Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 13:51, Principes napisał:

Mogę wiedzieć, dlaczego? Reinstalacja Steam nic tu raczej nie pomoże.
Czy masz partycję FAT32 czy NTFS?


No jasne, że NTFS (nie instaluję tego na pendrivie)


I zapomniałem dopisać - mam Vistę Home Premium 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2009 o 10:49, Dziewul napisał:

to pudełko wziąłem z półki... A możecie i powiedzieć ile macie cyfr i liter w CD keyu??
i w jakim są formacie tzn ile między myślnikami jest liter albo cyfr.


CLLCC-LCCLL-LCCLL-LCLCL-LLLLL

c-cyfra
L-literka
Do special forces ed ( oczywiście z manuala nie do dodatkowych jedynostek.)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli mam niestabilnego neta (bezprzewodowa Sferia) to to coś zmienia? Poza tym w pliku Steam.txt (albo jakoś tak, chodzi o log steama) mam ciągle coś takiego "WinSock Error 10054 "Connection reset by peer" - co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZY MORZE MI KTOŚ POMÓC!!!!!!!!!!! MAM PROBLEM W KAMPANII Z LITERKAMI W ZDANIACH PARĘ BRAKUJE,CZASAMI SIĘ POJAWIAJĄ I WYSKAKUJE MI GRA DO OKNA I W OKNIE MOGE TYLKO GRAC NIE ROZSZERZA MI SIE GRA JAK INNYM PRZY WŁOCZENIU NA CAŁY PULPIT CHOCIAŻ NAWET JAK MAM DOBROM ROZDZIELCZOŚC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 15:12, Kusti16 napisał:

CZY MORZE MI KTOŚ POMÓC!!!!!!!!!!! MAM PROBLEM W KAMPANII Z LITERKAMI W ZDANIACH PARĘ
BRAKUJE,CZASAMI SIĘ POJAWIAJĄ I WYSKAKUJE MI GRA DO OKNA I W OKNIE MOGE TYLKO GRAC NIE
ROZSZERZA MI SIE GRA JAK INNYM PRZY WŁOCZENIU NA CAŁY PULPIT CHOCIAŻ NAWET JAK MAM DOBROM
ROZDZIELCZOŚC


Ściągnij przez steam ponownie spolszczenie,powinno pomóc.ewentualnie zaangielszczenie i sprawdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujące wątpliwości:
1.Jeszcze w ogóle nie próbowałem tego wstawiania statków kupieckich na kotwice, ale zawczasu mam pytania:
1.1 Czy ilość staków kupieckich stojących na tej kotwicy coś zmienia?
1.2 Jak duży jest z tego dochód (czy to się opłaca)?
2. Co do szlaków handlowych, to nie do końca rozumiem jak to tu jest. W Medievalu jak sie budowało porty to większość miast w okolicy łączyła się szlakami handlowymi. Tutaj nabudowałem portów kupieckich (oczywiście nie po kilka w jednej prowincji) i sporo z nich stoi odłogiem (tzn nie ma do nich szlaków handlowych). Ktoś wie o co chodzi? Jedynie dwie pary portów połączyły mi się szlakami handlowymi (nie licząc szlaków od innych państw). Ewentualnie czy istnieje jakiś spis (mapa), portów które się z czymś połączą?
3. Czy da się, a jak tak, to jak doprowadzić do rewolucji?
4. Czy problem z przechodzeniem między wersją angielską, a polską (to wyszło przy sprawie sławnego patcha, który bugował bitwy) został już rozwiązany? Jestem jednym z tych którzy ratowali się przejściem na angielską, ale wolałbym grać po polsku, a nie chce niepotrzebnie dwa razy ściągać plików językowych.

A tak ogólnie to przeszedłem Drogę do Niepodległości i gram teraz Polską. Od początku oprócz Rosji prawie wszystkie kraje mnie nie lubią, ale jakoś daje rade. Z nielicznymi mam pakty handlowe, a sąsiadów powoli wchłaniam, Pokonałem i przejąłem już Prusy, Austrię, Denmark, Szwecje, Anglie, Saxonie i obecnie prowadzę wojne z Imperium Osmańskim. Wysłałem też floty z armiami do Ameryki i Indii także nikt już nie jest przede mną bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem, jak tam z Twoim angielskim, ale z tego linka dowiesz się mnóstwa ciekawych rzeczy, w tym znajdziesz odpowiedzi na pytania 1-3 i wiele wiele więcej ;) polecam bo warto, ja myślałem, że wiem o mechanice gry sporo ale po przeczytaniu tego poradniczka, okazało się, że prawie nic nie wiem :)

http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/48849

Co do pytania nr 4. Też byłem jednym z tych co uciekli na wersję ENG, żeby pograć, i po powrocie gra mi się w ogóle nie odpalała. Całkowicie ją usunąłem i zainstalowałem jeszcze raz ( tylko jeden zbiorczy update był ok 100 MB) i teraz wszystko śmiga.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:29, Principes napisał:

> Widziałem ten post zresztą pod nim swój dopisałem :) w każdym razie nie wiem czy
zauważyłeś
> ale ten Alex pisze że edycja kolekcjonerska ma zryte CD-keye a ja mam standardową
wersje.
> Zgubiłem paragon więc nic nie wymienie. No i mam nadzieje że w końcu CA coś zrobi
że
> będzie można zainstalować.

Czy gra widnieje u ciebie w zakladce "moje gry"? Próbowałeś ściągać ją z internetu, czy
otrzymujesz ten sam rezultat, co w przypadku instalacji z płytki?


Tak jest w "moich grach" nie moge usunąć jej z tamtąd ani żadnych plików bo nic się nie instaluje przy instalacji z internetu rezultat jest oczywiście ten sam. Dodam że to napewno nie jest wina mojego połączenia bo pobrałem przez steam demko innej gry i bez problemu działa.

Do kacperwozniak: pozostaje czekać albo zwrócić grę, ponieważ na forum tw tutaj http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/45671?page=6
użytkownik Alexatcoldstream dowiedział się (chyba w sklepie) że edycja kolekcjonerska ma błędne cd-keye co zapętla instalacje (może to także dotyczyć innych wersji) dlatego ja czekam na duplikat paragonu ze sklepu (bo glupi byłem i wyrzuciłem albo zgubiłem :P) i ide wymienić gre (mimo że mam wersje standardową) i zobaczyć czy coś to da. Jeżeli będziesz czekał to ja we wtorek powinienem mieć nową grę i wtedy może uda mi się zainstalować to ci napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duża kampania Polską, język Angielski, mam 1765 rok, podbita prawie cała Eu , Afryka, zaczynam Azję i Ameryki ......... i wywaliło mnie do Windy, niestety już 10ty raz - zawsze jak po końcu tury ruchy zaczynają Angole.
ostatni duży save z 10 lat temu.
Ktoś tak miał?
teraz to już wqrzyłem się na maxa na ETW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę (edycja z dodatkowymi jednostkami - edycja specjalna ?) w pre-orderze . Gra instalowała się koszmarnie długo - ponad 26 godzin ! , klucz aktywacyjny do jednostek specjalnych o który prosi instalator zaraz po zalogowaniu na steam po zakończeniu instalacji nie pozwala na poprawną weryfikację produktu na steam''ie - ZGROZA ??? Dopiero po wybraniu zakładki "moje gry" i wyborze opcji dodaj grę - i podaniu klucza zasadniczego gry następuje weryfikacja produktu i przygotowanie do uruchomienia - kolejne 2-3 godziny . To że producent gry wybrał taką formę sprzedaży , trudno - laurów za to nie dostanie . Ale to że polski wydawca nie dołożył starań do rzetelnej informacji dla klienta to najzwyklejszy brak profesjonalizmu lub zwykłe niedbalstwo : przykład - informacja na ostatniej stronie instrukcji ( str. bez numeru ) pt. ETW napędza steam mówi o potrzebie jednorazowego połączenia z internetem . natomiast na pudełku już mówi się ogólnie o tym że aktywacja gry wymaga połączenia z internetem . Rzeczywistość jest zgoła inna - Steam wymusza połączenie ciągłe , dodatkowo najmniejsze zachwiania stabilności połączenia i wracam do okien !!! Tak nie da się grać - a internet mam z multimediów łącze 1MB .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 19:51, Sisiu21 napisał:

Czy zapisy z wersji eng działają w polskiej wersji?

Tak i vice versa.
Przynajmniej u mnie.
Mnie bardziej interesuje gdzie same save'y sa przechowywane ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 19:51, Sisiu21 napisał:

Czy zapisy z wersji eng działają w polskiej wersji?


Save mi działają z ang na pl i odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 20:08, SoundWave napisał:

> Czy zapisy z wersji eng działają w polskiej wersji?
Tak i vice versa.
Przynajmniej u mnie.
Mnie bardziej interesuje gdzie same save''y sa przechowywane ;d


U mnie w documents&settings/application data/Creative assembly/empire
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając ostatnio w bitwę morską 330 ludzi dokonało abordażu galerę. 290 zginęło skacząc na okręt wroga niektórzy w walce wręcz. Wróg stracił ok 20. No normalnie paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Game not found , czyli dlaczego nie moge grać na sieci !?!?!
kiedy zakładam grę lub probuje sie dołaczyc do brata po drugiej stroni województwa , a mozemy w tym czasie gadac na steam czat , gra nie znajduje naszych gier. Co robić zyby gra a nie dybac na zycie ludzi ze steama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:32, Pariah-UK napisał:

Witam
Nie wiem, jak tam z Twoim angielskim, ale z tego linka dowiesz się mnóstwa ciekawych
rzeczy, w tym znajdziesz odpowiedzi na pytania 1-3 i wiele wiele więcej ;) polecam bo
warto, ja myślałem, że wiem o mechanice gry sporo ale po przeczytaniu tego poradniczka,
okazało się, że prawie nic nie wiem :)

http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/48849

Co do pytania nr 4. Też byłem jednym z tych co uciekli na wersję ENG, żeby pograć, i
po powrocie gra mi się w ogóle nie odpalała. Całkowicie ją usunąłem i zainstalowałem
jeszcze raz ( tylko jeden zbiorczy update był ok 100 MB) i teraz wszystko śmiga.
Pozdrawiam


Wielkie dzięki, bardzo dobry poradnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 16:01, Lucas01 napisał:

Printscreen otwórz painta i daj EDYCJA i WKLEJ może pomoże


Dzięki, działa. Ale w ten sposób muszę non stop wychodzić z gry co jest trochę irytujące. Nie dorobili tej gry... ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak genialny komputer liczy zwycięstwo czy porażkę to już wiem...
Poniższy screen przedstawia moje (Polska) MINIMALNE zwycięstwo. Grę rozegrałem na mapie taktycznej, bo komputer, przy próbie automatycznego rozegrania, oczywiście wydał werdykt: Porażka!
Warto zwrócić uwagę na dwie pozycje w tabelce - Rozstawione i Zabite. Oczywiście wróg miał nieuwzględnione w tabeli posiłki, ale one widocznie nie wliczają się do obliczeń rezultatu wygranej (dziwne, bo jakoś przesądzały o porażce w trybie automatycznym, liczyły bowiem ponad 1200 ludzi). Wygląda na to, że komputer liczy przy obliczaniu zwycięstwa tylko siły rozstawione na początku, czyli w tym wypadku 45-osobowy odział jazdy prowincjonalnej.
No to można pewnie heroiczną bitwę stoczyć mając rozstawiony oddział złożony z 10 ludzi, naprzeciw siebie 500 ludzi wroga, a posiłki liczące 2000 ludzi...
Tej matematyki nie kumam... ;P

20090315005956

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować