Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Mam pewien problem z Empire:Total War. Otóż gdy gram i mam normalną bitwę komp normalnie chodzi, za to gdy jestem na mapie kampanii działa dosyć głośno i jakby coraz szybciej. Zdarza się, że w pewnym momencie ekran staje się czarny, komputer zwalnia, dochodzi do jakby przeładowania, gra ładuje się na nowo bez żadnych problemów, jak po zminimalizowaniu. Trwa to dosyć krótko. Wszystko ustawione na najwyższych.
intel core i5-2500K 3.30GHz 3.60 GHZz
8 Gb ram
Zotac Geforce GTX560 Ti! Amp!
Windows 7 64bit
Z Medievalem nic takiego nie było. Kiedyś coś takiego pojawiło mi się raz czy dwa przy Wiedźminie 2 ale później było ok. Przy empire już kilka razy to się zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem godzinę, resetu tym razem nie było, ale screeny wrzucę.
1 - sprzed
2 - zaraz po wyłączeniu gry.
Przy takim BF3 komputer trochę też popracuję ale bez takich rewelacji. Skyrim ciszej działa. W obu przypadkach jednak nie znam temperatur.

W najbliższym czasie jak będę grał to włącze ten program, i może tym razem reset będzie (chociaż to jak wywoływanie wilka z lasu).

20120611203807

20120611203814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to na napięciu +12V miałeś w pewnym momencie 4 z hakiem co jest stanowczo za mało (jakieś 3 razy). Jaki masz zasilacz? Bo coś mi się wydaje że to on nie daje rady. Zrób test OCCT na power supply (program do pobrania stąd: http://www.ocbase.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 21:17, KamyK_84 napisał:

Stealth OCZ 600W
Jak ustawić OCCT? Trochę zielony jestem, i nie wiem na ile czasu ma być włączony itp.


Ustawiasz na infinite, jak chcesz możesz full screen, Linpack 64bit, oraz use all logical cores. Puszczasz na co najmniej 30 minut (chyba że wcześniej zauważysz coś dziwnego) po zakończeniu działania powinien się wyświetlić folder z odczytami z czujników, nas najbardziej interesuje +12V (Data-godzina-+12V.png) zarzuć na forum ten obrazek.
BTW przenieśmy się do tego tematu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=35460 bo to już mało o Empire się robi a w tamtym nawet więcej ludzi znających się na temacie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w bitwach online host może wyrzucić kogoś z bitwy? Stoczyłem RANKINGOWĄ bitwę morską 1 statek kontra 1 statek i ją... prawie wygrałem. Udało mi się doprowadzić do abordażu, mając o 20 więcej marynarzy, niż wróg. Czyli krótko mówiąc jest skończony, a moje zwycięstwo jest już pewne. I nagle, w momencie dokowania... "Wypadasz z gry!".

Nie chce mi sie wierzyć w taki zbieg okoliczności, iż mnie wywala akurat wtedy, gdy host jest na kompletnie straconej pozycji... A teraz mi odjęło punkty w rankingu! To host był d**kiem, czy to Steam jest zj***ny?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagle przestały działać mi zapisy w Empire. Poprzednio wszystko działało, a dzisiaj wszystkie save jakie zrobiłem wywalają do pulpitu z błędem Empire.exe. Akurat udało mi się podbić kilka prowincji w jednej turze i gra nagle przestaje działać. Zna może ktoś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś zainteresowanym wspólnymi bitwami w Empire: Total War? Niestety nie będę mógł w tygodniu poświęcić dużo czasu ale w wolnej chwili chętnie pogram. Również mogę pograć w Napoleona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma problem z rozmiarami interfejsu w rozdzielczości 1366x786? Odpaliłem sobie Empire pierwszy raz na laptopie i wszystko jest okej, poza tym, że po prostu w niektórych miejscach ledwo widzę, co jest napisane, i nigdzie nie mogę tego regulować. Sprawia to wrażenie, jakbym miał włączoną jakąś znacznie niższą rozdzielczość, ale w menu wszystko wygląda ok. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ukończyłem Empire Total War i to Polską :) w 2011 poprzestałem na zajęciu całej Europy i pierwszych prowincji w Ameryce. W Azji w ogóle nie walczyłem. Wgrałem stare save''y ostatnio i dokończyłem podbój najpierw Ameryki, a potem zająłem Indie, a tym samym wszystkie prowincje na mapie, zajęło mi to jakieś 185 tur, 15 tur przed końcem gry, tzn. można i po 1799 roku kontynuować, ale tak naprawdę nie ma co tam robić. Ewidentnie Empire to największa gra z serii Total War w jakie grałem i ukończyłem, a ukończyłem Medievale 1&2, Shoguna 2, Rome 2, a teraz i Empire. Mam jeszcze chrapkę na Attile TW i ukończyć ją Rzymem, ale to się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować