Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Gdzieś czytałem (chyba na GOLu) , że jak grali w Empire: Total War to mapa strategiczna była mniej czytelna... z serii Total War grałem tylko w Medievala I i dodatek Viking Invasion. Ze screenów to ta mapa jakby zbytnio przekrzywiona jest. To prawda? Czy źle napisali, a mnie się wydaje, bo grałem w Medieval I: Total War, gdzie mapa nie jest w pełnym 3D (ale - bądź co bądź - była czytelna, ładna no i taka epicka ^^) , a jak cieszy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mniej czytelna bo oprócz miasta są obok np. farmy i tam je rozbudowujesz lub młyny. W mieście się chyba ustala tylko podatki.

Dobrze czytałeś na golu bo recenzowali bete :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... a nie za dużo tego rozbudowania? Wszak wolałbym, aby mapa była prostsza w obsłudze i bardziej czytelna, a nie dopakowana bajerami i nie poręczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:17, Kalejdoskop86 napisał:

Hmmm.... a nie za dużo tego rozbudowania? Wszak wolałbym, aby mapa była prostsza w obsłudze
i bardziej czytelna, a nie dopakowana bajerami i nie poręczna...


Ja bym chciał zobaczyć jak w praktyce to by wyglądało czyli zagrać sobie więc na razie tego elementu nie będę komentował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 15:36, Los Emilos napisał:

Ja bym chciał zobaczyć jak w praktyce to by wyglądało czyli zagrać sobie więc na razie
tego elementu nie będę komentował.

Ja również. Z serii Total War grałem tylko w Medievala I i uważam, że tam ta mapa dawała spory klimat, była wygodna i praktyczna. Nie wiem jak to np. z Rome czy Medieval II, ale z tego co wiem to np. armie to nie pionki, tylko figury, które się ruszają... ech, ja preferuję szybszą rozgrywkę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Empire (bo jeszcze nie ma ;) ) więc o mapie do tej gry nic konkretnego i pewnego nie powiem.

Ale jeśli utrzymają trend z Rome i Medieval II, a wszystko na to wskazuje, to mapa będzie pochylona, ale za zmiennym kontem, tzn będzie ją można ustawić tak by była bardziej przypominająca tą 2D i tak by była w pełni izometryczna. Poza tym w obu grach można było przybliżać i oddalać widok oraz regulować szybkość animacji ruchu armii i agentów po mapie - a co za tym idzie szybkość rozgrywki na mapie strategicznej (nie pamiętam czy można było wyłączyć te animacje ,ale chyba tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jaka będzie kolejna część Total War po Empire? Ja bym stawiał na Shoguna 2. Ciekawe by to było :). Rome też byłoby dobrym pomysłem ale myślę, że raczej powinni odświeżyć ''samurajską'' część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:50, kurczak-AFC napisał:

Jak myślicie, jaka będzie kolejna część Total War po Empire? Ja bym stawiał na Shoguna
2. Ciekawe by to było :). Rome też byłoby dobrym pomysłem ale myślę, że raczej powinni
odświeżyć ''samurajską'' część.


Ja bym wolał, żeby szukali nowych rozwiązań, teraz nie mam pomysłu na okres, ale w końcu nie jestem historykiem :)
Chociaż Shogun w nowej oprawie graficznej, to mogło by być faktycznie ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:50, kurczak-AFC napisał:

Jak myślicie, jaka będzie kolejna część Total War po Empire? Ja bym stawiał na Shoguna
2. Ciekawe by to było :). Rome też byłoby dobrym pomysłem ale myślę, że raczej powinni
odświeżyć ''samurajską'' część.


A ja myślę że będzie nowy Total War dziać się w przedziale 1850-2000 :) Czyli Era tzw. Wielkich Wojen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym zobaczyć Total Wara w czasach II Wojny :D. Ciekawy pomysł, tylko czy się przyjmie...? Jakoś tak sobie nie wyobrażam tego. Zobaczymy jak się Empire przyjmie to wtedy będzie można mówić czy rewolucja jest dobra czy nie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:16, kurczak-AFC napisał:

No chciałbym zobaczyć Total Wara w czasach II Wojny :D. Ciekawy pomysł, tylko czy się
przyjmie...? Jakoś tak sobie nie wyobrażam tego. Zobaczymy jak się Empire przyjmie to
wtedy będzie można mówić czy rewolucja jest dobra czy nie :D.


Niech nawet nie próbują robić 2WŚ i ogólnie tego okresu. System torowy jak i cała mechanika gier z serii TW nie sprawdzi się w tym a i tak jest już przesyt gier z tego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też racja. Ale w której epoce mogą osadzić nową serię jak nie w tej? Fakt, że mogę wypuścić np. drugą część Shogun''a, tak jak wcześniej wspominałem ale fajnie by było zobaczyć coś ciekawego :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była już o tym mowa, ale w innych krajach będą 2 edycje Empire normalna i Special Forces. Czy u nas też takie coś będzie dostępne ? Chodzi mi o wersje PL of kors :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 19:28, KSYSU45 napisał:

Nie wiem czy była już o tym mowa, ale w innych krajach będą 2 edycje Empire normalna
i Special Forces. Czy u nas też takie coś będzie dostępne ? Chodzi mi o wersje PL of
kors :D

Zobacz sobie do sklepu gram.pl tam masz wszystko w preorderach...:) są dostępne obie wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy Empire Total War będzie trzeba rejestrować przez neta? Mam nadzieje że nie :p Szłyszał ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:46, Paoro napisał:

Wiadomo czy Empire Total War będzie trzeba rejestrować przez neta? Mam nadzieje że nie
:p Szłyszał ktoś coś na ten temat?



Niestety nic mi nie wiadomo na ten temat. Wie ktos o terytorium jakie obejmowac bedzie Rzeczpospolita ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 13:46, Paoro napisał:

Wiadomo czy Empire Total War będzie trzeba rejestrować przez neta? Mam nadzieje że nie
:p Szłyszał ktoś coś na ten temat?


Gra wymagać będzie zarejestrowania się w systemie Steam. O NIEBO lepsze rozwiązanie od SecuROMa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 14:13, Principes napisał:

> Wiadomo czy Empire Total War będzie trzeba rejestrować przez neta? Mam nadzieje
że nie
> :p Szłyszał ktoś coś na ten temat?

Gra wymagać będzie zarejestrowania się w systemie Steam. O NIEBO lepsze rozwiązanie od
SecuROMa.



Co to dokladnie jest ten steam. Slyszalem o tym sporo, ale nie mialem z tym stycznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować