Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

ahh, jeszcze takie coś ( już Cię widzę, jak tracisz cierpliwość, też tak miałem ;)) Ja nie robiłem reinstallu ( z opcji autoruna. Wpierw całość usunąłem z poziomu steama, potem cały folder Total war ze steamapps i dopiero potem na czysto instalację zrobiłem, może to dlatego? Jeśli nie , to przykro mi, ale nie wiem jak Ci pomóc...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale burza tutaj...

Patrzyłem sobie, jak Steam ściąga update z pewną rezygnacją, spodziewając się napotkanych przez was trudności. Tymczasem... Gra się odpaliła. Save (stworzyłem nowy - z Drogi do Niepodległości - bo ten z RP Polską się zrypał i nie mogę go wczytywać)się wczytuje. No dobra, to teraz sprawdzić bitwę lądową. Wgrała się, wciskam W - kamera do przodu - nic; ruszam myszką - nic. Można grać. Bitwę z Francuzami o fort wygrałem :)
Więc ostatnia próba - skoro patch nic u mnie nie zepsuł, to zwiększmy wymagania - sprawdźmy, czy nie można wczytać starego save''a z Polską z roku przeszło 1750. Spotkał mnie jednak biały ekran i Windows, jak zwykle. :(
Mam C2D E8200, 2GB RAM, Ati Radeon 3870 512MB RAM (przy okazji: w rozdzielczości 1440x900 działa w prawie maksymalnych detalach...cudownie...czasem tylko trochę przyhaczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:18, Pariah-UK napisał:

ahh, jeszcze takie coś ( już Cię widzę, jak tracisz cierpliwość, też tak miałem ;)) Ja
nie robiłem reinstallu ( z opcji autoruna. Wpierw całość usunąłem z poziomu steama, potem
cały folder Total war ze steamapps i dopiero potem na czysto instalację zrobiłem, może
to dlatego? Jeśli nie , to przykro mi, ale nie wiem jak Ci pomóc...
Pozdrawiam


Może dlatego że steam nie wywaliłem. Zobaczę na razie dałem żeby mi angielską wersję ściągnął zobaczę czy tak pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 22:39, Bono88 napisał:

Nie bierz doborowych jednostek mam i żałuje ze dopłaciłem nie polecam szkoda kilku złotych


Wiesz to jest raptem 20 zł. Nie pomyśl, że sie mądrze, ale słyszałem, że tam jest ok. 8 jednostek dodanych?
czy w związku z tym są one dostępne od razu?

Bono88, a czy dobrze rozumiem, że po za tymi jednostkami wszystko jest jak w podstawowej wersji??

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:01, luke nuke napisał:

Wiesz to jest raptem 20 zł. Nie pomyśl, że sie mądrze, ale słyszałem, że tam jest ok.
8 jednostek dodanych?
czy w związku z tym są one dostępne od razu?

Bono88, a czy dobrze rozumiem, że po za tymi jednostkami wszystko jest jak w podstawowej
wersji??

W grze tak, ale artbook jest fajny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 6 jednostek no i dożywotnia gwarancje i te pierdoły jak art book takie rzeczy mogły by być w podstawie nie wiem jak tam w podstawie jest z tom gwarancją i przyszłymi dodatkami pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:03, azur65 napisał:

> Wiesz to jest raptem 20 zł. Nie pomyśl, że sie mądrze, ale słyszałem, że tam jest
ok.
> 8 jednostek dodanych?
> czy w związku z tym są one dostępne od razu?
>
> Bono88, a czy dobrze rozumiem, że po za tymi jednostkami wszystko jest jak w podstawowej

> wersji??
W grze tak, ale artbook jest fajny:D



co to jest artbook?? bo kojarzy mi sie tylko z angielskiego?

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:15, azur65 napisał:

> co to jest artbook?? bo kojarzy mi sie tylko z angielskiego?
>
> ;)
Książeczka ze szkicami koncepcyjnymi itp.


Ok ;D
dzięki, nie bylem do końca pewny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki ;)

Od 3,5 godz. nie mogę wgrać gry. ;)

jak zauważyłem nie jestem osamotniony. Zauważyłem, że niektórzy już mogą grać. Mam pytanie, czy jak mi sie ściągną aktualizacje (a pisze mi, że będzie to za 6 godzin) to będę mógł grać ( tylko bez głupich wstawek typu pożyjemy zobaczymy), czy coś jeszcze trzeba będzie uruchamiać???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 12:42, berbelek napisał:

Otrzymałem odpowiedź z działu obsługi klienta, że mam prawo reklamować grę z tytułu niezgodności
towaru z umową. Trochę to potrwa, ale pewnie szybciej odzyskam pieniądze, niż będę cieszył
się ze stabilnej gry. Nigdy więcej nie kupię gry z jakimkolwiek zabezpieczeniem, przykład
"Sins of a solar empire" pokazuje, że zabezpieczenia nie są potrzebne do odniesienia
komercyjnego sukcesu nawet w przypadku tak niszowej pozycji.


A co im powiedziałeś???
Chętnie się do tego dołącze.

No i tu sie nasówa odpowiedź! W Polsce jest potrzebna instytucja POZWU ZBIOROWEGO!!!
WTENCZAS BEDA NAS SZANOWAĆ, TAK JAK SIE SZANUJE KONSUMENTÓW W CYWILIZOWANYCH KRAJACH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby działa ale jakoś ALT-TAB wciąż nie robi tego co powinien...

Macie może czasem takie dziwne spowolnienie jednostek? Konkretnie w 2 etapie małej kampanii gdy mam zdobyć Quebec to podczas szturmu moje wojska ruszają się 50% wolniej niż powinny(w Bitwie też to się zdarza). Po przekroczeniu "magicznej bariery" wszystko wraca do normy. Czyli np. pół oddziału w obrębie "buga" idzie jak ślimaki a ta część, która wydostała się z obszaru chodzi już normalnie - i oczywiście odstawia resztę w kłębach kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 00:41, Lailonn napisał:

Wszystko niby działa ale jakoś ALT-TAB wciąż nie robi tego co powinien...

Macie może czasem takie dziwne spowolnienie jednostek? Konkretnie w 2 etapie małej kampanii
gdy mam zdobyć Quebec to podczas szturmu moje wojska ruszają się 50% wolniej niż powinny(w
Bitwie też to się zdarza). Po przekroczeniu "magicznej bariery" wszystko wraca do normy.
Czyli np. pół oddziału w obrębie "buga" idzie jak ślimaki a ta część, która wydostała
się z obszaru chodzi już normalnie - i oczywiście odstawia resztę w kłębach kurzu.

Tam sa niby bagna dlatego tak jest . Chyba jest to jedyna mapa na ktorej wystepuja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 23:46, Bono88 napisał:

nie jesteś sam przypominają mi sie czasy commodore 64 i regulowanie g3owicy a potem modlenie
sie aby sie wczyta3a gra



ha ha ha ;D

albo wychodzenie z pokoju, bo moze sie nie wgraa.

A DZIEKI steam mia3em to samo ;D ten dziadoski program wywalim mnie w ostatniej sekundzie ;D

Info na pasku - "pozosta3a 1 sekunda do instalacji" i co gra chwilowo niedostepna spróbój za jakiś czas!

żeby nie być gołosłowny przesyłam zdjęcie!!


Pozdrawiam wszystkich wytrwałych i tych co mają czas! Mnie się cierpliwość skończła idę do sklepu oddać TO COŚ!

wCIĄŻ POLECAM POZWY DO FIRMY I DYSTRYBUTORA! DO POZWU ZBIOROWEGO WYSTARCZY 10 OSÓB!!!!!!!

PATRZĄC TYLKO NA TO FORUM, ZNAJDZIE SIĘ WICEJ ;D





20090312063811

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień cierpiałem męki, bo paczka wysłana z Anglii trzeciego nie nadeszła w terminie. W końcu, kiedy już raban w sklepie podniosłem, ona sobie spokojnie doszła do mnie wczoraj po południu. Żadnego wyjaśnienia dlaczego kilka dni po czasie ... no ale jest.


Po przeczytaniu tego tematu byłem pełen obaw co do instalacji, ale nie było tragicznie, więc opiszę:

PROSZĘ PAMIĘTAĆ ŻE TO WERSJA ANGIELSKA


1) Próba instalacji gry przy wcześniej zainstalowanym Steamie trwała ponad 40 minut - Steam się uaktualniał gdzieś do 32% i potem nic - ani mee, ani bee.

2) Odinstalowałem więc ów programik, wyczyściłem rejestr i upewniłem się że plików nie pozostawił. Potem obowiązkowy przy Windows reset (czytaj "ponowne uruchomienie systemu").

3) Instalację odpaliłem nie z autorunu, tylko z utworzonego na pulpicie skrótu z parametrem -install g: (gdzie "g" to mój napęd DVD); (czyli we właściwościach skrótu element docelowy wyglądał mniej więcej tak: "g:\setup.exe -install g:")

4) Instalacja i update Steama potrwały z 10 minut - wybrałem inne niż domyślne miejsce instalacji (mam całą oddzielną partycję na gry). Zalogowałem się na konto.

5) Instalacja Empire: Total War poszła z płyty. Po około 10 minutach poprosiło ładnie o drugą płytę. Całość potrwała nieco ponad 15 minut.

6) Po instalacji gry reset Windowsa. Potem próba odpalenia gry - oczywiście zaczął się pobierać update, ale o dziwo nie sprawił problemów. Potrwało to ze 20 minut.

7) Następnie zamiast uruchomić grę wszedłem znów do Steama i aktywowałem swoje dodatkowe jednostki. Ostatni reset.

8) Odpalenie gry. Działa. Dziwnie bo bez intra, ale się odpala, więc szybkie wejście na pojedyncze bitwy - jednostki specjalne widać przy odpowiednich frakcjach. Mała bitewka dla sprawdzenia. Działa. Wyjście z gry i odpalenie jej ponownie - tym razem intro jest.

Cała instalacja trwałą nieco ponad 1.5 godziny, z czego 40 minut to próba przekonania Steama do współpracy.

A potem 6 godzin grania Rzeczpospolitą ... 15 tur, 6 bitew (średnie detale - na próbę, a i tak wygląda ładnie). Do drugiej w nocy. Bez problemów, zwisów i zacięć (odpukać). ;)


Detale techniczne: Asus P5K Deluxe, Q6600, 4 GB RAM, GT8600 Galaxy Edition, Windows XP sp3 PL. Łącze 1 Mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować