Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2009 o 10:08, MarcusBrutus napisał:

Co do gry:

Małe pytanie no1: Jeśli zaatakuję flotę uprawiająca korsarski proceder na trasie handlowej
to wypowiem temu Państwu wojnę? Bo niby mam z tej trasy dochody ale jakieś małe w porównaniu
np. z Niderlandami ...


IMO nie da się wypowiedzieć wojny państwom, które korzystają z danego szlaku handlowego, a z którymi masz pokój. Jeśli chcesz piracić i wpłyniesz na trasę szlaku, piracić będzie automatycznie tylko kraje, z którymi już masz wojnę. A tę musisz wypowiedzieć inaczej. Jeśli podejrzewasz, że jakieś państwo Cię okrada, spróbuj zaatakować flotę, która to robi - jeśli gra spyta, czy wypowiedzieć wojnę, to...chyba wiesz o co mi chodzi :)

Dnia 13.03.2009 o 10:08, MarcusBrutus napisał:

Pytanie no2: Aby zwolnić kotwicowisko w rejonach handlowych trzeba zaatakować i przegonić
obcą flotę zajmującą je? Nie da się inaczej? Wysłałem dwa Indiamany, ale wszędzie jest
tłok jak w Tokijskim metro.


Obowiązuje prawo dżungli :) Silniejszy może więcej to i się rozpycha, toczy wojny i niszczy floty korzystające ze szlaków handlowych, nie tylko na nich piraci. To drugie rozwiązanie jest dla tych, którzy nie mają jeszcze na tyle mocnej floty, aby wywalić z kotwicowiska Indiamany (tudzież fleuty) wraz z obstawą.

@Ploud

Dnia 13.03.2009 o 10:08, MarcusBrutus napisał:

Ja mam pytanie co do rozgrywki. Do czego służą statki handlowe ??? Czyt tyko do trsansportowania armii czy > także do czegoś jeszcze bo nierozumiem. A pozatym system budowania budynków w ioskach strasznie
utrudnia orientacje. Ale trudno.


Statki handlowe mogą korzystać z ''punktów handlowych'' oznaczonych kotwicami, a znajduje się ich kilka na kilku specjalnych strefach handlowych. Nie wiem czy wiesz gdzie one są (kliknij na mapę a później na jedną z 4 stref oznaczonych kółkami, Brazylia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Cieśnina Mozambicka i tzw Wschodnie Indie, czyli okolice Indonezji i Filipin. Szlaki Cie poprowadzą :)
I zapamiętaj, że statki handlowe lepiej nie wykorzystywać to transportu wojska, chyba, że na króciutkie dystanse i wiesz, że nikt Ci nie zatopi ich z armią, dopóki jej nie wyładujesz. Armię przewoź na długie dystanse w dużej flocie. Jeśli chcesz wysłać 2 lub 3x więcej wojska, podziel flotę na tyle części i każda z nich załaduje tyle wojska ile jedna połączona. Ale takie floty trzymaj blisko, w razie ataku, wszystkie wezmą udział w bitwie.

A instrukcja dotycząca instalacji jest do d.... Do luftu jest i może dać do myślenia, jak późno CDP oraz SEGA dowiedzieli się o tym, że obecny będzie STEAM. Bo instrukcja wygląda standardowo, bez haczyków w postaci Steama. A pod spodem, jakby ktoś nie zauważył UWAGA. Cytuję: Informacje zawarte w niniejszej instrukcji były zgodne z prawdą z chwilą rozpoczęcia druku, lecz pod koniec procesu produkcji mogły ulec drobnym zmianom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj gram w Empire: Total War Monarchią Brytyjską i po 2. turach zostałem wciągnięty w konflikt z Danią przez Szwecję. Nie powiem, opłaciło się po zdobyłem Kopenhagę oraz Islandię a Szwecja sobie przywłaszczyła Norwegię. Teraz mam pytanie: Lepiej pobawić się w Ameryce z Indianami czy zrobić sobie jakiś przyczółek w Indiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem już wszystko, ale gdy chcę włączyć grę wyświetla mi się komunikat ze Steama, że nie może otworzyć gry bo chyba jest na dysku FAT32, a nie na NTFS. Błagam niech ktoś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 17:11, Los Emilos napisał:

Od wczoraj gram w Empire: Total War Monarchią Brytyjską i po 2. turach zostałem wciągnięty
w konflikt z Danią przez Szwecję. Nie powiem, opłaciło się po zdobyłem Kopenhagę oraz
Islandię a Szwecja sobie przywłaszczyła Norwegię. Teraz mam pytanie: Lepiej pobawić się
w Ameryce z Indianami czy zrobić sobie jakiś przyczółek w Indiach?



A nie możesz i tu i tu i w Europie? ;P Zabezpiecz się jakimiś dwoma-trzema sojuszami i lej po kolei przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 17:11, Los Emilos napisał:

Od wczoraj gram w Empire: Total War Monarchią Brytyjską i po 2. turach zostałem wciągnięty
w konflikt z Danią przez Szwecję. Nie powiem, opłaciło się po zdobyłem Kopenhagę oraz
Islandię a Szwecja sobie przywłaszczyła Norwegię. Teraz mam pytanie: Lepiej pobawić się
w Ameryce z Indianami czy zrobić sobie jakiś przyczółek w Indiach?


Ja zacząłem zabawę z indianami bo po podbiciu 3 prowinicji dołączą do ciebie 13 koloni, po za tym tamtejsze plemiona są podzielone i łatwo je podbić a w Indiach są większe frakcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos wytłumaczyć, co znaczy instalowac grę razem ze steamaem? Bo jak wchodzę do menu instalki, i naiskam instaluj empire to instaluje mi się steam, a w steamie zamiast instalowac mi grę to mi ją pobiera z internetu, a czytałem rady dotyczące wywalenia steama i instalowania go razem z grą. Tyle że nawet jak zmieniam nazwę w skrócie pliku to nic mi to nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem wasze posty i byłem pewien że będę miał takie same problemy z grą jak wy ale nie !! Wszystko sie szybko zainstalowało, patch się pobrał. Grałem z 3h i nigdy mnie nie wywaliło do windy ani się gra nie zacięła choć gram po Polsku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 19:16, Pariah-UK napisał:

Spróbuj jednak tak, może da radęw końcu

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=651

Pozdrawiam


Zrobiłem jak kazałeś. po włozeniu płyty nacisnąłem zainstaluj w menu gry. POjawiła mi się ikona(inna niż w steamie) tyle że znowu robi te pliki cache. A może trzeba iles odczekać? No nic pozdrawiam wzajemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy im więcej statkow handlowych wyslę w znak kotwicy tym lepiej i będę miał większe dochody?

Jak grałem prusami to niewiem czmu nie mogłem wpłynąć na te kotwice, jakiejś technologii potrzebuje? Teraz gram holandią i nie ma takich problemów. Czy komputer przewozi wojska statkami i moze mnie odwiedzić, czy jak w pozostałych TW porusza się tylko na lądzie?

Jak gracie to używacie opcji load jak coś nie idzie czy płacicie za swoje błędy i pozwalacie na rozbice armii albo zdobycie miasta przez złą decyzję? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:49, Pksorlen napisał:

> Spróbuj jednak tak, może da radęw końcu
>
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=651
>
> Pozdrawiam
>

Zrobiłem jak kazałeś. po włozeniu płyty nacisnąłem zainstaluj w menu gry. POjawiła mi
się ikona(inna niż w steamie) tyle że znowu robi te pliki cache. A może trzeba iles odczekać?
No nic pozdrawiam wzajemnie.


Czekanie nic nie da zapewniam cię... Nie mam pojęcia jak rozwiązać te pliki cache i narazie nie ma żadnego pomysłu nigdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

irytuje mnie taki błąd czasem że gdy biorę koniec tury to czasem się zatnie i nie dochodzi do mojej tury, muszę wtedy ctrl + alt + del itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 20:55, jedenzerocztery napisał:

Czy komputer przewozi wojska
statkami i moze mnie odwiedzić, czy jak w pozostałych TW porusza się tylko na lądzie ?


W medieval 2 komp atakował także z morza przewożąc piechotę. prawdopodobnie tu jest tak samo. Jak c idzie holandią bo ja też nią gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde, grając Polską i przy turze komputera, zacina mi się przy turze Dani :/, cały czas, nie mogę iść dalej :(.
Zacznę nową frakcją grę to zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 21:54, Ploud napisał:

> Czy komputer przewozi wojska
> statkami i moze mnie odwiedzić, czy jak w pozostałych TW porusza się tylko na lądzie
?

W medieval 2 komp atakował także z morza przewożąc piechotę. prawdopodobnie tu jest tak
samo. Jak c idzie holandią bo ja też nią gram.


No właśnie w medievalu bez modów nigdy mi się to nie zdażyło.

Holandią gram na h\h (wcześniej gralem esy\easy, potrm vh\vh ale zrezygnowałem). Ogólnie nie jest źle. Komp podpowiadał by najpierw przejąć Bruksele. Wbiłem w to i podczas sojuszu ze Szwecją zaatakowałem Danię (inaczej to oni by to zrobili i mieli by łatwe dojście do Europy z tej strony i by zaczepiali moich wasali – tak miałem jak zagrałem na vh\vh). Przejąłem stolice Danii, Finlandie przy okazji. Szwecja prowadziła parę wojen na rózne fronty. Obrywali nieźle u ruskich, a zarazem podsuwali się do mojej słabo strzeżonej Finlandii. Na to ja ruszyłem całą armią z Danii na Sztokholm :) Pozbyłem się dzięki temu jednego z większych wrogów w tym rejonie.. W między czasie przejąłem jedno miasto w Indiach – to z dołu – rozpoczynajac wojnę z konfederacją (z tymi wiekszymi). W tym samym czasie zawiązałem sojusz z Ruskimi i umowę handlową. Ładnie na tym zarabiam i póki co wolę nie wchodzić im w drogę. Skoro wschodnie granice jako tako zabezpieczone to ruszyłem na Bruksele i Francję. Szykowałem się do tego od dłuższego czasu, a tu Francja zaproponowała mi technologię za Duch Guyana. Zgodziłem się, czemu nie, i tak miałem w planach to odbić podczas wojny. Francja upadła, powstało Qubeck, a reszta ich prowincji to buntownicy czyli problemu nie robią.. Mam możliwości zrobić coś takiego z Hiszpanią, ale sam nie wiem czy potrm nie będzie za prosto. Obecnie mam 1710 rok. jak bym ich wszystkich rozwalił to z kim tu potem grać? Ogólie mam dużo wasali, nawet maroko, ale z nich zrezygnowałem jak bo ?Turcy się o nie upopmniemji a taka wojna mi się za nic nie opłaca. Ogólnie grać zaczełem od holandii, bo reszta wg mnei ma za dużo wszystkiego i za łatwo, a tacy holendrzy nie za duzo koloni i to na całym świecei. Do tego dobrer położenie na starcie jak sie dogada z otoczeniem i i ch na vasaki postawi.

Sorry piję po piwię, ja boś by było nizrozumiałemgo tyo napissz. No i napisz jak tam u Cuebie to wygkada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 22:11, Major W napisał:

kurde, grając Polską i przy turze komputera, zacina mi się przy turze Dani :/, cały czas,
nie mogę iść dalej :(.
Zacznę nową frakcją grę to zobaczę


a mozę spróbuje przez turą wykonać jakiś ruch - np coś zbugfuj/''zbur. Chyba powijjni pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować