Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2010 o 22:52, bezimienny45 napisał:

No to tak to mniej więcej wygląda. Mam parę pytań: Czy bitwy lądwoe są ciekawe czy ograniczają
się do patrzenia jak czworoboki piechoty stoją naprzeciw siebie i walą z muszkietów????
Jak się gra Imperium Osmańskim???? Czy są wgl wydarzenia historyczne??? Czy są najemnicy????


O ile wgrasz wszystkie patche (nie żebyś STEAM''ie miał wybór który patch konkretnie chcesz wgrać ;) ) to bitwy lądowe w Empire są obecnie niezłe. Jest trochę problemów (np. z wybieraniem ścieżek w trudnym terenie) ale niezbyt przeszkadzających. Przy dobrej grafice bardzie ładnie to wygląda, a od czasu do czasu SI zrobi coś nietuzinkowego. Nie mówię że bitwy są trudne - no chyba że przeciwnik na VH ma przewagę liczebną powyżej 2:1 - ale można ponieść spore straty, jeśli się nie uważa.
Najwięcej jest oczywiście wymiany ognia muszkietowego - tak w końcu walczono, ale zdarzają się walki wręcz, szczególnie przy frakcjach wschodnich, które mają kilka jednostek tak walczących. Ponad to zarówno artyleria, jak i kawaleria mają swoje zastosowanie - co więcej SI na ogół niezgorzej ich używa (choć nadal ma niejakie problemy z koordynacją użycia wszystkich trzech rodzajów wojska).

Osmanami gra się trudno, gdzieś od patcha 1.2 - głównie ze względy na jednego z sąsiadów

Spoiler

- Konfederację Mahracką, która dzięki schrzanionym skryptom auto-bitew (czyli wszystkie starcia SI kontra SI) wygrywa ich większość przy równych siłach; co oznacza że rozrasta się błyskawicznie i szybko zagraża wschodnim granicom Imperium. A trzeba pamiętać że Austria i Rosja też lubią sprawiać problemy

. Turcy mają także początkowo mało rozwinięte prowincje i dość słabą piechotę (w porównaniu do krajów zachodnich). Nadrabiają kawalerią i trochę artylerią. Jest to jedna z ciekawszych frakcji do grania i wg mnie zwycięstwo Osmanami jest bardziej satysfakcjonujące niż np. Anglią.

Wydarzenia historyczne są, ale na ogół nie wpływają na rozgrywkę. Masz po prostu okno informacyjne, że w Miśni jakiś Saksończyk wynalazł porcelanę, albo że złapano znanego pirata. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja gdzie np. wybucha wojna o sukcesję (jest to w grze inna kategoria zdarzenia) i pokrywa się to mniej więcej z rzeczywistymi wydarzeniami historycznymi, więc niby można to "podciągnąć" pod "historyczne".

Najemników jako takich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tweak" Marathów miał z jednej strony rozwikłać nudną wojenkę podjazdową, jaka wcześniej miała miejsce na Dekanie, a przy okazji utrudnić życie radosnym graczom-kolonizatorom pięknych Indii, co by miast dwóch wyczerpanych wojną państw czekało na nie jedno, potężne.

Co ni hu hu nijak ma się do historii, aaaleee... przynajmniej jakieś wyzwanie jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2010 o 15:13, Dexter_McAaron napisał:

Co ni hu hu nijak ma się do historii, aaaleee... przynajmniej jakieś wyzwanie jest ^^

no tak samo tłumaczono cofnięcie dyplomacji do poziomu mdeka II/Rrome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 15:13, Dexter_McAaron napisał:

"Tweak" Marathów miał z jednej strony rozwikłać nudną wojenkę podjazdową, jaka wcześniej
miała miejsce na Dekanie, a przy okazji utrudnić życie radosnym graczom-kolonizatorom
pięknych Indii, co by miast dwóch wyczerpanych wojną państw czekało na nie jedno, potężne.

Co ni hu hu nijak ma się do historii, aaaleee... przynajmniej jakieś wyzwanie jest ^^


Primo: "nudna wojna podjazdowa" była wszędzie, nie tylko na Dekanie, do czasu wydania patchu 1.3 (niektórzy twierdzą że w 1.1 to poprawiono, ale wg mnie nadal było tego za dużo).

Secundo: Lubię wyzwania. Na prawdę. Ale ... dlaczego na tych kolonizatorów Indii w 90% rozgrywek czekają właśnie Mahraci? Ba, żeby tylko czekają - ze dwa razy wywalałem ich z Włoch, a raz z Austrii.
Wg mnie ta "poprawka" została więcej niż przegięta w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gra nie chce się włączyć. Pojawia się okno powitalne, z logo Empire TW, wszystkie prawne napisy pod nim a potem wyskakuje do Windowsa i nic. Jeszcze tydzień temu gre włączałem i było ok....

Ma ktoś ten problem, ew. zna rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 18:38, Lucas01 napisał:

U mnie działa. Instalowałeś jakieś sterowniki ??
Spróbuj przeinstalować grę

Nie, nic takiego nie robiłem, no nic jak do jutra nie przejdzie w wolnej chwili przeinstaluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 18:56, necron1501 napisał:

Mam pytanie: ściągał ktoś tego moda?

The DarthMod Ultimate Commander (DMUC)?


Tak wersje bodaj 7.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 19:22, Lucas01 napisał:

> Mam pytanie: ściągał ktoś tego moda?
>
> The DarthMod Ultimate Commander (DMUC)?

Tak wersje bodaj 7.0


6.0 dla ścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 23:26, necron1501 napisał:

> > Mam pytanie: ściągał ktoś tego moda?
> >
> > The DarthMod Ultimate Commander (DMUC)?
>
> Tak wersje bodaj 7.0

6.0 dla ścisłości.


Racja. Co do samego moda jak dla mnie bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 10:00, Miniu napisał:

W bardzo wielkim stopniu poprawia rozgrywke . Nie pamietam juz kiedy ostatnio bez niego
gralem.


No to cóż, pozostaje mi tylko zacząć ściągać :D Dzięki wielkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był sobie taki tweak, co by się do nich dorwać. Przejrzyj ten wątek na forum:

http://etw.heavengames.com/cgi-bin/forums/display.cgi?action=ct&f=12,8184,,30

...ale na ile ja tam coś się bawiłem (chciałem dorwać się do Portugalii), jest to dość "crasholubne" rozwiązanie, więc próbuj na własną odpowiedzialność. I zrób kopie zapasowe plików :> Albo pogoogluj jeszcze więcej, może gdzieś tam w odmętach internetu ktoś wymyślił jakieś cudowne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 23:35, Dexter_McAaron napisał:

Był sobie taki tweak, co by się do nich dorwać. Przejrzyj ten wątek na forum:

http://etw.heavengames.com/cgi-bin/forums/display.cgi?action=ct&f=12,8184,,30

...ale na ile ja tam coś się bawiłem (chciałem dorwać się do Portugalii), jest to dość
"crasholubne" rozwiązanie, więc próbuj na własną odpowiedzialność. I zrób kopie zapasowe
plików :> Albo pogoogluj jeszcze więcej, może gdzieś tam w odmętach internetu ktoś
wymyślił jakieś cudowne rozwiązanie.



Ooo dzięki ale jak to jest crasholubne wolę nie ryzykować tylę się męczyłem z instalką tego empire ale tak gra nawet nawet sobie pociskam Prusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować