Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 17:04, Pariah-UK napisał:

Witajcie
Czytając znakomitą większość waszych wypowiedzi, dochodzę do wniosku, że większości z
was coś "poszło nie tak" przy instalacji i jestem pewny ,że ściągacie pełną grę przez
steam ( przynajmniej większość z was) Zamieszczę jeszcze raz pełny FAQ instalacji tego
tworu. Skorzystam tu z dzieła kolegi Principes uzupełniając o kilka istotnych
komentarzy:


Dzięki Pariah. Z tym parametrem to bym nie wpadł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że te wszystkie magiczne recepty w stylu "zainstalowałem po polsku, przeinstalowałem po angielsku, zrestartowałem komputer, przeinstalowałem po polsku, podrapałem się po nosie i mi zadziałało" można o kant d*** potłuc - prawdopodobnie to czysty przypadek i po prostu akurat Steam stwierdził łaskawie że już jest pora przestać strzelać focha.

Niemniej piszcie dalej jak macie pomysły, ja od wczoraj tkwię na pobieraniu (a raczej nie pobieraniu) update''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem twoje wzburzenie i współczuję, przykro mi że nic nie pomaga, z różnych źródeł można wyczytać jeszcze takie info ( nie jestem pewien czy próbowałeś, ale warto spróbować bo nie masz nic do stracenia)

-Jeśli masz już TW w "moich grach" to PPM>właściwości>pliki lokalne> usuń całą zawartość gry ( usuniesz błędne już stworzone cache i spróbuj od nowa)
-ew, usuń i zainstaluj od nowa całego steama, wykasowując wszystkie pliki jakie już zaciągnął, najlepiej cały folder ( przyjmując oczywiście ,że nie jesteś steam userem i nie masz tam innych produkcji, jeśli jesteś na etapie cache to nic nie stracisz a nuż się uda w końcu ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtorze po raz kolejny pytanie, ktore w zalewie postow o problemah z instalacja przechodzi bez echa:

Skad wziac kod na bonusowa jednostke, ktora byla obiecywana przy preorderze wersji standardowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:32, Los Emilos napisał:

Czy jest możliwość że gra pójdzie na komputerze:
E5200
2GB RAM (dual-chanel)
GF9600GT 512MB
Z góry dziękuje za odpowiedź.


Zależy od tego czy uda ci się zainstalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:32, Los Emilos napisał:

Czy jest możliwość że gra pójdzie na komputerze:
E5200
2GB RAM (dual-chanel)
GF9600GT 512MB
Z góry dziękuje za odpowiedź.


Co to znaczy "pójdzie"? Jeżeli masz wszystkie najnowsze sterowniki i uaktualnienia DX9 (dotyczy XP) to gra powinna się bez problemu uruchomić, a ile będziesz miał fps tego nikt nie stwierdzi, na detale Ultra moim zdaniem nie masz co liczyć ale mniejsze detale nie powinny popsuć bardzo drastycznie wyglądu gry. Ale najpierw przeczytaj poprzednich kilka stron o tych problemach z instalacją/uruchomieniem tej gry i zastanów się zanim ją kupisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomosc z forum tw co do downloadu updatu, ja musze wyjsc wiec mam nadzieje ze ktos przetestuje i bedzie to w koncu dzialalo

After two days of installing steam and empire over and over again I finally got past the "This game is currently unavailable"-error and the game is working.
The problem was the harddrive steam was installed on. It was still in FAT32 and empire seems to have files bigger than 4GB. After converting the partition to NTFS, reinstalling Empire, (getting the error once again ) and restarting steam the patch was downloaded as inteded and the game was finally working.

btw.: to convert a partition from fat32 to NTFS without the need to format type

convert drive: /fs:ntfs

in your command prompt (vista: start as admin)
be kind to yourself and save your files on that drive first, it should work without data-loss but I stopped trusting that word ("should") a long time ago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słabiutki procesor, detale high, ale możesz liczyć na długie loading screeny i ustawienie jedynostek na minimum lub średnią wielkość. ( vide mój config kilka postów up)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:45, rodzynek81 napisał:

wiadomosc z forum tw co do downloadu updatu, ja musze wyjsc wiec mam nadzieje ze ktos
przetestuje i bedzie to w koncu dzialalo


Ja się właśnie za to zabieram - z duszą na ramieniu (konwersja mojej najcenniejszej partycji), ale rewelacji się nie spodziewam bo na wspomnianym przez Ciebie forum już odezwała się co najmniej jedna osoba, której to rozwiązanie NIE pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:47, Pariah-UK napisał:

słabiutki procesor, detale high, ale możesz liczyć na długie loading screeny i ustawienie
jedynostek na minimum lub średnią wielkość. ( vide mój config kilka postów up)
Pozdrawiam

Ja wiem że procek nie jest jakieś super klasy ale jednak po podkręceniu dorównuje C2D e7xxx a jednak seria e5xxx bardzo ładnie się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: models.pack waży 4.97 GB, to może być powodem że pliki cache "wiszą" w miejscu na partycjach FAT32

@Los Emilos mam e6750 (2.4 nie kręcony) i jak wspominałem detale high, jednostki duże (na ultra dławi mi się procek na dużych bitwach obliczając pozycję żołnierzy). Pograsz na high ale właśnie z jednostkami możesz mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rodzynek81 a nie masz może włączonej jakiejś zapory internetowej, np. systemowego firewalla, może to powoduje takie problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos to wytłumaczyć?

Instaluje Steama (samego) i po zainstalowaniu pojawia mi się okienko z tekstem
"There is enough free disk space to run Steam"

Dodam że instaluje na dysku na którym jest 149 GB wolnego miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 19:00, Pariah-UK napisał:

Potwierdzam: models.pack waży 4.97 GB, to może być powodem że pliki cache
"wiszą" w miejscu na partycjach FAT32

@Los Emilos mam e6750 (2.4 nie kręcony) i jak wspominałem detale high, jednostki
duże (na ultra dławi mi się procek na dużych bitwach obliczając pozycję żołnierzy). Pograsz
na high ale właśnie z jednostkami możesz mieć problem


Pamiętam jak grałem w Rome na
AMD Athlon 2000XP+
256RAM
i FX5200
a potem w Mediaval na tym samym tyle że z 768MB RAM zatem chyba gorzej od tego nie będzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować