Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Ja tam mam problem... karta graf. ma ponad 800mb pamieci, a mi pokazuje, ze za malo. Crysis lazil na high bez zarzutow. Ogolnie ta gra to chyba pre-alfa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 12:57, KaRkAsZo napisał:

Ja tam mam problem... karta graf. ma ponad 800mb pamieci, a mi pokazuje, ze za malo.
Crysis lazil na high bez zarzutow. Ogolnie ta gra to chyba pre-alfa jest.


A tak nie chciałeś wierzyć jak Cię ludzie ostrzegali. I tak wierzyłeś w te wysokie oceny w pismach i na necie ...
Teraz pewnie widzisz że to tylko marketing ;).

Ja zapowiedziałem po tym patchu na oficjalnym forum gry, że dodatków typu DLC od tej firmy nie kupię dopóki nie poprawią SI, a właściwie nie doprowadzą jej do stanu z zapowiedzi i reklam - czyli ma być "cunning" i używać "special tactics". W domyśle ta taktyka me nie być z rodzaju "special care".
A tu mogę zapowiedzieć że jeśli tego nie zrobią nie kupię już rozszerzeń, ani nowych gier tej firmy, chyba że w cenie poniżej dobrej pizzy ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No wybacz, ale pisze mi ze zla karta graf. i tnie sie na niskich detalach, a taki Crysis plynnie chodzil na high, fajna gra z tego Empire... pograc mozna, ale jak mogli tak skiepscic optymalizacje, AI jeszcze gorzej dziala (taa, ostatnia prowincja zostala, malo wojska a panstwo nadal chce walczyc) , a twarze wojow sa nadal takie same. I jeszcze to DLC o ktorym mowisz... dla takiej gry to powinien byc w pelni darmowy patch poprawiajacy wszystkie debilstwa za przeproszeniem, ktore wprowadzili tworcy nie wiedziec po co - aby szybciej wyposcic gre? Przykro mi, ja platnym beta testerem bylem juz w Gothic 3 jak kupilem gre i widac teraz jestem nim w Empire: Total War...
A zauwazyles, ze za kazdym razem jak jestes silniejszy i masz panstwo przy granicy z innym, o wiele slabszym to ono wypowiada ci wojne? I nic przy tym nie robi, tylko wojna na papierze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 09:55, Galadin napisał:

> Co teraz zrobiło Creative Assembly? Wydali 2 pacze. 1 daje 14 darmowych jednostek,
a za drugi trzeba już zapłacić.

Czy to jest żart? Zapłacić za...patcha? Dobra, ten producent zostaje skreślony z mojej
listy. To już szczyt wszystkiego. :/



Myślę dokładnie to samo ale co zrobić. Jedyna forma w jakiej możemy się zbuntować to nie kupić tego DLC i olać następne produkcje Creatywnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 14:34, KaRkAsZo napisał:

/.../
No wybacz, ale pisze mi ze zla karta graf. i tnie sie na niskich detalach, a taki Crysis
plynnie chodzil na high, fajna gra z tego Empire... pograc mozna, ale jak mogli tak skiepscic
optymalizacje, AI jeszcze gorzej dziala (taa, ostatnia prowincja zostala, malo wojska
a panstwo nadal chce walczyc) , a twarze wojow sa nadal takie same. I jeszcze to DLC
o ktorym mowisz... dla takiej gry to powinien byc w pelni darmowy patch poprawiajacy
wszystkie debilstwa za przeproszeniem, ktore wprowadzili tworcy nie wiedziec po co -
aby szybciej wyposcic gre? Przykro mi, ja platnym beta testerem bylem juz w Gothic 3
jak kupilem gre i widac teraz jestem nim w Empire: Total War...
A zauwazyles, ze za kazdym razem jak jestes silniejszy i masz panstwo przy granicy z
innym, o wiele slabszym to ono wypowiada ci wojne? I nic przy tym nie robi, tylko wojna
na papierze.......



Ba nie tylko zauważyłem, ale i opisałem. Link do mojego przewodnika po grze jest kilka stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 07:40, MarcusBrutus napisał:

Ba nie tylko zauważyłem, ale i opisałem. Link do mojego przewodnika po grze jest kilka
stron wcześniej.

Przy okazji czy mnie sie zdaje, czy AI na mapie strategicznej i w bitwie na poziomie easy albo very hard jest takie samo? Pytam serio, bo na obu podbilem Polska wieksza czesc swiata, a nawet powiem, ze na easy jest trudniej... 8-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: czy da się uruchomić Empire poza Steamem? Bo w tej chwili "Serwery są zbyt zajęte, by zajać się moją sprawą". o.O

Z góry przepraszam, jeżeli pytanie padło już wczesniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 15:15, KaRkAsZo napisał:

> Ba nie tylko zauważyłem, ale i opisałem. Link do mojego przewodnika po grze jest
kilka
> stron wcześniej.
Przy okazji czy mnie sie zdaje, czy AI na mapie strategicznej i w bitwie na poziomie
easy albo very hard jest takie samo? Pytam serio, bo na obu podbilem Polska wieksza czesc
swiata, a nawet powiem, ze na easy jest trudniej... 8-P



Ano jest takie samo. Regulacja trudności "strategicznej" reguluje tylko i wyłącznie ekonomiczne współczynniki gry. Regulacja trudności bitew wpływa tylko na statystyki jednostek przeciwnika (lepsza celność, walka wręcz, morale).

I CA się do tego oficjalnie przyznaje, ba przypomina o tym na swoim forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 08:51, MarcusBrutus napisał:

Ano jest takie samo. Regulacja trudności "strategicznej" reguluje tylko i wyłącznie ekonomiczne
współczynniki gry. Regulacja trudności bitew wpływa tylko na statystyki jednostek przeciwnika
(lepsza celność, walka wręcz, morale).

I CA się do tego oficjalnie przyznaje, ba przypomina o tym na swoim forum ;)

Ale to jest do dupy, za przeproszeniem... juz w Medku I bylo lepiej, a tutaj? Jakby nie kiepska optymalizacja, bugi i jakbym sie zaparl to Polska juz by w Indiach byla, a tak to dopiero podbijam je. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 14:56, KaRkAsZo napisał:

I czemu ktos pisal, ze ta gra niszczy naped?

płyty są źle wytłoczone, to dosłownie słychać przy instalacji.

A dyplomacja działała - w wersji 1.0
Niestety zachciało się ją poprawiać i inne błędy zostały, ale to schrzaniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 15:41, dark_master napisał:

> I czemu ktos pisal, ze ta gra niszczy naped?
płyty są źle wytłoczone, to dosłownie słychać przy instalacji.

A dyplomacja działała - w wersji 1.0
Niestety zachciało się ją poprawiać i inne błędy zostały, ale to schrzaniono.

A jak sie raz zainstalowalo to co? Poza tym w moim pudelku bylo cos rozowego, ale towada opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2009 o 16:58, KaRkAsZo napisał:

A jak sie raz zainstalowalo to co? Poza tym w moim pudelku bylo cos rozowego, ale towada
opakowania.

w sumie nico, po prostu lepiej nie umieszczać jej w napędzie częściej niż potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko chciałem nawiązać do nowego patcha. Pograłem wczoraj z jakieś 1,5 godziny i wyłapałem takie oto rzeczy:

+ jak mamy wybranego misjonarza i najedziemy na prowincje myszką to wyświetla się procent "naszej" wiary w prowincji, w sumie to nie wiem czemu po medku2 w Empire z tego najpierw zrezygnowano no ale jest.

+ wreszcie w dyplomacji widać kto i dlaczego nas lubi lub nie

+ mam wrażanie jakby gra była lepiej zoptymalizowana (chociaż dawno nie grałem więc mogę się mylić)

+ piraci atakują też nasze Indiamany w portach handlowych a nie tylko szlaki

Błędy lub minusy:

- wcześniej wojska atakujące nas z fortu wychodziły na puste pole (ale nie jestem pewien), teraz walka rozgrywa się pod fortem, kiedy rozbijamy całą armię i nie ścigamy reszty jednostek to część z nich zajmuje fort po zakończeniu bitwy i w następnej turze znów nas atakuje (w moim wypadku było to 2 kawalerzystów i ok. 40 grenadierów w dwóch oddziałach, w następnej bitwie uciekli jak podjechałem kawalerią :D )

- zdaje mi się że nowe utrudnienie wprowadzili tzn. zdarzyło mi się już 4 razy że mój statek mający ponad połowę "życia kadłuba" tonął.

- wcześniej taki statek można było uratować wygranym abordażem na wrogi okręt (po abordażu wystarczyło nie ruszać okrętu i on się opierał o ten zdobyczny, oczywiście tonącą burtą trzeba było podpłynąć), teraz przy abordażu marynarze z tonącego okrętu w trakcie walki wracają na swój okręt!!! i idą z nim na dno!!!!!!! :D

- co do atakujących piratów, ja zacząłem grać holendrami więc miałem od razu flotę w Indonezji nie wiedziałem że piraci atakują więc w 1 turze podzieliłem flotę na pojedyncze Indiamany żeby od razu wszystkie porty zająć. Jaki minus? ano piraci zamiast zaatakować mi te odosobnione statki uderzyli w główną flotę (2 fleuty jakiś słup chyba) która jest za słaba żeby odeprzeć ten atak (nawet indiamany by nic nie pomogły) :/ to po co mi ta flota od razu tam? skoro piraci mają mocniejsza??

- No i jeszcze dyplomacja, wkurzające jest to że jeżeli się tylko bronimy i w wyniku wojny obronnej uzyskujemy jakąś prowincję to otrzymujemy minus do stosunków za ekspansję...

- oczywiście AI w bitwach dalej zachowuje się tak kretyńsko

Tak więc ta gra dalej mnie odstręcza od siebie i dalej będzie "grzała ławę". A teraz polecam jeżeli kogoś interesuje tematyka morsko-kolonialna Anno 1404 wczoraj ściągnąłem demko i gra wymiata jak dla mnie, świetna grafika, grywalność i optymalizacja a premiera jest jutro u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh my god, czy wy tez mieliscie takie dziwne uczucie, ze jak skonczyliscie gre Polska, ktora miala pod swym berlem wszystkie prowincje, to jednak taki filmik to za malo? Ja chcialbym jakas statystyke czy cos... i do czego sa te osiagniecia? Cesarz Europy, Maharadża Indii, tylko są takie? (przy Ameryce sie nie dalo odblokowac, nie mowiac o tym, ze przez pare tur nie moglem przemiescic wojsk na okret...) Wielkie halo, ja bym wolal, aby np. po Maharadży Indii ujawniła się grywalna nacja Mogołów, która jest jednym z głównych państw, ma swój filmik przy jej wyeliminowaniu, a nie da się grać... ja bym chciał słoniami walczyć. :D
Ogolnie to AI ssie w tej grze, jak podbilem pol Europy to walczylem samymi generalami i na auto bitwach, prawie wszystkie wygrane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:09, RamboPL napisał:

Eh czy wy też macie czasem przy zapisywaniu gry biały ekran i Total War.exe??

U mnie jest tak jak chce wejść w zakładkę "Handel" wiec chyba oleje sobie już na zawsze Empire bo ta gra jest technicznie nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować