Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2009 o 13:51, JayL napisał:

Orientuje się ktoś, gdzie są save''y? Bo nie widzę ani w moich dokumentach, ani w folderze
Steama...


W XP Documents and settings\[nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Creative assembly
w vista/7 Users lub użytkownicy\[Nazwa użytkownika]AppData\Roaming\creative assembly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 13:42, Ploud napisał:

> > czy jest jakas wersja gry (patch) na ktorym mozna w miare normalnie prowadzic
bitwy
> ?
> > > Spróbuj Darthmoda ( http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1126 ). Twórca,

> jak zwykle zresztą, ponaprawiał sporo tego co CA sknociła i dodał sporo od siebie.


mam pytanie. Czy ten mod bedzie tez działać na polskiej wersji? i cze ten dlc z nowymi
oddziałami tez działa na plskiej wersji?


Szczerze mówiąc, to nie wiem, bo na polskiej wersji nie gram. Myślę że będzie działał, bo ten mod nie dotyczy paczek językowych, tylko głównie statystyk i SI. Musiałbyś zainstalować i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki. Bo mnie ten głupi bug denerwuje od dłuzszego nczasu grać nie moge b choc mam grę od samej premiery to jestem dopieroi na początku drgi do niepodległości i kilkanascie lat wielkiej kampani.

A co sadzicvie o napoleon: total war? kupiłbym go ale za 80zł anie 140 jak to cdprojekt informuje. troche sporawo jak za kilkanascie lat rozgrywki. Za to jestem przychylnie nastawiony do kampani fabularyzowanej. jest to fajny pomysł dodający smaku rozgrywce. Oczywiście tylko wtedy kliedy dostepny bedzie tryb wolny czytli podstowy we wszystkich total warach.

Czy macie d polecenia jeszcze jakies ciekawe mody? słyszałem o różnych poprawiających wygląd postaci ale mi bardziej chodzi o takie poprawiające jakość rozgrywki. Fajny jest ten z dymem i wystrzałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 17:04, Pariah-UK napisał:

Witajcie
Czytając znakomitą większość waszych wypowiedzi, dochodzę do wniosku, że większości z
was coś "poszło nie tak" przy instalacji i jestem pewny ,że ściągacie pełną grę przez
steam ( przynajmniej większość z was) Zamieszczę jeszcze raz pełny FAQ instalacji tego
tworu. Skorzystam tu z dzieła kolegi Principes uzupełniając o kilka istotnych
komentarzy:

(1) Przejdźcie do folderu Steam, zlokalizujcie plik Steam.exe

(2) Kliknijcie prawym przyciskiem na Steam.exe i wybierzcie "utwórz skrót"

(3) Kliknijcie prawym przyciskiem na skrót i wybierzcie "Właściwości"

(4) W zakładce "skrót", wpiszcie -install d:, gdzie d: to litera napędu DVD.Powinno to
wyglądać w ten sposób:
C:\Steam\Steam.exe -install d: (jesli wyskakuje "parametr niepoprawny", sprawdźcie, czy
spacja jest w odpowiednim miejscu)

(5) Kliknijcie "OK"

Dalej:
- Wyłączcie steama kompletnie, tak by zniknął z paska uruchomienia, oraz z procesu.
- Przed włożeniem płyty E:TW, włączcie steama ze zmodyfikowanego skrótu, by działał
z nowym parametrem a nie z autoruna z płyty.
- teraz po chwilowym "tworzeniu lokalnych cache gry" instalacja powinna rozpocząć się
z płyty. Powinno pisać DISK 1 a po ok 13GB poprosić o drugi. Potem mała aktualizacja
steamem ( u mnie przy 118 KB/s do 227 KB/s
trwała 8 minut) i Voila!
- Wersje językową gry zmieniamy w steamie: Moje gry > klikamy PPM Empire''a
> właściwości> język> i wyskakuje: "wybierz język w którym chcesz prowadzić
rozgrywkę" Tam wybieramy interesujący nas język. Nic do tego nie ma gdzie kupiliśmy grę
ani w jakim języku mamy steama"
Pozdrawiam


Dzięki za pomoc:) I wreszcie wiem jak instalować gry ze steam w kilka minut:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie- czy jest możliwość odblokowania innych państw? Tzn. czy można jakoś zagrać państwami innymi niż Polska, Rosja, Prusy itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:06, Fariin napisał:

Mam takie pytanie- czy jest możliwość odblokowania innych państw? Tzn. czy można jakoś
zagrać państwami innymi niż Polska, Rosja, Prusy itd ?


No początkowo państw jest chyba 12, a potem odblokowują się kolejne podczas rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem Sega leci sobie w kulki i zamiast wydać Empire: Total war - Napoleon (jak bło z Alexandrem do rome) otrzymujemy "pełnoprawną kontynuację" w pełnoprawnej cenie rok po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. udało sie go sciagnąc ale nie naprawił mi tego co chiałem. czy spróbować deinstalacji czy coś bo tak mnie to gówno denerwuje ze nieweim co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą, zacina się dosłownie po zakończeniu bitwy (gdy wczytuje się mapa świata) i wywala do pulpitu.
Dzieje się tak po każdej bitwie lądowej jak i morskiej. Jest to denerwujące, bo gra nie muli, a pierwsza bitwa zazwyczaj do 10 tury się rozegra... Jedynym wyjściem jest automatyczne rozgrywanie bitew, ale wtedy nie ma frajdy z gry... Wiecie co z tym zrobić?

PS: Oryginał, sprzęt w podpisie.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeste mniemal 100% pewny ze Napoleon będzie na tym samym silniku co Empire. Dopóki więc nie poprawią SI i wciąż obecnych problemów, nie ma opcji bym wydał140 zł na tę "nową" grę. Tym bardziej że wciąz nie ma kampanii w trybie multiplayer i jakoś nic nie słychać kiedy będzie.

Nie kupię następnego kota w worku. No, może jak cena spadnie o połowę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są potrzebne jakieś wymagania żeby odblokować inne państwa niż podstawowe 12 czy tam 11? Grałem na najtrudniejszych poziomach i podbiłem np. Majsur i nadal nie mogę nim grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem darth mode 2.5, 2.6, i 2.7 ale ciągle mam ten sam błąd ze nie moge wypłynąc poza wody przybrzeżne. czy bezie trzeba reinstalować czy jest moze jakis lepszy sposób zeby to naprawic
mam wszytskie pacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów serdecznie. Mam problem z tą grą i może ktoś z Was, uprzejmie udzieli mi pomocy? Otóż... Kiedy przenoszę się z mapy strategicznej- części turowej gry do bitwy w czasie rzeczywistym, po kilku sekundach, czasem minutach gra zawiesza się ( ściślej zawiesza się komputer). Na mapie gdzie gra przebiega turowo wszystko działa normalnie. Taki problem mam tylko z tą grą. Posiadam system Vista 64, kartę grafiki 2x geforce 285, 4 gb pamięci. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie pamiętam kto to pisał, czy tutaj na forum, czy któryś z devów na ich forum o tym, że Ai nie oszukuje bo nie została tak zaprogramowana... BZDURA
Odkryłem to całkiem niedawno ( być może to nic odkrywczego dla was) i jestem normalnie zszokowany ^^ ja rozumiem, że AI jest do bani (i to delikatnie mówiąc) ale takie "fory" są całkiem nie na miejscu :D Otóż dwie sprawy, które zdarzają mi się NAGMINNIE w czasie bitew:

- wojska sterowane przez komputer reagują na moje ruchy, jeszcze zanim je wykonam ( wiem głupio to brzmi ale już tłumaczę) Chodzi o to, że gdy klikam ruch jakiejś jednostki i trzymając PPM przeciągam by ustawić formację, to wojska przeciwnika już lecą w dogodne miejsce by odeprzeć oddział który ma tam podreptać. Wpierw myślałem, że mi się to wydaje tylko, ale po chwili anulowałem ten ruch ( nie puszczając PPM klikamy LPM) i wtedy oddział AI wracał na dawne pozycje ^^ zdołałem tym sposobem sporo go wymęczyć bo biegał tam i "nazad" podczas gdy mój oddział stał spokojnie a ja" karałem" AI za oszukiwanie ^_^

- wojska przeciwnika wykonują ruchy, podczas gdy my nie patrzymy. ( to też zbyt klarownie nie brzmi, więc znów wyjaśnię) Oczywiście rozumiem, że jako strateg/ generał powinniśmy ogarniać sytuację na polu bitwy, ba, całkowicie się z tym zgadzam, ale znów, to perfidny exploit naszych ludzkich ograniczeń. Rozumiem, że można coś przeoczyć na polu bitwy i wtedy klapa, ale szarże kawalerii podczas gdy kamera jest skierowana w inną stronę to przesada lekka, bo gdy obracam kamerę na przeciwnika (kawalerię jeszcze w sporej odległości od celu to spokojnie stają w lesie i udają niewinnych pastuchów chyba - kamera w bok na chwile lub w inne miejsce i znów mkną na baterię dział - kamera na nich- stoją lub nawet się wracają kawałek o ile nie są zbyt blisko by zaatakować bez strat, wtedy mkną jak powinni) i skąd oni niby wiedzą w którą stronę generał patrzy? hę?
To tylko takie moje małe podsumowanie co myślę na temat stwierdzenia: AI w Empire nie oszukuje...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy warto mi kupować tą gierkę, skoro zaraz bedziemy mieli "Napoelona". Wiecie moze, czy będzie w nim dostępna zwykła rozgrywka z kampanii na mapie, jak w Empire?

O większe wymagania chyba nie powinienem sie martwić, dokupię ewentualnie dodatkowe 1GB ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować