Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2009 o 23:24, V-Power napisał:

Jle Jacekmax miał wykroczeń na Gram.pl.Czytałem regulamin nawet,a on dostał nieodwołalne
pozbawienie możliwości wypowiadania


Trzeba było go wcześniej przeczytać. Polecam następujące fragmenty regulaminu:
"...
2. Co jest zabronione
.......

Piractwo

* propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
* wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików

......

Użytkownikowi, który popełni jedno lub więcej z powyższych przewinień na FORUM grozi:

* nieodwołalne pozbawienie możliwości wypowiadania się w serwisie gram.pl
* powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie..."

A gdy dostanie się bana, to nie warto zakładać następnych kont, bo te również będą banowane. Żegnam - BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio walczyłem z Austriakami i widziałem, że mają dobre jednostki - jakichśtam Pandurów. Można ich gdzieś zrekrutować? I znacie jakieś chwyty z dyplomacją, bo by mi się coś przydało :) Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 20:56, RamboPL napisał:

Ostatnio walczyłem z Austriakami i widziałem, że mają dobre jednostki - jakichśtam Pandurów.
Można ich gdzieś zrekrutować? I znacie jakieś chwyty z dyplomacją, bo by mi się coś przydało
:) Z góry thx.


Pandurów można rekrutować głównie w prowincjach bałkańskich (chyba także w Austrii). Trzeba mieć cywilne budynki rządowe. Tyle że ja ich za "dobrą" jednostkę nie uznaję ... ot taka "milicja góralska". Mają o wiele słabszą celność od regularnych jednostek lekkiej piechoty.

Co do dyplomacji to żadne "chwyty" tu nie pomogą - CA położyła ten aspekt gry w patchu 1.2 i jakoś od tej pory podnieść go nie może. Możesz spróbować oferować dużo złota, "military access", albo zwracać prowincje, które zdobyłeś - wtedy masz szansę zawrzeć jakieś porozumienie. Ale nie licz, że będzie ono trwałe jeśli masz granicę lądową z daną frakcją - w takim przypadku w ponad 90% przypadków, prędzej czy później wypowiedzą Ci wojnę.


---------------------

Co do "genialnych" pomysłów CA: słyszeliście co planują wprowadzić w wersji 1.4, jeśli chodzi o jednostki morskie? Otóż mówiąc krótko, oprócz kilku sensownych zmian dotyczących prędkości i manewrowości :
- sloopy, brygi i fregaty będą miały WIĘKSZY zasięg dział niż okręty liniowe (a mają lżejsze działa);
- lekkie jednostki będą również strzelały CELNIEJ niż cięższe okręty (pomimo, że cięższy okręt jest stabilniejszą platformą artyleryjską).


Co więcej przedstawiciel CA przyznaję otwarcie, że jest to niezgodne z realiami historycznymi i przeczy prawom fizyki. Powodem tej decyzji jest to że "my" (w domyśle - pracownicy CA) "uznaliśmy że lekkie jednostki powinny odgrywać większa rolę w bitwach". Od czasu ogłoszenia setki ludzi wypowiedziały się w tej sprawie i zdecydowana większość jest temu przeciwna, ale CA uważa że ta zmiana uczyni bitwy morskie "more fun".

W sumie CA pokazała palec większości fanów którzy zabrali głos w tej sprawie ... ja na pewno pokażę im portfelem, jak bardzo mi się taka postawa podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że goście z CA mają coraz geni(t)alniejsze pomysły.
Najpierw pozbawili starcia lądowe rozmachu podnosząc koszty werbunku i utrzymania jednostek. Teraz to.
Ech...
Następnym razem zrobią grę z jedną liczebnie małą, słabą i super drogą jednostką lądową (chłopską piechotą werbowaną wśród rolników-emerytów) i podobnie słabą i drogą jednostką morską (jakiś... jacht). I może też niech będą tylko dwa państwa (bo po cholerę więcej, jak jednostki są wszędzie w większości takie same, a dyplomacja nie istnieje; w dodatku wszędzie są te same gęby). Niech to też będzie gra obłożona zabezpieczeniami antypirackimi niczym Europa Brukselskimi przepisami i niech kosztuje 200pln. No i "wagę" niech ma zbliżoną do 50GB. Dzięki temu będzie można wydać miliony na reklamę i może jakaś wielka banda naiwniaków kupi tę grę wszech czasów. A CA będzie się podniecać, że są ekipą, która jest debeściarska i bije na głowę wszystkich w branży.
Pierwszy patch będzie poprawiał zasięg rzutu kamieniami tej jedynej jednostki lądowej, ale za to będzie zwiększał koszty jej utrzymania dwukrotnie. No i będzie likwidował saves - to mus.
Drugi patch będzie naprawiał funkcjonowanie saves.
Trzeci patch będzie dodawał aż jedną nową jednostkę - kawalerię (dla obu stron). Tylko jej konie będą w patchu 3a i będą kosztowały 2,99EURO. Jakby ktoś nie chciał ich to będzie miał spieszoną jazdę i po problemie.
Patch czwarty będzie z kolei poprawiał błędy w... znaczy w ogóle doda dyplomację. Będzie ona bardzo skomplikowana choć, żeby było wesoło, wszystkie działania i opcje będą się sprowadzać do wypowiedzenia wojny. Ale przecież będzie też można jej nie wypowiadać. Zatem ten jeden guzik dodany w prawym górnym rogu wystarczy.
Patch piąty zlikwiduje jednostki morskie, bo były i tak dla siebie nawzajem za mocne i wprowadzi kajaki dla piechoty, która będzie się mogła z nich obrzucać kamieniami.
Patch szósty... etc., etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 18:46, lord0 napisał:

czy jest jakas wersja gry (patch) na ktorym mozna w miare normalnie prowadzic bitwy ?


Chyba goła instalka bez patches ;P Każdy kolejny patch partolił tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie "drogi ku niepodległości" ttrafił mi sie dziwny bug. mianowicie kiedy buduje flote i wypływam nią z portu moge się przemieszczac jedynie wzdłuż mojego brzegu ale nigdzie w moze nie moge wy[łynąć. Czy to jest bug czy coś z tym mozna zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do gry po paru miechach pełen optymizmu (bo przecież w międzyczasie pojawiło się kilka patchy) i jak zwykle jestem niemile zaskoczony.

Crash bugi jak były tak są nadal w róznych momentach gry - to raz.

A dwa to nie wiem co za osioł opracował takie zasady dyplomacji np.:
Między dwoma moimi sojusznikami wybucha wojna - jedyne co mogę zrobić to stanąć po stronie zaatakowanego państwa albo nic nie robić co spowoduje zerwanie sojuszu tylko z broniącym się państwem. W pierwszej sytuacji w stosunkach miedzynarodowych z kazdym europejskim krajem dostaje modyfikator -48 za jakies niehonorowanie paktów! ( nie kumam o co chodzi) a w drugiej sytuacji dostaje -12 za zerwanie sojuszu. Czyli zawsze jak wybucha wojna miedzy moimi dwoma sojusznikami na mój kraj wk****ją sie wszystkie inne państwa świata HAHAHA.

Dla mnie kompletny idiotyzm, jak pomoc zaatakowanemu sojusznikowi może psuć tak mocno stosunki dyplomatyczne z państwami trzecimi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wasze posty, i jednym słowem, gra nadal jest niegrywalna ?
A może naprawili już chociaż to nieszczęsne wspinanie się po murach, albo bronienie zamków ?
Albo chociaż ograniczyli jakieś dziwne oszustwa komputera lub dziwne crashe ?
Powiedzcie że tak, bo gra byłaby naprawdę fajna, a tak czuję że wyrzuciłem te pieniądze w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje się podobnie, gra wywala faktycznie nie tak często, ale zdarza się. Nie mam już dziwnych spowolnień w trakcie dłuższej gry, ale wciąż mam (niewiedzieć czemu) skopane cienie i pomimo dość porządneo kompa gra chodzi raczej średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 08:36, Cirno napisał:

Przeczytałem wasze posty, i jednym słowem, gra nadal jest niegrywalna ?
A może naprawili już chociaż to nieszczęsne wspinanie się po murach, albo bronienie zamków
?
Albo chociaż ograniczyli jakieś dziwne oszustwa komputera lub dziwne crashe ?
Powiedzcie że tak, bo gra byłaby naprawdę fajna, a tak czuję że wyrzuciłem te pieniądze
w błoto...


"Grywalna" gra to zależy od definicji tego zwrotu :) wg mnie grać się da, ale dużo rzeczy nadal wymaga poprawki. Zaczynając od SI.
Oblężenia nadal wołają o pomstę do nieba - piechota wspina się pod ogniem świetnie, strat dużych nie ponosi (w porównaniu do walki "w polu". Przechodzenie przez bramę nadal idzie jak krew z nosa ... a artyleria na murach jest wyjątkowo niecelna.
Ja miałem ostatnio crash pod koniec jednej z reaktywowanych kampanii - zacząłem ją jeszcze na 1.2, na 1.3 grałem kilkadziesiąt tur i nagle CTD. Ogrywałem się z kilku sejwów, ale crash się zdarza w tej samej turze, nie ważne co zrobię przez kilka poprzednich tur.
A komputer oszukuje jak może - bo żeby lekka galera zatopiła fregatę klasy piątej trzema strzałami to nie jest normalne ;)

Więc mogę Ci powiedzieć "tak", ale niestety nie będzie to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.. wydałem na tą grę 130zł i jestem strasznie zawiedziony.. ponieważ po sciąganiu patchy z prędkością 130kb/s przez 6 godzin mam problem z napisami... A bardziej chodzi o to, że np po. Potyczce napis "Heroiczne Zwycięstwo" jest zamazany.. Albo czasami napisy pod flagami też są zamazane, albo jak dostaje zadanie to treść jest zamazana... Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam znowu problem z uruchomieniem. Otóż po jakimś czasie włączam steama, on sobie pobiera aktualizacje i kiedy próbuję uruchomić grę to mi wyskakuje że jest tam jakaś defragmentacja, podzielenie i może chodzić wolniej. Z opcji defragmentuj i uruchom wybrałem to drugie, i mimo że steam jest online albo offline, to ciągle mi wyskakuje, że serwery są zajęte. Czy ja MUSZĘ koniecznie obrać patch z chyba pierwszzego lipca? Co robić z tą grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie:posiadam już całą kolekcję total war(Kingdoms pojutrze przyjdzie)oprócz Empire.Ogromnie jarają mnie bitwy morskie.Teraz pytanie:pójdzie mi Empire na kompie:1,5ghz 768 ram radeon 9600????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 19:46, konio1073 napisał:

Witam.Mam pytanie:posiadam już całą kolekcję total war(Kingdoms pojutrze przyjdzie)oprócz
Empire.Ogromnie jarają mnie bitwy morskie.Teraz pytanie:pójdzie mi Empire na kompie:1,5ghz
768 ram radeon 9600????


Uruchomić to się może i uruchomi, ale gra będzie pewnie niegrywalna. Ze steam możesz pobrać demo i sprawdzić jak będzie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 08:52, MarcusBrutus napisał:

> czy jest jakas wersja gry (patch) na ktorym mozna w miare normalnie prowadzic bitwy
?

Spróbuj Darthmoda ( http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1126 ). Twórca,
jak zwykle zresztą, ponaprawiał sporo tego co CA sknociła i dodał sporo od siebie.


mam pytanie. Czy ten mod bedzie tez działać na polskiej wersji? i cze ten dlc z nowymi oddziałami tez działa na plskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować