Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Supeeer... Od około pół godziny mam napis "tworzenie lokalnych plików cache" i nic się nie dzieje...

EDIT: i cały czas coś mi sie z sieci zasysa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:54, Lailonn napisał:

Pisałem, ze mam na STEAMie 27 gier i nigdy nie miałem żadnych problemów. Gdy był nowy
zdarzały się crashe itd ale to było "oczywiste".

To widocznie ja mam tak cholernego pecha, że trzecia gra odpalona przez Steama sprawia mi problemy...

Dnia 04.03.2009 o 21:54, Lailonn napisał:

Jeśli komuś pojawia się komunikat, że gra jest chwilowo niedostępna to akurat wina STEAMa
i po prostu trzeba chwilę odczekać, aż serwer się zwolni.

Hehe, 4 godziny reinstalowania i klikania w ikonkę już mam za sobą, twierdzisz, że będzie lepiej? Już mówiłem - serwery są do dupy.

Dnia 04.03.2009 o 21:54, Lailonn napisał:

Wiem, że to irytujące dla Was ale nie przesadzacie z paniką? Agresja jak u dziecka, któremu
zabrano cukierka. To tylko gra i niczyje życie od niej nei zależy. Może warto sięgnąć
po książkę i spróbować ponownie za kilkadziesiąt minut?

Płacę i wymagam, 160zł to dla mnie bardzo dużo, a i czasu mam niewiele... Możliwe, że następne zetknięcie z komputerem na dłużej nastąpi za kilka dni, niestety też mam życie. Poświęcam dużo czasu (którego mam niewiele wolnego w tygodniu), a tu taki zonk... To powinno wyglądać tak, że wkładam płytkę, instalacja przebiega w pół godziny i gram. I nie mów mi tu o panice i agresji dziecka, bo tak się po prostu nie zachowuję, denerwują mnie po prostu osoby, które na chama chcą mi wmówić, że Steam to cudo jakiego świat nie poznał. A mogłyby pomóc i nie udzielać rad typu: spróbować ponownie za chwilę. Tyle to ja wyczytałem z tego dużo-mówiącego-okienka. Dzięki za wszystko, nie chcę wchodzić w sprzeczki słowne, bo to nic nie da.
P.S.: Książek już nie mam, bo przeczytałem wszystkie w ostatni okres posuchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tu tylu znawców Steama to może ktoś mi wytłumaczy co robie źle?

1. Mam zainstalowanego i zaktualizowanego Steama
2. Mam założone konto
3. Mam kupionego Empire: Total War
4. Wkładam do napędu DVD1
5. Zaczyna sie instalacja, uruchamia sie Steam i zaczyna zasysać Empire z netu...
6. Próbuje jeszcze raz - tym razem z parametrem - install e: - to samo zasysa grę z sieci...lub cały czas przygotowywuje pliki, tworzy cache itp i cały czas Firewall pokazuje mi ruch w sieci
I tak w kółko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi przyszlo jeszcze do glowy to proba odpalenia gry przez skrot na pulpicie a nie z menu steama . Wiem ze glupio to brzmi ale przy jakims modzie ktory uzywal steama dzialalo .

Tu jest polska wersja rozwiazan tego problemu . Z tego co widze rozni sie od tej ang moze cos zadziala
http://supportwiki.steampowered.com/pl/This_game_is_currently_unavailable


Ja tez mam kupe gier na Steami i nigdy nie mialem problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:08, ibisz napisał:

denerwują
mnie po prostu osoby, które na chama chcą mi wmówić, że Steam to cudo jakiego świat nie
poznał. A mogłyby pomóc i nie udzielać rad typu: spróbować ponownie za chwilę. Tyle to
ja wyczytałem z tego dużo-mówiącego-okienka.


Te "osoby" pomogły na tyle, na ile były w stanie. Steam na chwilę obecną przypomina ulicę w pierwszym lepszym mieście, zakorkowaną w godzinach szczytu. Możesz winić cały świat, nawet użtkowników forum, którzy starają się udzielić innym rad w miarę swoich skromnych możliwości, lecz pożądanych rezultatów tego typu postawa z pewnością nie przyniesie.
Jedyne, co w obecnej sytuacji można zrobić, to... dokładnie - POCZEKAĆ. Tak wyśmiane "spróbuj ponownie za kilka dni i zainstaluj bez zbędnego stresu" wydaje się zaleceniem trafnym.
Denerwuje fakt, że tego typu szopka powtarza się w przypadku każdego głośniejszego tytułu i niepotrzebnie zraża graczy do Steam. Valve powinno wreszcie pójść po rozum do głowy.

Dnia 04.03.2009 o 22:08, ibisz napisał:

Supeeer... Od około pół godziny mam napis "tworzenie lokalnych plików cache" i nic się nie dzieje...
EDIT: i cały czas coś mi sie z sieci zasysa...


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Principes - > Próbowałem instalować w ten sposób - bez efektu

EDIT - mimo użycia parametru - install x: - pojawia się tworzenie lokalnych plików cache - pasek dochodzi szybko do połowy i się zatrzymuje i myśli... i zasysa coś z netu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:32, PAVL0 napisał:

Principes - > Próbowałem instalować w ten sposób - bez efektu

EDIT - mimo użycia parametru - install x: - pojawia się tworzenie lokalnych plików cache
- pasek dochodzi szybko do połowy i się zatrzymuje i myśli... i zasysa coś z netu...


To daj mu zassac bo kazdy musial sciagac maly update zaraz po instalacji moze to jest to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:32, PAVL0 napisał:

Principes - > Próbowałem instalować w ten sposób - bez efektu

EDIT - mimo użycia parametru - install x: - pojawia się tworzenie lokalnych plików cache
- pasek dochodzi szybko do połowy i się zatrzymuje i myśli... i zasysa coś z netu...


Uruchamiasz Steam ze skrótu z rzeczonym parametrem, jak rozumiem.
Jeśli to nie pomaga, sprawdź, czy gra figuruje w zakładce "moje gry".Kliknij prawym przyciskiem na nazwę i wybierz "usuń lokalną zawartość". Zamknij Steam, uruchom ponownie i włóż płytkę do napędu. Instalacja powinna ruszyć z płyty, po której nastąpi proces pobierania patcha.

Widzę, że wszystkie problemy sprowadzają się do jednego - Empire uparcie próbuje pobrać "się" ze Steam.

Edit: Miniu może mieć rację. Daj mu dokończyć (może to potrwać, mówimy o 15 GB potworze). Jeśli nic się nie zmieni, spróbuj sposób wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:28, Principes napisał:

Te "osoby" pomogły na tyle, na ile były w stanie. Steam na chwilę obecną przypomina ulicę
w pierwszym lepszym mieście, zakorkowaną w godzinach szczytu. Możesz winić cały świat,
nawet użtkowników forum, którzy starają się udzielić innym rad w miarę swoich skromnych
możliwości, lecz pożądanych rezultatów tego typu postawa z pewnością nie przyniesie.
Jedyne, co w obecnej sytuacji można zrobić, to... dokładnie - POCZEKAĆ. Tak wyśmiane
"spróbuj ponownie za kilka dni i zainstaluj bez zbędnego stresu" wydaje się zaleceniem
trafnym.
Denerwuje fakt, że tego typu szopka powtarza się w przypadku każdego głośniejszego tytułu
i niepotrzebnie zraża graczy do Steam. Valve powinno wreszcie pójść po rozum do głowy.


Masz 100% rację, po prostu zdenerwował mnie fakt wychwalania pod niebiosa czegoś, co sprawia więcej problemów niż explorer.exe. Wiem, że każdy próbuje pomóc i chwała wam za to, no ale nie można po raz tysięczny dawać rady, którą i tak widuję co 30 sekund przy próbie włączenia Empire :) To bardziej stresuje niż motywuje :) Wkurza mnie to, że nie chciałem reinstalować gry, bo stwierdziłem, że stracę czas, a z błędem sobie poradzę w miarę szybciej. Myliłem się i to mnie denerwuje. Z pewnością zalecę się do twojej rady i odpuszczę sobie Total Wara dzisiaj - nie mam cierpliwości :) Valve robi sobie z graczy jaja i to jest nie fair... Dzięki for all ludzie :)

@Miniu
Próbowałem :)

EDIT: Haha, zepsuł mi się Steam i nie chce mnie zalogować :P Mam powód żeby zaprzestać na dziś działania z tym syfem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:42, Principes napisał:

> Principes - > Próbowałem instalować w ten sposób - bez efektu
>
> EDIT - mimo użycia parametru - install x: - pojawia się tworzenie lokalnych plików
cache
> - pasek dochodzi szybko do połowy i się zatrzymuje i myśli... i zasysa coś z netu...


Uruchamiasz Steam ze skrótu z rzeczonym parametrem, jak rozumiem.
Jeśli to nie pomaga, sprawdź, czy gra figuruje w zakładce "moje gry".Kliknij prawym przyciskiem
na nazwę i wybierz "usuń lokalną zawartość". Zamknij Steam, uruchom ponownie i włóż płytkę
do napędu. Instalacja powinna ruszyć z płyty, po której nastąpi proces pobierania patcha.

Widzę, że wszystkie problemy sprowadzają się do jednego - Empire uparcie próbuje pobrać
"się" ze Steam.

Edit: Miniu może mieć rację. Daj mu dokończyć (może to potrwać, mówimy o 15 GB potworze).
Jeśli nic się nie zmieni, spróbuj sposób wyżej.


Miniu mówi o updacie po instalacji a PAVL0 (i ja też się do tego przyłączam) o przygotowaniu do instalacji które trwa w nieskończoność. Próbowałem już opcji z parametrem a opcji "usuń lokalną zawartość" nie mam. Nie mogę nawet gry zainstalować no porażka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:43, ibisz napisał:

EDIT: Haha, zepsuł mi się Steam i nie chce mnie zalogować :P


To znaczy, że system całkowicie "padł". ;) Spokojnie, grę już masz, nigdzie nie ucieknie, spróbuj ponownie później.
Rzadko kupuję gry zintegrowane ze Steam w dniu premiery właśnie z tego powodu. Wolę odczekać z tydzień i oszczędzić sobie problemów.

Dnia 04.03.2009 o 22:43, ibisz napisał:

Klikając prawym przyciskiem nie mam czegoś takiego jak usun zawartośa lokalną...


To znaczy, że nic jeszcze nie zainstalowało się na dysku. Tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:48, PAVL0 napisał:

Klikając prawym przyciskiem nie mam czegoś takiego jak usun zawartośa lokalną...

Nie ma bo gra nie jest zainstalowana wiec nie ma co usuwac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:52, Principes napisał:

> EDIT: Haha, zepsuł mi się Steam i nie chce mnie zalogować :P

To znaczy, że system całkowicie "padł". ;) Spokojnie, grę już masz, nigdzie nie ucieknie,
spróbuj ponownie później.
Rzadko kupuję gry zintegrowane ze Steam w dniu premiery właśnie z tego powodu. Wolę odczekać
z tydzień i oszczędzić sobie problemów.


Ech :) jakbym wiedział to bym w przyszłym tygodniu kupił albo nawet później, ale ze steamem mam styczność pierwszy raz. I dam sobie spokój chociaż w sumie nie po to kupiłem grę dzisiaj żeby pograć w nią za kilka dni czy nie wiadomo kiedy :) no ale cóż będe miał nauczkę na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie aktualizacja ściągnęła już... 60%... Jak można robić sobie takie kpiny z uczciwych klientów? To się nazywa promocja piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co mam zrobić. Nie mam już informacji o %. Teraz jest info: rozpoczęcie pobierania.
I w ogóle nie miałem tego okna podanego przez Principesa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 23:11, Miniu napisał:

> I tak cały czas:
A masz wystarczajaca ilosc miejsca w katalogu Steama na aktywacje ? Nic mi juz innego
do glowy nie przychodzi

Aktywować mi sie udało.. na dysku mam 140 GB wolnego także raczej starczy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować