Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Zainstalowałem grę (po pół godzinnym wkurzaniu się nad "serwer niedostępny"). Potem dwie godziny ściągania patcha i co chwilowe zmieniane regionu. No ale dobra, wszystko gotowe. Włączam grę. Typowe długie czytanie pierwszych napisów. Nagle słychać dźwięk "SEGA", ekran czernieje (tak zupełnie), pojawia się kursor gry i... nic. Co mam z tym fantem zrobić? Za cholere nie chce się to badziewie włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 18:15, Sipso2008 napisał:

Zainstalowałem grę (po pół godzinnym wkurzaniu się nad "serwer niedostępny"). Potem dwie
godziny ściągania patcha i co chwilowe zmieniane regionu. No ale dobra, wszystko gotowe.
Włączam grę. Typowe długie czytanie pierwszych napisów. Nagle słychać dźwięk "SEGA",
ekran czernieje (tak zupełnie), pojawia się kursor gry i... nic. Co mam z tym fantem
zrobić? Za cholere nie chce się to badziewie włączyć.



Problem rozwiązany. Należało zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę co jest z tymi rozmazanymi napisami o ktorych na forach ludzie piszą? to jest norma na wersji PL na ostatnim patchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 11:30, Indrid_Cold napisał:

powiedzcie proszę co jest z tymi rozmazanymi napisami o ktorych na forach ludzie piszą?
to jest norma na wersji PL na ostatnim patchu?


Nie ma żadnego patcha który naprawił ten błąd... Specjalnie włączałem grę po spatchowaniu do 1.4 żeby sprawdzić czy napisy działają dobrze.. ale niestety dalej są rozmazane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 15:08, B1SH0P napisał:

> powiedzcie proszę co jest z tymi rozmazanymi napisami o ktorych na forach ludzie
piszą?
> to jest norma na wersji PL na ostatnim patchu?

Nie ma żadnego patcha który naprawił ten błąd... Specjalnie włączałem grę po spatchowaniu
do 1.4 żeby sprawdzić czy napisy działają dobrze.. ale niestety dalej są rozmazane..

Aha, rozumiem ze to sie nie pojawilo w patchu 1.4. pięknie, a przez moment sie zastanawialem nad zakupem tej gry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 08:12, Zuberuss napisał:

Witam kolegów serdecznie. Mam problem z tą grą i może ktoś z Was, uprzejmie udzieli mi
pomocy? Otóż... Kiedy przenoszę się z mapy strategicznej- części turowej gry do bitwy
w czasie rzeczywistym, po kilku sekundach, czasem minutach gra zawiesza się ( ściślej
zawiesza się komputer). Na mapie gdzie gra przebiega turowo wszystko działa normalnie.
Taki problem mam tylko z tą grą. Posiadam system Vista 64, kartę grafiki 2x geforce 285,
4 gb pamięci. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

Witam ponownie. Przypomnę się z prosbą j.w. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 07:24, Carter napisał:

wie może ktoś jak wrócić do menu z wersji 1.3 bo te indiańskie werble jakoś do mnie nie
przrmawiają.

tak samo, to co zrobili to jest po prostu zal tak zjeb**** menu kiedys bylo normale bo posowalo a teraz zamiast empire to mam jakis indiancow ktorych nie porosilem, tagze zmienili muzyke na jakies dziwne dzwieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej dla mnie to menu jest tak zje*ane, że do tej pory nie miałem styczności z indiańcami. Tamto miało swój urok. Ta gra rzeczywiście się stacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 15:42, Zuberuss napisał:

> Witam kolegów serdecznie. Mam problem z tą grą i może ktoś z Was, uprzejmie udzieli
mi
> pomocy? Otóż... Kiedy przenoszę się z mapy strategicznej- części turowej gry do
bitwy
> w czasie rzeczywistym, po kilku sekundach, czasem minutach gra zawiesza się ( ściślej

> zawiesza się komputer). Na mapie gdzie gra przebiega turowo wszystko działa normalnie.

> Taki problem mam tylko z tą grą. Posiadam system Vista 64, kartę grafiki 2x geforce
285,
> 4 gb pamięci. Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

Witam ponownie. Przypomnę się z prosbą j.w. Pozdrowionka


Nowe sterowniki do grafiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niemal wszyscy już dawno temu odinstalowali ten crap, więc mało kto teraz będzie Ci w stanie pomóc ;) poza tym, co można poczytać na guglu. A na przyszłość sugeruję też odezwać się na podforum pomocy technicznej - czasami znajdzie się tam czarodziej, który człekowi pomoże rozwiązać swe problemy.

Dnia 30.09.2009 o 20:57, Zuberuss napisał:

:( Mam zainstalowane. U mnie wszystko aktualizuje automatycznie.


Przyznam że nie polegałbym na inteligencji auto-update''ów, ale skoro tylko ta gra Ci się burzy, faktycznie trudno obwiniać stery...

Jedną z przyczyn może być Vista64. Wiem że na wywalanie z kampanii pomagało uruchomianie Empire''a nie spod Steama, ale z .exe w folderze steamapps. A także uruchamianie w trybie kompatybilności z XPkiem. Wiem że Ciebie wywala z bitew i że to niewielka pomoc, ale... wiele więcej mi do głowy nie przychodzi, a zawsze można spróbować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 21:40, Dexter_McAaron napisał:

Wiesz, niemal wszyscy już dawno temu odinstalowali ten crap, więc mało kto teraz będzie
Ci w stanie pomóc ;)


e, bez przesady, właśnie przechodzę kampanię Prusakami ;p Problem w tym ze gra jest napisana jeszcze gorzej niż zwykle i co nowy patch to inne problemy i rozwiązania starych.. na przykład na wersji 1.4 znowu nie działa alt+tab, bo próba powrotu do gry skończyła się u mnie w najlepszym razie zwiechą i nie wiedzieć czemu instalacją głośników, a gra nie chciała się ponownie uruchomić bo zacinała na intrze, dopiero gdy uruchomi się ponownie komputer jest ok. A ostatnio nawet takiego cyrku nie odstawiła, tylko prxzy próbie powrotu do gry powitała BSOD''em i resetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 22:06, dark_master napisał:

e, bez przesady, właśnie przechodzę kampanię Prusakami ;p Problem w tym ze gra jest napisana
jeszcze gorzej niż zwykle i co nowy patch to inne problemy i rozwiązania starych.. na
przykład na wersji 1.4 znowu nie działa alt+tab, bo próba powrotu do gry skończyła się
u mnie w najlepszym razie zwiechą i nie wiedzieć czemu instalacją głośników, a gra nie
chciała się ponownie uruchomić bo zacinała na intrze, dopiero gdy uruchomi się ponownie
komputer jest ok. A ostatnio nawet takiego cyrku nie odstawiła, tylko prxzy próbie powrotu
do gry powitała BSOD''em i resetem.


Właśnie ponownie gram w empire. Mam wersję 1.4 nie mam żadnych problemów z alt+tab, rozmytymi napisami czy innymi problemami przytoczonymi w postach powyżej.
Mam jednak pewien trop dotyczący tych problemów - wszystkie dotyczą kart nvidia - ja mam radka i wszystko śmiga aż furczy na najwyższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 13:15, Achim napisał:

mam radka i wszystko śmiga aż furczy na najwyższych detalach.


A to sobie pograj jeszcze z jakiś miesąc, zobaczymy czy dalej będziesz taki zadowolony ;> Ta gra jest jest gnijący zezwłok - rozpada się powoli. Radeonom nic do tego: ja mam nVidię i na przykład w latach 90-tych kampanii wyprowadzenie statków z 5, 6 portów było niemożliwe, bo zawsze kończyło się crashem. Kumpel ma Czerwonego i m.in. po jakimś czasie zaczęły mu "latać" miasta.

Poza tym, bugi i wycieczki do Windy to jedno - durnego AI już kartą graficzną nie przeskoczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 20:57, Zuberuss napisał:


> Nowe sterowniki do grafiki?
>


:( Mam zainstalowane. U mnie wszystko aktualizuje automatycznie.


Może przez tą Viste 64 Bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2009 o 15:26, Dexter_McAaron napisał:

A to sobie pograj jeszcze z jakiś miesąc, zobaczymy czy dalej będziesz taki zadowolony
;> Ta gra jest jest gnijący zezwłok - rozpada się powoli.


Gram już szósty raz, za każdym razem robię 4-5 kampanii różnymi państwami.
Drogę do niepodległości robiłem dwa razy bo mi się nie podobała. Grałem na dwóch różnych kompach (po drodze zmieniałem sprzęt). Zawsze radek. Nigdy nie miałem żadnych problemów technicznych. Co do AI to się zgodzę, niekiedy zachowuje się głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z E:TW (gra 1.4 v) - mianowicie chodzi o dźwięk - a właściwie jego brak.
Gdy uruchamiam grę jest ok - w menu jest ok - ale na mapie taktycznej bardzo słobo wszystko słychać - muzyka jako tako, inne dzwięki są mało słyszalne - na mapie bitwy to już wogóle szkoda gadać muszę głośniki bardzo podkręcać aby cokolwiek usłyszęć - chodź czasem bywa tak żę np: wystrzał dział nagle strasznie głośno zabrzmi a po chwili jest ledwie przytłumiony - po kliknięciu na jednostkę praktycznie martwa cisza.
Próbowałem różnych ustawień głosu w menusach - mam sb x-fi pro gamera i dobrej klasy głośniki.
W innych grach TW - jak Medieval II czy Rome nie mam problemów z dzwiękiem.
Jak by ktoś miał jakieś sugestię to będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować