Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Mam pytanie dotyczące dodatku "Wrapath Campain" - tego z inadianami.
Jak dokładnie działa ten dodatek.
Czy dodaje tylko nową kampanię ściśle związaną plemionami północno amerykańskimi , czy też rozszerza możliwości w "Wielkiej kampanii" - tej w której możemy wybrać nacje europejskie i indyjskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 12:04, Lucek napisał:

Mam pytanie dotyczące dodatku "Wrapath Campain" - tego z inadianami.
Jak dokładnie działa ten dodatek.
Czy dodaje tylko nową kampanię ściśle związaną plemionami północno amerykańskimi , czy
też rozszerza możliwości w "Wielkiej kampanii" - tej w której możemy wybrać nacje europejskie
i indyjskie?


Jest to nowa mapa kampanii, ograniczona do Ameryki Północnej, zresztą z podobnym układem prowincji - jest ich tylko trochę więcej. Grać można tylko Indianami, przynajmniej w pierwszej rozgrywce, drugiej już nie grałem. Mają oni własne drzewo technologii, własne cele strategiczne, nowe oddziały i chyba to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem empire total war już w dniu premiery i teraz po krotkim graniu rok temu postanowiłem znów ją zainstalować. Wszystko poszło gładko, steam ściągnął wszystkie patche, ale kiedy uruchamiam grę pojawia się ekran Empire total war all rights reserved itd, po czym gra się wyłącza bez żadnego błędu ani nic. jest na to jakiś sposób??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 14:01, Ploud napisał:

Wszystko poszło gładko, steam ściągnął wszystkie patche,
ale kiedy uruchamiam grę pojawia się ekran Empire total war all rights reserved itd,
po czym gra się wyłącza bez żadnego błędu ani nic. jest na to jakiś sposób??


U mnie pomogła instalacja najnowszych sterowników graficznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 14:01, Ploud napisał:

Witam. Kupiłem empire total war już w dniu premiery i teraz po krotkim graniu rok temu
postanowiłem znów ją zainstalować. Wszystko poszło gładko, steam ściągnął wszystkie patche,
ale kiedy uruchamiam grę pojawia się ekran Empire total war all rights reserved itd,
po czym gra się wyłącza bez żadnego błędu ani nic. jest na to jakiś sposób??

Miałem identyczna sytuację. Reinstalacja pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzęki już wszystko działa, ale teraz mam dla was jeszcze jedną zagadkę :P. Ściągnąłem sobie mod EW 2.5 wkleiłem pliki tak jak każe instrukcja ale na wszelki wypadek chiciałem mod odpalić Mod Managerem. po uruchomieniu go pojawia mi się ze mam ten mod jednak nie moge go zaznaczyć tak jak to widziałem na screenach, za to mam na pisane obok niego 119 conflicts, czy przez to ten mod nie działa? słyszałem też ze mozna go odpalic za pomocą pliku z folderu scripts ale nie wiem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo. Planuje zakup jakiejś gry która pozwoli mi nie zaliczyć pierwszego mojego studenckiego półrocza. Oczy moje kierują się ku Empire: Total War, gdyż jako fan serii chciałbym nadrobić zaległości.

Jak ta gra prezentuje się w porównaniu do Rome czy MWII? Czy te wszystkie bugi początkowe zostały załatane? Kuszą bitwy morskie, z drugiej strony odstrasza niemożliwość posiadania przewagi w jednostkach dalekiego zasięgu, bo w Empire każdy prosty woj to strzelec (generalizuje). Jak tam sprawuje się Polska?

I jeszcze pytanko na koniec, mógłbym zamieścić to w Rome, ale nie chce później szukac odpowiedzi w dwóch postach.

Ostatnio gram w Rome, i co mnie irytuje niezmiernie (w MTWII też) to bunty. Bunty, bunty, wszędzie. Czy jest na to jakiś sposób? Trzymając podatki na normalnym poziomie, i tak po jakimś czasie mamy 70% nędze, trzymając na niskim, po jakimś czasie robi się tylu ludzi że i tak nędza znowu nas ogrania. Nie wiem czy problemem jest tutaj to że zazwyczaj wyrzynam ludność po zdobyciu miasta, bo prostu nie wiem co robić tym faktem. I nie dzieje się to przy granicy, gdzie szpiedzy mogliby coś tam działać (wtedy mamy -% pod "zamieszki") a w centrum państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:52, MrCookie napisał:

Ostatnio gram w Rome, i co mnie irytuje niezmiernie (w MTWII też) to bunty. Bunty, bunty,
wszędzie. Czy jest na to jakiś sposób? Trzymając podatki na normalnym poziomie, i tak
po jakimś czasie mamy 70% nędze, trzymając na niskim, po jakimś czasie robi się tylu
ludzi że i tak nędza znowu nas ogrania. Nie wiem czy problemem jest tutaj to że zazwyczaj
wyrzynam ludność po zdobyciu miasta, bo prostu nie wiem co robić tym faktem. I nie dzieje
się to przy granicy, gdzie szpiedzy mogliby coś tam działać (wtedy mamy -% pod "zamieszki")
a w centrum państwa.


Chyba jedyne co możesz to stawiać budynki poprawiające zadowolenie i organizować igrzyska oraz wyścigi. Nędzy jako takiej się nie da wyeliminować, zawsze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2010 o 21:52, MrCookie napisał:


Jak ta gra prezentuje się w porównaniu do Rome czy MWII? Czy te wszystkie bugi początkowe
zostały załatane? Kuszą bitwy morskie, z drugiej strony odstrasza niemożliwość posiadania
przewagi w jednostkach dalekiego zasięgu, bo w Empire każdy prosty woj to strzelec (generalizuje).
Jak tam sprawuje się Polska?

1. dość wyczerpującą imo dyskusję masz na ostatnich dwóch stronach, warto przejrzeć by wyrobić sobie opinię
2. częśc początkowych załatano, doszły nowe - ot, urok obowiązkowych aktualek przez steama. Generalnie dużo zależy od szczęścia, jedyny jaki ja mam to sypanie się gry po alt+tab <aczkolwiek to mogą być też stare stery>
3. nie jest źle, aczkolwiek widać, że w grze nacisk jest na Brytanię czy Prusy. Zresztą, cały urok polega na walce na różnych kontynentach, imo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi napisać czy warto na Empire: Total War wydać 40zł?
Czym gra różni się od Medievala II? Zastanawiam się czy nie zamówić jak jest w promocji.
A Medieval II Total War to moja ostatnia gra z tej serii. Co jest lepszego w Empire: Total War?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 18:20, Radekl2 napisał:

Proszę mi napisać czy warto na Empire: Total War wydać 40zł?
Czym gra różni się od Medievala II? Zastanawiam się czy nie zamówić jak jest w promocji.
A Medieval II Total War to moja ostatnia gra z tej serii. Co jest lepszego w Empire:
Total War?


Empire dzieje się przez cały XVIII wiek. Dlatego zupełnie zmienia się taktyka walki. Plusem na pewno jest ładniejsza grafika, bitwy morskie i więcej postaci. Teraz oddziały składają się nawet z 200 żołnierzy w oddziale. Większa jest również mapa, która obejmuje teraz kawałek ameryki Północnej, Indie oraz drobne cieśniny. Podobał mi się też dubbing. Każdy kraj mówi swoim ojczystym językiem. Rosjanie mówią po rosyjsku, Polacy po polsku, a Hindusi po hindusku.
Z drobnych zmian to zmniejszono liczbę postaci na mapie. Nie ma już kupców, a rolę szpiega i zabójcy pełni jedna osoba. Oprócz tego niektóre budynki, jak na przykład pola czy warsztaty nie znajdują się w wmieście tylko na prowincji, więc można szkodzić przeciwnikowi po prostu najeżdżając jego wioski. Wioski sam też możesz rozbudowywać. Dodać do tego jeszcze drzewko technologiczne i polską husarię i wychodzi, że gra jest bardzo dobra. Fakt ma swoje wady, ale większość została naprawiona przez patche. Jeśli podobał ci się Medieval to śmiało kupuj Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 21:26, laufes napisał:

ciach


Zamówione. Przetestuję. Mam nadzieję, że będzie ok. :)
Dzięki za odpowiedź. Oglądałem tylko jeden filmik i grafika bardzo fajna :) A resztę sprawdzę "w praniu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2010 o 21:26, laufes napisał:

> Total War?

Plusem na pewno jest ładniejsza grafika, bitwy morskie i więcej postaci. Teraz oddziały
składają się nawet z 200 żołnierzy w oddziale.


no coż we wcześniejszych wersjach total wara (rome, medieval II) też można było ustawić większą ilość wojaków w odziale :P (ponad 200 spokojnie z tego co pamiętam )

nie to że się czepiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem, otóż zakupiłem dzisiaj "ową" ;) grę - Empire: Total War. Niestety mam baaaardzo słabe łącze, bowiem bezprzewodowe, a mieszkam poza miastem :/ Ponoć istnieje sposób na zainstalowanie gry z płyty zamiast jej ściągania. Co mam zrobić? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:07, kubulek919 napisał:

Witam! Mam problem, otóż zakupiłem dzisiaj "ową" ;) grę - Empire: Total War. Niestety
mam baaaardzo słabe łącze, bowiem bezprzewodowe, a mieszkam poza miastem :/ Ponoć istnieje
sposób na zainstalowanie gry z płyty zamiast jej ściągania. Co mam zrobić? Z góry dziękuję
za pomoc i pozdrawiam! :)


Jak kupiłeś wersję pudełkową to wkładasz płytę do dvd i instalujesz z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:07, kubulek919 napisał:

Witam! Mam problem, otóż zakupiłem dzisiaj "ową" ;) grę - Empire: Total War. Niestety
mam baaaardzo słabe łącze, bowiem bezprzewodowe, a mieszkam poza miastem :/ Ponoć istnieje
sposób na zainstalowanie gry z płyty zamiast jej ściągania. Co mam zrobić? Z góry dziękuję
za pomoc i pozdrawiam! :)


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=1120

Interesujący Cię punkt ma numer 3. Oczywiście pobieranie patchy ze Steama będzie swoje trwało - trochę już tego wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, zainstalowałem na dysku i faktycznie "zaczyna coś tam aktualizować" Ale mam taki problem ,że "przygotowuje się do aktualizacji" i nic się nie zmienia, cały czas tak pisze, a nie ma żadnych pasków wskazujących stan aktualizacji ani nic, czasem po pewnym czasie program się zawiesza. Ile "waży" ta aktualizacja? Nie da się jej pominąć lub ściągnąć "ręcznie"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 22:45, kubulek919 napisał:

Ok dzięki, zainstalowałem na dysku i faktycznie "zaczyna coś tam aktualizować" Ale mam
taki problem ,że "przygotowuje się do aktualizacji" i nic się nie zmienia, cały czas
tak pisze, a nie ma żadnych pasków wskazujących stan aktualizacji ani nic, czasem po
pewnym czasie program się zawiesza. Ile "waży" ta aktualizacja? Nie da się jej pominąć
lub ściągnąć "ręcznie"? :)


"Waży" sporo bo to już 6 łatek wyszło, nie pamiętam ile zajmowały, ale podejrzewam że w sumie będzie to około 1GB. Ja zostawiałem komputer włączony na noc, albo na czas wyjścia do pracy i jakoś mi to zasysało.

Nie da się ściągnąć ręcznie, przynajmniej nie od wydawcy. STEAM tak ułatwia sprawy - albo wsio "automatic over net" albo g... Może ktoś wydał te pliki w innej formie, ale ja się nie spotkałem z czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem sobie pograć w bitwę po sieci a tu mi nagle piszą ze mam inną wersję gry niż gospodarz. jakim cudem skoro steam sam aktualizuje gre i nie ma takiej mozliwosci zebym miał inną. Wiecie o co chodzi ? Może chodzi o to ze mam moda UE2.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować