Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Może to Cię naprowadzi na jakieś rozwiązanie ?

REASON FOR STALLING INSTALLATION AT CREATING LOCAL GAME CACHE FILES.

To all those suffering with this issue I''ve found from my local game store that huge batches of games suffer from this and it is because of the CD keys. The COLLECTORS edition keys don''t work! Only the special forces edition and standard edition. After swapping my collectors edition with the special forces edition the new key I recieved worked straight away. The problem mentioned above exits because the steam server refuses to validate batches of CD keys. It appears from the logging that when a key is either corrupt or missing from the steam server database the sympton becomes constant server disconnects while validating an install. Now your client continues to connect and gets stuck in an endless cycle which means your PC runs as 100% CPU utilitisation while causing alot of internect activity which is actually a whole lot of failed steam server connection attempts (refer to your C:/program files/steam/steam.log and look for "told to exit" and disconnects). CA Must have lost $millions because of this - thats life when you''re using steam omg ;)

I am now happy again and finally playing the game after a week of trouble shooting.

Cholera wie jak to jest z tymi CD- Keyami, w każdym bądź razie na "chłopski rozum" patche Ci nie pomogą, bo musisz mieć grę zainstalowaną by patcha do niej ściągnąć. Może oddaj/wymień grę jako nie działającą a nowy CD Key zadziała ( właściwie nie wiem jak to jest z ich wpisywaniem, bo wpisałem raz tylko, a przy ponownej instalacji już mnie steam nie pytał o nic)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 08:30, Paje96 napisał:

Mam zamiar kupić ETW ale czy wogóle da się jakoś grać ?


Jedni grają bez większych problemów inni próbują przez tydzień zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 00:28, jedenzerocztery napisał:

> > Czy komputer przewozi wojska
> > statkami i moze mnie odwiedzić, czy jak w pozostałych TW porusza się tylko
na lądzie
> ?
>
> W medieval 2 komp atakował także z morza przewożąc piechotę. prawdopodobnie tu jest
tak
> samo. Jak c idzie holandią bo ja też nią gram.

No właśnie w medievalu bez modów nigdy mi się to nie zdażyło.

Holandią gram na h\h (wcześniej gralem esy\easy, potrm vh\vh ale zrezygnowałem). Ogólnie
nie jest źle. Komp podpowiadał by najpierw przejąć Bruksele. Wbiłem w to i podczas sojuszu
ze Szwecją zaatakowałem Danię (inaczej to oni by to zrobili i mieli by łatwe dojście
do Europy z tej strony i by zaczepiali moich wasali – tak miałem jak zagrałem na
vh\vh). Przejąłem stolice Danii, Finlandie przy okazji. Szwecja prowadziła parę wojen
na rózne fronty. Obrywali nieźle u ruskich, a zarazem podsuwali się do mojej słabo strzeżonej
Finlandii. Na to ja ruszyłem całą armią z Danii na Sztokholm :) Pozbyłem się dzięki temu
jednego z większych wrogów w tym rejonie.. W między czasie przejąłem jedno miasto w Indiach
– to z dołu – rozpoczynajac wojnę z konfederacją (z tymi wiekszymi). W tym
samym czasie zawiązałem sojusz z Ruskimi i umowę handlową. Ładnie na tym zarabiam i póki
co wolę nie wchodzić im w drogę. Skoro wschodnie granice jako tako zabezpieczone to ruszyłem
na Bruksele i Francję. Szykowałem się do tego od dłuższego czasu, a tu Francja zaproponowała
mi technologię za Duch Guyana. Zgodziłem się, czemu nie, i tak miałem w planach to odbić
podczas wojny. Francja upadła, powstało Qubeck, a reszta ich prowincji to buntownicy
czyli problemu nie robią.. Mam możliwości zrobić coś takiego z Hiszpanią, ale sam nie
wiem czy potrm nie będzie za prosto. Obecnie mam 1710 rok. jak bym ich wszystkich rozwalił
to z kim tu potem grać? Ogólie mam dużo wasali, nawet maroko, ale z nich zrezygnowałem
jak bo ?Turcy się o nie upopmniemji a taka wojna mi się za nic nie opłaca. Ogólnie grać
zaczełem od holandii, bo reszta wg mnei ma za dużo wszystkiego i za łatwo, a tacy holendrzy
nie za duzo koloni i to na całym świecei. Do tego dobrer położenie na starcie jak sie
dogada z otoczeniem i i ch na vasaki postawi.

Sorry piję po piwię, ja boś by było nizrozumiałemgo tyo napissz. No i napisz jak tam
u Cuebie to wygkada


Ja narazie próbuje zdobyć sprzymierzeńców. Większość dużyck krajów ma ze mną saojusz i prowadzimy handel. Jest talże kilka malkych państewek które mnie uwielbiają. ale mam mały problem ponieważ Westfalia, która mnie uwielbia za wszelką cenę nie chce bym był jej protektorem. próbuje to zrobić od kilku tur ale nie chcą. Frajery. Pozatym mam wojnę ze szwecją ale tylko teoretyczną ponieważ któryś z moich sojuszników ją zaatakował. Oprócz ttego w indiach atakuje konfederację Maracką ale jeszcze nic niezdobyłem bo dopiero tam sily przetransportowałem. Ale będzie git, buduje właściwie tylko czarnych piechurów bo są lepsi niż milicja. I jeszcze Francja strasznie chce dostać guiane moją w ameryce wzamian za 2 inne prowincje, ale chcą też 10 tys monet więc niech ssą. To tyle po roku 1704.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 04:46, Pariah-UK napisał:

Może to Cię naprowadzi na jakieś rozwiązanie ?

REASON FOR STALLING INSTALLATION AT CREATING LOCAL GAME CACHE FILES.

To all those suffering with this issue I''ve found from my local game store that huge
batches of games suffer from this and it is because of the CD keys. The COLLECTORS edition
keys don''t work! Only the special forces edition and standard edition. After swapping
my collectors edition with the special forces edition the new key I recieved worked straight
away. The problem mentioned above exits because the steam server refuses to validate
batches of CD keys. It appears from the logging that when a key is either corrupt or
missing from the steam server database the sympton becomes constant server disconnects
while validating an install. Now your client continues to connect and gets stuck in an
endless cycle which means your PC runs as 100% CPU utilitisation while causing alot of
internect activity which is actually a whole lot of failed steam server connection attempts
(refer to your C:/program files/steam/steam.log and look for "told to exit" and disconnects).
CA Must have lost $millions because of this - thats life when you''re using steam omg
;)

I am now happy again and finally playing the game after a week of trouble shooting.

Cholera wie jak to jest z tymi CD- Keyami, w każdym bądź razie na "chłopski rozum" patche
Ci nie pomogą, bo musisz mieć grę zainstalowaną by patcha do niej ściągnąć. Może oddaj/wymień
grę jako nie działającą a nowy CD Key zadziała ( właściwie nie wiem jak to jest z ich
wpisywaniem, bo wpisałem raz tylko, a przy ponownej instalacji już mnie steam nie pytał
o nic)
Pozdrawiam



Widziałem ten post zresztą pod nim swój dopisałem :) w każdym razie nie wiem czy zauważyłeś ale ten Alex pisze że edycja kolekcjonerska ma zryte CD-keye a ja mam standardową wersje. Zgubiłem paragon więc nic nie wymienie. No i mam nadzieje że w końcu CA coś zrobi że będzie można zainstalować. A jeżeli to wina CD-keya to mam zajebistego farta że akurat to pudełko wziąłem z półki... A możecie i powiedzieć ile macie cyfr i liter w CD keyu?? i w jakim są formacie tzn ile między myślnikami jest liter albo cyfr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:08, pompix napisał:

Jakim państwem radzicie zagrać na początku by było najłatwiej podbić całą Europę ??

Anglia pewnie bo AI znow nie potrafi robic inwazji statkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 10:51, rafekx 12 napisał:

No i Empire Ukończone[duża kompania] teraz trzeba się za gre Polską zabrać,wszak łatwa
gra ta nie będzie:D


Bez przesady, gra jest strasznie łatwa, grałem polską na normalu i obeszło się bez rozbiorów. W 1760 - Polską władała już prawie całą Europą oprócz kawałka Rosji i Anglii. A jako ciekawostkę mogę podać że Prusy podbiłem wciągu jednej tury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:08, pompix napisał:

Jakim państwem radzicie zagrać na początku by było najłatwiej podbić całą Europę ??


Anglia,Francja,Austria,banalna jest rozgrywka Anglią i polecam nią ci zagrać,Europa bardzo szybko upadnie i zostanie włączona do UK...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2009 o 12:23, AngelDeath napisał:

ciekawostkę mogę podać że Prusy podbiłem wciągu jednej tury.


A co to za wyczyn,skoro wystarczy podbić im jedno miasto a drugie idzie jak z płatka?Jedna tura to aż aż na to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 10:49, Dziewul napisał:

Widziałem ten post zresztą pod nim swój dopisałem :) w każdym razie nie wiem czy zauważyłeś
ale ten Alex pisze że edycja kolekcjonerska ma zryte CD-keye a ja mam standardową wersje.
Zgubiłem paragon więc nic nie wymienie. No i mam nadzieje że w końcu CA coś zrobi że
będzie można zainstalować.


Czy gra widnieje u ciebie w zakladce "moje gry"? Próbowałeś ściągać ją z internetu, czy otrzymujesz ten sam rezultat, co w przypadku instalacji z płytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem z instalacją ETW, czyli to, co zwykle - "Tworzenie lokalnych plików cache gry". Steam albo się zawiesza przy full pasku, albo pojawia się drugi pasek z "Dysk 1" wypełniony na 60 % i albo Steam się zawiesza (znowu), albo wyświetla "Serwery Steam są zbyt zajęte, by zająć się Twoją sprawą. Spróbuj ponownie za kilka minut". Chyba dni. Próbowałem już wszystkich sposobów, jakie znalazłem (wył. antywirusa, skrót do Steam.exe -install g:, zmiana języka steamu, zmiana serwera (PL,USA,UK,Benelux). I JAK TO ZAINSTALOWAĆ??????

Mam edycję Doborowe Jednostki, laptop - C2D 2,4 GHz, GeForce 8700M GT, 3 GB RAMu i łącze 2 Mbps.
POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów od CA na temat obecnej sytuacji i nadchodzących uaktualnień:
"Please have faith in us. The campaign AI team are fixing invasions and other issues. The battle team is fixing fort pathfinding and naval avoidance and boarding etc. The sound team are fixing sound issues and the graphics team are fixing display issues. We''ve fixed the video problems. We do have a presence on these boards contrary to what has been said. I have posted a number of times.
This isn''t the Medieval II team, this is the Empire team and we''ll deliver patches via steam quicker than for any previous total war game. Yes we recognise steam has created it''s fair share of problems for some people but one great advantage of steam is we can get fixes to you much quicker.
I can''t give you a list of every fix that''s been done, because I don''t have a definitive list, that is forthcoming."

Post jest wręcz... wzruszający. Pozostaje tylko życzyć im powodzenia i szybkiej naprawy błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 13:17, Miniu napisał:

Mozesz napisac z jakiego jest to forum?


Ach, rzeczywiście - zapomniałem załączyć link. Bardzo proszę, z oficialnego forum:
http://shoguntotalwar.yuku.com/sreply/668292/t/--guys--faith---glaring-issues---resolved-.html

W jednym trzeba przyznać im rację - Steam umożliwia bardzo szybkie łatanie gry w porównaniu z "tradycyjną" metodą.

EDIT:

Dnia 14.03.2009 o 13:17, Miniu napisał:

Nieważne, juz mam . Bylo na oficjalnym forum .


Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram Wielką Brytanią i w 1720 mam podbitą całą Amerykę Płn. i zabierę się za Indie. Musze tylko porozwijać moje prowincje, zrobić kilka paktów handlowych i zakończyć parę wojenek. Moje miasta są na skraju buntu mimo że poparcioe dla rządu jest na poziomie 90% ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 13:38, kacperwozniak napisał:

Czy mógłby mi ktoś pomóc? Bo chyba nie mam wyboru i będę musiał zwrócić grę do sklepu
i odebrać kasę. Nie wiem już co robić, 5ty raz reinstaluję Steama


Mogę wiedzieć, dlaczego? Reinstalacja Steam nic tu raczej nie pomoże.
Czy masz partycję FAT32 czy NTFS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować