Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 16:34, rafekx 12 napisał:

Nie rozumiem tego że przez swoją niewiedze,i brak jak mniemam umiejętnosci odpalenia
gry najeżdżasz na innych[firme]


Jesteś bezczelny.
Gdzie masz napisane, że płyty należy skopiować przed instalacją? Masz oryginalną grę? To pokaż mi, gdzie w instrukcji, albo gdzie na steamie masz taką wspaniałą, inteligentną solucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 16:45, Yarr napisał:


Jesteś bezczelny.
Gdzie masz napisane, że płyty należy skopiować przed instalacją? Masz oryginalną grę?
To pokaż mi, gdzie w instrukcji, albo gdzie na steamie masz taką wspaniałą, inteligentną
solucję.


"Bezczelny" dobre :D To że staram sie pomóc sprawdzonym przeze mnie wiele razy sposobem ale nic już nie pomagam napisz sobie skarge do steama albo lepiej podaj ich do sądu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest pomoc:
"Nie rozumiem ludzie co tak na tego steam''a najeżdżacie"
"Nie rozumiem tego że przez swoją niewiedze,i brak jak mniemam umiejętnosci odpalenia gry najeżdżasz na innych[firme]"?
To jest denerwowanie i tak już ostro wku*wionych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest denerwowanie,raczej staranie sie uświadomienia innym że da sie im pomóc z błędami ale jak widze dla takich ner...osób[:)] jak ty nic nie można wytłumaczyc tudzież moje uwagi rady nie są dla ciebie,a dla innych normalniejszych ludzi.Skoro ty na chęc pomocy od razu...:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:54, rafekx 12 napisał:

To nie jest denerwowanie,raczej staranie sie uświadomienia innym że da sie im pomóc z
błędami ale jak widze dla takich ner...osób[:)] jak ty nic nie można wytłumaczyc tudzież
moje uwagi rady nie są dla ciebie,a dla innych normalniejszych ludzi.Skoro ty na chęc
pomocy od razu...:d


Chłopie, jak chcesz pomóc, to napisz do steamu o uwolnienie serwerów od przeciążenia. Kopiowanie płyt nic nie da, bo instalacja idzie przez steam. Napisałem to dość wyraźnie chyba.
Mało tego - dostałem potwierdzenie z gram.pl.
Normalny człowiek reaguje zdenerwowaniem, jak widzi bzdurę, idiotyzm, albo kant. A system instalacji tej gry to właśnie idiotyzm.
Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc ponieważ mam bardzo małe litery w podpisach jednostek, budynków itp. strasznie to przeszkadza nie wiem czemu tak jest w poprzednich częściach napisy były normalne. Mam monitor 15 cali i gram w rozdzielczości 1024 x 768 można jakoś zwiększać czcionkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję dla VALVE. Po prostu myślę logicznie. Do niedawna miałem bodaj największą kolekcję gier w kraju(z tego co widziałem w temacie o tym) około 350 gier. Wyobraź sobie jaką powierzchnię musiałem zapewnić tym pudełkom!! Jeśli już chciałem w coś zagrać np. Operation Flashpoint to po instalacji szukałem patcha do odpowiedniej edycji(xxx MB) a potem patcha do patcha(xxx MB). Podobnie wyglądało to z Herosami V

W efekcie od kiedy mam nowego kompa, sprzedałem/rozdałem 90% kolekcji(pozostałe też to czeka) a jej miejsce zajęły poupychane dotąd w kątach książki :)

STEAma używam od dnia jego premiery - był wtedy mocno zabugowany ale jestem cierpliwy :) Dziś mam na nim 27 gier, które nie zajmują WCALE miejsca na półce, które jak chcę zagrać SAME się odpowiednio aktualizują i wszystko gra i buczy. Empire odpaliłem po 20minutach bez jakichkolwiek problemów. Ty też byś ich nie miał gdybyś miał po prostu konto STEAM...to najpopularniejszy i największy na świecie system cyfrowej dystrybucji gier. Żeby przez tyle lat nawet pro forma nie mieć konta?

ps. EA ma swój własny system, który chyba aktualnie nazywa się EA Link. Tam to dopiero są jazdy. potrafi zarejestrować ci grę na innym koncie niż chciałeś. Chodzi jak żółw, wiesza się i jest tak cholernie niejasny w obsłudze, że jak swego czasu seria Battlefield wymagała jego użycia to fora tonęły w topikach "Mam problem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra w czasie instalacji wołała również o drugie DVD. Jeśli Tobie nie, to może w tym problem? O ile jest wciąż aktualny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem podobnie jak większość z piszących tu ludzi. Po zainstalowaniu gry na steamie oraz jej zupdatowaniu pojawia się problem. Wyskakuję mi okienko z błędem charakterystyczne dla Visty. Czy to dlatego, że mam ten system operacyjny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:24, Lailonn napisał:

Nie pracuję dla VALVE. Po prostu myślę logicznie. Do niedawna miałem bodaj największą
kolekcję gier w kraju(z tego co widziałem w temacie o tym) około 350 gier


Lol, jak na podstawie jednego wątku, na pewnym forum, uważasz, że masz największą kolekcję w kraju to masz bujną wyobraźnię chłopie :D Rozczaruję Cię - sam znam sporo osób co mają więcej, a i ja mam coś tym poziomie co i Ty kiedyś miałeś. Więc zanim napiszesz coś niedorzecznego następnym razem to pomyśl xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 16:12, Lailonn napisał:

STEAM to najlepszy program na rynku i pokłony się mu bić powinno za wygodę jaką dostarcza
użytkownikom. Przeczytaj mój post powyżej a może znajdziesz rozwiązanie problemu.

Ok spoko... ale po co jest on ludziom z fizycznymi grami? Jak słyszałem dzisiaj w klasie empire jest już spiracone i 2 kumpli ściąga już od północy piraty i jakoś to nie pomogło przed zabezpieczeniem gry... Ja rozumiem że steam jest fajny ale żeby był wymagany jeśli kupiliśmy wersje box gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bodaj, bo nigdy nie można być pewnym ale nie gadaj mi, że znasz wiele osób mających ponad 350 gier, bo nie uwierzę ;)

Chyba nie muszę dodawać, że wszelkie płyty pochodzące z gazet etc się nie liczą? ;) Przez pewien czas kupowałem niemalże wszystko - poza samochodówkami/przygodówkami. Ciężko mi sobie wyobrazić, by ktoś mógł mieć ''więcej" i by była to "spora grupa" ;) Zrób listę/daj fotkę jak chcesz mnie rozczarować :P Z tym, zę to żaden powód do dumy nie był nigdy dla mnie ^^

Mateusz9214 tu akurat może i masz rację. UT3 można było zintegrować ze STEAMem ale nie trzeba było a nawet jeśli się to zrobiło, to wersja box normalnie wciąż działała. No ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Lailonn, jak i rafekx mają tu sporo racji.
Większość (są wyjątki, oczywiście) problemów ze Steam wynika najczęściej z braku znajomości użytkownika z programem. Jakiż to problem szybko przejrzeć te kilka zakładek na krzyż czy zajrzeć do opcji, by zobaczyć, jakie możliwości aplikacja oferuje.
"Steam SUX! Zainstalowała mi się wersja angielska i nie wiem, co robić" - a zadałeś sobie trud kilknięcia na nazwę gry prawym przyciskiem myszy, przejścia do właściwości, a następnie zakładki "język"?
"Steam SUX! Nie instaluje się z płyty!" - zastosuj tę metodę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=443
"Steam SUX! Patch utknął na 0%" - wybierz inny region we właściwościach.
Owszem, zdarzają się problemy związane z faktem, że serwery są przeciążone w dniu premiery (vide tysiące ludzi aktualizujące grę plus fakt, że liczba użytkowników gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach), ale nie dajmy się zwariować. Steam to nie "uciążliwość", lecz aplikacja ułatwiająca graczom życie - docenice jej zalety z upływem czasu.
... I mówi to człowiek, któremu Steam wydawał się bezużyteczny w roku 2004, kiedy to męczył się z instalacją Half-life 2, a rzeczony system był w przysłowiowych powijakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy, problem nie w tym, że STEAM to shit, czy rewelacja.
Problem w tym, że po zakupie wersji pudełkowej jestem ZMUSZONY do instalowania gry przez Internet. I krew mnie zalewa, bo jakiś dzban nie pomyślał, że wydając grę w kilkuset tysiącach egzemplarzy na całym świecie i uzależniając jej instalację od sieci utrudni ludziom życie, a niektórych doprowadzi do szewskiej pasji. System rejestracji - ok. Niech sobie będzie. Rejestrujesz oryginał i uaktywniasz grę. Ale po jaką cholerę instalacja ma być kontrolowana przez STEAM? Ta idea to idiotyzm i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]Steam to nie "uciążliwość", lecz aplikacja ułatwiająca graczom życie - docenice jej zalety z upływem czasu.[/quote]
Moze jak ktos w multi gra... ale po kiego wała jestem zmuszany do logowania sie na konto steam jak chce zainstalowac gre z plyty albo pograc w singlu?
Ciekawe, co bedzie, jak znowu ktos tepsie kable ukradnie i nie bede mial neta przez tydzien...

A co do ulatwiania: dzieki za takie ulatwianie - nie moge zdecydowac, gdzie chce zainstalowac gre; sciagaja mi sie jakies update''y, do ktorych nie ma changeloga; aplikacja jest mulowata i malo intuicyjna (nie wspominam nawet, ze brzydka jak kupa); w ogole to, ze jest, uwazam za wade (gram w 99% w singla) ;)

Aha, microsoftowe Live na PC tez uwazam za bezsens, z mniej-wiecej tych samych powodow, co Steam.

EDIT: a teraz pytanie z innej beczki - zamowilem gre w pre-orderze na gram.pl. Jak i kiedy dostane kod do odblokowania bonusowej jednostki, ktora byla obiecywana przy zlozeniu preodreda (USS Constellation bodajze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalując tą grę też się zdziwiłem że praktycznie nie rusza ona z płyty...Steam sie odpalił i dzielnie zaczął ściagać...
Rada jest taka:
1. Wyłączyć Steam
2. Uruchomić Autorun jeszcze raz
3. Wybrać instalacja ponowna
4. I teraz instaluje z płytki

Ja tak se poradziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu psioczenie bez poznania faktów. Połączenie jest wymagane tylko do instalacji/aktualizacji. By odpalić grę na singlu nie trzeba będzie być online - STEAM ma też tryb offline...

Każdy update ma changelog. Ten jeden nie ma, bo pewnie nic nie poprawia lecz np integruje pliki...
Jakim cudem ci STEAM zamula to ja nie wiem :o Działający w tle zajmuje bagatela 3MB pamięci. Co do wyglądu to jest prosty i przejrzysty bez dodatkowych dupereli i tak powinno być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że uzależnianie instalacji od połączenia to dyskusyjna sprawa ALE powiem ci prosto z mostu. NIKOGO nie obchodzi, że biedni ludzie ze wschodu mogą nie mieć Internetu!! Co więcej, ci biedni, którzy nie mają netu na bank nie mają też dość mocnego kompa by uciągnąć Empire! Już o tym by kupić oryginał nie mówię...

Na zachodzie normą są łącza grubo ponad polskie standardy. Zresztą i u nas Internet nie jest żadnym rarytasem już - 120zł za 6MB. Nie szukasz aby dziury w całym? Za kilka/naście lat będziesz musiał mieć nowoczesny TV by oglądać cokolwiek i też nikt nie będzie wstrzymywał postępu, bo jeden z drugim nie może sobie pozwolić na coś innego niż 30-letni CRT. Pogódź się z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KURDE, KURDE, KURDE !

Co za debil ubzdurał sobie, aby proces instalacji był kontrolowany przez internet ! To się w pale nie mieści ! Od godziny próbuje zainstalować grę, ale nie ! Nie mogą nawet zacząć, bo STEAM ciągle rozłącza mnie, i dupa zbita. Jak oni to sobie obmyślili ?

" E, Stefan, zrobimy tak, że trzeba będzie mięć dostęp do neta już przy instalacji, wiesz, lepsze zabezpieczenie przed piratami... ech ? A co mnie obchodzi że dziesiątki tysięcy osób będzie próbowało w tej samej chwili zainstalować, i że serwery będą przeciążone ? To ich problem ! "

Ręce opadają... spróbuje później, może zaskoczy.
Ten sam problem był z FEAREM 2. Po 2 godzinach udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować