Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Taa, mam wręcz wrażenie, że przewyższa. Jest jakoś "trudniej" W końcu doszedł rozkaz "naprzód" ( nie musimy już jak w poprzednich odsłonach, uparcie ustawiać raz dobrze rozstawionego oddziału po ruchu, tylko gdy jest dobrze ustawiony przemy do przodu.) Pojawił się też zwrot w tył na pięcie) więc koniec z wiatraczkami z obracających się oddziałów. Znikło zato loose formation, jest jakieś rozciąganie linii tylko.
Osobiście walka wydaje mi się mniej dynamiczna niż w poprzednich częściach. Nasi woje stoją i się ostrzeliwują z małymi stratami ( nie zauważyłem takich ładnych akcji, jak powiedzmy w "Patriocie" że po salwie z bliska cały pierwszy rząd pada ;)) W walce wręcz podobnie, jednak to może być wina braku dźwięków walczących i krzyków, jest tylko szczęk broni ( mam nadzieję, że to tylko w demie)
Bitwy morskie miodzio. Żadna odsłona Pirates nie miała tak dobrych walk. Pomimo że statki są dość trudne w kontroli (szczególnie jeśli chcemy wykorzystać na maksa ich możliwości musimy sami ustawiać ożaglowanie, skręcać i kontrolować amunicję w działach co w przypadku już tej bitwy z dema gdy kontrolujemy 5-6 statków sprawiło mi mały kłopot) a na morzu panuje wielki chaos, sprawiają wielką radość. Niestety nie udało mi się dokonać abordażu. Zawsze jakoś wymiękali już po zarzuceniu haków.
Niestety nie ma nawet tury na mapie kampanii, a jak wiemy tam jest mnóstwo zmian, więc musimy poczekać jeszcze.

Jeden minus: liczebność oddziałów: Na large było to bodajże 30 piechurów i 15 konnych, na maxa ( teraz nie pamiętam dokładnie bo grałem wieczorkiem) 60- 80 pierchoty i 30 konnicy czyli w sumie taki normal z Roma :/
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 13:26, rafekx 12 napisał:

Zgadzm sie w zupełności,ale im dalej w las tym ma być podobno lepiej,nowe jednostki itp.
A jak u ciebie z fps''ami było,podczas walk?


Tutaj byłem mile zaskoczony. Optymalizacja wydaje się być lepsza niż w Medku 2. Wszystkie opcje miałem standardowo na High tylko cienie na med, bez AA z włączonym HDR i heat distortion i nie zauważyłem żadnych ale to żadnych spadków w bitwie lądowej. Co innego na morzu :/ Gdy oddaliłem kamerkę i "oglądałem" wodę z tymi odbiciami statków, słońca i błyskami fal, to jakoś tak dziwnie przesuwały mi się linie zasięgu dział które widać po bokach statku... Wyłączyłem HDR ustawiłem wodę na medium i już było ok.
Mój komp to: core duo e6750 2,66 Ghz, 4GB ram ddr2 800mhz, Ati radeon HD4850 512 DDR3. Więc daleko mu do maszyny z kosmosu :D
Ahh i opcji w ustawieniach jest naprawę sporo, więc wydaje mi się, że każdy będzie mógł sobie dopasować dość dokładnie jakość/ do wydajności.
Z ciekawostek: na steamie pisze, że demo jest tylko po angielsku, jednak pełna wersja ma mieć oprócz tego język francuski, jakieś tam inne, oraz Polski do wyboru ( czyżby szli w ślady EA games? która każdą grę wydaje w pełnym pakiecie językowym?) było by mi to na rękę, jako że przebywam w UK obecnie...a żenujące jest szukać spolszczeń po necie do oryginalnych gier zakupionych za granicą.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę martwi spory czas ładowania się bitew. Trwa to u mnie prawie dwie minuty.
Nie mogę też podnieść ustawień graficznych wyżej niż medium, są po prostu zablokowane. Pewnie dlatego że mam tylko 256 ramu na karcie graficznej. Może to i nawet lepiej bo na medium wszystko chodzi bardzo płynnie, a tak próbowałbym ustawiać wyższe i się denerwował że słabo chodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy to prawda, że wersja podstawowa bedzie kinowa, a wersja "Doborowe jednostki" całkowicie spolszczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problemy z uruchomieniem dema..?
Ja ściągnąłem ze steama próbuję uruchomić i nic, wyskakuje na sekundę okienko przygotowywanie do uruchomienia - znika i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i jestem mile zaskoczony. Miałem pewne obawy, ale to dalej stary, dobry TW. Bitwy lądowe, mimo, że z początku mnie odrzuciły, to trzymają poziom, szybko idzie się przyzwyczaić do nowych jednostek i nowego sposobu walki. Bitwy morskie to miód totalny, bardzo fajna odmiana dla bitew rozgrywanych na lądzie; trochę chaotyczne i trudne do opanowania ale zwycięstwo daje dużo satysfakcji. Martwi mnie tylko to, że gra czasem się przytnie na medium i ten dłuuuugi czas ładowania lokacji. Premiera tuż tuż, już się nie mogę doczekać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 13:20, RavenSoul napisał:

Osobiście walka wydaje mi się mniej dynamiczna niż w poprzednich częściach. Nasi woje
stoją i się ostrzeliwują z małymi stratami ( nie zauważyłem takich ładnych akcji, jak
powiedzmy w "Patriocie" że po salwie z bliska cały pierwszy rząd pada ;))



"Patriot" to produkcja Hollywood = realizm i prawda historyczna występują w niej w minimalnych ilościach.

Prawda jest taka, że gładkolufowy muszkiet nie jest bronią precyzyjną. Trafienie w cel wielkości człowieka, z odległości 50 metrów i w ogniu bitwy nie było częstym wynikiem oddania strzału. Dlatego w ogóle wprowadzono strzelanie salwami - żeby w ogóle zadawać przeciwnikowi jakieś zauważalne strzały.

Porównaj sobie liczby wystrzelonych pocisków z ogólnymi stratami w bitwach od Wojny Trzydziestoletniej aż po Wojny Napoleońskie - zobaczysz że zaledwie parę procent pocisków odnajdywało cel. W takiej np. bitwie pod Waterloo piechota oddała ponad 2 miliony strzałów (o ile pamiętam), a ofiar było łącznie około 45 tysięcy. A trzeba pamiętać że spore straty np. Brytyjczycy ponieśli od artylerii, a I korpus d''Erlona od szarż kawalerii ...


Powiedzmy więc że 2 - 3% strzałów powodowało ofiary. Czyli od salwy 80 osobowego oddziału powinno ucierpieć mniej więcej 2 ludzi po przeciwnej stronie ... Bardzo się cieszę że Empire: Total War zachowuje realizm ówczesnego pola walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy o Twoim zamówieniu płatnym z góry.
Prosimy o dokonanie płatno¶ci za zamówione towary, w tym celu wystarczy klikn±ć poniższy link:


TAAAAAAAAaaaaakkkk... :D Juz tak niewiele dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 15:18, STFUrca napisał:

Przypominamy o Twoim zamówieniu płatnym z góry.
Prosimy o dokonanie płatno¶ci za zamówione towary, w tym celu wystarczy klikn±ć
poniższy link:


TAAAAAAAAaaaaakkkk... :D Juz tak niewiele dni...



Tez juz dzisiaj potwierdzilem zamowienie xD To ile jeszcze? Ok. 5 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 15:22, Izrafel92 napisał:

Tez juz dzisiaj potwierdzilem zamowienie xD To ile jeszcze? Ok. 5 dni ?


Przelew w poniedzialek, wysylka pon albo wt, to moze juz za tydzien dojdzie - zalezy jak sie komu poszczesci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 16:27, STFUrca napisał:

> Tez juz dzisiaj potwierdzilem zamowienie xD To ile jeszcze? Ok. 5 dni ?

Przelew w poniedzialek, wysylka pon albo wt, to moze juz za tydzien dojdzie - zalezy
jak sie komu poszczesci ;]



Ja place przy odbiorze, wiec moze sie pospiesza xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 16:33, Izrafel92 napisał:


Ja place przy odbiorze, wiec moze sie pospiesza xD


Jesli dostatecznie szybko potwierdziles to kto wie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, że tylko uprzywilejowani dostaną dodatkowe jednostki. Jestem ciekaw jak to wtedy będzie wyglądało w multi jak spotka się "lepszy z gorszym" :\ Wydaje mi się, że do sieci zaraz wypłyna pliczki, ktore trzeba dodać by mieć te dodatkowe jednostki. Ja chyba poczekam aż wyjdzie dodatek, bo na pewno wyjdzie i pewnie też będa jednostki z edycji kolekcjonerskiej :\ Już nie chcę mowic, że piraci to będą mieli wszystko za darmo...

Skąd demo ściagnać jak nie mam STEMA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:00, STFUrca napisał:

>
> Ja place przy odbiorze, wiec moze sie pospiesza xD

Jesli dostatecznie szybko potwierdziles to kto wie ;D



Dzisiaj dostalem maila z prosba o potwierdzenie i od razu potwierdzilem. Nic tylko czekac teraz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 20:33, rafekx 12 napisał:

Nie no co jest?!? Właśnie zauważyłem że Empire TW to pełna polska wersja[dialogi,oh no!!!!!!]

Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale jeśli to prawda to może być nieciekawie :/ CD Projekt ma w zwyczaju partolić pełne spolszczenia... Ja zdecydowanie wolałbym kinówkę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować