Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Tej gram od jakiegoś czasu w Empire i powiem tak, serie TW bardzo ceniłem, choć zacząłem grać w nią dopiero od Medievala jedynki. Także Shogun, czy potem Rome jakoś mnie nie ciągnęły, dużo grałem jeszcze w drugą odsłonę Medievala. Jak widać ciągnęło mnie średniowiecznych czasów, ale do Empire podszedłem z dużym entuzjazmem, czasy też niczego sobie, do tego Polska jako jedna z potęg tych czasów. Gram już jakiś czas i zaobserwowałem kilka braków.. choćby drzewko mojego rodu królewskiego.. zawsze było a teraz go nie ma?! Filmiki z akcji szpiegowskich też znikły, są tylko te z pojedynków dżentelmenów. Owszem są bitwy morskie i to na plus, tylko że Polską pierwszą bitwę morską rozegrałem gdzieś w okolicach 25 tury :P fajny element ale póki co za bardzo nie przydatny ale fajnie że jest :) ogólnie jakoś średnio wypada ten Empire. Może fajniej będzie jak podbije Europy i przeniosę się na inne kontynenty i dorobię się husarii :D
Ogólnie co do nowszych TW to za Napoleona nie mam zamiaru się zabierać, jest tam jakieś Księstwo Warszawskie albo coś? Nom może się jeszcze wezmę za Shoguna i trochę pogram :P ale największą chęć to mam na kolejną część Medievala, mam nadzieje ze zaraz po jakimś dodatku do Shoguna pojawi się taka gierka, a nie np. Rome 2 :P wie ktoś coś an ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bitwy morskie są wspaniałe. Inaczej się gra, kiedy twoja strefa wpływów ogranicza się do sąsiadów a inaczej kiedy jesteś jednym z imperiów które działania wojenne prowadzą wszędzie, jak ja grając Wielką Brytanią.

Ogólnie dla mnie to najlepszy okres- tutaj czułem że gram mocarstwem które kształtuje świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 16:23, Los_Emilos napisał:

Bitwy morskie są wspaniałe. Inaczej się gra, kiedy twoja strefa wpływów ogranicza się
do sąsiadów a inaczej kiedy jesteś jednym z imperiów które działania wojenne prowadzą
wszędzie, jak ja grając Wielką Brytanią.

Rozumiem o co ci chodzi :) Póki co nie działam na wszystkich kontynentach, ale mam taki zamiar :P potrzebuje jednak wsparcia jeśli chodzi o wiedzę na temat okrętów. Otóż jako, że flotę buduje od podstaw, skupiłem się na budowie największych okrętów na jakie stać moje stocznie, mam póki co 6 statków 6 klasy i jeden admiralski 5, w tym już 3 zdobyczne z tą wisienką w postaci okrętu admiralskiego ;D wiem, wiem słabo.. wyobrażam sobie już te klasy 1 :P ale to dopiero początek mojej przygody na morzu, poza tym jest 28 tura i angole nawet dużo lepszych nie mają (póki co zdarzają się im liniowce 4 klasy)..

Teraz rozbudowuje stocznie, a kolejne statki pozyskuje póki co z abordażu, bo i tak lepszych nie mogę budować. Nie buduje też jakiś Brygów, Slupów i itp. bo po co mi takie cienizny, jak mam plany ambitne ;)

Mam jednak pytanie odnoście okrętów kupieckich, otóż jeden z takich okrętów Indiaman, ma na awatarze złoto :P co to znaczy? warto takie statki produkować? są lepsze dochody z handlu morskiego czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam, a dalej nie wiem jak pobrać DarthMod... Może to głupie, ale nie mam pojęcia :/
Pobrałem DarthMod Ultimate Commander (jeszcze nie grałem, bo teraz pobiera się aktualizacja), a tego chyba podstawowego nie mogę za nic znaleźć :/ Może mi ktoś dać dokładny link do tematu na tym forum? Czy ten UC zawiera zwykłego DarthMod? Nie wiem co to jest, bo zacząłem grać niedawno znów i chciałem spróbować czegoś nowego.
Dziękuję z góry.

PS. Do tematu- jakim państwem grało Wam się najlepiej (nie najłatwiej, ale najlepiej)? Polski można nie wymieniać :D Jak coś to drugie z najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:58, Paoro napisał:

Mam jednak pytanie odnoście okrętów kupieckich, otóż jeden z takich okrętów Indiaman,
ma na awatarze złoto :P co to znaczy? warto takie statki produkować? są lepsze dochody
z handlu morskiego czy jak?

Wysyłając te statki w obszary handlowe (Ameryka Południowa, Japonia itp.) masz kasę ze szlaków handlowych.

PS. Co do okrętów, pamiętam jak grając Brytyjczykami, po wynalezieniu okrętów 2. klasy przeprowadzałem modernizacje całej floty- to był dopiero koszmarny wydatek i olbrzymie problemy logistyczne aby blokować w dalszym ciągu wrogów i potencjalnych wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:15, Radekl2 napisał:

PS. Do tematu- jakim państwem grało Wam się najlepiej (nie najłatwiej, ale najlepiej)?
Polski można nie wymieniać :D Jak coś to drugie z najlepszych.

Wielka Brytania - czuć tą potęgę oraz bardzo ciekawą rzeczą jest próba zachowania równowagi sił na kontynencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 02:18, Los_Emilos napisał:

Wielka Brytania - czuć tą potęgę oraz bardzo ciekawą rzeczą jest próba zachowania równowagi
sił na kontynencie.


Ale Wielka Brytania jest bardzo wrażliwa na blokadę morską. Raz zaryzykowałem podczas "rutynowego przegrupowania floty" i przez kilka tur nie miałem żadnych okrętów w europie, a ci cholerni Francuzi wypowiedzieli wojnę, zablokowali porty i praktycznie doprowadzili do ruiny gospodarkę. Brak pieniędzy, redukcja wojsk i praktycznie koniec rozgrywki. Mozolnie budowana potęga rozsypała się jak domek z kart.

Jeśli chodzi o łatwość rozgrywki , to moim zdaniem świetne są także Prusy. Głównie z powodu bogatej głównej prowincji oraz możliwości szybkiego rozwoju technicznego, dzięki kilku uniwersytetom możliwym do zdobycia na stosunkowo wczesnym etapie gry.

Polską grało mi się oczywiście najprzyjemniej, co ciekawe najlepiej było starać się utrzymywać przyjazne stosunki z Rosją która brała się za łby ze Szwecją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o szybkim rozwoju technologicznym. Jakie Wy wybieracie techniki na początku? Jakaś rada, żeby się lepiej grało? Wojsko, gospodarka, flota czy jeszcze coś innego najlepiej zacząć rozwijać- i jakbym grał wspomnianą Wielką Brytanią to flota na początek rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kolejnego posta, ale to jest dość ważna sprawa, a wcześniejszego nie mogę edytować...
Otóż zainstalowałem DarthMod Ultimate Commander (swoją drogą, świetne bitwy z tym są! Genialny mod), ale zmienił mi się język w grze na polsko-angielski... Część, jak menu jest w naszym ojczystym języku, a część- np. opisy państw, nazwy po angielsku. Może wydawać się to niezbyt uciążliwe, ale ja po prostu nie lubię grać w innym języku niż Polski (nie, że nie umiem, ale wolę sobie czytać bez wysiłku). Chciałem sobie zagrać normalną kampanię z USA (Droga do niepodległości?), ale stwierdziłem, że lepiej będzie grając całkowicie w języku polskim. Odinstalowałem więc moda i co? Nic... Dalej to samo... Zmieniałem w Steam na francuski (!ściągało ponad 300MB!) i potem na Polski i dalej nic... Odinstalowałem grę (!ściągało aktualizację!) i dalej tak samo...
Co z tym mogę zrobić? A najlepiej jakby mógł ktoś mi poradzić jak tego moda bardziej spolszczyć... Bo bitwy w nim są genialne- szczególnie powiększona liczebność wojsk. Salwy z pistoletów...
Proszę kogoś o radę, bo nie chcę drugi raz instalować gry (nawet trzeci) i znów ściągać aktualizację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 13:41, Radekl2 napisał:

Wspomniałeś o szybkim rozwoju technologicznym. Jakie Wy wybieracie techniki na początku?
Jakaś rada, żeby się lepiej grało? Wojsko, gospodarka, flota czy jeszcze coś innego najlepiej
zacząć rozwijać- i jakbym grał wspomnianą Wielką Brytanią to flota na początek rozumiem?

Ja stawiałem na ekonomię i technologię morską- moje dwa priorytety. Wszystko zależy na czym chcesz się skupić w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 13:33, Lucek napisał:

Ale Wielka Brytania jest bardzo wrażliwa na blokadę morską. Raz zaryzykowałem podczas
"rutynowego przegrupowania floty" i przez kilka tur nie miałem żadnych okrętów w europie,
a ci cholerni Francuzi wypowiedzieli wojnę, zablokowali porty i praktycznie doprowadzili
do ruiny gospodarkę. Brak pieniędzy, redukcja wojsk i praktycznie koniec rozgrywki. Mozolnie
budowana potęga rozsypała się jak domek z kart.


Dlatego silna flota to postawa. W późniejszych etapach gry, koszt utrzymania floty przewyższał 2, a czasem 3 razy koszt utrzymania wojsk lądowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 23:56, Los_Emilos napisał:

Ja stawiałem na ekonomię i technologię morską- moje dwa priorytety. Wszystko zależy na
czym chcesz się skupić w grze.


Ekonomia to podstawa w tego typu grach , trzeba przecież mieć za co utrzymywać wojska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie doradzi co zrobić z tą wersją polsko-angielską? Męczące to jest, bo nie mam ani moda, ani zwykłej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 01:11, Lucek napisał:

Ekonomia to podstawa w tego typu grach , trzeba przecież mieć za co utrzymywać wojska
:)

Ale historycznie Szwecja miała tylko potężną armie bez zaplecza ekonomicznego a jednak potęga była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 17:48, Los_Emilos napisał:

Ale historycznie Szwecja miała tylko potężną armie bez zaplecza ekonomicznego a jednak
potęga była.


Ale to gra a nie lekcja historii. A w tej grze Szwecja jest jedną z najbogatszych prowincji - większe dochody można osiągnąć chyba jedynie z Anglii. Z historii zachowano jednak całkiem sporo : pewne typowe dla różnych nacji wojska, niektóre budowle historyczne, no i na początku wybuchają wojny odzwierciedlające niesnaski pomiędzy poszczególnymi państwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów to samo, ale nikt mi nie odpowiedział...
Otóż zainstalowałem DarthMod Ultimate Commander (swoją drogą, świetne bitwy z tym są! Genialny mod), ale zmienił mi się język w grze na polsko-angielski... Część, jak menu jest w naszym ojczystym języku, a część- np. opisy państw, nazwy po angielsku. Może wydawać się to niezbyt uciążliwe, ale ja po prostu nie lubię grać w innym języku niż Polski (nie, że nie umiem, ale wolę sobie czytać bez wysiłku). Chciałem sobie zagrać normalną kampanię z USA (Droga do niepodległości?), ale stwierdziłem, że lepiej będzie grając całkowicie w języku polskim. Odinstalowałem więc moda i co? Nic... Dalej to samo... Zmieniałem w Steam na francuski (!ściągało ponad 300MB!) i potem na Polski i dalej nic... Odinstalowałem grę (!ściągało aktualizację!) i dalej tak samo...
Co z tym mogę zrobić? A najlepiej jakby mógł ktoś mi poradzić jak tego moda bardziej spolszczyć... Bo bitwy w nim są genialne- szczególnie powiększona liczebność wojsk. Salwy z pistoletów...
Proszę kogoś o radę, bo nie chcę drugi raz instalować gry (nawet trzeci) i znów ściągać aktualizację...
Zainstalowałem znowu moda, bo gra się lepiej, ale ten język strasznie męczy...
Bardzo proszę o napisanie mi jakiegoś sposobu, aby to spolszczyć lub jak naprawić grę- przywrócić ją do stanu sprzed moda (nawet reinstall nie pomaga).
Liczę, że za którymś razem ktoś się zlituje i pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować