Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2009 o 14:57, STFUrca napisał:

> > (...)
> > Tyle zostało ze wszystkich moich saves. To co, że są na dysku...
> U mnie pomogło:
> - kontynuacja kampanii (na głównym ekranie gry)
> - po wczytaniu gry ją nagrać (pod jakąś bzdurną nazwą)
> no i stare save wróciły

Dokladnie, to musi pomoc

> W dodatku nie działa u mnie alt+tab. Niech sobie takie patche wsadzą w zady.

Musisz miec uruchomiona jakas inna aplikacje, zeby moc minimalizowac - chociaz kosz sobie
wlacz ;)

wystarczy nadusic przycisk na klawiaturze oznaczony "windowsowymi okienkami" to pomiedzy alt a ctrl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 17:17, lord0 napisał:

> > > (...)
> > > Tyle zostało ze wszystkich moich saves. To co, że są na dysku...
> > U mnie pomogło:
> > - kontynuacja kampanii (na głównym ekranie gry)
> > - po wczytaniu gry ją nagrać (pod jakąś bzdurną nazwą)
> > no i stare save wróciły
>
> Dokladnie, to musi pomoc
>
> > W dodatku nie działa u mnie alt+tab. Niech sobie takie patche wsadzą w zady.

>
> Musisz miec uruchomiona jakas inna aplikacje, zeby moc minimalizowac - chociaz kosz
sobie
> wlacz ;)
wystarczy nadusic przycisk na klawiaturze oznaczony "windowsowymi okienkami" to pomiedzy
alt a ctrl :P


Tez dobry sposob, ale nie zawsze dziala, na wszelki wypadek zostawiam jakies wlaczone okienko zawsze ;)

Dnia 27.03.2009 o 17:17, lord0 napisał:

Da się wyplenić piratów? Planuję zdobyć ich terytoria (Tortuga i jeszcze jakieś wyspy
w Ameryce). Liczę, że znikną.


tak, znikaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krutko i zwiezle .. ta gra to wielkie jedno GOWNO !!!
GRam nasza kochana Polska ,jestem juz na 170 turze i co sie dzieje ?? stworzylem armi floty itp, i nawet nie moge na nie nacisnac kursorem bo odrazu robi sie bialy obraz i wyawala do windowsa , i jakies glupie cos tam ze wystapil blad ....a co jeszcze najlepsze ze nie mozna wypowiedziec wojny Austri !!!Bo tez obraz robi sie bialy i po zabawie !! hehe ale gowno !! powinno sie ich podac do sadu i do pierdla wrzucic za ten syf !!!!! Ile zmarnowanych godzin i czasu ...
aaa i sluchajcie wyslalem potezna flote z cala armia naszego wojska i nawet nie mozna na nich popatrzec bo odrazu wywala do windowsa !!!
Powiem jedno niech sie pierd..... nastepnym razem zalatwie sobie piracka kopie i jakby cos nie dzialalo to mozna wywalic do smieci !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sega z Ca zjebali sprawę :/!!!! im więcej pathy tym graj jest bardziej dupna, rozumiem jak by w pathach były nowe jednostki itp. a nie naprawy błędów które nie powinny nigdy wyjść na światło dzienne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa pytankow co do tej gry. Chodzi mi o to jak wyłaczyć ciągłe podpowiedzi tej gościówy w lewym górny rogu ale tak żeby wyłaczyć ja na zawsze a nie tylko jej mowe. I drugie jak przyspieszyć poruszanie sie moich jednostek po mapie bo w starszych medevilach chyba się dwa razy klikało a tu trzeba troche czekać. Czy da sie z tymi problemami coś zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

Witam mam dwa pytankow co do tej gry. Chodzi mi o to jak wyłaczyć ciągłe podpowiedzi
tej gościówy w lewym górny rogu ale tak żeby wyłaczyć ja na zawsze a nie tylko jej mowe.
I drugie jak przyspieszyć poruszanie sie moich jednostek po mapie bo w starszych medevilach
chyba się dwa razy klikało a tu trzeba troche czekać. Czy da sie z tymi problemami coś
zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest tak samo. Trudno śie poprostu zebrać do sprintu z torebeczką pełną prochu i ołowianych kulek:-) . Ja "na szczęście" nie mam czasu grać w empire, bo w wolnych chwilach pykam w Quake Live a na Empire trzeba poświęcić troche czasu i się skupić na tym. Choć dlugo nie grałem (oby te nowe patche mi czegoś nie zjeb...) to grami się podoba choć jest sporo bugów. no i mam też problem bo moi głupi holenderscy podwładni potrafią kryć się tylko po jednej stronie murku, zazwyczaj po tej co przeciwinik stoi :/ Da się coś z tym zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita sprawa - patch poprawił sprawę z saves. Alleluja!
Wydałem 100pln na grę, która nie powinna mieć tak żenujących problemów jak znikające saves, niemożność zrobienia w normalny sposób zrzutów ekranu czy wywalanie gry do Windy w dowolnym momencie...
Dobrze, że SEGA nie każe sobie płacić za te wypacane w wielkim wysiłku mini poprawki.
Ciekawe czy dotrze do CA i SEGI, że jedynym sposobem na zrekompensowanie ludziom straconych nerwów jest nie tylko ekspresowe naprawienie wszystkich bugów, ale też jakieś gratisowe bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

Witam mam dwa pytankow co do tej gry. Chodzi mi o to jak wyłaczyć ciągłe podpowiedzi
tej gościówy w lewym górny rogu ale tak żeby wyłaczyć ja na zawsze a nie tylko jej mowe.


Opcje --> wylacz doradce

Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

I drugie jak przyspieszyć poruszanie sie moich jednostek po mapie bo w starszych medevilach
chyba się dwa razy klikało a tu trzeba troche czekać. Czy da sie z tymi problemami coś
zrobić ??


Spacja

Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

Powiem krutko i zwiezle .. ta gra to wielkie jedno GOWNO !!!
GRam nasza kochana Polska ,jestem juz na 170 turze i co sie dzieje ?? stworzylem armi
floty itp, i nawet nie moge na nie nacisnac kursorem bo odrazu robi sie bialy obraz i
wyawala do windowsa , i jakies glupie cos tam ze wystapil blad ....


Za slaby komputer widocznie, ja mam przy wybieraniu floty lekka zamule tylko.

Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

a co jeszcze najlepsze
ze nie mozna wypowiedziec wojny Austri !!!Bo tez obraz robi sie bialy i po zabawie !!


Wczytaj save sprzed kilku tur i po sprawie, mialem podobny problem

Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

Powiem jedno niech sie pierd..... nastepnym razem zalatwie sobie piracka kopie i jakby
cos nie dzialalo to mozna wywalic do smieci !!


Nastepnym razem sprawdz na fachowych stronkach, czy w ogole gra Ci pojdzie, zamiast plakac na forum.

Dnia 27.03.2009 o 19:51, ghos-t napisał:

no i mam też problem bo moi głupi holenderscy podwładni potrafią kryć
się tylko po jednej stronie murku, zazwyczaj po tej co przeciwinik stoi :/ Da się coś
z tym zrobić ??


Tak, wystarczy przytrzymac ppm w okolicach murku, poczekac sekunde, az wyswietli sie miejsce rozstawienia jednostek i poruszac kursorem do czasu, az zielone kropeczki pojawia sie w zadanym miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 00:14, STFUrca napisał:

Za slaby komputer widocznie, ja mam przy wybieraniu floty lekka zamule tylko.


Może zanim kolego napiszesz coś takiego, następnym razem zapytaj jaki kto ma sprzęt. Bo właśnie się ośmieszyłeś i to totalnie.

Ta gra niestety ma taki bug, któryz ujawnia się szczególenie często u ludzi którzy mają inną niż angielską wersję językową. U mnie nawet przy angielskiej wersji pojawiał się biały ekran w drugim rozdziale Drogi do niepodległości i musiałem się odegrać kilka tur wcześniej. A sprzęt mam niezgorszy (podawałam już specyfikację w tym temacie). Aby o tym wiedzieć wystarczy poczytać fora tej gry, a choćby tylko i to właśnie forum.

Zresztą gdyby to była sprawa sprzętu to by raczej nie pograł bezproblemowo tych 170 tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas wczytywania bitew. Otóż w pewnym momencie wczytywania (każdej bitwy) pojawia się błąd o treści mówiącej, że moja karta graficzna (GF 8800GT 512) ma za mało pamięci by uruchomić grę. O co biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 11:00, MarcusBrutus napisał:

> Za slaby komputer widocznie, ja mam przy wybieraniu floty lekka zamule tylko.

Może zanim kolego napiszesz coś takiego, następnym razem zapytaj jaki kto ma sprzęt.
Bo właśnie się ośmieszyłeś i to totalnie.


Przynajmniej sie nie poplakalem...
Bledy tego typu to oczywiscie wina gry, ale jezeli wywala do windowsa to juz tylko blad sprzetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 15:38, logray napisał:

Da się wyplenić piratów? Planuję zdobyć ich terytoria (Tortuga i jeszcze jakieś wyspy
w Ameryce). Liczę, że znikną.

Zniknęli.
To rozwiązało problem z tymi debilnymi galeonami. Muszę popracować nad flotą bo jak na razie moja taktyka nawet rzymskiej nie przypomina.
Swoją drogą to co trzeba zrobić aby się dało budować galeony? Rzecz ma taką opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 13:41, logray napisał:

Swoją drogą to co trzeba zrobić aby się dało budować galeony? Rzecz ma taką opcję?


Jedyne galeony, jakie mialem, to zdobyczne, wiec chyba nie :D Ew. Hiszpanie lub Portugalczycy (jesli nie znikna jak zawsze) moga miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 12:48, STFUrca napisał:

Przynajmniej sie nie poplakalem...
Bledy tego typu to oczywiscie wina gry, ale jezeli wywala do windowsa to juz tylko blad
sprzetowy.


Skąd ta pewność? Bo ja mam ponad 15 lat doświadczenia w IT i wiem, że są błędy programowe które powodują zamknięcie aplikacji. Więc "wywalenie do Windowsa" może być zarówno problemem spowodowanym przez grę, jak i OS.

W tym przypadku, sądząc po ilości ludzi którym tylko ta właśnie gra tak się zachowuje (a inne nie), jest to problem Empire: Total War. Moze najpierw zapoznaj się z całością zagadnienia zanim zaczniesz wygłaszać "mądrości" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 13:41, logray napisał:

> Da się wyplenić piratów? Planuję zdobyć ich terytoria (Tortuga i jeszcze jakieś
wyspy
> w Ameryce). Liczę, że znikną.
Zniknęli.
To rozwiązało problem z tymi debilnymi galeonami. Muszę popracować nad flotą bo jak na
razie moja taktyka nawet rzymskiej nie przypomina.
Swoją drogą to co trzeba zrobić aby się dało budować galeony? Rzecz ma taką opcję?



Galeony możesz budować jako Hiszpania. Fleuty jako Zjednoczone Prowincje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 06:58, MarcusBrutus napisał:

> Przynajmniej sie nie poplakalem...
> Bledy tego typu to oczywiscie wina gry, ale jezeli wywala do windowsa to juz tylko
blad
> sprzetowy.

Skąd ta pewność? Bo ja mam ponad 15 lat doświadczenia w IT i wiem, że są błędy programowe
które powodują zamknięcie aplikacji. Więc "wywalenie do Windowsa" może być zarówno problemem
spowodowanym przez grę, jak i OS.

W tym przypadku, sądząc po ilości ludzi którym tylko ta właśnie gra tak się zachowuje
(a inne nie), jest to problem Empire: Total War. Moze najpierw zapoznaj się z całością
zagadnienia zanim zaczniesz wygłaszać "mądrości" ...


I co Ci przyszlo z 15 lat doswiadczenia, skoro wyraznie widac, ze u niektorych gre wywala, a u niektorych tylko na moment przycina i graja dalej. A gra jest taka sama. Mowiac o bledach sprzetowych niekoniecznie mam na mysli "slaby" komputer. Czasem pomaga zwykla defragmentacja + czyszczenie sprzetu i rejestru. Moze mam mniej lat doswiadczenia, ale niektore rzeczy nawet amator zauwaza.

A teraz ja mam pytanie do tych, ktorym robotnicy z sukcesem zastrajkowali: czy w rejonach macierzystych (niepodbitych), po przejeciu wladzy przez robotnikow, powstaje nowe panstwo? Np grajac Rosja, robotnicy przejeliby wladze w Tatarii, co wtedy? Chce troche poeksperymentowac z rewolucjami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 12:24, STFUrca napisał:

I co Ci przyszlo z 15 lat doswiadczenia, skoro wyraznie widac, ze u niektorych gre wywala,
a u niektorych tylko na moment przycina i graja dalej. A gra jest taka sama. Mowiac o
bledach sprzetowych niekoniecznie mam na mysli "slaby" komputer. Czasem pomaga zwykla
defragmentacja + czyszczenie sprzetu i rejestru. Moze mam mniej lat doswiadczenia, ale
niektore rzeczy nawet amator zauwaza.


Tylko identycznie było z Gothic 3. U niektórych nieźle chodziła a innym co chwila się wywalała. To jest oczywiste że gra nie została przystosowana do wielu konfiguracji systemowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest również wina śmieci jakie mamy na tej płycie, jest ze 16 języków(które są nam niepotrzebne), niepotrzebne pliki RedMe''ine powodują że się też tnie.
Że niektórym wywala na Windowsa to jest wina Producentów, nagle przepływ danych się chrzani i "bach" :), witamy na pulpicie z Błędem &86% (bla bla bla). Gry które tworzy się z pośpiechu, są zazwyczaj pełne błędów i bugów, słabej optymalizacji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i ja swoje trzy grosze, pomijam fakt, że dostaliśmy betę, tak jest w wielu produkcjach, ale łatki, które wszystko psują to już przegięcie. Najpierw cyrki z bitwami, teraz z sejwami, a później... CA nas zupełnie olało, w ramach protestu nie kupię dodatku do empire, jeśli takowy będzie, to po pierwsze.
Po drugie dziwie się redakcji gram i CD-P, że nie starają się w żaden sposób nam pomóc. Za te problemy, nie dostaliśmy chyba nawet przeprosin.
Sam tytuł, otrzymał już wiele gorzkich słów: na tym forum, na totalwar, twcenter. A CA idzie w zaparte i co łatka to coraz gorzej.
Według mnie CA powinno to każdemu nabywcy jakoś wynagrodzić, np darmowy dodatek dla tych którzy kupili do dnia któregoś tam!!! W moich oczach i polski wydawca i CA zupełnie straciło zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować