Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Właśnie zaczynam grę w EmpireTW, ale mam mały problem. Mój monitor to mała piętnastka i napisy w grze są strasznie nieczytelne. Czy ktoś miał podobny problem i wie może czy da się jakoś to poprawić? Gram na rozdzielczości 1024x768, a są mniejsze, więc tam to chyba już nic by nie było widać.

I pytanka:
- Czy wszystkie kampanie (długie/krótkie, światowa dominacja) trwają zaledwie 99 tur?
- Czy wystarczy że gentlemen będzie w szkole aby przyspieszał badania czy trzeba coś zrobić specjalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale opcje są chyba dwie. Albo w profilu steam, w internecie, albo w w steam/steamapps/common/empire total war/data/campaigns. Ale powtarzam, nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Xantus

"- Czy wszystkie kampanie (długie/krótkie, światowa dominacja) trwają zaledwie 99 tur?"

krótka trwa 99 tur, długa i dominacja po 199 tur

"- Czy wystarczy że gentlemen będzie w szkole aby przyspieszał badania czy trzeba coś zrobić specjalnego?"

tak, wystarczy wprowadzić gentlmena do budynku oświatowego (i wybrać oczywiście tech do "obróbki")

co do rozmazanych napisów nie mam pojęcia, może spróbujesz w pomocy technicznej

edit: akapity;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie fatyguj się nawet szukać rozwiązania na twój problem z napisami.. ja mam rozmazane odkąd gra weszła na rynek i żaden patch tego nie naprawia i nie znalazłem nigdzie rozwiązania..


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 11:20, Carter napisał:

A ja mam takie pytanko orientuje się ktoś czy Napoleon to też na STEAM ma działać czy
jak stary poczciwy MADIEVAL 2


Będzie via STEAM. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 14:04, BoloMaster napisał:

gdzie znajdę saves z gry?

C:\Documents and Settings\Anubis\Dane aplikacji\The Creative Assembly
1 anubis -nazwa użytkownka
2 dane aplikacji muszą byc właczone ukryte pliki i foldery
tak jest w xp w vista i 7 podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość zlikwidowania okna w menu głównym "dostępne nowe treści"? Mam grę, zaktualizowaną, aktywowany dodatek i elitarne jednostki, więc po co to okno? Ech Steam.......;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 15:29, ChrisBgnr napisał:

Istnieje możliwość zlikwidowania okna w menu głównym "dostępne nowe treści"? Mam grę,
zaktualizowaną, aktywowany dodatek i elitarne jednostki, więc po co to okno? Ech Steam.......;/


Raczej nie ma. Mnie się to nawet w trybie offline pokazuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zacząłem doświadczać dziwnego problemu. Otóż grałem Austrią (hv/h) i do 25 tury wszystko szło dobrze. Wtedy się zaczęło.Gdy klikałem przełączanie tury, wszystko po kolei szło fajnie, aż doszło do Imperium Osmańskiego, wtedy po prostu myślałem, że gra się zawiesiła... Cały ruch na mapie się zatrzymywał (kursor, mapy itp.) na kilka, kilkanaście minut. Później gra znów działała normalnie. I tak w każdej turze do ok 50. Wtedy po prostu gra zawieszała się na dobre. Próbowałem wszystkiego i nic nie zmieniało tej sytuacji. Grę odinstalowałem, wróciłem do niej jakiś czas temu. Myślałem, że może nowe patch''e coś naprawią. Niestety grając Rzeczpospolitą mam ten sam problem, na razie jestem na 23 turze, szło mi dobrze, ale nie wiem czy jest sens kontynuować. Może ktoś miał podobne problemy i wie jak to naprawić??? Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem wynika z tego ze OE nie radzi sobie z mostem ladowym ktory prowadzi przez Istambul dlatego tura AI tak dlugo trwa . Jedynym chyba rozwiazaniem jest zajecie tego miasta tak by komputer nie mogl prowadzic przez niego wojsk (jak niechcesz go utrzymwac mozesz go nawet odac innej AI).
Te kilkumiutowe przerwy sa jednak dosc ekstremalne wiec mozliwe ze nie jest to jedyny powod .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ewentualnie spróbuję sam zagrać Imperium Osmańskim, i tak jeszcze nim nie grałem. Ale też sądzę, że to może nie być jedyna przyczyna, bo czy może to spowodować całkowite (prawie godzinne - tyle czasu przynajmniej czekałem) zawieszenie gry = komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 15:29, ChrisBgnr napisał:

Istnieje możliwość zlikwidowania okna w menu głównym "dostępne nowe treści"? Mam grę,
zaktualizowaną, aktywowany dodatek i elitarne jednostki, więc po co to okno? Ech Steam.......;/

Bo doszły nowe elitarne jednoski do dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe pytanko.. kiedy się dostaje misje? Tylko raz w życiu dostałem misję w grze grając WB i miałem rozwalić Indian.. A żadnym innym państwem nie dostałem żadnej misji.. Gram w tą grę już sporo czasu.. Aktualnie Konfederacją Maracką 112 tura i... nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 19:40, B1SH0P napisał:

Witam, mam małe pytanko.. kiedy się dostaje misje? Tylko raz w życiu dostałem misję w
grze grając WB i miałem rozwalić Indian.. A żadnym innym państwem nie dostałem żadnej
misji.. Gram w tą grę już sporo czasu.. Aktualnie Konfederacją Maracką 112 tura i...
nic.


Panie Kolego, to Pan nie wie że Empire: TW to właśnie ta "ulepszona" gra z serii? Misje są po jednej dla wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii ... i tyle (nikt inny ani jednej misji nie dostanie). Czyli tylko te nacje które w grze mają protektoraty poza Europą dostają jedną misję, zresztą dokładnie tego samego gatunku - zajmij te tereny to protektorat się do Ciebie przyłączy.

To nie M2:TW, gdzie nie tylko właśni kupcy, Papież, ale i obcokrajowcy chcieli Cię do swoich celów wykorzystać ... NIESTETY, bo historycznie era była jak najbardziej do tego odpowiednia (np. Kompanie Indyjskie - takie pole do popisu ... i nic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też tak macie, że grając w betę tej kampanii multi nie możecie toczyć bitwy samemu? Gramy już z kumplem jakiś czas i mimo ustawienia w opcjach aby bitwy mogłyby być toczone samodzielnie, nie jedynie przez automatyczne rozstrzygniecie, wciąż gdy armia któregoś z nas spotka się z jakimś przeciwnikiem do wybory mamy tylko automatyczne rozstrzygnięcie...

Trochę niefajnie, bo i odmiana to miła dla kampanii turowej, a i na wysokim poziomie trudności lepiej nie powierzać naszej armii pod władanie AI.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czu u was tury też tak wolno się ładują? U mnie to jest minuta albo i więcej. A jeśli chcę zdobyć cały świat to to jest wieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować