Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Yhm... Wiem, że robiłem, ale czy po usunięciu moda? Już nie pamiętam. Ale usunę moda i zrobię to- może się uda naprawić. A nie znasz sposobu (istnieje taki w ogóle), aby spolszczyć tego moda? Lub czy istnieje jakiś podobny (zwiększenie ilości wojska- to jest chyba najlepsze) w naszym języku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 10:27, Radekl2 napisał:

Przepraszam, że znów to samo, ale nikt mi nie odpowiedział...
Otóż zainstalowałem DarthMod Ultimate Commander (swoją drogą, świetne bitwy z
tym są! Genialny mod), ale zmienił mi się język w grze na polsko-angielski... Część,
jak menu jest w naszym ojczystym języku, a część- np. opisy państw, nazwy po angielsku.
Może wydawać się to niezbyt uciążliwe, ale ja po prostu nie lubię grać w innym języku
niż Polski (nie, że nie umiem, ale wolę sobie czytać bez wysiłku).

Naprawdę do tej pory się nie skapnąłeś, że języki ci się krzaczą dlatego że mod jest po angielsku, i nie ma jego polskiej wersji ?
Domyślną platformą językową dla moda jest angielski, i tylko ten. Zainstaluj grę po angielsku, i tyle.
Swoją drogą żyjemy w czasach gdy angielski przestaje już praktycznie być językiem obcym. Dla mnie np. już od dawna nie ma różnicy czy gram w polską wersję, czy angielską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno było nie skapnąć się, że mod jest w języku angielskim jak strona z której go pobierałem też była w takim języku...
Pisałem chyba, że nie lubię grać w innym języku niż polski. W jakimś stopniu znam j. angielski, ale nie ma dla mnie zabawy w grze jak nie rozumiem jakiegoś słowa czy zdania. Jednak nadal to jest język obcy- mógłbym się go uczyć 20 lat, a nadal by był.
Nie będziemy tu rozmawiać o językach chyba...
Jak musiałeś zauważyć czytając mojego posta problemem jest błąd, który powstał po zainstalowaniu moda, a po jego usunięciu i nawet reinstallu gry dalej występuje. Chodzi o to, że jak nie mam moda to języki nadal "się krzyczą", a to już raczej nie powinno mieć miejsca.
Mod jest fajny, ale fajniejsze dla mnie jest granie w wersję językową jaką zakupiłem. Jestem tradycyjnym graczem- nie lubię cyfrowych rzeczy, wolę mieć płytkę i wolę też grać w gry z znaczkiem PL :) To tyle, a teraz zabieram się za usuwanie moda i weryfikowanie plików gry. Wrócę jak skończę i zobaczę czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się, żeby edytować, a chcę poinformować, że weryfikacja nic nie pomogła... Jakieś inne pomysły? Moda już nie ma, a język dalej polsko-angielski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed ponowna instalacji usun katalog Empire i wszystko procz savow z katalogu The Creative Assembly w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 01:11, Lucek napisał:

Ekonomia to podstawa w tego typu grach , trzeba przecież mieć za co utrzymywać wojska
:)

Grając Polską cisnąłem najpierw w wojsko, bo z każdej strony trzeba było 3mać wojsko, a pokonanie jednego państwa powodowało atak następnego. Zająłem w takiej kolejności Prusy, Bałkany, Państwa Niemieckie, Austrię, Państwa Włoskie, Szwecję, Anglię oraz Francję i mam nadzieje teraz na pokój, bo przy 600 pkt. z wojska, mam 33 z ekonomii, 30 morskie, 50 oświeceniowe, a przez długi cza miałem 3 pkt. z ekonomii :D więc tak też się da :)

Wszystko zależy od państwa którym grasz. Polska wiadomo otoczona prawie wszędzie lądem i wrogimi państwami - trzeba stawiać na wojska lądowe, grając Anglią na technologie morskie itp. Potem jak ma się już inne terytoria można zmienić strategie.

Gram od początku zabawy w Emipre na najwyższym poziomie, choć AI mimo, że kolejnymi państwami wywołuje ze mną wojny to jest cienkie :) ostatnio zająłem całą Francję (mieli dwie prowincję, ale za to na nich pełno wojska, co najmniej 2-3 razy więcej ode mnie, a mimo to zająłem ich ziemie lądując dodatkowo z morza. Co było jednoznaczne z rozwiązaniem ich wojsk xD normalnie gdyby nie to, nie utrzymałbym tych prowincji nawet przez turę :P Podobnie z Angolami, od góry popłynąłem statkami, a oni tam nawet nie mieli ludzi w Dublinie i Edynburgu :D z Londynem też nie było już potem problemu.. normalnie śmiech nas sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolejny reinstall gry jest nieunikniony? Trochę tych aktualizacji się ściąga i trwa to dłuższą chwilę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zmienil bym jezyk gry calkowicie na angielski i gral z Darthmod Ultimate Commander. Dzieki temu modowi ta gra jest kilka razy lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie odnośnie zaludnienia. Grając RP zainwestowałem w technologie rolnicze i teraz w niemalże wszystkich moich ważniejszych prowincjach osiągnąłem maksimum wiosek (tj. nie ma już żadnych wsi, z których mogłyby powstać nowe miasta). Co prawda nie mam tak wszędzie, ale te jedyne prowincje, gdzie jeszcze są jakieś nierozbudowane wsie, to mało znaczące, biedne obszary, którymi niezbyt się teraz interesuję.

Zamierzam więc podwyższyć podatki na chłopów-no bo co z tego, że zahamuje to przyrost ludności, skoro i tak już go nie potrzebuję?

Jest jednak pewna sprawa, której nie jestem pewien i chciałbym się tutaj upewnić-czy ilość ludności w miastach wpływa tylko na szybkość rozrostu wsi, czy może na coś jeszcze? Innymi słowy, czy mogę spokojnie bez negatywnych (nie licząc niezadowolenia) konsekwencji podwyższać te podatki, czy może liczba ludności jednak wpływa w jakiś sposób na przychód prowincji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 30.06.2011 o 13:26, kubagracz napisał:

Jest jednak pewna sprawa, której nie jestem pewien i chciałbym się tutaj upewnić-czy
ilość ludności w miastach wpływa tylko na szybkość rozrostu wsi, czy może na coś jeszcze?
Innymi słowy, czy mogę spokojnie bez negatywnych (nie licząc niezadowolenia) konsekwencji
podwyższać te podatki, czy może liczba ludności jednak wpływa w jakiś sposób na przychód
prowincji?


Liczba ludności, a dokładniej jej przyrost (lub jego brak) wpływa tylko na "pojawianie się" nowych osad. Możesz podnieść podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chciałem znów zagrać w Empire Total War i się nie da :/ Ostatnio miałem grę zainstalowaną z modem- DarthMod, ale jakoś usunąłem. Teraz chciałem wrócić bez moda i jak już wszystko pięknie się ściągnęło to po tym pierwszym obrazku podczas uruchomienia wywala mi błąd- "Wystąpił problem z aplikacją Empire.exe (...) Nie wysyłaj"... Nie wiem co może być przyczyną. Robiłem weryfikację plików i nic. Reinstal, a jak nie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale dalej problem jest...
Zrobiłem reinstal i nic. Dalej to samo. Grać nie mogę, a zapłaciłem za ten produkt. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 10:48, Radekl2 napisał:

Przepraszam za post pod postem, ale dalej problem jest...
Zrobiłem reinstal i nic. Dalej to samo. Grać nie mogę, a zapłaciłem za ten produkt. Proszę
o pomoc.


Po odinstalowaniu gry czyściłeś rejestr? Próbowałeś w trybie zgodności z win xp? Próbowałeś uruchomić jako administrator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że mało się znam :) Zrobiłem takie coś, że po odinstalowaniu usunąłem wszystko z folderu Empire: Total War... Dalej- próbowałem wszystkie tryby zgodności i nic... Administratorem chyba jestem zawsze, bo nie mam kont na tym komputerze, ale dałem też "uruchom jako" i wszystko po kolei... Może problemem jest to, że zainstalowałem grę w języku angielskim, ale dlaczego miałoby tak być?
Jeśli mógłbyś pokierować mnie dokładnie jak dobrze zrobić reinstala to bardzo proszę...A jeśli to nie pomoże to już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj grę, następnie usuń katalog, w którym była zainstalowana gra, następnie pobierz ten program: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html i wyczyść rejestr systemu, po czym zainstaluj grę.

Wersja językowa gry nie ma nic do rzeczy, ja mam wersje demonstracyjną i jest po angielsku i działa na Windows 7 Ultimate x64.

Jeśli reinstal nie pomoże to ja już nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem i nic... Co z tym się mogło stać?
Działała pięknie, potem czasami tak się działo, ale to rzadko, a teraz nawet się nie uruchamia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować