Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Witam mam problem z instalką empire. Otóż według rad na gram.pl utworzyłem krót od steam i zmieniłem nazwę wp[isując literę dysku z grą. Ale teraz uruchamiając steam z tego skrótu oraz ze zwykłego steam ciągle chce mi się pobierać gra z internetu, a nie instalować z DVD. Próbowałem też usunąć te lokalne pliki we właściwościach, ale funkcja jest zablokowana. Ma ktoś może pomysł co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:35, Dziewul napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś z was (osób którym udało się zainstalować gre) przebrnął może
przez taki problem "tworzenie lokalnych plików cache gry" który uniemożliwia rozpoczęcie
instalacji?? Bo ja czekam już od dnia premiery na to aż CA albo Valve rozwiążą ten problem
i zaczynam się troszke denerwować tym bardziej że ludzie z takim problem jak mój są troszke
przez te firmy ignorowani. To udało się komuś?? :)


No właśnie... Ja mam tak samo. I zaczyna mnie już to trochę wkurzać = /

Jakieś nowe rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:35, Dziewul napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś z was (osób którym udało się zainstalować gre) przebrnął może
przez taki problem "tworzenie lokalnych plików cache gry" który uniemożliwia rozpoczęcie
instalacji?? Bo ja czekam już od dnia premiery na to aż CA albo Valve rozwiążą ten problem
i zaczynam się troszke denerwować tym bardziej że ludzie z takim problem jak mój są troszke
przez te firmy ignorowani. To udało się komuś?? :)


No właśnie... Ja mam tak samo. I zaczyna mnie już to trochę wkurzać = /

Jakieś nowe rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:35, Dziewul napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś z was (osób którym udało się zainstalować gre) przebrnął może
przez taki problem "tworzenie lokalnych plików cache gry" który uniemożliwia rozpoczęcie
instalacji?? Bo ja czekam już od dnia premiery na to aż CA albo Valve rozwiążą ten problem
i zaczynam się troszke denerwować tym bardziej że ludzie z takim problem jak mój są troszke
przez te firmy ignorowani. To udało się komuś?? :)

Witam!
Ja skorzystałem z porad szanownych forumowiczów tego wątku, tyle że aby się to udało musiałem zastosować wszystkie porady naraz, czyli:
-Sposób forumowicza Principes (ten z tym skrótem, żeby pozmieniać tam coś)
-steam i empire w innych wersjach językowych (ja z tego co pamiętam ustawiłem chyba steam ang. ,a grę po polsku. Autora tego sposobu nie mogę teraz znaleźć)
Też mi się cache wieszało,a po zrobieniu tego co wyżej normalnie z płytki na twardziela się zainstalowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:25, Ponton95 napisał:

> Mam takie pytanie czy ktoś z was (osób którym udało się zainstalować gre) przebrnął
może
> przez taki problem "tworzenie lokalnych plików cache gry" który uniemożliwia rozpoczęcie

> instalacji?? Bo ja czekam już od dnia premiery na to aż CA albo Valve rozwiążą ten
problem
> i zaczynam się troszke denerwować tym bardziej że ludzie z takim problem jak mój
są troszke
> przez te firmy ignorowani. To udało się komuś?? :)

No właśnie... Ja mam tak samo. I zaczyna mnie już to trochę wkurzać = /

Jakieś nowe rozwiązania ?

Ja usunąłem CAŁY plik z grą ręcznie (po normalnym usunięciu coś tam zostaje i musicie to gówno znaleźć i usunąć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w grze miała być poprawiona polityka...Jednak ja wypowiadam wojnę Austrii zajmuję region, po czym w następnej rundzie bezproblemowo zawieram z nimi pokój bez żadnych dodatkowych warunków. Mimo to gra i tak wymiata. Gdyby nie ten steam...ale w moim przypadku już sytuacja z nim się ustabilizowała i da się normalnie grać. Niech sobie nawet wydają Moon:Total War pod steam jak nauczą się czegoś na błędach to i ze steamem będzie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym poście wyrazić swą opinię, że ostatnimi czasy niektóre najnowsze gry wymagają dokonania sztuki z ich uruchomieniem, nie muszę pisać o co mi chodzi, bo to już nie są wymagania sprzętowe. Samo to w sobie jest po prostu bezczelnym skandalem, miałem tak z wieloma grami, ale w tym przypadku gdy przeglądam strony to aż w głowie mi się kręci. Zmienić to tu, przeinstalowac to tam, pobrać stąd, tyle sposobów że aż wierzyć się nie chce że sie niedawno kupiło oryginalny produkt prosto ze sklepu. K...ca jasna człowieka bierze, a tak przy okazji to czy ktoś, komu udało się uruchomić grę mógłby mi po kolei napisać co trzeba zrobić? Byłbym wdzięczny, bo już sam nie wiem o co w tym steamie chodzi, co się dzieje i jak sie do tego zabrać. Prosze też spojrzeć na mój poprzedni post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem na nowo empire i od razu zaczął mi się patch pobierać xD
Gra ŚWIETNA tylko szkoda, że gram prawie na najniższych... ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:52, Mroczny Baran napisał:

Witam!
Ja skorzystałem z porad szanownych forumowiczów tego wątku, tyle że aby się to udało
musiałem zastosować wszystkie porady naraz, czyli:
-Sposób forumowicza Principes (ten z tym skrótem, żeby pozmieniać tam coś)
-steam i empire w innych wersjach językowych (ja z tego co pamiętam ustawiłem chyba steam
ang. ,a grę po polsku. Autora tego sposobu nie mogę teraz znaleźć)
Też mi się cache wieszało,a po zrobieniu tego co wyżej normalnie z płytki na twardziela
się zainstalowało.


Dzięki za podpowiedź ale tak niestety też już robiłem i bez efektu :/ przed chwilą też i znowu cache :/ płyta wygląda już jak po 3 wojnie światowej... Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to byłbym wdzięczny jakby napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 21:55, Dziewul napisał:

Dzięki za podpowiedź ale tak niestety też już robiłem i bez efektu :/ przed chwilą też
i znowu cache :/ płyta wygląda już jak po 3 wojnie światowej... Jakby ktoś miał jeszcze
jakiś pomysł to byłbym wdzięczny jakby napisał


Jak płytę masz porysowaną a grę zarejestrowaną na gram.pl spróbuj wymienić jako gwarancja.
U mnie druga płyta to strasznie głośno działa normalnie cały komp lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:19, Karov napisał:

Nie działa. Walczę z tym już trzeci dzień i nic. Tak wpisuje w polu ,,element docelowym".
"C:\Program Files\Steam\steam.exe -install f:" . Nie wiem może gdzieś źle spacje umieściłem.
Chyba, że to przez Viste.


Małe pytanie: dlaczego instalujesz grę ze Steama zainstalowanego na twoim komputerze? Przecież kilka osób tu pisało żeby wywalić go i zainstalować od nowa RAZEM z grą...

Skrót powinieneś raczej stworzyć do pliku aplikacji znajdującego się NA PŁYCIE. Czyli pole element docelowy powinno wyglądać tak: "F:\steam.exe -install f:" (nie jestem pewien czy aplikacja instalowania całości to steam.exe a nie setup.exe - piszę z pracy).


Co do gry:

Małe pytanie no1: Jeśli zaatakuję flotę uprawiająca korsarski proceder na trasie handlowej to wypowiem temu Państwu wojnę? Bo niby mam z tej trasy dochody ale jakieś małe w porównaniu np. z Niderlandami ...

Pytanie no2: Aby zwolnić kotwicowisko w rejonach handlowych trzeba zaatakować i przegonić obcą flotę zajmującą je? Nie da się inaczej? Wysłałem dwa Indiamany, ale wszędzie jest tłok jak w Tokijskim metro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoszące sie do polityki ,prawie nic nie mogę załatwić przez politykę nawet jak podbije 90%jakiegoś kraju to oni nie chcą przyjąc moich warunków to zależy od trudności gry?
i czy wam sie po 2 patche gra zacina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj oddałem grę do sklepu i dostałem kase!

Jak sie to wariactwo uspokuje, to moooże kupie ponownie....

W każdym razie co do tej całej sytuacji to mam takie zdanie jak pisałem wyżej!!!

Najlepszym dowodem na to, że SEGA BARDZO SIe S P I E S Z Y ł A z wywaleniem gierki na rynek
jest to, że nawet krążek DVD był, źle wytłoczony.

W sklepie sprzedawca poinformował mnie, że nie jestem pierwszym , któremu muszą wymienia kompakt. "BO ZOSTAł wadliwie zrobiony - wproadzał w drgania cała stacje CD- Rom":

Z całej tej sprawy najlepszy okazał sie EMPIK! Bo bez problemu przyjął reklamacje i oddali kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 11:42, luke nuke napisał:

A ja wczoraj oddałem grę do sklepu i dostałem kase!

Jak sie to wariactwo uspokuje, to moooże kupie ponownie....

W każdym razie co do tej całej sytuacji to mam takie zdanie jak pisałem wyżej!!!

Najlepszym dowodem na to, że SEGA BARDZO SIe S P I E S Z Y ł A z wywaleniem
gierki na rynek
jest to, że nawet krążek DVD był, źle wytłoczony.

W sklepie sprzedawca poinformował mnie, że nie jestem pierwszym , któremu muszą wymienia
kompakt. "BO ZOSTAł wadliwie zrobiony - wproadzał w drgania cała stacje CD- Rom":

Z całej tej sprawy najlepszy okazał sie EMPIK! Bo bez problemu przyjął reklamacje i oddali
kasę.


Ja nie mam problemu z płytą tylko z instalacją :/ płyta jest dobrze nagrana tylko już od tylu prób instalacji (co chwile start i stop płyty) porysował mi ją DVD-romek.

Dnia 13.03.2009 o 11:42, luke nuke napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 17:19, Karov napisał:

Nie działa. Walczę z tym już trzeci dzień i nic. Tak wpisuje w polu ,,element docelowym".
"C:\Program Files\Steam\steam.exe -install f:" . Nie wiem może gdzieś źle spacje umieściłem.
Chyba, że to przez Viste.



cO PRAWDA POZBYłEM SIę GIERKI, ALE MOGę CI PODPOWIEDZIEć ;D

W książeczce masz podaną "instrukcję obsługi instalacji"
idź krok po kroku za nią.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 09:37, Lucas01 napisał:

> Dzięki za podpowiedź ale tak niestety też już robiłem i bez efektu :/ przed chwilą
też
> i znowu cache :/ płyta wygląda już jak po 3 wojnie światowej... Jakby ktoś miał
jeszcze
> jakiś pomysł to byłbym wdzięczny jakby napisał

Jak płytę masz porysowaną a grę zarejestrowaną na gram.pl spróbuj wymienić jako gwarancja.

U mnie druga płyta to strasznie głośno działa normalnie cały komp lata



Miałem to zamo tylko z pierwszym kompem! Podobno w wielu tak się dzieje!!

Więc nie ma co się z nimi cyrtolić tylko wymieniać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 11:57, Dziewul napisał:

> A ja wczoraj oddałem grę do sklepu i dostałem kase!
>
> Jak sie to wariactwo uspokuje, to moooże kupie ponownie....
>
> W każdym razie co do tej całej sytuacji to mam takie zdanie jak pisałem wyżej!!!

>
> Najlepszym dowodem na to, że SEGA BARDZO SIe S P I E S Z Y ł A z wywaleniem

> gierki na rynek
> jest to, że nawet krążek DVD był, źle wytłoczony.
>
> W sklepie sprzedawca poinformował mnie, że nie jestem pierwszym , któremu muszą
wymienia
> kompakt. "BO ZOSTAł wadliwie zrobiony - wproadzał w drgania cała stacje CD- Rom":

>
> Z całej tej sprawy najlepszy okazał sie EMPIK! Bo bez problemu przyjął reklamacje
i oddali
> kasę.

Ja nie mam problemu z płytą tylko z instalacją :/ płyta jest dobrze nagrana tylko już
od tylu prób instalacji (co chwile start i stop płyty) porysował mi ją DVD-romek.
>
>

NO właśnie PRZYJACIELU ;D

JA niedość, że miałem zrąbanego kompa, to jeszcze nie mogłem wgrać gry! A w dodatku ten pierwszy komp (wadliwy) strasznie się rysował. Więc oddałem grę, bo jak bym powiedział, że wali CD to by conajwyżej wymiemili kompakt. A ja chce kase.

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentach mówi, że jeżeli produkt (towar) jest niezgodny z usługą, MASZ PRAWO GO ZAREKLAMOWAĆ, a nawet oddać!

No to tak zrobiłem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - po 2 dniach ściągania przez Steama gry (qrna sam się dziwię że wytrzymałem nerwowo) nawet nie poprosił o 2 płytę. Gra się fajnie gra miodna, oczywiście widać że się BARDZO pospieszyli z wydaniem bo błędów od diabła.
Dziś rano ściągnęło mi patch ale nawet nie sprawdziłem więcej niż to że nadal grę mi odpala bez problemu.
Wczoraj dziwnym zjawiskiem było to że Steam się "wykrzaczył" czyli totalna zwiecha - ale gra poszła na offline także kamień z serca.

Czy wiecie gdzie wpisać kod do specjalnej jednostki - w konsoli czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do rozgrywki. Do czego służą statki handlowe ??? Czyt tyko do trsansportowania armii czy także do czegoś jeszcze bo nierozumiem. A pozatym system budowania budynków w ioskach strasznie utrudnia orientacje. Ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 13:52, Ploud napisał:

Ja mam pytanie co do rozgrywki. Do czego służą statki handlowe ??? Czyt tyko do trsansportowania
armii czy także do czegoś jeszcze bo nierozumiem. A pozatym system budowania budynków
w ioskach strasznie utrudnia orientacje. Ale trudno.



Statki handlowe, jak sama nazwa wskazuje służą do handlu ;)
Może przeczytaj instrukcję załączoną do gry ... abo poczytaj forum choćby kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować