sobie darowałem, po co mam się denerwować :)

Co do google, to właśnie sami powinni z tego korzystać, przecież to ich praca co nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 23:46, PinKee napisał:

Myślę, że nie trzeba w tym wątku wprowadzać jakichś przegadywanek w stylu kłótni z dzieciństwa


Pamiętam jak się tu "wykłócałem" na temat który dystrybutor jest lepszy hehe stare lata.. miło jednak do tego wątku zajrzeć po jakimś czasie z pewnego rodzaju sentymentem ;P

Dnia 14.02.2010 o 23:46, PinKee napisał:

A jak już jesteśmy przy typowaniu lepszego dystrybutora, to najpierw wypadałoby
określić jakieś OBIEKTYWNE kryteria wyboru. Ja proponuję zysk netto za rok 2009 - jak
znajdziesz gdzieś wyniki finansowe obu firm, to je porównamy i wyłonimy jednoznacznego
zwycięzcę pojedynku ^_^


Słyszałem jakiś czas temu że Optimus przyjmuje CD Projekt, a tak naprawdę CD Projekt przejmuje Optimusa po to by móc wejść na giełdę. Orientuje się ktoś jak w końcu to wszystko się skończyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 18:20, Paoro napisał:

Słyszałem jakiś czas temu że Optimus przyjmuje CD Projekt, a tak naprawdę CD Projekt
przejmuje Optimusa po to by móc wejść na giełdę. Orientuje się ktoś jak w końcu to wszystko
się skończyło??

Nie Optimus, tylko ACTION S.A. - właściciel marek Optimus, Sferis oraz Active Jet. Zdaje mi się, że to nie było przejęcie, a połączenie (coś mi się tam przypomina z newsów prezentowanych na Gramie, że Action objął jakiś tam pakiet akcji CDP, a oni Actiona - podobnie połączyły się też np. Renault z Nissanem).

edit: Nie orientuje się ktoś czy wydanie Hearts of Iron 3 w Premierowej Okazji będzie miało już zaimplementowane patche do wersji 1.3?

edit2: I czy na okładce gier w premierowej okazji ten paseczek z ogromniastym napisem 39 zł to będzie w formie obwolutki ściągalnej czy to nadruk na pudełku? Oby to pierwsze, bo z estetyką to niewiele ma wspólnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na swoje pytanie z poprzedniego posta: ta cała Premierowa Okazja to tylko obnizka ceny, nic więcej. Pudełka z grami to zwykłe premierówki z nałożoną obwolutą w formie napisu i ceny. Tak więc patchy brak, trzeba zassać ze stronki Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega ma u mnie dużego minusa, czekam na patcha do Divinity 2, a oni ciągle go przekładają... już prawie pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko za patch''a... Czy to jest aż taki duży powód do tego... U mnie CDP ma dużego minusa za podwyżkę cen gier z tańszych serii. A Cenega plusa, że tego nie zrobiła... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować