Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2009 o 21:18, w1glles napisał:

Na tym polega cala zabawa bo nie wiemy kiedy statek zatonie , rozlamie sie na pol czy
WYBUCHNIE . Osobiscie wole te ostatnia wersje


Wiecie co z tymi screenami to był zły pomysł... :( ja się zaraz popłacze :( a często te statki wybuchają?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 21:20, Dziewul napisał:

Wiecie co z tymi screenami to był zły pomysł... :( ja się zaraz popłacze :( a często
te statki wybuchają?? :)


Mam wrażenie, że zbyt często.
A na lądzie rządzi husaria, choć podobno jest już przestarzała ;P Tylko, oczywiście, trzeba wiedzieć jak nią pokierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 21:54, Yarr napisał:

> Wiecie co z tymi screenami to był zły pomysł... :( ja się zaraz popłacze :( a często

> te statki wybuchają?? :)

Mam wrażenie, że zbyt często.
A na lądzie rządzi husaria, choć podobno jest już przestarzała ;P Tylko, oczywiście,
trzeba wiedzieć jak nią pokierować.


Jak tak jak w medievalu działa kawaleria to po prostu dajesz centralnie (a najlepiej z boku lub z tyłu) na wroga byle nie miał pik i już wiesz jak kierować :D a taki fajny bug z medievala 2 mi się przypomina z resztą falanga w rome chyba też tak samo było :) a mianowicie jak się ładowało w plery pikom (albo falandze) to nagle połowa się odwracała w kierunku kawalerii i jak muchy twoi jeźdźcy padali ale jak się z boku wjeżdżało to już nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 22:06, Dziewul napisał:

> > Wiecie co z tymi screenami to był zły pomysł... :( ja się zaraz popłacze :(
a często
>
> > te statki wybuchają?? :)
>
> Mam wrażenie, że zbyt często.
> A na lądzie rządzi husaria, choć podobno jest już przestarzała ;P Tylko, oczywiście,

> trzeba wiedzieć jak nią pokierować.

Jak tak jak w medievalu działa kawaleria to po prostu dajesz centralnie (a najlepiej
z boku lub z tyłu) na wroga byle nie miał pik i już wiesz jak kierować :D a taki fajny
bug z medievala 2 mi się przypomina z resztą falanga w rome chyba też tak samo było :)
a mianowicie jak się ładowało w plery pikom (albo falandze) to nagle połowa się odwracała
w kierunku kawalerii i jak muchy twoi jeźdźcy padali ale jak się z boku wjeżdżało to
już nie :D

będziesz musiał się przestawić, bo nie ma jak W Medievalu, atak jazdy na plecy wroga nie zrobi z 120 Żołnierzy, 34. Niema kopi które by zrobiły roz***rduche. Jazda potrafi nieźle oberwać od piechoty liniowej jak ta ma dobre bagnety i nie jest oszołomiona szarżą. I tak preferuje ataki flankowe, komputer często potrafi się odsłonić jak ma na tyłach artylerię, i wtedy jazda idzie w galop(szybką jazdę polecam Huzarów xD, potrafią namieszać).
Pikinierzy są dostępni na początku kampanii (tak 1700-1715, powiedzmy ;p), bo i tak są później zbędni, potrafią uporać się z początkową jazdą, ale muszą ustawić się w czworobok żeby nie dostać po pysku xD.
Ogólnie dożo rzeczy się zmieniło, piechotę można łatwo zajść, jeżeli się nie ma wszystkiego na oku, wystarczy moment nieuwagi i z pólku zrobi się drużyna. :)
To takie moje małe uwagi. (co do statków to nie wybuchają zbyt często :/, no chyba że mierzy się liniowiec 2 klasy vs fregata 6 klasy, bądź Bryg) xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którejś z bitew morskich eksplodowały 3 lub 4 okręty. Jak na jedną bitwę to sporo.
Co do tonięcia - fakt, czasem się kołyszą takie parawraki, ale dziwne jest to, że nie można ich potem dołączyć do swojej floty. Nie zawsze tak jest, ale się zdarza. I nie rozgryzłem jeszcze dlaczego. Nie sądzę, żeby w rzeczywistości, po wygranej walce, ktoś zostawiał puste, ale wciąż sprawne okręty na morzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie częściej statki toną(moje bądź wroga) ale to może przez częstotliwość ostrej walki xD.
Bardziej prawdopodobne że okręt 3 klasy zatopi okręt tej samej klasy niż jeżeli miał by wybuchnąć :), liniowiec 2 klasy vs fregata, okręt 6 klasy to jest duże prawdopodobieństwo "BUUM" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby tak się zastanowić to takie wybuchanie jest dosyc efektowne więc może twórcy postawili na "bombowość" gry a nie jakość wykonania/wydania? :) A są jeszcze inne jakieś takie no nie wiem jak to nazwać hmmm.... "smaczki"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 17:58, Dziewul napisał:

W sumie jakby tak się zastanowić to takie wybuchanie jest dosyc efektowne więc może twórcy
postawili na "bombowość" gry a nie jakość wykonania/wydania? :) A są jeszcze inne jakieś
takie no nie wiem jak to nazwać hmmm.... "smaczki"?? :)


Jest choć jedna rzecz która ci się podoba ?? Fakt że gra jest niedopracowana ale żeby wszystko krytykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:22, Lucas01 napisał:

> W sumie jakby tak się zastanowić to takie wybuchanie jest dosyc efektowne więc może
twórcy
> postawili na "bombowość" gry a nie jakość wykonania/wydania? :) A są jeszcze inne
jakieś
> takie no nie wiem jak to nazwać hmmm.... "smaczki"?? :)

Jest choć jedna rzecz która ci się podoba ?? Fakt że gra jest niedopracowana ale żeby
wszystko krytykować


Przecież ja się rajcuje tym że statki wybuchają!! :D ja nie krytykuje samej gry Lucas źle to odebrałeś :D krytykuje to że nie moge jej zainstalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 19:14, Lucas01 napisał:

Właśnie wyszedł nowy patch zobaczymy z jakim skutkiem


Szkoda że nie jakiś steam-update może by coś zmienił :/ Mam nadzieje że przynajmniej wam ten patch coś poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponad tydzien temu zostawiłem rozgrzebaną kampanię, bo mi wywalało na pulpit.
Z nadzieją czekałem na nowy patch.
Nadzieja matką głupich - nadal wywala, dokładnie w tym samym miejscu (na turze komputera, w czasie przewijania flag).
Ale jestem głupi więc spróbuje jeszcze raz, od początku zacząć kampanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, drugi raz juz przeszedlem ta gre, wiec moge w koncu cos napisac.
Jestem po tysiacu bitwach ladowych i kilkuset morskich, z czego kilkadziesiat to heroiczne zwyciestwa, o ktore dosc latwo jest przy liczebnej przewadze, co w Medievalu sie nie zdarzalo (zaluje tej zmiany).
Husaria... Ehh... To jakies nieporozumienie - wg opisu "przestarzala jazda" pojawiajaca sie dopiero po cwiercwieczu kampanii ; / Ale dopiero wtedy wychodza umiejetnosci kierowania jazda i szarzowania po kilka razy.
Samo sterowanie wojskiem... ehhh... szalu mozna dostac patrzac na glupote jednostek. Musze sie przyzwyczaic do wybierania kazdej po kolei i ustawiania jak trzeba, bo inaczej biegaja po polu jak male dzieci. Samo-zaprzodkowywujaca sie artyleria tez powala inteligencja. Ale calosc wypada calkiem niezle, zwlaszcza gdy dochodzi do walk w zwarciu, albo gdy slonie depcza kogo popadnie :D
Do bitew morskich nie mam wiele zastrzezen. Jak ktos narzeka na wybuchajace okrety to proponuje strzelanie lancuchami az do momentu zlamania masztow, pozniej kilka serii kartaczami i abordaz. Zaloga ma nasrane w majty jak tylko zarzucam liny. Gorzej przy wyrownanej walce, w ktorej silniejsze jednostki wroga wyrywaja sie naprzod. Wtedy pozostaje tylko obustronny atak na burty takiego chojraka ;)
Szkoda tylko, ze nie ma mozliwosci werbunku dowolnej jednostki w kazdej prowincji. Bo - grajac Konfederacja Maracka - jak tu sciagnac wyborowe jednostki wystepujace tylko w Hindustanie (dokladnie, nigdzie indziej) do Paryza? 5 tur przestoju mam przez takie akcje. Ale bardzo milo i ciekawie podbija sie caly swiat, gdyby tylko czlowiek do szkoly nie musial chodzic... ;]

Co do instalacji gry, minimalizacji w czasie kampanii itd to sie nie wypowiadam, bo nie mialem zadnych z tym problemow, poza tym, ze troszke sobie poczekalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KUUUUU.....WAAAAAA!

Nowy patch się zainstalował i jak chce sobie wczytać moja kampanię ( byłem już w 1726) to nie wyświetla się żaden mój save wcześniejszy na liście i nawet odnośnika cofającego do menu nie można wcisnąć. Jedyne co można to ctrl+alt+del zaserwować. Z TĄ GRĄ MOŻNA SIĘ ZAŁAMAĆ PSYCHICZNIE!!! Najśmieszniejsze jest to że bez tego dzisiejszego patcha grałem sobie w wersję angielską przez tydzień czasu i może jednego crasha tylko doświadczyłem :(. Nie ma to jak zrobić jeden krok w przód i dwa do tyłu w cudownym patchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt się nie obrazi jak podrzucę zainteresowanym link:

http://www.youtube.com/user/Lailonn

Czyli po prostu "mój" profil na youtube. Nagrałem filmiki z bitwy lądowej oraz z bitwy morskiej. Żadna rewelacja ale w HD widać sporo(gram an max detalach). Zasadniczo kręciłem to po 1h od odpalenia gry, wiec taktyki nie doszukujcie się ale po co screeny skoro można tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 07:44, w1glles napisał:

Husaria? Wedlug mnie polska konnica walczy najlepiej. Ale ktos moze miec inne zdanie



Pomijając fakt, że husaria jest błędnie przedstawiona w tej grze - zamiast drążonych kolii ma partyzany (zresztą ułani te ż nie mają lanc ... tylko partyzany właśnie), to niestety zwalona jest cała koncepcja jej walki - kopie w pierwszym uderzeniu i przejście na szable lub koncerze w walce z kawaleria lub piechotą. Co dziwi mnie niepomiernie bo w Medievalu 2 większość jednostek kawalerii miała po dwie bronie ...

W walce sprawuje się nieźle, choć w przedłużającym się starciu wręcz np z jednostkami gwardii konnej może dostać w skórę - bo jej statystyki obronne są na poziomie lekkiej jazdy. To ma sens chyba tylko dla twórców... Chętnie bym to sobie poprawił, ale wtedy nici z bitew online ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 23:04, Lailonn napisał:

Chyba nikt się nie obrazi jak podrzucę zainteresowanym link:

http://www.youtube.com/user/Lailonn

Czyli po prostu "mój" profil na youtube. Nagrałem filmiki z bitwy lądowej oraz z bitwy
morskiej. Żadna rewelacja ale w HD widać sporo(gram an max detalach). Zasadniczo kręciłem
to po 1h od odpalenia gry, wiec taktyki nie doszukujcie się ale po co screeny skoro można
tak ;)

Dzięki Lailonn :) po obejrzeniu dałem ci zasłużone maksymalne oceny :)

Fajna morska bitewka :) no i ten wybuch pod koniec :) efektowny tylko takie spostrzeżenie małe jeżeli to był okręt z dowódcą (ten który wybuchł) to ten "podpowiadacz" total warowy powiedział że "nieprzyjacielski kapitan opuścił bandere poddając swój okręt" :D jakby mój okręt poszedł w drzazgi to ja bym nie opuszczał bandery tylko dalej walczył ;D Wiadomo o co chodzi ale śmiesznie to brzmi :D

A co do lądowej to w medievalu 2 jak miało się działa to wróg przeważnie parł prosto na nie a tutaj widze że zrobił sprytnie dosyć próbując ci ją oflankować :) no ale później jak już tylko te 2 oddziały im zostały to zamiast zrobić to samo wystawił kawalerię na centralny ostrzał

Jeszcze raz dzięki :) A słuchajcie jeńcy są czy jest taka rąbanina na koniec jak w Rome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować