Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

prawde mowiac mam praktycznie same gry CDP, bo lubuje sie wlasciwie tylko w RPG''ch, a wiadomo najlepsze wyszly od CDP ;)
ale Cenega sie ostatnio znacznie poprawila, a CDP moim zdaniem ma jakis zastoj, zadnych konkretnych nowych gier, 1-2 tytuly nowe w miesiacu, zadnych hitow (bo gier takich jak DS2, czy AoE3 hitami niestety nazwac nie mozna ;( )
a Cenega jednak wydała Civ IV, wyda PoP''a 3 (tego hitem tez nazwac nie mozna) etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho to jakaś pomyłka z tym tematem. Jestem graczem, jak mi się gra podoba to kupuję i jakoś nie ma dla mnie większego znaczenia czy wydaje to Cenega Poland, CDP czy EA Polska. Chciałem zagrać w NFS MW kupiłem grę wydaną przez EA, chciałem w Still Life kupiłem wydanie Cenegi, chciałem w Dungeon Siege II to kupiłem wydanie CDP. Nie wiem po co te przepychanki. A jak się nie podoba to zawsze można sobie kupić grę u źródła w angielskim wydaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja reównież jestem fanem Rpg to jest mąj ulubiony gatunek ale nie wybrzydzam strategi i każda z tych gier mnie nie zawiodła była super a z ea to mam bitwe o śródziemie oraz anno 1503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 09:33, SwenG napisał:

Imho to jakaś pomyłka z tym tematem. Jestem graczem, jak mi się gra podoba to kupuję i jakoś
nie ma dla mnie większego znaczenia czy wydaje to Cenega Poland, CDP czy EA Polska. Chciałem
zagrać w NFS MW kupiłem grę wydaną przez EA, chciałem w Still Life kupiłem wydanie Cenegi,
chciałem w Dungeon Siege II to kupiłem wydanie CDP. Nie wiem po co te przepychanki. A jak się
nie podoba to zawsze można sobie kupić grę u źródła w angielskim wydaniu ;)


o i pojawila sie jakas intelygentna wypowiedz :)
przeciez watpie, zeby ktokolwiek zwracal uwage przy kupnie tytulu na jego dystrybutora... podobaly mi sie Piaski Czasu kupilem od Cenegi, podobał mi sie Beyond Good and Evil kupilem od Cenegi, podobał mi sie KOTOR kupilem od LEMa etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 09:35, JaMES` napisał:

o i pojawila sie jakas intelygentna wypowiedz :)

ty mnie od "yntelygentów" nie wyzywaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić że irytuje mnie że gry takie jak DS II czy wogóle gry z CD projektu wydawane są wciąż na CD i przy instalacji trzeba zmieniać płyty poza tym dlaczego wszystkie gry są spolszczone? mowie tak bo nie można tego nazwać tłumaczeniem... ja ostatnio zacząłem zamawiać gry z sendit.com gry na dvd czasami taniej niż w polsce (np. F.E.A.R) i w orginale...

tak więc Panowie z CDP monitorujcie potrzeby graczy... przydałoby się więcej wydań kolekcjonerskich... gier kultowych ale nie kilka lat po premierze tylko od razu... no i jeśli nie starcza wam kasy na pożądne spolszczenie to dajcie sobie spokój i podkreślcie wartość edukacyjną gier po angielsku...

pozdrawiam

Wesołych Świąt i Najlepszego w Nowym Roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 09:40, SwenG napisał:

> o i pojawila sie jakas intelygentna wypowiedz :)
ty mnie od "yntelygentów" nie wyzywaj ;)


no przeciez sie z toba zgadzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 23:12, Bigjack7 napisał:

Dzieki za IP cenegi :]


Jestem pod wrażeniem. Do tej pory nie wiedziałeś się co to jest DNS i jak się nim posługiwać :] Gratulacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 21:08, kNOT napisał:

Masz rację, ten wątek założył pracownik CDP po tym, jak zbanowaliście go na własnym forum za
napisanie kilku krytycznych słów o pierwszej lokalizacji Westernera. Tu też go zbanowałem,


A gdzie cenega ma swoje forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 11:22, Sh4k3- napisał:

> Dzieki za IP cenegi :]

Jestem pod wrażeniem. Do tej pory nie wiedziałeś się co to jest DNS i jak się nim posługiwać
:] Gratulacje :D


Przecietnemu uzytkownikowi internetu taka wiedza nie jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 11:37, Hegemon napisał:

Przecietnemu uzytkownikowi internetu taka wiedza nie jest potrzebna.


To niech się ten przeciętny użytkownik tak nie podnieca rzeczami oczywistymi bo tylko pośmiewisko z siebie robi w oczach każdego dla którego internet to coś więcej niż tylko strony WWW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 11:41, Sh4k3- napisał:

To niech się ten przeciętny użytkownik tak nie podnieca rzeczami oczywistymi bo tylko pośmiewisko
z siebie robi w oczach każdego dla którego internet to coś więcej niż tylko strony WWW :)


Moim zdaniem byla to naturalna radosc z odkrycia czegos nowego - moze mysli, ze IP sa tajne? :) Widzialem ludzi, ktorzy cieszyli sie ze zrozumienia wygladu funkcji f(x)=x^2 (dlaczego wyglada tak, a nie inaczej). I sie nie smialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2005 o 12:00, Hegemon napisał:

Moim zdaniem byla to naturalna radosc z odkrycia czegos nowego - moze mysli, ze IP sa tajne?
:) Widzialem ludzi, ktorzy cieszyli sie ze zrozumienia wygladu funkcji f(x)=x^2 (dlaczego wyglada
tak, a nie inaczej). I sie nie smialem.


No w sumie fakt :) Dostał prezent gwiazdkowy - dowiedział się jaki adres ma jeden z serwerów cenegi :D
Może podeśle mu jeszcze kilka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej spójrzmy na to racjonalnie. Gdyby Cenega była do niczego, to by już dawno zniknęła z rynku. Sam uważam, że to CDProjekt wymiata, 75% gier jakie mam były przez nią wydane (reszta jest z gazet :-P).Jednakowoż Cenega ma kilka tytułów godnych polecenia: trylogia nowego "Prince of Persia", "Sacred + Podziemia", "Kozacy - Antologia", no i "Codename: Panzers - Faza Pierwsza". Cenega odebrała CDProjektowi "Obviliona". Może to swoista zemsta, za to, że to teraz CDProjekt dzierży prawa do "Heroes of Might and Magic V"? (dawniej IM Group całą serię wydawało). CDProjekt nie da się wygryźć z rynku, ma kilka asów:
a) Gram.pl;
b) kontrakt z Microsoftem;
c) CDProjekt RED;
d) prawa do gier Disneya;
e) świetne konkursy.
Ergo: CDProjekt utrzyma się w znacznie lepszej kondyncji, niż Cenega, o ile ta ostatnia nie zmieni stanowiska o do ceny/obsługi klienta. Bardzo możliwe, że powoli zacznie tracić prawa do dystrybucji gier, na rzecz CDProjektu, jak wspomniana seria "Heroes...", ale i "Wormsy", czy gry Codemasters. Należy tylko życzyć CDProjektowi dalszych sukcesów, tak jak ja to robię teraz z okazji Świąt ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 23:08, Destro napisał:

Nie mam ochoty prać tutaj brudów


imho takie wywleczenie tematu od razu na forum to pranie brudow.
sam nie jestem wielkim fane CDP i bardzo chetnie bym go zbluzgal (vide dystrybucja Guild Wars), a gdybym poweidzmy zmienil moje ip(da sie podszyc spokojnie - ci ktorzy nie wierza niech przeczytaja ksiazke "Cisza w sieci") i to zrobil od razu osteplowalby mie ktos goracym zelazem jako powiedzmy pracownika PlayIT (nie znosze tje firmy).
tak jak ojciec dyrektor boi sie żydomasonerii i ja pietnuje tak imo wy bojac sie konkurencji probujecie przedstawic ja w jak najgorszym swietle.
A to ze Grzesiek24 jest moze i pracownikiem Cenegi nie powinno miec zadnego wplywu na jego status. to ze korzysta z komputera w pracy, nie zmienia faktu, ze jest graczem jak (chyba) wszyscy tutaj i ma konsutytucyjne prawo do swojego zdania na temat jakosci uslug swiadczonych przez CDP, nawet jesli podobnie jak moje nie jest zbyt dobre.
podumowujac - inwigilacji i pietnowaniu opozycji mowie zdecydowanie NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ ma konsutytucyjne prawo do swojego zdania na temat jakosci uslug swiadczonych

Dnia 23.12.2005 o 12:28, d0m3l85 napisał:

przez CDP, nawet jesli podobnie jak moje nie jest zbyt dobre.
podumowujac - inwigilacji i pietnowaniu opozycji mowie zdecydowanie NIE!!!


Co innego konstruktywna krytyka, a co innego wypowiadanie się w imieniu firmy, której jest się pracownikiem w sposób taki jak to zostało przedstawione. A ponieważ z wypowiedzi Pana Grześka24 można łatwo wywnioskować, że jest pracownikiem (i adresu z jakiego się wypowiada), dostał taki status a nie inny. Aby pozostali Forumowicze wiedzieli z kim mają do czynienia. Nie rozumiem dlaczego Pan Grzesiek24 aż tak się z tego powodu oburzył. Tym bardziej, że jego wypowiedź jest raczej wypowiedzią pracownika a nie zwykłego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:28, d0m3l85 napisał:

A to ze Grzesiek24 jest moze i pracownikiem Cenegi nie powinno miec zadnego wplywu na jego
status. to ze korzysta z komputera w pracy, nie zmienia faktu, ze jest graczem jak (chyba)
wszyscy tutaj i ma konsutytucyjne prawo do swojego zdania na temat jakosci uslug swiadczonych
przez CDP, nawet jesli podobnie jak moje nie jest zbyt dobre.


Mysle ze zlosc Destro nie wynikala z tego, ze Grzesiek jest pracownikeim Cenegi, ale dlatego iz atakowal CDP z anonimowego konta (to tak jak bys sedzia we wlasnej sprawie) i pozniej wypieral sie jest pracownikiem Cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) Może to swoista zemsta, za to, że to teraz CDProjekt

Dnia 23.12.2005 o 12:12, Azuredragon napisał:

dzierży prawa do "Heroes of Might and Magic V"? (dawniej IM Group całą serię wydawało). CDProjekt
nie da się wygryźć z rynku, ma kilka asów: (...)

To prawda, że CDP ma kilka asów, jak np. kontrakt z Microsoftem, ale nie zapominaj, że Cenega także nie ma się źle. To duża firma, wydająca gry w kilku krajach (nie tylko w Polsce, Czechach i Słowacji jak CDP). Gdyby Cenega nie miała też jakichś "asów" to by dawno zniknęła z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 12:38, Daimon_Frey napisał:

Co innego konstruktywna krytyka, a co innego wypowiadanie się w imieniu firmy, której jest
się pracownikiem w sposób taki jak to zostało przedstawione. A ponieważ z wypowiedzi Pana Grześka24


Ciekaw jestem, dlaczego tej konstruktywnej krytyki brakuje moderatorom tego forum :)
Do tej pory nie widzę odpowiedzi jednego z moderatorów, któremu zadałem tu pytanie gdzie znajduje się publiczne forum firmy cenega na którym to rzekomo dostał bana ktoś tam za pisanie niepochlebnych rzeczy o grze wydawanej przez cenege.
Spodziewam się też, że odpowiedzi tej nie ujrze (bo nie da się potwierdzić tego co ów moderator napisał z prostego powodu - nie ma takowego forum) a co najwyżej dostane bana tutaj bo temat drąże :)
Przypomniało mi to zupełnie sytuacje którą ktoś opisał zaraz po wejściu systemu rankingowego na gram.pl przy ocenie gier zakupionych w cdp - wątek ten jest bodajże na pl.rec.gry.komputerowe - gość kupił kilka gier, skomentował każdą z nich, niektórym z tytułów się dostało i co? Opublikowano tylko i wyłącznie te pozytywne opinie :) Na zapytanie czemu odrzucono pozostałe - "bo tak". To jest konstruktywny i obiektywny sposób kreowania wizji swoich produktów przez firmę CDP ?

P.S. opisana powyżej historia -> http://tinyurl.com/77762
P.S.2 - nie, to nie moja historia :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować