Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2009 o 16:01, rafekx 12 napisał:


> Tak w ogóle to wie ktoś kiedy jest planowana wysyłka ? 3 czy 4 marca ?

Na gramie? 4,niezły pre-order no nie,skoro premiera jest 4 :(

Czwartego !?
Ja pier...nicze, tracę zaufanie do tego sklepu.
Gdyby nie to że zamówiłem edycję specjalną, anulowałbym i poszedłbym do sklepu po grę :/
Zeszmacili się nieźle, kiedyś wysyłano na czas, rano w dniu premiery gra była na biurku, a teraz zadek i tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń. Za dużo komputera jak widzę, ktoś Ci zwróci uwagę a Twoja duma już urażona... Jeśli robisz polskie znaki, to rób je wszędzie... Brak ogonka to błąd ortograficzny pierwszego stopnia czyli ocena w dół na każdym wypracowaniu, rozprawce, etc. ; /. Nie traktuj tego jako obrazy :S.
Wracając do tematu to wolisz, żeby Ci te bitwy ładowały się 2minuty i nie ścinały, czy żeby ładowały się 5sekund i rwały jak osteoporoza na deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi,co ma czas wczytywania do płynności gry??Mam ci udowodnić[teraz jeszcze nie mogę bo nie ma filmików na youtube] że gra będzie się wczytywała nawet z 5 minut i cięła jak cholera?Czemu Medieval szybko mi sie wczytywał i pięknie chodził?:)Czemu tak samo było z Rome?A po w porównaniu grafiki z Empire i Medival''a dużej różnicy nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dużo ma wczytywanie do płynności gry... Jeśli gra Ci się dłużej wczytuje tzn, że wczytuje większą ilość elementów na mapie, jeśli krócej, tzn. że mniej, przez co będą się one wczytywały podczas gry a z tego wynika, że gra będzie przycinać, przynajmniej na początku. Oczywiście jest to zależne od mocy Twojego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt na stronie głównej pisze mi że empire total wa pre-order kosztuje 99, 90 zł a w oknie przed złożeniem zamówienia kosztuje 129,90 zł wie ktoś o co chodzi?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 17:56, Altair 666 napisał:

Mam pyt na stronie głównej pisze mi że empire total wa pre-order kosztuje 99, 90 zł
a w oknie przed złożeniem zamówienia kosztuje 129,90 zł wie ktoś o co chodzi?

Bo Empire: Total War kosztuje 129 zł, ale w pre-orderze wykorzystując WPLNy można zapłacić tylko 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 14:43, RavenSoul napisał:

> A co znajdzie sie w pudelku z pre-orderem zamowionym na gram? Bedzie wogole cos
poza
> instrukcja ? xd

No jak to co ? 0_o
Będzie pudełko i instrukcja po angielsku. Dodatkowo ulotka po polsku z kluczami na steam
które umożliwią ściągniecie gry przez steam i ew. druga z kluczem do bonusowej jednostki
i napis "dzikujemy. Ekpa GRAM PL" ^_^

Wybaczcie taki nastrój mam wesoły z okazji zbliżającej się premiery ;)
Pozdrawiam

Edit: Principes ja z kolei uznałem, że sprowadzanie gry z polski tutaj jest dla
mnie mało opłacalne , skoro sklep GAME''a mam pod nosem i kartę stałego klienta ;)
Pozdrawiam



Instrukcja po angielsku? A to dlaczego? Zadnej sciezki dzwiekowej? Mapki jak do Rome? Bede plakac! xD

"dzikujemy" tiaa, hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:15, Izrafel92 napisał:

Instrukcja po angielsku? A to dlaczego? Zadnej sciezki dzwiekowej? Mapki jak do Rome?
Bede plakac! xD

"dzikujemy" tiaa, hehehe.


możliwe, że jako bonus dorzucą jeszcze pustą DVD znanej marki AZURA lub MAGIX byśmy sobie mogli nagrać to co ze steama zassiemy oraz link do pirackiej strony z crackami które się przydają gdy wyjdą w pełni niekompatybilne z wersją PL patche ( bo tego w umowie nie było jak z Mass Effect....) ^_^ Rozmowy trwają...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 18:21, bylekto napisał:

> Mam pyt na stronie głównej pisze mi że empire total wa pre-order kosztuje 99, 90

> a w oknie przed złożeniem zamówienia kosztuje 129,90 zł wie ktoś o co chodzi?

>
Bo Empire: Total War kosztuje 129 zł, ale w pre-orderze wykorzystując WPLNy można zapłacić
tylko 99.

na to wiem ale nawet jak np wpisać Empire: Total War wszukiwarce to wyskakuje E TW i ETW doborowe jednostki i tam też pisze żę 99,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:21, RavenSoul napisał:

> Instrukcja po angielsku? A to dlaczego? Zadnej sciezki dzwiekowej? Mapki jak do
Rome?
> Bede plakac! xD
>
> "dzikujemy" tiaa, hehehe.

możliwe, że jako bonus dorzucą jeszcze pustą DVD znanej marki AZURA lub MAGIX byśmy
sobie mogli nagrać to co ze steama zassiemy oraz link do pirackiej strony z crackami
które się przydają gdy wyjdą w pełni niekompatybilne z wersją PL patche ( bo tego w umowie
nie było jak z Mass Effect....) ^_^ Rozmowy trwają...
Pozdrawiam



A co ze stema trzeba bedzie sciagac? Sorry, ale narazie nie mialem z tym stycznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 21:59, Izrafel92 napisał:

A co ze stema trzeba bedzie sciagac? Sorry, ale narazie nie mialem z tym stycznosci.


Wybacz, mój post to był sarkazm. Z drugiej strony, gdyby się zastanowić... Demo jest exclusive na steama. Teraz wyszedł Warhammer DOW2, jak wiemy, aktualizacje są tylko przez steama. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się tak dodatkowo zabezpieczyli przed piractwem ( przypadek Sins of the solar empire) nie ma downloadów patchy, bo i po co? Masz oryginał i tak go musisz przez steama aktywować więc i update tą stroną może być przecież. Pakiet patcha to tylko dodatkowe zaproszenie do piractwa, i szybki crack z nowym numerkiem. Dla mnie to dobre rozwiązanie byle patche zbyt wielkie nie były.
Co do kompatybilności też mi śmierdzi ta exclusive wersja PL wydawana w Polsce bez języka angielskiego. Każdy patch trzeba będzie znów pod tą wersję optymalizować i znów w Polsce będą wszyscy czekali parę tygodni lub miesięcy by mieć wersję zgodną z resztą globu... porażka na calej linii. Obym się mylił
Pozdrawiam

EDIT: Dla mnie to o wiele lepsze rozwiązanie niż w poprzednich odsłonach. Mam oryginalne wszystkie gry z serii total war. Obecnie pykam w Medieval 2 Kingdoms.... na crackach i to dwóch! Do medka 1.3 do kingdoms 1.6 czemu? Przez durnego securoma, który gdzieś tam znalazł wpis po starym Daemonie o którym już zapomniałem...Ile się namęczyłem by gre zainstalować, a i tak nie szła bez cracka.. To ja już wolę przez steama ściągać aktualizacje.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaczyna zastanawiać edycja kolekcjonerska. 30 zł więcej i już mam całych 6 jednostek więcej do tego mapy i inne do niczego niepotrzebne śmieci. Ale to że blokuje się mi dostęp do cześci zawartości gry uiważam już za potwarz. Założe się że w 3 dni po premierze wyjdzie crack czy coś, i wszystko zostanie przez niego odblokowane. Ostatnio zakupiłem dow''a 2 i powiem tak naścierałem się z instalacją bardziej niż ze złamaniem jej. Rejestracja w parszywym steami i windows live jego mać. Najbardziej ucieszyłem się jak wyskoczył mi komunikat IDregionu nie obsługiwanego. I teraz pytanie jakim prawem ktoś wciska mi usługe(którą musze kupić) ale jednocześnie nie chce mi pozwolić jej używać? To jest wogóle zgodne z prawem ?? Jak myślicie? Podobne odzucia mam z tymi dodatkowymi bajerami do totalwara płace za coś a nie mam do tego dstępu w pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 00:00, RavenSoul napisał:

(..) czemu? Przez durnego securoma, który
gdzieś tam znalazł wpis po starym Daemonie o którym już zapomniałem...

To nie tyle Daemon Tools ile sterowniki do wirtualnego napędu. Pomaga zainstalowanie najnowszej wersji. Nie da się ukryć, że blokowanie się gry po wykryciu wirtualnego napędu od DT to szczyt chamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyjaśnić wątpliwości, które pojawiają się przy okazji tematu lokalizacji ETW.

Dla wszystkich, którzy preferują granie w wersje angielskie, mam dobrą wiadomość. Będzie możliwość wyboru języka angielskiego podczas instalacji.

Kilka informacji na temat pełnej polskiej lokalizacji dla osób, które jednak wybiorą naszą wersję. :D

Jednym z założeń CA odnośnie warstwy dźwiękowej ETW jest to, że każda frakcja (oczywiście w miarę możliwości) mówi w swoim języku. A więc jeżeli zagramy Francuzami, to zarówno odzywki jednostek w trybie bitwy jak i pionów gracza na mapie strategicznej będą po francusku. Jedynie doradcy oraz przerywniki filmowe będą po polsku. A więc nie musicie się obawiać udawanego francuskiego czy niemieckiego akcentu. Oczywiście wszystko to odnośni się do warstwy dźwiękowej. Wszelkie napisy są po polsku w przypadku gry jakąkolwiek frakcją.

Natomiast grając Rzeczpospolitą Obojga Narodów wszystkie wypowiadane kwestie usłyszycie po polsku (jednostki, piony, przerywniki, doradcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówiony pre order i już na koncie informacja, że wysyłka dzisiaj. A że kuriera wybrałem to jutro dojdzie ;] Pewnie i tak nie pogram przed środą, bo steam nie aktywuje, ale chociaż będę już miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 13:20, DonCartagina napisał:

Chciałbym wyjaśnić wątpliwości, które pojawiają się przy okazji tematu lokalizacji ETW.

Dla wszystkich, którzy preferują granie w wersje angielskie, mam dobrą wiadomość. Będzie
możliwość wyboru języka angielskiego podczas instalacji.


Hip hip hurra!
Dziękuję konsulowi za sprostowanie w tej jakże ważnej dla wielu kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy grę sie ściaga ze steama, czy będzie w pudełku tka jak half life 2 a steam tylko potrzebny by uruchomić? Czy są tam jakieś durne zabezpieczenia typu odłacz wszystkie inne dyski, owiń kompa kocem i stań na głowie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować