Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Pytanie. Ściągnąłem sobie moda odblokowywującego wszystkie frakcje w grze. Jednakże, coś się chyba namieszało w plikach. Mod działa bez kompletnie żadnych zarzutów i nie ma żadnych crashów, ale... można swobodnie zawierać sojusze z czyimiś protektoratami. Niby nic wielkiego, niby niepozorna zmiana, ale to może ostro namieszać w dyplomacji-do tej pory protektoraty, nie mające prawa mieć żadnej samodzielnej polityki, już ją mają. No bo co w sytuacji, gdy mój wróg zawiąże sojusz z moim protektorem i w przypadku wojny ów protektor mnie zdradzi jako "dobry sojusznik? Właśnie rozpoczynam nową kampanię i nie mam najmniejszej ochoty przez głupie bugi musieć przerywać grę w samym środku kampanii.

Spróbowałem dla testu odinstalować Empire i zainstalować od nowa, ale to nic nie pomogło. Już nie ma frakcji odblokowanych przez mod, ale nadal protektoraty nadal mają własną politykę-jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli korzystał Pan z modyfikacji gry, które są tworzone przez graczy, konieczne może być usunięcie wszystkich folderów tworzonych przez grę, a nie tylko jej głównego katalogu. Są to następujące foldery:

C:\Documents & Settings\nazwa użytkownika\Dane Aplikacji\The Creative Assembly\Empire

C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\empire total war (ścieżka może się różnić jeśli zainstalował Pan Steam w niestandardowym folderze)

Folder Dane Aplikacji jest domyślnie niewidoczny – aby wyświetlić jego zawartość proszę w oknie eksploratora wejść w menu Narzędzia -> Opcje Folderów -> przejść na zakładkę Widok -> zaznaczyć opcję „Pokaż ukryte pliki i foldery” i zapisać zmiany."

Ja też miałem problem z grą po zastosowaniu i usunięciu moda. Pytałem przez pomoc techniczną i to jest odpowiedź. Teraz działa bez zarzutu. Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhm... Na 100% usunąłeś te dwa katalogi całkowicie? No to nie wiem... Może też spróbuj z pomocą techniczną. Oni powinni coś znaleźć, bo ja się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kończę rozdział 2 kampanii fabularnej, to w momencie wczytywania rozdziału drugiego w tym samym miejscu gra się zawiesza... co może być nie tak?

Inne pytanie: czy jak ktoś wychodzi z gry wieloosobowej to czy ja tracę punkty w rankingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 12:12, Miniu napisał:

To jest stare oficjalne forum. Tutaj jest nowe
http://forums.totalwar.com/forum.php

Dzięki!

Jeszcze mam pytanie: gram Szwecją w Empire: Total War i przeszedłem kampanię, ale mam 1750 rok. Mogę grać dłużej, a chciałbym sobie achievementa "Polimata" zdobyć. Czy mi go zaliczy? I data końcowa gry to 1799, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manufacturer:
Hewlett-Packard
Processor:
Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 380 @ 2.53GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
Memory:
3072MB RAM
Hard Drive:
483 GB
Video Card:
Radeon (TM) HD 6470M
Monitor:
Sound Card:
Głośniki i słuchawki (IDT High Definition Audio CODEC)
Speakers/Headphones:
Keyboard:
Główny koncentrator USB
Mouse:
Główny koncentrator USB
Mouse Surface:
Operating System:
Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.110622-1506)


Ruszy? Ze tak prosto z mostu zapytam.. ;) Zastanawiam sie czym moj laptop to udzwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszy, ale zastanów się czy nie warto zmienić planów i zakupić Napoleona, wymagania praktycznie takie same, a powiedzmy szczerze, Empire jest najsłabszą grą serii. Nie chodzi mi o grę jako taką, tylko o jej stronę techniczną, dużo różnych błędów i problemów. Ja z powodu bugów odpuściłem sobie tę grę, ale grałem krótko po premierze, więc może są już patche, które umożliwiają grę. Kolejna sprawa jest taka, że jeśli Cię to interesuje, to na tym laptopie będzie też chodzić Shogun 2. Tylko cudów graficznych nie oczekuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie trainerów. W każdej z części total war uwielbiam się nimi bawić. W empire jednak gra jest zintegrowana ze steamem na którym mam już dość dużo gier i nie chce żeby to konto było zbanowane. Stąd moje pytanie. Czy używając trainery w singlu dostanę bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o stan po premierze to Empire wcale nie byl tak tragiczny w porownaniu do poprzednich czesci. Dopiero Shogun 2 jako pelnoprawna gra mial dosc bezbolesny start.
Empire z modem Darth Mod Ultimate Commander ma chyba najlepsza AI z wszystkich Total warow. Musze zajrzec w jakis stanie jest ten mod do Shoguna2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, nie chce mi się włączyć Empire. Po prostu włączam, pojawia się tradycyjnie logo, po czym bez żadnego tekstu, bez jakiejkolwiek informacji o jakimkolwiek błędzie od tak wyrzuca do pulpitu. Szukałem po różnych forach i okazuje się, że to bardzo częsty błąd, jednak samego rozwiązania nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 19:34, kubagracz napisał:

Mam problem, nie chce mi się włączyć Empire. Po prostu włączam, pojawia się tradycyjnie
logo, po czym bez żadnego tekstu, bez jakiejkolwiek informacji o jakimkolwiek błędzie
od tak wyrzuca do pulpitu. Szukałem po różnych forach i okazuje się, że to bardzo częsty
błąd, jednak samego rozwiązania nie znalazłem.

Owszem, to częsty błąd. Spróbuj kilka razy włączyć, za którymś gra się "odblokuje"

Pytanie: ukończyłem grać Maratami na poziomie "trudnym" grę, ale nie zaliczyło osiągnięcia. Czy ono wymaga poziomu "trudny" czy "bardzo trudny"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 14:44, Miniu napisał:

Jesli dobrze pamietam to czesc achievmentow nie dzialala.

Cholera... szkoda, bo już chciałem zacząć grę na "bardzo trudnym" z nadzieją, że pomylili się w opisie wyzwania. Jakie konkretnie nie działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2011 o 15:02, Miniu napisał:

Nie pamietam juz za dawno to bylo. Teraz i tak jesli juz gram to w zmodowana wersje wiec
sie tym nie interesuje.

Dziwne, że nie poprawili tego... a ja chciałem przynajmniej 75% zdobyć acziwów. Tylko skoro część nie działa, to czemu w porównywaniu swoich osiągnięć z globalnymi innych niektórzy je osiągnęli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili wazniejszych rzeczy niz achievmenty zanim porzucili ta gre. Mozliwe ze niektorzy mieli szczescie i Steam im je zaliczyl bo mi na przyklad jak gralem jeszcze w czysta wersje to duzo niechcial.
Polecam ci DarthModUltimate Commander warto go zainstalowac mozna powiedziec ze odmienia ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować