Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2009 o 16:16, G.S.PattoN napisał:

A ja ten tekst rozumiałem tak:
Generał walczył zaciekle, jednak zginął.
Jego zabicie nie było jednak łatwe - walczył do ostatniego uderzenia serca, tłukąc tylu
wrogów ilu mógł.

Zatem zginął bohatersko, gdyż osłabił armię przeciwnika ;-)
I pasuje.


Można to sobie i tak tłumaczyć he he he. Jednak nie zmienia to w sumie sprawy i generalnie jest to błąd który niektórych gracz może trochę zdezorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj kupiłem w MM E:TW JD, w 20 minut było zainstalowane i spatchowane i wszystko działa bez żadnego problemu. podobny problem miałem, tak jak większośc tutaj z ETW, z DoWII. wtedy tylko odinstalowałem grę, zmieniłem w ustawieniach steama na jęz. polski i w właściwościach gry na j.pol. i zainstalowałem to jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do powtórek to bladego pojęcia nie mam.
Save po dłuuugiej nocce poszukiwań w kompie i na różnych forach w końcu zlokalizowałem, się diabły jedne ukryły:
Wpierw trzeba ustawić ukryte pliki na widoczne i dalej:
XP: C:\Documents and Settings\Username\Dane aplikacji\The Creative Assembly\Empire\save_games

VIŚTA (wio): C:\Users\username\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Empire\save_games

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm.. o ile z instalacją nie było problemu (i ja nawet lubie steama), to cała gra działa dziwnie - to, ze czasem crashuje przy wczytywaniu bitew to wiem, ze inni tak mają. Ale np. wieszanie sie na mapie kampanii, przy ruchu komputera :/
Poza tym, jakoś niewyrazne są literki - ktos wie co na to poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skie Też tak mam...z kampanią i wczytywaniem a sprzęt mam dobry ;o

Mam pytanie W jakim wieku/latach jest osadzony Empire: Total War?(XVIIIw.1701-1800...czy później w kampanii też czasy Napoleońskie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2009 o 23:13, Maciek2194 napisał:

Mam pytanie W jakim wieku/latach jest osadzony Empire: Total War?(XVIIIw.1701-1800...czy
później w kampanii też czasy Napoleońskie?)


Nie,gra kończy sie[scenariusz]na 1800 roku,czyli E TW obejmuje tylko XVII w :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 23:44, rafekx 12 napisał:


> Mam pytanie W jakim wieku/latach jest osadzony Empire: Total War?(XVIIIw.1701-1800...czy

> później w kampanii też czasy Napoleońskie?)

Nie,gra kończy sie[scenariusz]na 1800 roku,czyli E TW obejmuje tylko XVII w :)


Mhm...bo swoją drogą myślę czy dobrze opracowali jednostki RP(ubiór i uzbrojenie, typy)i chyba troszeczkę źle pod względem typów jednostek, co do umundurowania szukam źródeł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2009 o 23:44, rafekx 12 napisał:


Nie,gra kończy sie[scenariusz]na 1800 roku,czyli E TW obejmuje tylko XVII w :)


Obejmuje tylko XVIII wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:49, Dziewul napisał:

Nie udało mi się jeszcze dzisiaj ściągnąłem fixa do steama nowego ale on nie poprawia
mojego problemu z plikami cache :/ ludzie którzy maja ten problem na forum TW takie bluzgi
już walą że aż strach :D ja jeszcze wytrzymuje i jestem w miare miły :D


Hm, rzeczywiście...
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/45671/t/Steam-install-issues-ONLY-please.html?page=4
Może zastosuj metodę użytkownika Amilcar Barca? Usuń wszelkie ślady tak Empire, jak i Steam, pobierz najnowszą wersję tego drugiego ze strony... Warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2009 o 23:44, rafekx 12 napisał:

Nie,gra kończy sie[scenariusz]na 1800 roku,czyli E TW obejmuje tylko XVII w :)


Lata 1701-1800 to wiek XVIII, słownie: osiemnasty, nie wiem czy zabrakło Ci laseczki czy wykształcenia ;) Tak samo jak wiek XXI zaczął się już teraz, kilka lat temu w 2001, a nie zacznie się dopiero w 2101 :)

Co do wywalania: k...ca mnie strzeliła z tym wywalaniem. Owszem, mogę przeboleć, że czasem się wywali gra do windowsa - mnie to się zdarzało przy kliknięciach na jednostkę. Raz na hulakę, w określonej turze, gdy mógł już się ruszać (w poprzedniej, gdy nim pojechałem, nic się nie działo) a później, gdy już sam poszedł mogłem nim znów normalnie sterować. Później gdy klikałem na pojedynczy statek w rejonie Płn. Ameryka, między "strefami przejścia" - tylko, że jemu wcześniej nie kazałem nigdzie płynąć i tak zdaje się utknął. Ale tego nie wiem, bo po 3 próbach...UWAGA....
Save''y przestały się wgrywać! Znaczy się, pojawiał się taki sam błąd jak przy klikaniach wcześniej - biały ekran i komunikat stawiający odwieczny dylemat windowsowca - wysłać raport o błędzie czy nie wysłać. Wysłałem.
Nadzieja w kolejnym patchu, który chciałbym aby poprawił jeszcze inna kwestię poza wywalaniem.
Mianowicie AI, tudzież SI czyli Sztuczną Inteligencję jednostek własnych (lądowych) podczas bitew. Szlag nieraz człowieka trafiał, gdy na odległość kilkunastu kroków stają naprzeciw siebie 2 oddziały piechoty liniowej, gdy wróg strzela a moi się patrzą i myślą, który następny się położy od porcji ołowiu. I mam jakieś dziwne wrażenie, że sytuacja z tym zaczęła się pogarszać, gdy zacząłem wynajdywać te wszystkie strzelania szeregami, plutonami itd. Ogłupieli jakby. Można by sypnąć tekstem z serialu 29 i pół "zmień dilera albo bierz pół".

Przechodząc do części luźniejszej z cyklu "Jak leci?" to powiem tak: 1. regionem jaki zdobyłem był ten pod Lwowem, który na początku jest pod kontrolą Osmanów. Sytuacja była taka, że poszedłem na wojenkę z Chanatem Krymskim (mającym sojusz z Osmanami), oblegam ich miasto a tu nagle przychodzi parę oddziałów (4) Rusków, moich sojuszników i dołączają się do akcji. Ale nie do oblężenia, tylko do ataku. Oni atakują a ja wspieram. I jak myślicie, do kogo należała prowincja po "heroicznym zwycięstwie"? (Swoją drogą, trochę pomyłka z tymi ocenami wyników, minimalne i heroiczne zwycięstwo, w medievalu było normalniej) Wkurzony, zostawiając za sobą nowo zajęte ruskie włości, wyruszyłem więc na pierwszy lepszy region Osmanów, z którymi i tak już miałem wojnę. I tak się zaczęło grabienie. W międzyczasie zacząłem kosić się z Prusami o Prusy Wschodnie (zamieniłem się nimi z bagnetami szpuntowymi za Zachodnie, jak proponowali). Wchodziłem w Osmanów jak w masło, więc ten kierunek, oprócz Chanatu Krymskiego nowym polecam. Zero odzewu, tylko później, jak zacząłem robić statki, to musiałem na ich flotę uważać bo się panoszyli po Morzu Śródziemnym. Osmanów z Bałkanów wykurzyłem, postawiłem kropkę nad i, jeśli chodzi o historię Prus. Następni byli Szwedzi. Zrobiłem im potop zaczynający się od Norwegii i postępowałem na wschód, równocześnie z tym, jak wdzierałem się Osmanom coraz głębiej w ich terytoria, daleko poza Stambuł. Skoro Szwecja była załatwiona, przyszła kolej na nietykanych dotąd Austriaków (którzy z uporem maniaka proponowali mi wymianę najpierw za Lwów i Podole, a później Brandenburgię, proponowali najpierw tylko Transylwanię, później również Sląsk. Siły ze Szwecji, uzupełnione świeżą Husarią prosto z Warszawy i innymi oddziałami zorganizowałem tak, że w ciągu 3 tur zająłem ich 4 regiony, Śląsk, Czechy, ten z Wiedniem i na wschód od niego. Miałem drogą grabieży zająć się Transylwanią i wziąć co miało być moje drogą nieuczciwej (hehe) wymiany, gdy zdarzyło się TO. Moje floty spacyfikowały Morze Śródziemne i wszelkie pirackie floty, które zauważyłem, zdążyłem stoczyć również bitwę z Brytyjczykami, z którymi (i Holandią) miałem wojnę od czasy wypowiedzenia wojny - byli sojusznikami.
Ale na razie wojny tej nie zakończę, póki coś się nie poprawi. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 23:59, Principes napisał:

Hm, rzeczywiście...
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/45671/t/Steam-install-issues-ONLY-please.html?page=4
Może zastosuj metodę użytkownika Amilcar Barca? Usuń wszelkie ślady tak Empire, jak i
Steam, pobierz najnowszą wersję tego drugiego ze strony... Warto spróbować.


Już robiłem i tak wcześniej zanim ten Amilcar Barca to napisał, a on miał inny problem (serwery ciągle zajęte) i chyba nie zauważył że przed tym jak to zrobił wszedł nowy steam fix który ten problem właśnie poprawiał :D więc najprawdopodobniej to nie dzięki czyszczeniu "śladów" mu się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 09:12, Mati1990 napisał:

co nowego wnosi ta odsłona??

Przede wszystkim bitwy morskie. To jest największa nowość w najnowszym Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie gry:

Ile trwa 1 tura ? Pół roku, a może rok ?
Czy jest państwo papieskie ?
Ile jest do podbica regionów ?
Czy sa filmiki z zabójstwami, wydarzeniami itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa pytanka:
1. Jakie są Wasze sposoby na kase w skarbcu (mam mały problem z handlem zamorskim, nie wiem jak handlować np kością słoniową czy czymś innym, mógłby to ktoś wyjaśnić, wystarczy podpisać umowę handlową??)
2. Czy po skończeniu czasu kampanii można nadal grać?? Żeby można było grać dalej to trzeba wybrać totalną dominacje czy wielka kampanie??

Co jeśli chodzi o poprzednika to nie ma państwa papieskiego 1 tura=2 lata, regionów jest naprawde duzo na trzech kontynentach, nie ma filmików....i dobrze, po pierwszym już wyłączałem

Z góry dzięki za moje problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 23:57, berbelek napisał:


>
> Nie,gra kończy sie[scenariusz]na 1800 roku,czyli E TW obejmuje tylko XVII w :)

Obejmuje tylko XVIII wiek


Sorry. oczywiście chodziło mi o XVIII wiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować