Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2009 o 07:49, RavenSoul napisał:

Hmm, mnie osobiście jako fana serii cieszy wszystko, nie tylko dyplomacja ;)
W czasie walk w końcu będzie się można kryć za przeszkodami, wykorzystywać budynki jako
umocnione pozycje, i rozmieszczać własne umocnienia (zasieki i pewnie wały dla artylerii)
Z mapy kampanii jestem wielce zadowolony, że w końcu nie muszę "dreptać" agentami po
mapie ( strasznie dużo ich wykorzystywałem i w czasie cięższych wojen, zdarzyło mi się
zapomnieć o którymś szpiegu czy dyplomacie na kilka tur a potem już było za późno by
wypełnili misję)
O bitwach morskich nie muszę chyba wspominać...


Pięknie ująłeś to wszystko, na co ja również czekam. Jednak największą rzeczą, która robi ogromnego ''banana'' na mojej twarzy jest liczba grywalnych frakcji - (gdzieśtam mi się obiło o uszy, więc nie jestem pewien co do 100% prawdziwości tych informacji) około 50! W porównaniu z chyba 10 z Medka 2 robi to piorunujące wrażenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grywalnych ma być coś około 10. Mają to być główni gracze tego okresu czyli:
Rzeczpospolita Obojga Narodów
13 Koloni
Korona Brytyjska
Francja

Rosja Carska
i jeszcze kilka ale mnie interesują tylko te pogrubione a szczególnie Korona Brytyjska :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapędziłem się strasznie xD Teraz czytam na TotaWar.org - "Zamieszczamy krótkie rysy historii każdej z podstawowych dwunastu grywalnych nacji. Po ujawnieniu pozostałych czterdziestu (według informacji twórców, w grze ma występować około 50 frakcji), ich opisy będą sukcesywnie dodawane." Sorry za błąd :P Tylko troche szkoda, że na 50 ma być tylko 12 grywalnych. W sumie to co za problem stworzyć grywalną nację, jak ta ''niegrywalna'' ma i tak własne stworzone jednostki itp? W Medku 2 (podstawce) było chyba 10 grywalnych na 14. Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zawsze będą jakieś mody później albo nawet zmiany kosmetyczne w plikach aby pograć daną nacje. Jak chcesz dużo nacji to pograj sobie w Europa Uniwersalis 3- to dopiero wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: CZY BĘDZIE POLSKA EDYCJA KOLEKCJONERSKA (ew. specjalna)? I jeśli można wiedzieć: kiedy?


Premierę przesunięto, z tego co wiem, na poczatek Marca, więc mogę jeszcze zaczekać co nie co z zamówieniem, ale nie będę czekal w nieskończoność ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:24, KloniskO napisał:

A mam takie pytanie. Proste. Jak będzie wyglądała mapa kampanii w E:TW, tzn. będzie dalej
pofałdowana czy już płaska. Bo coś mi się o uszy obiło, że to drugie. A mi całkiem pasowały
te z Medievala II i Rome''a. :/


http://kotaku.com/5067804/empire-total-war-+-campaign-map-trailer

Ja tu dalej widze faldy :P Ale jesli chodzi o chodzenie po mapie to ma to byc ulatwione ;)

Co do tych grywalnych frakcji - mi sie wydaje, ze na poczatku bedzie 10-13, ale jak sie wykona cele kampanii to chyba innymi tez pogramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2009 o 13:20, STFUrca napisał:


Co do tych grywalnych frakcji - mi sie wydaje, ze na poczatku bedzie 10-13, ale jak sie
wykona cele kampanii to chyba innymi tez pogramy...


W M2 granie pozostałymi frakcjami było możliwe w prosty sposób - wystarczyło coś pozmieniać w jakimś pliku za pomocą notatnika, toteż tu może będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 14:54, tomoliop napisał:


>
> Co do tych grywalnych frakcji - mi sie wydaje, ze na poczatku bedzie 10-13, ale
jak sie
> wykona cele kampanii to chyba innymi tez pogramy...

W M2 granie pozostałymi frakcjami było możliwe w prosty sposób - wystarczyło coś pozmieniać
w jakimś pliku za pomocą notatnika, toteż tu może będzie podobnie.


Niestety nie, sam notatnik nie wystarczyl. Wiem, bo wiele godzin spedzilem na takich zabawach, probujac zagrac Panstwem Papieskim czy Mongolami :D
Potrzebne byly specjalne mody, ktore nie zawsze dzialaly (zalezalo to od wersji gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie to samo. Nie lubię wgrywać tych wszystkich modów i zmieniać cośtam w kodzie gry, wole od początku grać frakcją bez takich ceregieli... No i mam nadzieję, że jednak będzie więcej grywalnych frakcji niż te 12 bo to jednak trochę mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wystarczy Francja, Anglia i oczywiście Rzeczpospolita. Będzie to pierwsza odsłona Total war, gdzie zagram "naszymi". I nie chodzi mi o to że jestem jakiś "antynarodowy" ale w medku 2, jak zobaczyłem wygląd naszych jednostek, to mimo, że się starałem, to nie umiałem się zmusić do grania: chłopami z widłami, wieśniakami i "mikołajami" z łukami XD. Jedyne jednostki, których wygląd jako tako przypadł mi do gustu, to bodajże rycerstwo i polish nobels, zarówno piesi jak i konni, no i strzelcy ofcoz ( mam eng - gold edition) tak to grałem Anglią, Francją HRE, oraz wszystkimi z dodatku... W tej odsłonie jednak się to zmieni ;) "Pokażem" temu kurduplastemu Napoleonowi "who''s the better killer" a na wyspach brytyjskich, angielkom zrobię: "who''s Your daddy" ;P Oczywiście Rzeczpospolita obojga narodów...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:29, Vued napisał:

Dla mnie to nie to samo. Nie lubię wgrywać tych wszystkich modów i zmieniać cośtam w
kodzie gry, wole od początku grać frakcją bez takich ceregieli... No i mam nadzieję,
że jednak będzie więcej grywalnych frakcji niż te 12 bo to jednak trochę mało...


E tam, najważniejsze frakcje umożliwione (Anglia i Francja dla mnie) to już jest super :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej frakcji do grania, tym lepiej. Zwlaszcza w czasach, gdy nie ma rownowagi sil w Europie. Ja w Medievalu gralem kazda frakcja i na kazdym poziomie: Polska chyba z 10 razy, Anglia z 5... jedynie Cesarstwem Bizantyjskim i Niemieckim dosc szybko mi sie gra nudzila, bo juz po ok 40-50 turach. Egiptem nawet kiedys gralem do roku 2000-cos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:23, Malcollm napisał:

Ponawiam pytanie: CZY BĘDZIE POLSKA EDYCJA KOLEKCJONERSKA (ew. specjalna)?
I jeśli można wiedzieć: kiedy?


Na razie wiadomo tyle:
http://www.gram.pl/news_8g7hJ,u4_Doborowe_jednostki_Specjalna_edycja_Empire_Total_War_dla_kolekcjonerow.html



No fajnie, ale to prawie to samo co oferują tutaj:

http://www.game.co.uk/PC/Strategy/RealTime/~r338359/Empire-Total-War-Special-Forces-Edition/?s=Total%20War

Tyle że nie będzie tej 7-ej jednostki - Dead''s Head Hussars, a bedzie inna mapa i album. I nadal nie ma nic o Polskiej kolekcjonerce w skelpach (a zostało podobno 49 dni - o ile termin się nie zmieni). Jak wydadzą tą edycję dwa miesiące po premierze europejskiej, to ja dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie będzie tej 7-ej jednostki - Dead''s Head Hussars, a bedzie inna mapa i album. I nadal nie ma nic o Polskiej kolekcjonerce w skelpach (a zostało podobno 49 dni - o ile termin się nie zmieni). Jak wydadzą tą edycję dwa miesiące po premierze europejskiej, to ja dziekuję.


Faktem jest to, że te unikatowe jednotski nie długo pewnie będą unikatowe, do czasu aż osobka która sie zna dobierze się do gry i wyda odpowiedni mod odblokowujący zatem naprawdę trzeba przyznać, że przydało by się "coś jeszcze" do tej kolekcjonerki dorzucić tak by owa oferta była kusząca...
Co do reszty to naprawdę cisza jak makiem zasiał CD-P nabrało wody w usta a nam nie pozostaje nic innego jak tylko cierpliwie czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 09:50, Malcollm napisał:

Faktem jest to, że te unikatowe jednotski nie długo pewnie będą unikatowe, do czasu aż
osobka która sie zna dobierze się do gry i wyda odpowiedni mod odblokowujący zatem naprawdę
trzeba przyznać, że przydało by się "coś jeszcze" do tej kolekcjonerki dorzucić tak by
owa oferta była kusząca...
Co do reszty to naprawdę cisza jak makiem zasiał CD-P nabrało wody w usta a nam nie pozostaje
nic innego jak tylko cierpliwie czekać



No z tą dostępnością unikatowych jednostek to nie wiem, czy pójdzie tak łatwo. Dostępne będą przez STEAM, więc podejrzewam że pliki dotyczące tych jednostek będą jednak dogrywane (do tej pory nie spotkałem się z kodami na jednostki w serii Total War, więc jest to wyłącznie mój domysł, ale raczej tak to będzie). Więc nie wystarczy chyba pogrzebać w plikach standardowej gry ... Co prawda jestem niemal pewien, że i tak to obejdą ... ale to nie już inna bajka.

Ja osobiście poczekam do końca miesiąca (o ile znów nie opóźnią premiery), a potem zamawiam na Zachodzie. Mam kolekcjonerkę całości serii, więc się nie wyłamię. Zresztą, jeśli mam być szczery, polską kolekcjonerkę i tak bym pewnie zamówił gdzie indziej niż w sklepie gram, bo ostatnio mi podpadli, a wątpię żeby się nagle poprawili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poczekam do końca miesiąca (o ile znów nie opóźnią premiery), a potem zamawiam na Zachodzie. Mam kolekcjonerkę całości serii, więc się nie wyłamię. Zresztą, jeśli mam być szczery, polską kolekcjonerkę i tak bym pewnie zamówił gdzie indziej niż w sklepie gram, bo ostatnio mi podpadli, a wątpię żeby się nagle poprawili ;)

Mam tak samo, z EK tejże gry z tym, że z tego co wiem, EK na zachodzie składa się tylko i wyłącznie z tych 10 dodatkowych jednostek i nic więcej, zero innych dodatków, zatem nie wiem jak to jest naprawdę, trzeba poczekac i sprawdzić, zobaczymy gdzie ja zamówię sobie tą kolekcjonerkę - niemniej jednak zdobyć ją muszę, zresztą ostatnimi czasy kupuję gry tylko w wydaniach albo Exclusive albo EK.. takie moje własne zboczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecacie kupowac na gram ? Ja na poczatku stycznia zrobilem pre-order na empire i dzieki wam zaczalem sie nad tym powaznie zastanawiac xD

co jest z nimi nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 12:52, Malcollm napisał:

Mam tak samo, z EK tejże gry z tym, że z tego co wiem, EK na zachodzie składa się tylko
i wyłącznie z tych 10 dodatkowych jednostek i nic więcej, zero innych dodatków, zatem
nie wiem jak to jest naprawdę, trzeba poczekac i sprawdzić, zobaczymy gdzie ja zamówię
sobie tą kolekcjonerkę - niemniej jednak zdobyć ją muszę, zresztą ostatnimi czasy kupuję
gry tylko w wydaniach albo Exclusive albo EK.. takie moje własne zboczenie



Eee, no aż tak biedna to ta zachodnia EK nie będzie:

http://www.gamestop.com/Catalog/ProductDetails.aspx?product_id=73290

Będzie mapka, ale nie w rulonie (choć czy w polskiej będzie w rulonie to bym się nie zakładał) i inaczej oprawiony album. Może nie być poradnika i nie jestem pewien co do albumu z muzyką - gdzieś czytałem że będzie, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Zresztą założę się, że płytę z muzyką będzie pewnie można kupić oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować