Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2009 o 17:09, Kondziu1212 napisał:

Po drugie dziwie się redakcji gram


A co my możemy? Nikt z redakcji nei jest programistą w CA, nie odpowiadamy za gry, my je tylko recenzujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 17:54, Bambusek napisał:

> Po drugie dziwie się redakcji gram

A co my możemy? Nikt z redakcji nei jest programistą w CA, nie odpowiadamy za gry, my
je tylko recenzujemy...

Nie chodzi mi o recenzentów tylko o dystrybutora, czy naprawdę on nic nie może zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 19:41, Kondziu1212 napisał:

Nie chodzi mi o recenzentów tylko o dystrybutora, czy naprawdę on nic nie może zrobić?


Czyli CDP, a nie gram.pl.
Pisałem to samo już wcześniej. Zamieszczałem nawet ilustrowane screenami bugi ;P
Obecnie gram tą nieszczęsną Francją na poziomie trudnym i mam wrażenie, że idzie mi łatwiej niż Polską na łatwym... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to oczywiste że o klienta się nie dba...... :(. Zawsze znajdzie się frajer co kupi nawet gówno ładnie opakowane i zareklamowane, magia marketingu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 20:53, Yarr napisał:

Pisałem to samo już wcześniej. Zamieszczałem nawet ilustrowane screenami bugi ;P
Obecnie gram tą nieszczęsną Francją na poziomie trudnym i mam wrażenie, że idzie mi łatwiej
niż Polską na łatwym... :/

Akurat Polska na normalu była banalna, w 80 tur już spełniałem wymogi wygranej (długiej kampanii) natomiast Anglią mi kompletnie nie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze wam powiedziec ze nie zdarzylo mi sie nigdy wywalenie do windowsa badz pojawianie sie bialych okien badz nie wiem co jeszcze. co lepsze zauwazylem ze AI wroga chyba sie zdeczka polepszylo bo sporo panstewek wojne mi wypowiedzialo i walczy calkiem niezle. mysle ze mam ta sama gre co inni, jednakze uwazam ze patche sporo poprawily i jakby nie bylo teraz po kolejnym juz patchu (ktory dziala bez jakichkolwiek bledow) moge smialo stwierdzic ze gra mi sie bardzo podoba;)
PS: nie zapomnialem jednak ile sie musialem nameczyc by ja zainstalowac xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, o co chodzi z wersją językową - zainstalowałem - włączam a tu po angielsku, nie ma żadnej opcji żeby zmienić na polski - da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Francja Anno Domini 1750 (poziom trudny).
Na razie nie chcę walczyć z Hiszpanią i Anglią (z tą drugą już się troszkę poprztykałem - co widać w Ameryce ;P). Postanowiłem uporać się z plemionami indiańskimi, a potem rozprawię się z Hiszpanami, bo mnie wpieniają ciągłymi próbami wyłudzenia Sabaudii i Państw Włoskich ;P

20090330003937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta genialna gierka jest tak niedopracowana ? Wywala się do win-sa (robi się biały ekran i cześć), przycina, zwalnia, raz idzie jak po maśle na najwyższych ustawieniach a kiedy indziej ma problemy z ledwie wysokimi... ??????? Rozwiązania i pomysły w samej grze są świetne ale problemy techniczne zabijają cały urok tej gry, a o steamie to ja już nawet nie mam siły się wypowiadać. Oni chyba sami chcą zniszczyć markę jaką sobie wyrobili w poprzednich Totalach. wiem jedno, teraz duuuużo uważniej będę się przyglądał nowym wydaniom gier zanim je kupię, żeby nie rozczarować się tak jak przy Empire TW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 00:38, jancsii napisał:

mam pytanie, o co chodzi z wersją językową - zainstalowałem - włączam a tu po angielsku,
nie ma żadnej opcji żeby zmienić na polski - da się coś z tym zrobić?


Na steamie tam gdzie jest lista twoich gier kliknij prawym przyciskiem na Empire: Total War. Gdzies w opcjach jest mozliwosc wyboru jezyka gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 00:38, jancsii napisał:

mam pytanie, o co chodzi z wersją językową - zainstalowałem - włączam a tu po angielsku,
nie ma żadnej opcji żeby zmienić na polski - da się coś z tym zrobić?

Przyciskasz w steam prawym przyciskiem na Empire: Total War. Wchodzisz we właściwości, później wchodzisz tam gdzie jest napis języki. Tam możesz zmienić sobie język na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pewnie powtarzam to co wielu z Was wcześniej napisało ale gra która chodziła bez problemu od czasu "łatki do łatki" po patchu z 26 marca wywala mnie za każdym razem do Windowsa jak ...Kurlandia atakuje moją Polskę (niezłe co?). Czy znów trzeba czekać na poprawkę? Totalne ale nieporozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 12:24, STFUrca napisał:

I co Ci przyszlo z 15 lat doswiadczenia, skoro wyraznie widac, ze u niektorych gre wywala,
a u niektorych tylko na moment przycina i graja dalej. A gra jest taka sama. Mowiac o
bledach sprzetowych niekoniecznie mam na mysli "slaby" komputer. Czasem pomaga zwykla
defragmentacja + czyszczenie sprzetu i rejestru. Moze mam mniej lat doswiadczenia, ale
niektore rzeczy nawet amator zauwaza.


Może i amator zauważa, tyle ze kompletnie źle interpretuje. To nie ty masz przystosować oprogramowanie swojego komputera do gry (czyli właśnie wyczyścić rejestr, odinstalować wszystko co mogłoby się z tą grą gryźć, przeinstalować sterowniki graficzne czy nawet system) - to producent gry powinien przystosować tę grę do działania na jak największej liczbie możliwych konfiguracji sprzętowych i programowych w ramach OGÓLNYCH wymagań dla tej gry. Zainstalowana gra nie jest taka sama na każdym komputerze, bo nie zawsze współpracuje z tym samym zestawem sprzętowym, a co za tym idzie z tymi samymi sterownikami. Tego kolego amatorze nie bierzesz pod uwagę: twój komputer ma służyć do obsługi wielu programów jednocześnie, nie tylko wybranej gry.

W przypadku tej gry (i nie tylko tej, niestety) tak nie jest. A to dlatego że producentom się nie chce, a w zasadzie nie opłaca testować swoje produkty w każdej możliwej konfiguracji. Bo wolą wypuścić niedopracowaną grę trzy miesiące wcześniej i dopracowywać ją już za pieniądze graczy, a właściwie to przy ich pełnym udziale - wtedy mają nie setki (jak w przypadku bety), a dziesiątki i setki tysięcy testerów.

Nie przyszło Ci do głowy że wina za błędy programowe, leży zwykle po stronie ostatniego zainstalowanego programu, czyli w większości przypadków - tej właśnie gry? Nie wiesz, że wielu graczy miało z nią problemy właśnie po wgraniu patch a do niej? Jak wyjaśnisz to że np. u mnie nie miałem problemów przy krótkiej kampanii Polakami, gdzie czasem walczyłem po trzy, cztery razy na turę, a jak tylko zacząłem Drogę do niepodległości to mam błędy co kilka bitew? Niczego nowego nie instalowałem - wiem, bo nie pozwalam na automatyczne update''y. A z grami które miałem zainstalowane wcześniej nie mam żadnych problemów.

Więc możesz sobie myśleć, że to wina wymyślonych przez Ciebie problemów innych graczy z utrzymaniem ich komputerów, ale tak nie jest. Ta gra jest niedopracowanym produktem, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 00:52, Yarr napisał:

Francja Anno Domini 1750 (poziom trudny).
Na razie nie chce walczya z Hiszpanią i Anglią (z tą drugą ju? sie troszke poprztyka3em
- co widaa w Ameryce ;P). Postanowi3em uporaa sie z plemionami indianskimi, a potem rozprawie
sie z Hiszpanami, bo mnie wpieniają ciąg3ymi próbami wy3udzenia Sabaudii i Panstw W3oskich
;P

Polska w roku 1786:D

20090330103548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości na gram.pl zajrzałem po tym jak mnie kolejny już raz wywaliło do Windowsa z E:TW.

Dokładnie jak wyżej! Tu nie ma co zwalać winy na graczy i ich komputery. Coś jest nie tak jeżeli na GF9800GT widzisz białe tło i rozbrajające hasełko "insufficient memory". Lol.
Ta gra miała wyjść w kwietniu. Dopracowana i po beta testach. Tak to my jesteśmy testerami i jeszcze za to płacimy. Płacimy też za świetny spyware w postaci Steama, ktorego funkcjonowanie i obsługa to jakas kpina.

Śledzę na bieżąco forum total.war.org i mam niezły ubaw ( to lepsze niż kabarety czy joemonster ) kiedy czytam o bugach w grze. Tam jest już 70 strona w wątku! Porównuję to z moimi wrażeniami w grze...
A teraz będzie najlepsze: kiedy standardowo jak zawsze naprawiam sobie błędy na obu partycjach i defragmentuje je, później odpalam E:TW, kontynuuj rozgrywkę i ZONK! Kolejny load to samo. Jak trzeci też nie odpalił to pokląłem , ponarzekałem i.. zacząłem od nowa. Teraz robię już 6 razy save pod koniec każdej tury.
To jest parodia do czego nas ci producenci zmuszają.
A w "Tydzień z Empire" wspominali o tym, czy tylko chwalili kolejną genialną produkcję SEGI w sklepie gram.pl z preorderem za 109 zł.?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że i tak większość by się skusiła, choćby na ładne pudełko. Zdawałem sobie sprawę z tego jaki dostaniemy produkt, ale że będzie, aż tak źle to nie myślałem. CA ma nas głęboko w swoim kraterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:20, Dziewul napisał:

Ja tylko mówie co mi facet w sklepie powiedział. Czekałem prawie półtorej godziny na
duplikat paragonu bo go zgubiłem i teraz pilnuje go jak oka w głowie. Jak do 4 kwietnia
nie będe mógł zainstalować gry to będe gryzł bił i drapał aż mi wymieni gre :)

"A jeżeli jak piszesz, klucz jest przypisany do jednego konta to wcześniej, czy później
będziesz miał "delikatne problemy"." Nie rozumiem tego zdania w ogóle, zapłaciłem 120
zł za grę i mam SWÓJ klucz na SWOIM koncie (którego założenie wymusza instalacja brawo!
dla CA).

Dziewul pamiętaj, że jestem ZA TOBĄ ;D

i tak uważam, że wykazujesz się OGROMNĄ cierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 08:29, MarcusBrutus napisał:


Może i amator zauważa, tyle ze kompletnie źle interpretuje. To nie ty masz przystosować
oprogramowanie swojego komputera do gry (czyli właśnie wyczyścić rejestr, odinstalować
wszystko co mogłoby się z tą grą gryźć, przeinstalować sterowniki graficzne czy nawet
system) - to producent gry powinien przystosować tę grę do działania na jak największej
liczbie możliwych konfiguracji sprzętowych i programowych w ramach OGÓLNYCH wymagań dla
tej gry.


Nie mialem na mysli zadnych zmian, to kwestia najzwyklejszego porzadku w systemie i pececie; raptem kilka trywialnych czynnosci wykonywanych rutynowo. Jesli dochodzi do tego, ze trzeba zmieniac np RAM, bo dana firma produkuje "zle kosci" do tej gry, albo trzeba zmienic sterowniki i zainstalowac 100roznych programow to gre mozna zmieszac z blotem i wywalic przez okno (patrz. GTA 4).

Dnia 30.03.2009 o 08:29, MarcusBrutus napisał:

Zainstalowana gra nie jest taka sama na każdym komputerze, bo nie zawsze współpracuje
z tym samym zestawem sprzętowym, a co za tym idzie z tymi samymi sterownikami. Tego kolego
amatorze nie bierzesz pod uwagę: twój komputer ma służyć do obsługi wielu programów jednocześnie,
nie tylko wybranej gry.


Dlatego zawsze staram sie zoptymalizowac wszystko tak, by nie bylo problemow, bo dla mnie to jest normalne, ze ZADNA gra nie jest dostosowana do wiecej jak polowy mozliwych kofiguracji (moze z wyjatkiem pasjansa), u kogos bedzie problem taki, u innego taki, a trzeciemu w ogole gra nie bedzie chodzic.

Dnia 30.03.2009 o 08:29, MarcusBrutus napisał:

W przypadku tej gry (i nie tylko tej, niestety) tak nie jest. A to dlatego że producentom
się nie chce, a w zasadzie nie opłaca testować swoje produkty w każdej możliwej konfiguracji.
Bo wolą wypuścić niedopracowaną grę trzy miesiące wcześniej i dopracowywać ją już za
pieniądze graczy, a właściwie to przy ich pełnym udziale - wtedy mają nie setki (jak
w przypadku bety), a dziesiątki i setki tysięcy testerów.


Zgadza sie - musza wypuscic gre w takiej formie, jaka stworzyli, dopiero pozniej poprawiac i pracowac dalej. Stad z wieloma zakupami wstrzymuje sie az do czasu pojawienia sie przynajmniej patcha 1.1.

Dnia 30.03.2009 o 08:29, MarcusBrutus napisał:

Nie przyszło Ci do głowy że wina za błędy programowe, leży zwykle po stronie ostatniego
zainstalowanego programu, czyli w większości przypadków - tej właśnie gry?


Zawsze bylem pewien, ze bledy wynikaja juz z samego windowsa :D tak mozna dochodzic w nieskonczonosc, ale masz racje ;)

Dnia 30.03.2009 o 08:29, MarcusBrutus napisał:

Polska w roku 1786:D


Niezle, jaki poziom? I jakie frakcje w ogole zostaly? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować