Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2010 o 12:33, RamiroPL napisał:

Zaraz po pierwszej bitwie w Drodze do niepodległości gra zalicza crasha. Za każdym razem.
Co można z tym zrobić?


Masz grę "spatchowaną"? Pamiętam że ludzie to zgłaszali zaraz po łatce 1.1 ... Był też jakiś fix do pobrania do polskiej wersji ale nie pamiętam skąd - musisz poszukać w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 09:26, MarcusBrutus napisał:

Masz grę "spatchowaną"? Pamiętam że ludzie to zgłaszali zaraz po łatce 1.1 ... Był też
jakiś fix do pobrania do polskiej wersji ale nie pamiętam skąd - musisz poszukać w necie.


Empire sam ściąga patche przez steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim E:TW kupiłem na allegro nówkę sztukę zarejestrowałem się na Steam gra zaczęła się aktualizować po zakończeniu aktualizacji chcę ją odpalić i kicha występuje błąd o treści "Steam.exe (main exception): Cannot open blob archive file: CMultiFieldBlob(mem-mapped file):Failed to open file" i nie wiem co mam zrobić. To po pierwsze a po drugie posiadam laptopa na którym gra jest zainstalowana ale nie zawsze mam dostęp do sieci w lapciu czy można w jakiś inny sposób uruchomić grę niż przez konto Steam??? prosił bym o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 20:54, Lucas01 napisał:

> Masz grę "spatchowaną"? Pamiętam że ludzie to zgłaszali zaraz po łatce 1.1 ... Był
też
> jakiś fix do pobrania do polskiej wersji ale nie pamiętam skąd - musisz poszukać
w necie.

Empire sam ściąga patche przez steam



Nieee ... naprawdę? /sarkazm

A może on miał wyłączone pobieranie aktualizacji? Ja, żeby daleko nie szukać, na co dzień mam właśnie wyłączone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 10:12, Miniu napisał:

Masz zintegrowana karte dzwiekowa Realtek?
Podmienienie pliku binkw32.dll tak czy siak pewnie pomoze.


Tylko jakim innym plikiem go podmienić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna wersja tego pliku z gry w ktorej sie nie tnie . Mi ten kodek sprawial niesamowite problemy w praktycznie kazdej grze bo Asus olal wsparcie dla niestandardowej wersji karty Realteka jaka dal na mojej plycie glownej P5Q pro przez co nawet podmienianie pliku nic nie dawalo. Wszystkie bolaczki znikly jak wylaczylem szajs i wlozylem do kompa stare Audigy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Zapomniałem, że ostatnio mam problem z rozdzielczością 1600-1200 i przypadkowo ustawiłem ją w opcjach, a teraz nie mogę nawet włączyć gry. Szukałem jakiegoś pliku konfiguracyjnego ale za chiny nie mogę go znaleźć. Wie ktoś może co da się z tym zrobić? Reinstalki raczej nie chce mi się robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 07:46, MarcusBrutus napisał:

Nieee ... naprawdę? /sarkazm

A po co ten sarkazm ??

Dnia 15.03.2010 o 07:46, MarcusBrutus napisał:

A może on miał wyłączone pobieranie aktualizacji? Ja, żeby daleko nie szukać, na co dzień
mam właśnie wyłączone...


U mnie mimo wyłączenia i tak ściągał patche.
A skąd ja mam wiedzieć co miał czy nie. Stwierdziłem tylko że CA nie wydaje patchy inaczej jak tylko przez steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 16:33, Kufelk napisał:

Mam pewien problem. Zapomniałem, że ostatnio mam problem z rozdzielczością 1600-1200
i przypadkowo ustawiłem ją w opcjach, a teraz nie mogę nawet włączyć gry. Szukałem jakiegoś
pliku konfiguracyjnego ale za chiny nie mogę go znaleźć. Wie ktoś może co da się z tym
zrobić? Reinstalki raczej nie chce mi się robić.


Już plik znalazłem, nieźle schowany był. Jbc jest w C:\Users\"Użytkownik"\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Empire\scripts preferences.empire_script

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 18:08, Lucas01 napisał:

> Nieee ... naprawdę? /sarkazm
A po co ten sarkazm ??


Wydawał się odpowiedniejszy od suchego "Tak. Wiem. Już to w temacie kilkakrotnie stwierdzano." Ale to chyba tylko moje skrzywienie psychiczne ;)

Dnia 15.03.2010 o 18:08, Lucas01 napisał:

> A może on miał wyłączone pobieranie aktualizacji? Ja, żeby daleko nie szukać, na
co dzień
> mam właśnie wyłączone...

U mnie mimo wyłączenia i tak ściągał patche.
A skąd ja mam wiedzieć co miał czy nie. Stwierdziłem tylko że CA nie wydaje patchy inaczej
jak tylko przez steam


U mnie zaznaczenie by nie aktualizować gry działa dopóki nie wejdę w tryb offline. Potem po wejściu w online już nie mam tej opcji zaznaczonej ... Po jednym z update''ów Valve wydanego w tym samym dniu co update gry, też mi się wyłączyło ... Ot uroki Steam''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 13:12, Vantor_Zorin napisał:

Warto kupić tę grę posiadając wszystkie poprzednie Total wary?

Sporo błędów poprawili już po kilku patchach (teraz troszkę żałuje że już nie mam tej gry) a tu naprawdę czuć że twoja polityka, twoje imperium ma wpływ na cały świat. Moim zdaniem jest to lepszy wybór niż Napoleon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 13:12, Vantor_Zorin napisał:

Warto kupić tę grę posiadając wszystkie poprzednie Total wary?


Po zainstalowaniu DarthModa jest nieźle. Wersja oryginalna nie zachwyca umiejętnościami SI. Pracują w CA nad kolejnym patchem który ma zbliżyć SI "E:TW" do "poprawionej" wersji obecnej w N:TW" - ale z tego co widzę u kolegi to poprawa w N:TW nie jest duża, więc DarthMod jest lepszym wyjściem (bez niego bitwy morskie są śmieszne - fregata rozwali z daleka Okręt Liniowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Czy w którejkolwiek wersji Total War można ustawić kolejność wojsk (portretów) w armii? W Rome "wychodziłem" wybranymi jednostkami z armii i później wchodziłem w odpowiedniej kolejności, albo w czasie bitwy grupowałem odpowiednie jednostki i "rozgrupowywałem". Obie te metody były dość uciążliwe, a na dodatek w Empire nie działają.
- Dlaczego niektóre statki z 1-4 działami mają moc ognia ok. 200, podczas gdy statki z 20-30 armatami mają tylko 40? Na początku myślałem, że może mają rzeczywiście takie dobre działa, ale podczas walki statek z siłą ognia 40 wygrał bitwę praktycznie jedną serią.
- Właśnie wyprodukowałem nową jednostkę - strzelcy (rifleman) i podczas obrony miałem możliwość ustawienia różnych struktur obronnych. Postawiłem wszystkie typy, w tym to jakby pole minowe. W trakcie bitwy jednak wyglądało tak jakby wszystkie te budowle (ta przeciw konnicy i ta osłona) miały te ładunki wybuchowe. Czy to był bug czy rzeczywiście ta jednostka minuje wszystkie struktury obronne? (rzadko mam okazje się bronić :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować